Erkek arkadaşım ve ona bağımlı ailesi

Herkese merhabalar,
Daha önce benzer bir konu burada okusam da kendim çok üzgünüm ve birileriyle paylaşmak istediğim için bu konuyu açıyorum.
31 yaşındayım hiç evlilik nişanlılık yaşamadım daha önceki ilişkilerimde hep kalbim kırıldı zaten çok kişi de olmadı hayatımda. Yaşımdan dolayı ailem evlilik baskısı yapıyor çünkü kendi çevrelerinde benden yaşça küçük herkes evlendi gerçi bende artık evlenmek istiyorum. 1,5 yıldır uzaktan emek emek yürüttüğüm bir ilişkim vardı erkek arkadaşım 37 yaşında ikimizde aynı sektörde fakat farklı şehirlerde çalışıyoruz.

Neyse uzatmadan konuya gireyim tutumlu bir annenin kızıyım babam tek başına çalışarak evini arabasını aldı.bizlere güzel bir gelecek için elinden geleni hala yapıyor yaşının olmasına rağmen sabahın köründe kalkıp işe gidiyor.

Erkek arkadaşımla çok şükür maaşlarımız iyi fakat zor bir işimiz var gecemiz gündüzümüz saatimiz belli değil. Uzaklık zor olunca ve yaştan da dolayı artık bir adım atmak istedik ama çözemediğimiz bir konu vardı. Erkek arkadaşım bana ilişkinin 5. Ayında falan ben aileme maddi destek oluyorum bu evlensekte hep böyle devam edecek baştan söyleyeyim dedi ilk garİp gelse de kabul etttim. Babası hiç çalışmamış sorumsuz biri Çanakkalenin bir köyünde yaşıyorlar sadece annesinin emekli maaşı var . Erkek arkadaşım onlara ev, eşyalarını almış ev vermiş kendisi Çanakkale merkezde yaşıyor ve erkek kardeşi de benimkiyle kalıyor erkek kardeşi 36 yaşında Çalışıyor ve ne ev kirasına be faturalara ne mutfak masrafına destek oluyor ailesine de para yollamıyor . Bir abileri var onlardan elini ayağını çekmiş dolayısıyla benimki ailenin babası gibi olmuş
Bana en başında 1 2 bin lira yolluyorum Dedi sonra 3 oldu sonra 5 oldu ben de tamam ama daha fazla olmasın dedim çünkü benimkinin hiç bir birikimi yok düğün nasıl yapıcam diye dertliydi konuştum benim ailem destek olur her şeyi beraber Yaparız üzülme dedim. Ben işe girdiğimden beri paramı evlenirsem bir araba falan alırsam diye hep kenara koydum kendi birikmişim var zaten eşyalar dahil her şeyi de çeyiz olsun diye aldığım için sadece beyaz eşya ve yatakodası eksik evlensek herşey hazır zaten bunu da söyledim ve altın takı istemediğimi de belirttim üzülmesin diye . Şimdi babamında desteğiyle kendime ev alıcam ona da dedim ki evimiz de olacak kira derdimiz olmaz bir kadın olarak elimden geleni yapıyorum şartları kolaylaştırıyorum. Ama benimki buna ragmen doğru düzgün birikim yapamıyor sürekli ailesine para yolluyor en son her ay 8 bin vericem dedi. sonra ailesiyle tanışacaktım ama içimde hiç heves olmadığnı farkettim çünkü ailesini hep önümüze engel gibi yansıttığı için daha tanışmadan sevmedim konu açıldı yine her ay 10bin veriyorum dedi bende artık dayanamadım. Ailesinin kira derdi fatura derdi yok bir tane emekli maaşı giriyor onun üstüne 10 bin bence çok fazla Kendi yuvamızı kuramamışken.
Ailesi evlenirken bize bir tane su bardağı dahi vermeyecek, takmayacak. Zaten beklentim yok. Ama bu kadar sorumsuz olmaları artık zoruma gidiyor hiç oğlum bu kadar gönderme kendin biriktir demiyorlar. Diger kardeşlerin umrunda değil küçük olan zaten sırtını buna dayamış sömürüyor.
İlerde bu miktar hep artacak mı dedim her şey çok pahalı nasıl geçinsinler diyor. Biz nasıl geçinicez dedim ben tüm maaşımı ortaya koyucam o yarısını ailesine verecek ilerde çocuğumuz olunca napıcaz dedim yetmez mi yeter diyor . Kendisi de bu duruma üzülüyor ama bi yandan da alışmış rahatsız olmuyor.
Üzerine bir kıyafet almaz. Lüks bir gideri yok içkisi sigarası yok maaşı da iyi ama elinde ay sonunda hiç biley kalmıyor . Güzelce anlattım diger kardeşlerinle konuş sen 5 veriyorsan 250 300 lira onlar da versin diyorum iki ev geçindirmek zor diyorum onların durumu iyi değil diyor. Ben de bu kadar parayı vermeyi kabul etmeyeceğimi söyledim ve bir yola girmeden bitsin dedim ama şimdi çok üzülüyorum hata mı ettim bilmiyorum bu şekilde evlilik yürümezdi ama bir çözüm yolu var mıydı ne yapmam gerekiyordu bilmiyorum.
Bitir boşver.Herkes kendi keyfine bakarken sen resmen kocana bakacaksın.Ben kabul etmezdim.Sevgilinde eğer cüzi bir miktar yollarım vicdan yapmam derse olabilir.Amaaaa 5-10 bin ne demek ya🙄 Dertsiz başına dert arama yaa boşver

