Erkek arkadaşım testis kanseri. Lütfen yardım edin

Böyle şeyler saklanmaz gizlenmemeli bence artı karar sizin kararınız herkes saygı duymak zorunda kendi aileniz de ....ama dedgm gibi gizlemeyin kendi ailenizden

Böyle şeyler saklanmaz gizlenmemeli bence artı karar sizin kararınız herkes saygı duymak zorunda kendi aileniz de ....ama dedgm gibi gizlemeyin kendi ailenizden
Söylediğim anda bu evliliğe razı olmazlar. Şimdi iyiyse bilerde ilerde yeniden nüks edebilir. Beni korumak için engel olacaklarını düşünüyorum ve bunu istemiyorum. Maşesef saygı duymazlar

Canım benim de nişanımdan bi hafta sonra nişanlımın testis kanseri olduğunu öğrendik ve Ankara’ya tedaviye gittik ben aileme hemen söyledim ve ailem bana yalnız bırakmamı söyledi. Ankara’ya ikimiz tek başımıza gittik ameliyat öncesi sperm dondurduk tabi değerleri çok düşük çıktı ameliyat oldu tek başıma herşeyini üstlendim ailesi gelmedi. Bi ay Ankara’da kaldık daha sonra memleketimize döndük ve geçen ay evlendik. Yani sen eşinin yanında olup ailene karşı herşeyi dürüstçe anlat. Sonuçta seninde başına gelebilirdi. Hastalık allahtan kimin başına ne geleceği belli olmaz şuan çocuk denemelerine başladık inşallah bir yavrumuz olur ben herşeyi ile kabulüm eşimi

Çok geçmiş olsun
Hiç söyleme
Doğru adamla olduğuna Eminsen gerçekten seviyorsa sende seviyorsan ailene durumu bildirmene gerek yok.
Birçok hastalığın tedavisi var artık Allah’ım en tez Zamanda acil şifalar versin

Sizi çok iyi anlıyorum çünkü bir benzeri başıma geldi. Eşim lisedeyken kanser atlatmış ve ağır bir kemoterapi tedavisi almış. Konuşmaya başladığımız ilk gün söyledi. Çocuğum olmayabilir ilerde, konuşmak istemezsen saygı duyarım dedi. Herşey Allah'tan dedim ve evlendik. Kanser geçmişi olduğunu kendisi aileme anlattı zaten. Evlendikten sonra test yaptırdık ve azospermi teşhisi kondu bekliyorduk zaten. Annemin ısrarları sonucu söylemiş bulundum ve aldığım tepkiler sonucunda hayatımın şokunu yaşadım. Çocuk bu hayattaki en önemli şey babanın olmasaydı evlenmezdim bile dedi. Boşan gel demediği kaldı. Ne kardeşlerim ne annem destek oldu. Bir tek babam, Allahın işi bu kimin çocuğu olup olmayacağını sadece O bilir, sen kendiniz üzme demişti. Kimseden destek de beklemedim. Sadece kararlarıma ve hayatıma saygı duyulmasını bekledim. Annemin tepkileri çocuğumuzun olmayacağından daha ağır geldi belki de. Sanırım bu durum eşimle birbirimize daha çok bağlanmamızı sağladı. İyi ki evlenmişim diyorum. Çocuğumuz olmazsa da yapcak birşey yok. Annesi babası olmayan tüm çocukların annesi olurum. Yeter ki Allahım kalbimizi karartmasın. Herkes kendi seçimlerinin sonucunu kendi yaşar. Aileniz bilse de bilmese de bu hayat sizin. Kimseye söz hakkı tanımamaya çalışın.. Umarım çoook mutlu olursunuz

❤ Allah gönlüne göre versin..

Her şey yolundaysa kimseye bir şey söylemenize gerek yok. Siz de aynı durumda olsaydınız bilmelerini istemezdiniz. Evlendikten sonrada ortaya çıkabilirdi bu durum. Ayrıca Hastalıkta ve sağlıkta diye çıkıyorsunuz yola.

Isler duzelmis sanıyorum ama yine de cocuk sahibi olup olmamak sizin karariniz. Sevgiliniz cocuk sahibi olamayacak bile olsa siz kabul ediyorsaniz ailenizin bu karar ustunde hakkı olamaz.

Şey diyebilirsiniz tümör varmış alındı değerleri düzgün belki birinden başka şeyler duyarlar kafalarında büyütürler sakladığınız için sinirlenip kırılabilirler tamamiyle açıklamak zorunda değilsiniz biraz daha özel bi konu olduğu için de paylaşılmasını çok istemedi dersiniz annenize söyleseniz bu şekilde bence yeterli

Hastalık kınamak kadar kötü bir şey olamaz heralde bu dünyada. İnşallah o kinayacaklarini düşündüğünüz hastalık onların başına gelmez. Biraz empati yaparsaniz cevabı bulacaksınız zaten.
Böyle şekilci bir aileye sahip olmanız beni üzdü. Size bir şey olsa, seçme şansları olsa kapının önüne koyacaklar heralde.

