Eril adalet!

Çocuklarınıza da acımıyor lanet herif.
Hastalığı bile akıllandırmamış neymiş bu eziyet böyle ? Eli kolu kopasıca her kapıyı açmayı da iyi biliyor, bizde adalet torpille sağlandığından malum (!) Ya valla ağız dolusu küfretmek istedim eşinize 🤬

Haklısınız, ben de bakmazdım. Eşimin anne babası öldü. Zaten çok yaşlılardı. Üvey abi ve ablaları var, onlarla da çok yakın değil. Zaten sorunlu biri olduğundan çok kısıtlı bir arkadaş çevresi var. Kimsesi yok bizden başka ama bunu bilerek davranmıyor ki! Umurunda değil. Eziyete devam! Ben yalnızca(dava açmayı planladığım için) mahkemede aleyhime kullanmasın, çocuklarımı bu vesileyle bana karşı doldurmasın diyerek yanında oldum. Yoksa içimde zerre acıma ve istek yoktu. Bitirdi çünkü her şeyi bende. Yıllardır uğraşıyorum, dönüp arkama bakıyorum, bir arpa boyu yol gitmemişim😔 Ailem yanımda. Tüm arkadaşlarım yanımda. Çocuklarım bile bu süreçte bana destek. Ama olmuyor, şaka gibi.
Şeyi soracagim, yanlis anlamayin ben dediklerinize tamamen inaniyor ve uzuluyorum.

Kanser evresinde kimsesi olmadigindan, kotu biri oldugundan yaninda kimse olmamasindan bahsetmissiniz, boyle bir adam nasil unlu bir okulda yonetici olabiliyor? Acaba bu okulla iletisime gecseniz ve esinizi şubeleri var ise baska bi sehre mi def etseler? (Ozel okullar sosyal medyada linc edilmekten korkarlar malum)

Bu arada bir tanidigimin eşi de böyleydi, sizinkisi gibi kanseri falan da yoktu sapasaglamdi, bir sabah küt diye ölmüştü. Adam öldugu icin karisi şoka girip cok aglamis, sonra bi anda kahkahalarla gulmustu, yuzune gelen o huzuru hic unutmam kadıncagizin.