Ayy devlet gibi kadınsın kendi kendine yetiyorsun bir süre sonra o adam sana çok gereksiz gelecekti evlenseniz de. Bazı şeylerin farkına varıp beni taşıyabilecek daha güçlü biriyle evlenebilirdim diyecek pişman olacaktın. 40 yaşına gelmiş adam evlenmemiş ailesi ne kadar bencil ve acımasızmış ya

Ayy devlet gibi kadınsın kendi kendine yetiyorsun bir süre sonra o adam sana çok gereksiz gelecekti evlenseniz de. Bazı şeylerin farkına varıp beni taşıyabilecek daha güçlü biriyle evlenebilirdim diyecek pişman olacaktın. 40 yaşına gelmiş adam evlenmemiş ailesi ne kadar bencil ve acımasızmış ya
Çok teşekkür ederim canım 🌸zaten bu durumlar oldukça yetersiz, pasif gelmeye başlamıştı uzaktan ilişki görmeyince gerçeklerin farkına varıyordum ama görüşünce ister istemez özlemle beraber konuları açmadan devam ediyorduk.

Ben de galiba çevremde çok insan görüyorum ya tek gecelik ilişki peşinde ya açık ilişki peşinde düzgün birini bulmak zor bu ciddi ilişki istiyordu (ne kadar düzgündü bilmiyorum artık) İnsan tolerans gösteriyor ama gerek yok. Ben bu yaştan sonra rahat etmek istiyorum. Ailesinin bencilliğini asla kabullenmiyor onlara laf dedirtmiyor onlarla yaşlanır heralde sömürüle sömürüle

Ay bi de utanmadan paragöz mü diyor sana?
Kardeşi cins biri daha önce küçük bir konuda tartışmışlar ve benimkine eve para veriyorsun diye sana saygı minnet mi duymamızı bekliyorsun falan demiş o günden beri sevmedim, tanıştık yine sevmedim
Asgari ücret alıyor şuan benimki kirayı falan ödediği için birikim yapıyor galiba ben kardeşinde destek olsun dediğimde ben ona güvenip ayrı eve çıkmadım ben varken parasını biriktirsin dedi. Bende biz evlensek o tek nasıl geçinecek dedim evlenmek istese nasıl evlenecek dedim diyor ki mesela beyaz eşyalarını biz alsak kötü mü olur sevap hem dedi bende oldu istersen düğünü de biz yapalım dedim. Yani benimki baba rolünü üstlenmiş kendisinin eline biraz para geçince suçlu hissedip hepsine dağıtıyor.
Bir de abisinin 3 çocugu var 2 si küçük ni ara onlara da bez falan için para yolluyordu şimdi sorduğumda yollamıyorum dedi ama emin değilim abisi çalışıyor yengesi de çocuklardan dolayı ayrıldı işten ama evleri falan var yani
Ay anlattıkça bir Kendime kızıyorum keşke bu kadar uzatmasaymışım en başımda bitirdiğimde kararlı dursaymışım
Ahaha iyiymiş önce kendi beyaz eşyalarını al deseydin. Böylesini de hiç duymadım. Ailecek parazit gibiler.