Senin benzer bir problemin olsa karşı tarafın ailesine böyle lanse edilmek ister misin ? Muhtemelen hayır.
Ailenin bunları bilmesine gerek yok. Ailenin çocuğunuz olmayacağını bilmesine de gerek yoktu.
Sorunsuz güzel bir ilişki var ise lütfen bulandırmayın. Evlenin evlendikten sonra aksi bir durumda o zaman düşünürsünüz

Allah güzel gönlünüze gor

Herkese çok teşekkür ederim. Tek tek cevap yazamadım ama gelen Mesajlar aynı yönde olduğu için ortak cevap yazacağım.
Son durum hala aynı; kontrollere gidiyoruz ve çok şükür temiz çıkıyor.
Hala aileme söylemedim. Söylemeyi de düşünmüyorum. İlerde evlenme durumunda o da ailesiyle konuşacak, bu konunun açılmamasınısteyecek. Askerlik işimi de bedelli yaştı diyeceğiz ailem sorarsa.
Durum bu. İlişkimizde en ufak bir sorun olmadı. Aramız çok iyi, bu olaydan sonra bana daha da bağlandığını düşünüyorum.
Özellikle onun ailesi tarafından çok daha değer gördüğümü hissettim. Annesiyle zaten bir sorunumuz yoktu ama şu an bana bir şeyler örüyor, arada hediyeler gönderiyor. Hakkımda hep olumlu konuşuyormuş. Bunlar da beni mutlu ediyor tabiki. En azından bir taraftan destek görmek güzel.
İşte böyle arkadaşlae. Çocuk için biz de sperm dondurduk 4 tüp kadar çıktı. Tekrar dondurıcaktık bir parti daha ama coronadan dolayı hastaneye pek uğramak istemiyoruz. Azospermi değil çok şükür.
Şu an tanı konalı 9 ay olmak üzere.
Allah sabrını da veriyormuş gerçekten hızlıca geçti. İnşallah sonsuza kadar karşımıza çıkmaz. Çok zor bir süreçti. Öksürse bile korkıyorum acaba akciğerine mi sıçradı diye.
Onu üzmemeye çalışıyorum, trip atmıyorum. Eskiden kızıcağım gereksiz şeyler; artık çok önemsiz geliyor.
İnstagraöda böyle ikiz üçüz bebek videoları olunca bana atıyor, tüp bebek yaptırırsak bizim de ikizlerimiz olsun diyor. Eskiden çocuk olayına biraz mesafeliydi, bu kanserden sonra çocuk aşkı depreşti. En fazla 1 tane diyen adam şimdi ikiz,üçüz istiyor. İnşallah ömrüm çocuklarıma görmeye yeter dedi. Bazı cümleler insanın içine çok oturuyor.
Allahım nasip eder inşallah. Beraber yaşlanmak, yaşamak ne büyük bir şans.

Çok geçmiş olsun.
Biz eşimle sevgiliyken testis kanseri tanısı konuldu. Acil ameliyata alındı. Kemoterapi gördü vs.
Benim aileme söyledik. Çünkü önümüzde uzun bir tedavi süreci vardı. Sağ olsunlar çok fazla destek oldular. Eşim söyleme deseydi söylemezdim bende.
Biz de spermlerimizi dondurmuştuk o süreçte. Fakat evlendikten sonra bir kaç kez sperm testi verdik ve değerler çok iyi olunca bozdurduk. Keyfi olarak 5 yıl da çocuk düşünmedik.
Çok kolay hamile kaldım. O yüzden can sıkacak bir durum yok, bilmenizi isterim.
Derdim çocuk olmaması olmadı hiçbir zaman. Eşime bir şey olur diye ödüm koptu hep :) Çok şükür bir sıkıntı yok üzerinden 6-7 yıl geçti.

Evleneceğiniz adama karar verecek seviyede değilseniz evlenmeyin. Ailenizi ilgilendirmez sağlık durumu. Bana kalırsa siz de çocuğu olmaz deseler vazgeçeceksiniz ya da ileride olmazsa ailenize karşı boşanırken gizlemiş olmanın yükünü düşünüyorsunuz. Yoksa aileme ne hayatımdaki insanın çocuğu oluyormuş olmuyormuş vs. Ameliyat olmuş bir geçmiş olsun bile dedirtmemişsiniz korkunuzdan. Yetişkin olma şartı aransın evliliklerde lütfen....

Başkalarından
Söylediğim anda bu evliliğe razı olmazlar. Şimdi iyiyse bilerde ilerde yeniden nüks edebilir. Beni korumak için engel olacaklarını düşünüyorum ve bunu istemiyorum. Maşesef saygı duymazlar

Soylemeyin asla

Evlendikten sonra duyarlarsa siz üzülmeyin diye söylemek istemedim dersin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…