Merhaba. Eski bir üyeyim. Bugüne kadar hiç konu açmadım. Bugün ise bir isyanımı dile getirmek üzere açıyorum. İyi bir devlet okulunda öğretmenim. 16 yıllık evliyim. Eşim de özel bir eğitim kurumunun genel müdürü. 2,5 yıl önce eşimle kavga ettik. Daha öncesinde de kavgalarımız oluyordu. Ve elbette hem küfür, tehdit hem birkaç kez fiziksel şiddet. Her seferinde bitirmeye çalıştım ama asla kabul etmedi. 2,5 yıl önce bir sabah kavga ettik ve elindeki bıçağı boğazıma dayadı. Çocukların gözü önünde. Ben de hemen polisi aradım. Darp raporu, karakol, ifade, çocukların pedagog eşliğinde ifadesi falan. Uzaklaştırma verildi. 3 ay. Hemen iyi bir avukat arayışına girdim. Kızkardeşim, kuzenim, birçok arkadaşım avukat ama ben onun tanımadığı birisi olsun istedim. Avukatı buldum. Randevulaştık. Uzaklaştırmanın üstünden tam 12 gün geçmişti. Sabah online dersime girdim ve hemen hazırlanıp avukatla görüşmek üzere yola çıkıyordum ki telefonum çaldı. Arayan polis. Eşiniz uzaklaştırma kararını kaldırtmış diye. Şok oldum. İstanbul Sözleşmesi’nden tek kişinin sözüyle çıkılmıştı ya hani, ondan 15-20 gün sonra oluyor bu. Meğer çoğu hâkim artık toplumdaki 6284 ve İst. Sözleşmesi karşıtlığından dolayı(bu algıyı medya vb. bazı çevreler özellikle yapıyor) böyle kararlar veriyormuş. Tüm gün uğraştık, didindik avukatla, olmadı. Adam eve geldi. Eşyalarımı toplayıp gideyim dedim, kanunen evi terk etmiş sayılırmışım! Yani elim kolum öyle bir bağlandı ki anlatamam. Hâkim eşimin manipülatif ve yalan dolan dolu, ispatsız dilekçesiyle kaldırdı uzaklaştırmayı. Çocukların gördüklerini doğru biçimde anlattıkları ifadeleri ve darp raporuna rağmen.
Adam eve geldi. Aylarca boşanma isteğimi söyledim, terapiste gitmek istedi. Aile terapisine gittik. İkimizi de dinledi. Sizin hayattan beklentileriniz ve yollarınız farklı, size aile terapisi olmaz, dedi. Klinik psikologdu zaten. İşinin ehliydi. Ayrı ayrı tedavi edeyim sizi dedi. Eşime de döndü: “Sizin pek olmaz tedavi. Yine de istiyorsanız gelin ama şiddet var sizde, çok çok zor.” dedi. Ayrı gittim. Bana ilk dediği şey “Sizi ruhen güçlendireceğiz, bu evlilikte neden bugüne kadar kaldığınızı şema terapiyle bulacağız.” dedi. Süreç böyle ilerlerken eşimde ses kısıklığı başladı. Hastaneye gitti geldi ve gırtlak kanseri olduğu ortaya çıktı. O süreçte boşanma isteğimi arka plana alarak yanında oldum. Radyoterapi, ameliyat vb. derken 3 ay kadar önce sonuçları temiz geldi. Ancak sesi kısık. 2,5 yıldır fiziksel şiddet yok ancak korkunç tehdit ve küfürler var. Hastalığında yanındaydım, refakatçi kaldım vb. Ancak her şeyi inkâr etti. Genetik bir hastalık olmasına rağmen benim onu hasta ettiğimi iddia etti. Artık dayanılmaz bir hâl almıştı. Bir kavgamızı ses kaydına aldım. Küfür ve tehditleri var orada. Çocuklarımın(2 kızım var) çektiği kavga videolarımız var. Eşyaları kırıp döküyor o videolarda, küfrediyor, tehdit ediyor. Bu kez daha planlı olmaya ve uzaklaştırmayla aynı gün boşanma davası açmaya karar verdim. Avukatımla 1,5 ay çalıştık. 10 Kasım günü uzaklaştırmayı aldık ancak tebliği 13 Kasım Pazartesi günü oldu. Evdeydi, ben de çocuklarla dışarıdaydım. Evden çıkmak istemedi. Biz çocuklarla geceyi yakın arkadaşımda geçirdik. Ertesi gün polis zoruyla evden çıkardım. Eve geldim ki viledaya, tv’ye, halıya varana kadar yüklenmiş götürmüş. Bu arada aile içi şiddet bürosundaki polislerin işi yavaşlatmaları, bile isteye yanlış bilgi vermeleri nedeniyle boşu boşuna bir gün dışarıda kaldım çocuklarla. Onlarla kavga ettim. O kadar kötülerdi ki anlatamam.(Bu arada babam da emekli polis, polisleri severim ama o merkezdeki polislere asla polis denmez.) Eve girdim, kilidi değiştirttim. Bu arada aynı gün boşanma davam da açılmıştı zaten. Eşim yeniden başvurmuş uzaklaştırmayı kaldırmak için ve tesadüfen kime düşmüş biliyor musunuz? Geçen seferki hâkime. Bu hakimi geçen sefer hem Cimer’e hem HSK’ya şikâyet etmiştim. Haksızca kaldırmıştı uzaklaştırmayı çünkü. Soruşturma yapıldı. Bir şey çıkmadı tabii yani bana öyle bir kâğıt gönderildi. Bu hâkim kararı bugün de kaldırdı. Tebliğ edilir edilmez adam yine çıkıp gelecek!
Çok uzun oldu, biliyorum. İsyanım şu: Neden her türlü kanıtım olmasına rağmen devlet arkamda değil? Neden bu uygulayıcılar hep erkekten yana? Neden boşanmak bu kadar zor? Neden ya neden? Neden toplumda kanunlar kadından yana algısı var da gerçekler öyle değil? Neden mağdurlar daha da mağdur ediliyor? 😭 İnanın göz yaşlarım boşanmaya çalıştığım kişi için akmıyor bir damla. Göz yaşlarım adaletsizliğe, bıktım artık ya, bıktım😭😭😭
Ben de bunu avukat olarak çok sorguluyorum maalesef.. bazen yaptığım işten kurtulmak istiyorum. Haziran ayında defalarca uzaklaştırma kararı aldırdığım müvekkil öldürüldü sokak ortasında 11 kurşunla.. ben de soğudum adalet sisteminden her şeyden.. bununla ilgili o dönem ben de konu açmıştım. Bu durumu aşamadığımı ofise gidemediğimi söylemiştim. Herkesin önerisi yardım almam gerektiği yönündeydi. Ofisime yeni yeni gitmeye başladım biliyor musunuz? Davalar mı devam ediyor hala :) Tabi vaaaah gidene…..