Ay bi de utanmadan paragöz mü diyor sana?

Ahaha iyiymiş önce kendi beyaz eşyalarını al deseydin. Böylesini de hiç duymadım. Ailecek parazit gibiler.
Aklıma gelse onu da derdim gerçekten sen önce kendine yardım et diye. Ben bu konularda konuştukça paragöz, halden anlamayan, 3 5 bin için laf edip ayrılan kötü kadın oluyordum, para mevzusu için gideceksen bu uzatılacak bir konu değil seni aç açıkta mı bırakıcam ailemi de aç bırakmam diyordu. O bana kaç para getirceksin, ailenin durumu nasıl diye soruyor muymuş falan filan zaten maaşım belli kendi harcamalarım harici giderim yok onun ailesinin durumunu ben sormadan para veriyorum diye kendi anlattı

Aklıma gelse onu da derdim gerçekten sen önce kendine yardım et diye. Ben bu konularda konuştukça paragöz, halden anlamayan, 3 5 bin için laf edip ayrılan kötü kadın oluyordum, para mevzusu için gideceksen bu uzatılacak bir konu değil seni aç açıkta mı bırakıcam ailemi de aç bırakmam diyordu. O bana kaç para getirceksin, ailenin durumu nasıl diye soruyor muymuş falan filan zaten maaşım belli kendi harcamalarım harici giderim yok onun ailesinin durumunu ben sormadan para veriyorum diye kendi anlattı
Senin ailenin nesini soracakmış zaten her şeyi onlar ve sen yapıyorsun. İnan ki sana önceden söylemesi bile iyi niyetli değil. Sen de o fedakarlığın ışığını görmüş yerini yapmış. Evet Bi gün bebeğin olsa çalışamayacak olsan ya da Bi izne ayrılsan aç kalmasanız bile kıt kanaat geçineceksiniz. Çok yüzsüz Bi adammış. Lütfen geri dönmeye çalıştığında ki çalışacak asla kabul etme. Baktın manipüle falan olmaya başlıyorsun yaz buraya silkeleyelim. 😂😂

Ben aileye destek olma taraftarıyım ama bu çok acayip bir yere gitmiş. Benim annem büyükşehirde yaşıyor ev aldım elektriğini suyunu doğalgazını ödüyorum sadece ve kuru emekli maaşıyla geçiniyor. Köyde yaşayan kira vermeyen emekli maaşı da olan iki kişilik aileye aylık 10 bin destek vermek artık ihtiyaç karşılama ötesi. Ya para kaçırıyor kaçıracak sizden onun yolunu böyle buldu ya da cidden ayarsız insanlar. Eğer aşkından ölüp ne olursa olsun evleneyim çocuğum olsun maddi yükün çoğunu alırım diyorsunuz evlenin. Ama eşit paylaşım bekliyorsanız mümkün değil bu adamla. Ayrıca arkadaşlar da yazmış aileden bu kadar düşkün erkek manevi anlamda da sıkıntı
Bence aile üstüne üstlük para bile biriktiriyor dur altın alıp kenara koymuatur yoksa köy yerinde aylık on bin çok iyi bir para kayın babam emekli 5bucuk alıyor yinede kimseye muhtaç değil ya

Senin ailenin nesini soracakmış zaten her şeyi onlar ve sen yapıyorsun. İnan ki sana önceden söylemesi bile iyi niyetli değil. Sen de o fedakarlığın ışığını görmüş yerini yapmış. Evet Bi gün bebeğin olsa çalışamayacak olsan ya da Bi izne ayrılsan aç kalmasanız bile kıt kanaat geçineceksiniz. Çok yüzsüz Bi adammış. Lütfen geri dönmeye çalıştığında ki çalışacak asla kabul etme. Baktın manipüle falan olmaya başlıyorsun yaz buraya silkeleyelim. 😂😂
Ahhaah tamam ben engelledim zaten ona da yazmamasını söyledim. içimde kalan her şeyi de döktüm kuş gibi rahatladım. Üzülürsem falan silkelenmek için gelirim 💕💕🌸

Bence aile üstüne üstlük para bile biriktiriyor dur altın alıp kenara koymuatur yoksa köy yerinde aylık on bin çok iyi bir para kayın babam emekli 5bucuk alıyor yinede kimseye muhtaç değil ya
Kimsenin günahını almak istemem amq ben de sizin gibi düşünüyorum hatta eş adayının ileride gizli birikim yapmak için bu durumu kullanabileceğini bile düşündüm

