Erkek arkadaşımın sorunlara yaklaşmaması

Ben 1 senedir bir ilişki içerisindeyim. Normalde çok iyi huylu, çok tatlı biri zaten çıkmaya başlamadan önce de çok yakın arkadaşımdı . Sorun kötü hissettiğimde benim yanımda olmaya çalışmaması veya zor zamanlarda, benim için kritik anlarda çok patavatsızca şeyler diyip sinirimi bozması. Farkındayım burada çok fazla benden daha ciddi konuları olan insanlar var ama ben genelde kişisel sorunlarımı kimseye açamayan biriyim ve gerçekten birilerine danışmam gerekiyor gibi hissediyorum. Dediğim gibi kendimi açabilen biri değilim ve bu sene çok zor şeyler yaşadım, çok fazla ailevi problemim oldu ve onun kafası karışmasın diye de bunları anlatmak istedim. Küçükken başımdan geçen taciz olayıma saçma sapan zevk alma meselesine getirdi (bu durum beni kahrediyor defalarca kez özür dilemesine rağmen aklımdan çıkmıyor ağzımdan çıkıverdi diyor), aileme bakmak toparlamak zorunda kaldım hiç bana yardımcı olacak bir söz bile söylemedi. Üniversite yerleşme sonuçlarım açıklandığı gün gerçekten çok küçük bir yanlış anlaşılmayı büyütüp kavga sebebi yaptı benimle başarımı kutlamak yerine beni ağlattı. Dün de yine ailevi bir sorun yaşadım ve sadece moralim bozukken “kriz anlarını yönetemiyorum” diyerek işin içinden sıyrıldı. ben sadece ona bir şeyler anlatabiliyorken bana hiç yardım edemiyor. Onun sınavı kötü geçti mezuna kaldı her şeyiyle ilgileniyorum günlük ders programlarına bakıyorum; özel sorunlarıyla, kaygılarıyla ilgileniyorum. Ona zarar verebilecek hiçbir duruma sokmuyorum ailem onu hiç istemedi onun için ailemle papazım aylardır fakat yaptığım inceliklerin karşılığını alamıyorum. Şu an bile bu yaptıklarım onu etkiliyor diye üzülüyorum. Dün büyük bir tartışma yaşadık ve ben ayrılmak istediğimi söyledim ( genelde böyle dediğimde kendine çekidüzen verir) sahiden ayrılmam gerekiyor mu, ne yapayım ben şimdi? Onu seviyorum ama ne yapayım anlamıyorum asla karakterimiz uyuşmuyor
size acı verecek ,üzecek şeyler yapmış ve bunu yapmaya da devam ediyor. böylelerinin değişeceğini sanmıyorum o anlık özür diler ama sonra devam, yorma kendini üzülürsün seviyor olabilirsin ama sevgi aşalanmayı, hor görülmeyi, hakareti sineye çekmek değill

Sen ciddi misin ya? Küçücük yaşta tacize uğramışsın sana gelip zevk aldıysan sorun olmaz demiş ve hala bu adamın peşindesin. Bence bu insan müsveddesi senin tacize uğradığına inanmıyor. Onu kandırmaya çalıştığını düşünüyor ve o yüzden sana soğuk davranıyor. Senin yapabileceğin en en en mantıklı şey onu her yerden engelleyip hayatına seni gerçekten anlayabilecek, iyi kötü her gününde yanında olabilecek ve sana gerçekten değer verebilecek bir insanla yoluna devam etmen. Yarın öbür gün başına bir iş gelse bu adam senin yanında olur mu gerçekten? Peki sen bu adama güvenip hayatını birleştirebilir misin?

uzun süre sessiz kaldığım bir konuydu çok küçüktüm ilkokula gidiyordum tekrar o kişiyi görünce çok kötü hissettim neden tepki veremediğimi sorguluyordum ona da sordum küçük olsam da aklım vardı diye o baya bir cevap vermedi bir şey demesi gerektiğini söylediğimde de çocuktun ne yapabilirsin diye konuşmaya başladı en sonunda da zevk aldıysan bile sorun değil anlayacak yaşta değildin dedi ama böyle düşünmesi bile beni çok daha kötü hissettirdi
Midem bulandı. İlkokul öğrencisi için düşündüğü şeye bak.
Allahım kızımı ve tüm genç kızları böyle iğrenç adamlardan korusun

Anladığım kadarıyla ikinizde liseden yeni mezun oldunuz. Bu erkekler lise de ortaokul mantığında kalıyorlar maalesef. Kadınlar daha çabuk olgunlaşıyor siz 18 yaşındayken o da 13 yaşındaki beyne sahip malesef o yüzden kişisel problemlerinize çok sahip çıkmadıysa bu saatten sonra da çıkmasını beklemeyin çok nadirdir o yaşta olgunlaşıp hayatı ciddiye alan erkekler. Üniversiteyi kazanmışsın yolla gitsin üniversitede onu mu düşüneceksin. Hayatının en güzel zamanları başlıyor. Bırak onun sorunlarını kendi hayatının heycanına kapıl. Önünde koskocaman güzel bir hayat var🥰

Çok haklısınız ben neden bu kadar saçma sapan kararlar aldığımı anlamıyorum bile. Normalde böyle biri değildim bu olaylar beni çok tuhaf bir duruma soktu. Taciz meselesi için yazdıklarınıza çok teşekkür ederim kendimi çok daha iyi hissettim umarım kimsenin karşısına böyle insanlar çıkmaz

Taciz olayına verdiği tepki kanımı dondurdu. Ne demek zevk aldıysan sorun bile değil?? Normalde iyidir, tatlıdır diyip lütfen kafanda onu aklamaya calisma. İnan ne iyi ne de tatlı birisi. Beyninin içinde sapkın fantaziler dönüyor bu çocuğun. Haberin olsun.

