Erkek Arkadaş Hayatımızda Olmazsa Olmaz Mıdır?

__kartanesi__

Daha fazla pozitiflik :)
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2014
222
915
Merhaba öncelikle.Hayatta henüz yolun başında olan bir yaştayım.Arkadaşlık ilişkilerinde çok seçiciyim.Bana uzakta olan ancak çok uzun zamandır dostum olan iki arkadaşım var.Bunun dışında okul hayatında görüştüğüm sohbet ettiğim ancak yüzeysel olarak kalan arkadaşlıklarım da var.21 yaşındayım ve hiç erkek arkadaşım olmadı.Bunun bir eksiklik olduğunu düşünmüyorum;fakat aldığım yorumlar bu fikrimin yanlış olduğuna yönelik.Aşk yoktur düşüncesinde de değilim.Kesinlikle var ve belki bir gün beni de bulacak;ancak zamanı geldiğinde.Hayatımdaki önceliğim şu an okulum ve sonra da iş hayatım.Bunlar olduğu zaman aşkın zamanı gelir diye düşünüyorum.Ayrıca arkadaş olarak da sohbet kurduğum,muhabbet ettiğim erkekler yok.Nedenini soracak olursanız girdiğim ortamlarda çekingen bir yapıya sahip olmamın buna neden olduğunu söyleyebilirim.Peki sizce ben yanlış mı düşünüyorum,ben anormal miyim?

Seninle yaşıtız ve etrafındakilerin erkek arkadasinin olmamasını anormal bulması dışında yazdıklarının hepsi benim için de geçerli.Bazen çiftleri görünce özeniyorum bazen.Hatta bir ara kafayı takmistim benim neden yok diye.Neyse ki şu an kafama takmıyorum.Sorunlu olacaksa hiç olmasın diyorum.Gerçekten anlasabilecegim ve sevebilecegim biri için 10 sene yine beklerim.Çevrendekilerden dolayı bu konuya takılmış olmalısın.Başkalarını umursama.Dediğin gibi iş çoook daha önemli.Biz önce mesleğimizi elimize alalım.Bence ne zaman bu konuda umudumuzu kesersek o zaman olur.O yüzden ben şimdiden umudu kestim.:KK70:

Seninle yaşıtız ve etrafındakilerin erkek arkadasinin olmamasını anormal bulması dışında yazdıklarının hepsi benim için de geçerli.Bazen çiftleri görünce özeniyorum bazen.Hatta bir ara kafayı takmistim benim neden yok diye.Neyse ki şu an kafama takmıyorum.Sorunlu olacaksa hiç olmasın diyorum.Gerçekten anlasabilecegim ve sevebilecegim biri için 10 sene yine beklerim.Çevrendekilerden dolayı bu konuya takılmış olmalısın.Başkalarını umursama.Dediğin gibi iş çoook daha önemli.Biz önce mesleğimizi elimize alalım.Bence ne zaman bu konuda umudumuzu kesersek o zaman olur.O yüzden ben şimdiden umudu kestim.:KK70:
Doğru ne zaman bir şeylerden umudumuzu kessek bir bakarız gerçekleşmiş :) Tavsiyen için teşekkürler uyacağım :KK66:

Ben de senin gibiyim hiç ciddi bi ilişkim olmadı.Okul iş kariyer diyoruz da ömür geçiyor sanki aşkı da biraz bu yaşlarda tatmanın yeri ayrı olur gibi.Üniversite ortamı bi de insan görünce özeniyor ister istemez.Buna rağmen olunca da istemiyorum.Ya da kafama göre biri yok sanırım.Olduktan sonra doğru kişiyle olmasi tataftarıyım sırf olsun diye sevmediğin biriyle olması yerine sevdiğin kişiyle olmasi lazım.Sevgiye ve aşka inanıyorum ama günümüzde kimsenin aşka sevgiye inandığını sanmıyorum.Bir yandan da insanın şu yaşa kadar hiç mi olmaz desem de olsa da istemem çekingenlikten olabilir sanırım.Aslında olsa fena olmaz ama o aşamaya gelmek sıkıntılı.Nereye kadar böyle gider bilmiyorum doğru zaman doğru insan Nerede merakla bekliyorum.Arkadaşın da dediği gibi umudu kesmek en iyisi ama nasıl kesilir onu da bilmiyorum.

Ben de senin gibiyim hiç ciddi bi ilişkim olmadı.Okul iş kariyer diyoruz da ömür geçiyor sanki aşkı da biraz bu yaşlarda tatmanın yeri ayrı olur gibi.Üniversite ortamı bi de insan görünce özeniyor ister istemez.Buna rağmen olunca da istemiyorum.Ya da kafama göre biri yok sanırım.Olduktan sonra doğru kişiyle olmasi tataftarıyım sırf olsun diye sevmediğin biriyle olması yerine sevdiğin kişiyle olmasi lazım.Sevgiye ve aşka inanıyorum ama günümüzde kimsenin aşka sevgiye inandığını sanmıyorum.Bir yandan da insanın şu yaşa kadar hiç mi olmaz desem de olsa da istemem çekingenlikten olabilir sanırım.Aslında olsa fena olmaz ama o aşamaya gelmek sıkıntılı.Nereye kadar böyle gider bilmiyorum doğru zaman doğru insan Nerede merakla bekliyorum.Arkadaşın da dediği gibi umudu kesmek en iyisi ama nasıl kesilir onu da bilmiyorum.
Umudu kesmek de maalesef çok kolay olmuyor :KK43:

Umudu kesmek de maalesef çok kolay olmuyor :KK43:
Ben yarı şaka olarak demiştim.Hani çok isteyince olmaz ama ne zaman vazgeçersen o zaman olur.Dediğim gibi bazen ben de düşünüyorum bu konuyu.Ama düşününce bir şey olmuyor.Mesela sınava çalışınca karşılığını alıyorsun ama bu durumda maalesef öyle bir şey yok.Ben de hep karşılıksız hoşlandım hep ama hep böyleydi.İtiraf ettiğim kişiler de oldu.Ama değişen bir şey olmadı.Değişen tek şey benim çok daha fazla üzülmemdi o kadar.Karşı tarafın egosu tavan yaptı,kendini bir şey sandı.Yani uzun lafın kısası kafaya takmak üzüntüden başka bir şey vermediği için takmamak en iyisi.Ha arada aklına gelir tabii,bu normal.

Evren senin cabuk gelsin die yalan soyledigini biliyor ama ... cix tutmaz bu .... koy ver gitsin cok da lazim deil ...
Vallahi öyle evreni kandırmak mümkün olmuyor.Yok istemiyorum da desem olsa fena olmaz düşüncesi herkesin var benim niye yok düşüncesi.Koyvermek en iyisi aslında dediğin gibi düşünmemek lazım insan anca kendini yer bitirir ciddi anlamda çok da lazım değil ama hiç olmamış olması insanda bu tarz düşünce eğilimleri yapıyor maalesef.

Yoo gayet normalsin. Hayatinda onceliklerinin olmasi, ve birseyleri sirasiyla yasamak istiyor olman gayet dogal.

Kendi adima senden farkli dusunuyorum. Bana insanin hayatinda bi ask olmayinca cok skici olurmus gibi geliyor. Ask kadiniyim sanirim :))

X