Herkese merhabalar,
Daha önce benzer bir konu burada okusam da kendim çok üzgünüm ve birileriyle paylaşmak istediğim için bu konuyu açıyorum.
31 yaşındayım hiç evlilik nişanlılık yaşamadım daha önceki ilişkilerimde hep kalbim kırıldı zaten çok kişi de olmadı hayatımda. Yaşımdan dolayı ailem evlilik baskısı yapıyor çünkü kendi çevrelerinde benden yaşça küçük herkes evlendi gerçi bende artık evlenmek istiyorum. 1,5 yıldır uzaktan emek emek yürüttüğüm bir ilişkim vardı erkek arkadaşım 37 yaşında ikimizde aynı sektörde fakat farklı şehirlerde çalışıyoruz.

Neyse uzatmadan konuya gireyim tutumlu bir annenin kızıyım babam tek başına çalışarak evini arabasını aldı.bizlere güzel bir gelecek için elinden geleni hala yapıyor yaşının olmasına rağmen sabahın köründe kalkıp işe gidiyor.

Erkek arkadaşımla çok şükür maaşlarımız iyi fakat zor bir işimiz var gecemiz gündüzümüz saatimiz belli değil. Uzaklık zor olunca ve yaştan da dolayı artık bir adım atmak istedik ama çözemediğimiz bir konu vardı. Erkek arkadaşım bana ilişkinin 5. Ayında falan ben aileme maddi destek oluyorum bu evlensekte hep böyle devam edecek baştan söyleyeyim dedi ilk garİp gelse de kabul etttim. Babası hiç çalışmamış sorumsuz biri Çanakkalenin bir köyünde yaşıyorlar sadece annesinin emekli maaşı var . Erkek arkadaşım onlara ev, eşyalarını almış ev vermiş kendisi Çanakkale merkezde yaşıyor ve erkek kardeşi de benimkiyle kalıyor erkek kardeşi 36 yaşında Çalışıyor ve ne ev kirasına be faturalara ne mutfak masrafına destek oluyor ailesine de para yollamıyor . Bir abileri var onlardan elini ayağını çekmiş dolayısıyla benimki ailenin babası gibi olmuş.

Bana en başında 1 2 bin lira yolluyorum Dedi İlk başta her ay olacak olması garip geldi istemediğimi söyledim ama sonra miktar bizi zorlamayacağı için tamam dedim. Sonra 3 oldu sonra 5 oldu ben de tamam ama daha fazla olmasın dedim çünkü benimkinin hiç bir birikimi yok düğün nasıl yapıcam diye dertliydi konuştum benim ailem destek olur her şeyi beraber(ikimiz) Yaparız üzülme dedim.
Ben işe girdiğimden beri paramı evlenirsem bir araba falan alırsam diye hep kenara koydum kendi birikmişim var zaten eşyalar dahil her şeyi de çeyiz olsun diye aldığım için sadece beyaz eşya ve yatakodası eksik evlensek herşey hazır zaten bunu da söyledim ve altın takı istemediğimi de belirttim üzülmesin diye . Şimdi babamında desteğiyle kendime ev alıcam ona da dedim ki evimiz de olacak kira derdimiz olmaz bir kadın olarak elimden geleni yapıyorum şartları kolaylaştırıyorum. Ama benimki buna ragmen doğru düzgün birikim yapamıyor sürekli ailesine para yolluyor en son her ay 8 bin vericem dedi.

