Sivilceli Ciltler Ergenlik sonrası sivilceler ://

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

pera34

Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2018
32
7
Kızlar geçenlerde cildiye’ye gittim yüzümde ara ara ağrılı büyük derin ve mikroplu sivilceler çıkıyordu bana bunun ergenlik sonrası hormon değişimlerinden kaynaklandığını hormon testi yaptırmamı söyledi. özellikle alın ve yanaklarımda çıkıyor bu sivilceler. ergenlik dönemimde hiç sivilce problemi yaşamadımşimdi böyle bir problem yaşamam çok sinirimi bozuyor. Hormon testi yaptırıp sivilceleri için çözüm bulanlar burayaa :)) ben henüz yaptırmadım

Benim de aynı şekilde sürekli sivilce sorunum vardi yaşım 20. Hormon tesi yaptırdım ve polikistik over varmış bende. Dogum kontrol hapları hormonlari duzenlediginden sivilceyi de onluyormus fakat epey yan etkisi oldugu icin kullanmami onermedi doktor. Zaten o haplari birakinca tekrar basliyor sivilceler cikmaya. Ben de testere disli aslan pencesi cayi içiyorum dogal yollardan hormon dengesini sağlamaya çalışıyorum. Sana da tavsiye ediyorum eger hormonel bir sorunsa

Benim de aynı şekilde sürekli sivilce sorunum vardi yaşım 20. Hormon tesi yaptırdım ve polikistik over varmış bende. Dogum kontrol hapları hormonlari duzenlediginden sivilceyi de onluyormus fakat epey yan etkisi oldugu icin kullanmami onermedi doktor. Zaten o haplari birakinca tekrar basliyor sivilceler cikmaya. Ben de testere disli aslan pencesi cayi içiyorum dogal yollardan hormon dengesini sağlamaya çalışıyorum. Sana da tavsiye ediyorum eger hormonel bir sorunsa
benim göğsümde kist vardı 2 sene önce kontrole gittiğimde öğrendim bende o sıralar 2 ay kadar doğum kontol hapı kullandım aynı şekilde yan etkileri oldu kullanmayı bıraktım o zamanlar sivilce problemim yoktu, bende hormon testi yaptırıp bi sonuca bakayım o zaman teşekkür ederim :))

Bende de pcos var 24 yaşındayım testere disli aslan pençesi iyi geldi mi sivilcelere bende aldim içmedim daha

Bende de pcos var 24 yaşındayım testere disli aslan pençesi iyi geldi mi sivilcelere bende aldim içmedim daha
Bende o çayı henüz içmedim ama 3 ayrı doktora gitmiş biri olarak edindiğim tek bilgi ergenlik sonrasında oluşan yani 20li yaşlardan itibaren oluşan sivilcelerin dış etkenlerden havadan sudan değil de vücutla ilgisinin olduğunu öğrendim, ne yapabileceğimi bilemiyorum :/

2 haftadır falan içiyorum ama bir etkisi oldu mu derseniz henüz olmadı maalesef. Doğum kontrol hapları bile ilk 1 2 aydan sonra etki ediyor zaten. Biraz daha sabırlı olup devam etmek gerek diye düşünüyorum

2 haftadır falan içiyorum ama bir etkisi oldu mu derseniz henüz olmadı maalesef. Doğum kontrol hapları bile ilk 1 2 aydan sonra etki ediyor zaten. Biraz daha sabırlı olup devam etmek gerek diye düşünüyorum
Bende hayıt otu cayi içtim bi ara bitki çaylarini pek sevmiyorum şimdi maca tozu içiyorum

Bende o çayı henüz içmedim ama 3 ayrı doktora gitmiş biri olarak edindiğim tek bilgi ergenlik sonrasında oluşan yani 20li yaşlardan itibaren oluşan sivilcelerin dış etkenlerden havadan sudan değil de vücutla ilgisinin olduğunu öğrendim, ne yapabileceğimi bilemiyorum :/
Evet vücudumuzu içerden tedavi etmemiz lazım o yuzden ben dogum kontrol hapı kullandım çok yan etkisini gordum o yüzden doğal seylerle vücuduma yarar sağlamaya calisiyorum

X