Adam kendini bile sevmiyor bence. Cocuklara cok uzuldum. Nelere sahit olmuslar yazik ya
Bu şahitliği hiç istemedim. Kaç yıldır psikologlara, farklı farklı kurslara götürüyorum onları bu etkiyi ortadan kaldırmak için. Psikologlar kaç kez çağırdı eşimi, babası olarak. Bir kere bile gidip görüşmedi. Tabii ki çocuklarını sevmiyor. Çocuklarım için çok üzülüyorum. Böyle bir babaları var😔

Şeyi soracagim, yanlis anlamayin ben dediklerinize tamamen inaniyor ve uzuluyorum.

Kanser evresinde kimsesi olmadigindan, kotu biri oldugundan yaninda kimse olmamasindan bahsetmissiniz, boyle bir adam nasil unlu bir okulda yonetici olabiliyor? Acaba bu okulla iletisime gecseniz ve esinizi var ise baska bi sehre mi def etseler? (Ozel okullar sosyal medyada linc edilmekten korkarlar malum)
Ünlü bir okul değil ama özel bir eğitim kurumu. Ses kısıklığı var, evet ve okulun sahibinin kardeşi de aynı dertten muzdaripmiş, sanırım biraz empati yapıyorlar ve eşim de bu şekilde orada çalışıyor. Okulla iletişime geçmeyi düşündüm ancak başka şehirde şubeleri yok, belki işinden atılır ve o da bunu mahkemede aleyhime kullanır. Bunu da konuştum avukatımla ve avukat yakınlarımla.

Allah uyarısını ve cezasını sesini keserek vermiş ama anlayan kim?! Böyle adaletinde ben... Yazıp yazıp sildim çünkü açık açık yazarsam banlanırım muhtemelen.
Bu ülkede malesef adalet falan yok. Suçlular, haksızlar, şiddete meyilliler cirit atıyorlar. Gerçekten o hakim hiç mi sizin yerinize sevdiği insanları koymuyor?! Nasıl vicdanı el veriyor uzaklaştırmayı kaldırmaya.
Yalnız ben biraz şüphelendim de. Aynı hakimin gelmesi, aynı kararı vermesi.. Eşinizin bir yerlerden tanıdığı var mı?
Bu arada twitterı aktif kullanıyorsanız oradan Feyza Altun başta olmak üzere tanınmış kişileri alıntılarayarak twit atarsanız elinizdeki belgeleri de bilgilerinizi gizleyerek belki oradan sesinizi duyurabiliriz. Çünkü malesef bu ülkede bizim uğraşarak elde edemediğimiz adalet bazen twitterdan çıkan ayaklanma ile olabiliyor.

Allah uyarısını ve cezasını sesini keserek vermiş ama anlayan kim?! Böyle adaletinde ben... Yazıp yazıp sildim çünkü açık açık yazarsam banlanırım muhtemelen.
Bu ülkede malesef adalet falan yok. Suçlular, haksızlar, şiddete meyilliler cirit atıyorlar. Gerçekten o hakim hiç mi sizin yerinize sevdiği insanları koymuyor?! Nasıl vicdanı el veriyor uzaklaştırmayı kaldırmaya.
Yalnız ben biraz şüphelendim de. Aynı hakimin gelmesi, aynı kararı vermesi.. Eşinizin bir yerlerden tanıdığı var mı?
Bu arada twitterı aktif kullanıyorsanız oradan Feyza Altun başta olmak üzere tanınmış kişileri alıntılarayarak twit atarsanız elinizdeki belgeleri de bilgilerinizi gizleyerek belki oradan sesinizi duyurabiliriz. Çünkü malesef bu ülkede bizim uğraşarak elde edemediğimiz adalet bazen twitterdan çıkan ayaklanma ile olabiliyor.
Feyza Altun benim kızkardeşimin(kızkardeşim avukat) eski büro ortağı. Tanışıyorlar yani. Bu fikir benim de aklıma geldi ama sabahtan beri elim ayağım öyle güçsüz ki sanki, kalkmıyor. Buraya yazabildim böyle uzun uzun. Feyza ile iletişime geçelim, kızkardeşime söyleyeyim. Tabii sürecime olumsuz etki etmeyecekse.

Feyza Altun benim kızkardeşimin(kızkardeşim avukat) eski büro ortağı. Tanışıyorlar yani. Bu fikir benim de aklıma geldi ama sabahtan beri elim ayağım öyle güçsüz ki sanki, kalkmıyor. Buraya yazabildim böyle uzun uzun. Feyza ile iletişime geçelim, kızkardeşime söyleyeyim. Tabii sürecime olumsuz etki etmeyecekse.
Kesinlikle konuşun ve onun sizin açısından sorun olmayacak şekilde paylaşım yapın. Allah yardımcınız olsun, çok üzüldüm sizin ve çocuklarınız için :KK43:
Adamın ailesi bir şey yapmıyor mu, demiyor mu peki? Çocuklarına az sahip çıksınlar ya!