sonra ailesiyle tanışacaktım ama içimde hiç heves olmadığnı farkettim çünkü ailesini hep önümüze engel gibi yansıttığı için daha tanışmadan sevmedim konu açıldı yine her ay 10bin veriyorum dedi bende artık dayanamadım. Ailesinin kira derdi fatura derdi yok bir tane emekli maaşı giriyor onun üstüne 10 bin bence çok fazla Kendi yuvamızı kuramamışken.
Ailesi evlenirken bize bir tane su bardağı dahi vermeyecek, takmayacak. Zaten beklentim yok. Ama bu kadar sorumsuz olmaları artık zoruma gidiyor hiç oğlum bu kadar gönderme kendin biriktir demiyorlar. Diger kardeşlerin umrunda değil küçük olan zaten sırtını buna dayamış sömürüyor.
İlerde bu miktar hep artacak mı dedim her şey çok pahalı nasıl geçinsinler diyor. Biz nasıl geçinicez dedim ben tüm maaşımı ortaya koyucam o yarısını ailesine verecek ilerde çocuğumuz olunca napıcaz dedim yetmez mi yeter diyor . Kendisi de bu duruma üzülüyor ama bi yandan da alışmış rahatsız olmuyor.
Üzerine bir kıyafet almaz. Lüks bir gideri yok içkisi sigarası yok maaşı da iyi ama elinde ay sonunda hiç biley kalmıyor . Güzelce anlattım diger kardeşlerinle konuş sen 5 veriyorsan 250 300 lira onlar da versin diyorum iki ev geçindirmek zor diyorum onların durumu iyi değil diyor. Ben de bu kadar parayı vermeyi kabul etmeyeceğimi söyledim ve bir yola girmeden bitsin dedim ama şimdi çok üzülüyorum hata mı ettim bilmiyorum bu şekilde evlilik yürümezdi ama bir çözüm yolu var mıydı ne yapmam gerekiyordu bilmiyorum.
Adamın her şeyi ortada. Evlenirseniz bunların hepsini biliyor ve kabul etmiş olacaksınız. Miktara takılmayın. O ev 10000le dönecekse 10000, 15000le dönecekse 15000 gönderilecek. Bunu kabul ediyorsanız evlenin. Ama evlendikten sonra değişeceğini ummayın. Karşınızdaki kişi kartlarını açık oynuyor.

Kendinize acimiyorsaniz ,ilerlemiş yaşına rağmen sabahın köründe işe giden babanıza aciyin bırakın bu adamı.Adam ailesini,siz adamı gecindireceksiniz.Bu mu kendinize layık gördüğünüz adam.
Tam da bunu yazacaktim.. elin adami niye gecindirsin.. gerekirse ailene konusursun ben görücü üsulu istiyorum diye belki düzgün birisi karsisina cikar belli mi olur ablam ama o erkek arkadastan hic bi cözüm gelmeyecek hep böyle her aylik ödemeye devam edecek durmayacak. Kesinlikle ayrilmakla dogru yaptin. Hic hataniz yok ablam

Çok teşekkür ederim canım 🌸zaten bu durumlar oldukça yetersiz, pasif gelmeye başlamıştı uzaktan ilişki görmeyince gerçeklerin farkına varıyordum ama görüşünce ister istemez özlemle beraber konuları açmadan devam ediyorduk.

Ben de galiba çevremde çok insan görüyorum ya tek gecelik ilişki peşinde ya açık ilişki peşinde düzgün birini bulmak zor bu ciddi ilişki istiyordu (ne kadar düzgündü bilmiyorum artık) İnsan tolerans gösteriyor ama gerek yok. Ben bu yaştan sonra rahat etmek istiyorum. Ailesinin bencilliğini asla kabullenmiyor onlara laf dedirtmiyor onlarla yaşlanır heralde sömürüle sömürüle
Ablacim iyi de sen bana da ev açsan içini dizip bir de motor alsan, maaşımı kendime alsam bana baksan ben de senle ciddi düşünürüm yani 😆 bu bir kriter olabilir mi aaa😆

Ablacim iyi de sen bana da ev açsan içini dizip bir de motor alsan, maaşımı kendime alsam bana baksan ben de senle ciddi düşünürüm yani 😆 bu bir kriter olabilir mi aaa😆
Yani ben çocuğa sana ev alıyorum ,sana motor alıcam gel benle evlen demedim. Hayatımda o veya başka biri olsada olmasa da zaten bir yatırım yapmk istiyordum yalnız yaşıyorum ve eşyalarımı da ilerde kullanmak için yeni aldım. Karşımdaki kişi de maaşı benimle aynı, iyi geliri olan bir aile olacaktık ikimiz araba vs alabilirdik. motor demem yani sevdiği şeylere özen göaterip incelik yaptığımı belirtmekti. Yoksa altına motor çekicem değil zaten alsak ikimiz ortak alırdık beni de gezdirirdi fena mı 😃

Evlenince ortak bişeyler alınmasında Bir enayilik, saflık görmüyorum ama bu durumda sürekli bir taraf dışarıya para aktaracak bunu istemediğim için bitti insan ister istemez duygusal olarak üzülüyor ve burda bir çözümü olabilir miydi diye hem üzüntümü paylaştım hem de sizlere danıştım Ablacım😃