Erkek arkadaşınız fazlasıyla duyarsız evet. Ama taciz konusunda söylediği yersiz olsa da bu sizin hassas olduğu bi konu olduğu için sizi normalden fazla etkilemiş. Çünkü taciz esnasında bedensel zevk duyan insanlar var, bakın bedensel zevk diyorum zihinsel demiyorum. Tecavüz sırasında orgazm olan kadınlar bile var ama bu insanın elinde olmayan tamamen bedenin verdiği bi tepki. Mağdurun bu durumdan hoşnut olduğu anlamına gelmiyor suçu da suç olmaktan çıkarmıyor aksine mağdurlarda zevk duyduğu için suçluluk duyma, kendinden tiksinme gibi durumlar ortaya çıkıyor. Ama dediğim gibi kişinin kendi elinde olan bir durum asla değil.

Erkek arkadaşınız bundan bahsetmiş olabilir mi?

Erkek arkadaşınız fazlasıyla duyarsız evet. Ama taciz konusunda söylediği yersiz olsa da bu sizin hassas olduğu bi konu olduğu için sizi normalden fazla etkilemiş. Çünkü taciz esnasında bedensel zevk duyan insanlar var, bakın bedensel zevk diyorum zihinsel demiyorum. Tecavüz sırasında orgazm olan kadınlar bile var ama bu insanın elinde olmayan tamamen bedenin verdiği bi tepki. Mağdurun bu durumdan hoşnut olduğu anlamına gelmiyor suçu da suç olmaktan çıkarmıyor aksine mağdurlarda zevk duyduğu için suçluluk duyma, kendinden tiksinme gibi durumlar ortaya çıkıyor. Ama dediğim gibi kişinin kendi elinde olan bir durum asla değil.

Böyle bir konuya çektiğini sanmıyorum. Yaşadığım şey uzun bir süre bir tanıdığım tarafından devam etti ta ki bir şekilde durdurmayı başarana kadar. Kötü bir şey çünkü sesimi çıkarmadım çünkü oyun sanıyordum gerçekten. İleride bir gece oyun olmadığı kafama dank etti. İstediğinizi diyebilirsiniz çünkü yaşım büyük olmasına rağmen hala ailem ne der inanır mı diye konuyu açmayan benim. Neyse, ona bunu derken zevk alıp da durmamışım gibi söyledi sonrasında ben sert tepki koyunca ağlamalı yalvarmalı şeyler yaptı. Suç benim sandım sınav senemdi ders de çalışmam gerekiyordu ne deseniz haklısınız. Kimse onun öyle bir şey diyebileceğine inanmıyor, tüm arkadaşları “ melek gibi çocuk” diyor

size acı verecek ,üzecek şeyler yapmış ve bunu yapmaya da devam ediyor. böylelerinin değişeceğini sanmıyorum o anlık özür diler ama sonra devam, yorma kendini üzülürsün seviyor olabilirsin ama sevgi aşalanmayı, hor görülmeyi, hakareti sineye çekmek değill
zevk almak mı orayı kaçırmışım sen o lafı duyduktan sonra ayrılmam gerek hemen

Hanımefendi, bu gereksiz bir aklama çalışması. Ne demek normalden fazla etkilemiş. Neyi normalize ediyoruz şu an? Ayrıca konu sahibi tacizi ilkokulda yaşamış. Ne zevki yahu nelerden bahsediyoruz inanamıyorum

Hanımefendi, bu gereksiz bir aklama çalışması. Çünkü konu sahibi tacizi ilkokulda yaşamış. Ne zevki yahu nelerden bahsediyoruz
Ne aklamasi hanımefendi ben de çocuk yaşta tacize uğramış kadınlardan biriyim. Ben ne demek istediğimi gayet açık bir şekilde açıkladığımı düşünüyorum, kimseye "hadi hadi sen de zevk almışsın demek ki" dediğim yok. Konu sahibinin erkek arkadaşının zevk almak derken neden bahsettiğini anlamaya çalıştım sadece.

Hanımefendi, bu gereksiz bir aklama çalışması. Ne demek normalden fazla etkilemiş. Neyi normalize ediyoruz şu an? Ayrıca konu sahibi tacizi ilkokulda yaşamış. Ne zevki yahu nelerden bahsediyoruz inanamıyorum

Çocuk tacizden ancak korkar, dehşet duyar, ne zevk alması Allah aşkına ... adam bildiğimiz sapık.

Ne aklamasi hanımefendi ben de çocuk yaşta tacize uğramış kadınlardan biriyim. Ben ne demek istediğimi gayet açık bir şekilde açıkladığımı düşünüyorum, kimseye "hadi hadi sen de zevk almışsın demek ki" dediğim yok. Konu sahibinin erkek arkadaşının zevk almak derken neden bahsettiğini anlamaya çalıştım sadece.
Ben de taciz durumunu yanlış açıdan normalize ettiğinizi ifade ediyorum.

X