Kesinlikle konuşun ve onun sizin açısından sorun olmayacak şekilde paylaşım yapın. Allah yardımcınız olsun, çok üzüldüm sizin ve çocuklarınız için :KK43:
Adamın ailesi bir şey yapmıyor mu, demiyor mu peki? Çocuklarına az sahip çıksınlar ya!
Annesi babası öldü. Üvey abi ve ablaları var. Onlar da pek yakın değiller.

Kararın içeriğini, gerekçesini bilmiyorum konuya hakim de değilim. Daha önce böyle gerine gerine birilerine şirin gözükmek için insanları mağdur edenleri, mesleğinin vakar ve onuruna aykırı davrananları süklüm püklüm gördük, elbet yine görürüz. Adalet bir gün herkese lazım olacak. Size kolaylıklar, bir an evvel kurtulmanızı diliyorum.

Kararın içeriğini, gerekçesini bilmiyorum konuya hakim de değilim. Daha önce böyle gerine gerine birilerine şirin gözükmek için insanları mağdur edenleri, mesleğinin vakar ve onuruna aykırı davrananları süklüm püklüm gördük, elbet yine görürüz. Adalet bir gün herkese lazım olacak. Size kolaylıklar, bir an evvel kurtulmanızı diliyorum.
Amin. Ama o kişiler birçok günahsız insanın da canına mal oldu maalesef. Şimdi de aynı b.kun lacivertleri var. Pek farklı değil yani.

Hepsini okumadım ancak adalet yokluğundan dert yanan birinin kadının beyanı esastır gibi saçma ve adalete asla uygun olmayan istismara açık bir kanunu savunması da adaletsizlik. Konuyu o sözleşmeye bağlamanız tuhaf. Hakimin yaptığı haksızlık onun vicdanını ilgilendirir
Aha geldi yine kanunun kadının beyanı esastır gibi düzenleme içerdiğini sanan çok bilmişler.. burada kanunu gerçekten bilen ve uygulayan kişiler var. Madem konuyu bilmiyorsun bilgi kirliliği de yapmayacaksın.

Aha geldi yine kanunun kadının beyanı esastır gibi düzenleme içerdiğini sanan çok bilmişler.. burada kanunu gerçekten bilen ve uygulayan kişiler var. Madem konuyu bilmiyorsun bilgi kirliliği de yapmayacaksın.
Bildiğimi düşündüm ki yorum yaptım doğrusunu söyle de bilgilenelim madem

Hepsini okumadım ancak adalet yokluğundan dert yanan birinin kadının beyanı esastır gibi saçma ve adalete asla uygun olmayan istismara açık bir kanunu savunması da adaletsizlik. Konuyu o sözleşmeye bağlamanız tuhaf. Hakimin yaptığı haksızlık onun vicdanını ilgilendirir

Hakim bir haksızlık yapmış ise onun vicdanını değil tüm toplumu ilgilendirir. Bir gün size de bir haksızlık yapılırsa onları vicdanı ile baş başa bırakın ve oturun yerinize o zaman.

Bildiğimi düşündüm ki yorum yaptım doğrusunu söyle de bilgilenelim madem
Ben kanunu noktasından virgülüne ezbere biliyorum. Saçma olduğunu ve adalete uygun olmadığını söyleyen sensin sen söyle bakalım neresinde yazıyormuş kadın beyanı esastır diye ?

Ünlü bir okul değil ama özel bir eğitim kurumu. Ses kısıklığı var, evet ve okulun sahibinin kardeşi de aynı dertten muzdaripmiş, sanırım biraz empati yapıyorlar ve eşim de bu şekilde orada çalışıyor. Okulla iletişime geçmeyi düşündüm ancak başka şehirde şubeleri yok, belki işinden atılır ve o da bunu mahkemede aleyhime kullanır. Bunu da konuştum avukatımla ve avukat yakınlarımla.
Evet o yuzden kovdurmayi önermedim zaten, simdi kovdurmaya kovdurursunuz ama bu sefer de isi gucu olmadığı icin hirslanip yine size sarar. Ama baska bi sehre transferi mumkun olur mu acaba diye dusundum, o da mumkun degilmis.

Allah yardimciniz olsun, o adaletsiz kocanizin da adalet tez vakitte eline ayagina dolansin insallah.

X