Herkese merhabalar,

Erkek arkadaşımla çok şükür maaşlarımız iyi fakat zor bir işimiz var gecemiz gündüzümüz saatimiz belli değil. Uzaklık zor olunca ve yaştan da dolayı artık bir adım atmak istedik ama çözemediğimiz bir konu vardı. Erkek arkadaşım bana ilişkinin 5. Ayında falan ben aileme maddi destek oluyorum bu evlensekte hep böyle devam edecek baştan söyleyeyim dedi ilk garİp gelse de kabul etttim. Babası hiç çalışmamış sorumsuz biri Çanakkalenin bir köyünde yaşıyorlar sadece annesinin emekli maaşı var . Erkek arkadaşım onlara ev, eşyalarını almış ev vermiş kendisi Çanakkale merkezde yaşıyor ve erkek kardeşi de benimkiyle kalıyor erkek kardeşi 36 yaşında Çalışıyor ve ne ev kirasına be faturalara ne mutfak masrafına destek oluyor ailesine de para yollamıyor . Bir abileri var onlardan elini ayağını çekmiş dolayısıyla benimki ailenin babası gibi olmuş.

Bana en başında 1 2 bin lira yolluyorum Dedi İlk başta her ay olacak olması garip geldi istemediğimi söyledim ama sonra miktar bizi zorlamayacağı için tamam dedim. Sonra 3 oldu sonra 5 oldu ben de tamam ama daha fazla olmasın dedim çünkü benimkinin hiç bir birikimi yok düğün nasıl yapıcam diye dertliydi konuştum benim ailem destek olur her şeyi beraber(ikimiz) Yaparız üzülme dedim.
Ben işe girdiğimden beri paramı evlenirsem bir araba falan alırsam diye hep kenara koydum kendi birikmişim var zaten eşyalar dahil her şeyi de çeyiz olsun diye aldığım için sadece beyaz eşya ve yatakodası eksik evlensek herşey hazır zaten bunu da söyledim ve altın takı istemediğimi de belirttim üzülmesin diye . Şimdi babamında desteğiyle kendime ev alıcam ona da dedim ki evimiz de olacak kira derdimiz olmaz bir kadın olarak elimden geleni yapıyorum şartları kolaylaştırıyorum. Ama benimki buna ragmen doğru düzgün birikim yapamıyor sürekli ailesine para yolluyor en son her ay 8 bin vericem dedi.

sonra ailesiyle tanışacaktım ama içimde hiç heves olmadığnı farkettim çünkü ailesini hep önümüze engel gibi yansıttığı için daha tanışmadan sevmedim konu açıldı yine her ay 10bin veriyorum dedi bende artık dayanamadım. Ailesinin kira derdi fatura derdi yok bir tane emekli maaşı giriyor onun üstüne 10 bin bence çok fazla Kendi yuvamızı kuramamışken.
Alnınızdan öpüyorum en doğru kararı vermişsiniz elin sorumsuz ailesini bir de ev bark sahibi yapacaktiniz. Boş verin ve önünüze bakın yaşınız büyük değil sakın son demlerim diye de düşünmeyin 30 yaşımda evlendim keşke biraz daha bekleseydim diyorum. Size ne desem de pişmanlığıniz üzüntünüz bitse bilmiyorum iyi yapmışsınız maşallah size

ciddi ilişki ister tabi bedavadan senin maaşına ortak olacak ailesini besleyecek :)

adam iyi biri bence en azından başından belli etmiş kendini ben buyum diye, sen onunla tartışmayı filan bırak değiştiremezsin çünkü .ömrünün sonuna kadar asalak ailesine para yedirmeye razı mısın değil misin onu düşün. ilerde çocugunuz olunca ona alamayacağın şeyleri ailesine yedireceksin

Alnınızdan öpüyorum en doğru kararı vermişsiniz elin sorumsuz ailesini bir de ev bark sahibi yapacaktiniz. Boş verin ve önünüze bakın yaşınız büyük değil sakın son demlerim diye de düşünmeyin 30 yaşımda evlendim keşke biraz daha bekleseydim diyorum. Size ne desem de pişmanlığıniz üzüntünüz bitse bilmiyorum
Teşekkür ederim 💕 zaman her şeyin ilacı diye düşünüyorum başka yapacak bir şey yok galiba

X