Erkek arkadaşımın yakın kız arkadaşı

Öncelikle hepinize merhaba forumda daha önceden bahsetmiştim nerdeyse bir buçuk sene önce falan olması lazım. Erkek arkadaşım oyundan bir kızla tanışıp arkadaş olmuştu bu durumu da bana çok sonra söyledi. O zamanlar ben zaten mezuna kalmıştım sınava hazırlanıyordum o da İstanbulda harp okulunda okuyordu. Çok sık görüşemiyorduk. Bu arada biz liseden beri birlikteyiz. Dört sene falan oldu. Neyse kızla tanışmışlar işte sevmişler ısınmışlar birbirlerine baya samimi olmuşlardı bir tek erkek arkadaşım değil, erkek arkadaşımın oyuna birlikte girdiği okuldan arkadaşları falan da kızla samimi olmuşlar. Bana bu durumdan çok sonra bahsetmişti ve kıza sevgilisi olduğunu söylememişti özellikle. Kaç kere söyle dememe rağmen bu yüzden kavga etmemize rağmen söylemedi. Sebebini sorduğum zaman aramıza soğukluk girer diye bahaneler üretti. İki kere söylemeye kalktı benim baskılarım sonucu ama sonrasında ben vazgeçtim çünkü çok büyük tepkiler gösterecekti hep başıma kakacaktı bu durumu bende kendi isteğiyle söylesin istedim. Söylemedi tabiki hiç bir zaman. Zaten daha sonra da kızın kendisinden hoşlandığını itiraf etti. Daha doğrusu yalandır ama kendisi de zaten sonradan anlamış. Kendisi o gözle bakmadığını söylemiş yine de arkadaşlığını devam ettirdi tabiki muhabbetimiz çok iyi falan ayağına. Bende bu durumu öğrendikten sonra daha da şüphelenmeye başladım ve sürekli kavga eder hale geldik bu kız yüzünden. En sonunda da ayrıldık zaten. Bir kaç ay süren ayrılıktan sonra ben üniversiteyi kazandığım ile gittim ayrı illerdeydik. Duruma alışmıştım başka birisiyle de görüşüp konuşmaya başladım hatta ama olmadı içime sinmedi kestim. Erkek arkadaşım da zaten bir süredir bana ulaşmaya çalışıyordu ( huyunu bildiğim için heryerden engellemiştim o yüzden okulda başka arkadaşlarından arıyordu) bende bir gün açtım belki okuldan sınıftan biridir kaydetmemişimdir diye malum yeni insanlarla kaynaştığım bir dönemdi. Erkek arkadaşımmış baya tersledim sonra kapattım sonra üç kere falan daha aradı derken yine aklıma girmeyi başardı. Yeniden konuşmaya başladık. O kızın konusunu da hiç açmıyordum sormuyordum bile konuşmak istemiyordum zaten. Sadece hala konuştuklarını biliyordum istersen okutayım diyordu yok falan dedim bi iki kere okudum normal konuşmalardı. Üstelemedim. Kız erkek arkadaşıma ve erkek arkadaşımın bir arkadaşına daha telefon kılıfı boyayıp yollamış bi bu yüzden kavga ettim sonrasında onu da saldım artık. Kızla zaten yüz yüze görüşme imkanları sıfır ne aynı ilde yaşıyorlar nen aynı yerde okuyorlar internet üzerinde kalıyor arkadaşlıkları bana da istediğim zaman okutuyordu mesajları o yüzden saldım. Zaten onlar da bir süre sonra koptular kız arkadaşlıktan falan çıkarmış galiba hepsini. beş altı aydır konuşmazlarken pat dün erkek arkadaşım kıza yine mesaj atmış. Ben senle olan arkadaşlığımı kaybettiğim için üzüldüm böyle olmasını istemiyorum falan demiş hayatında benim olduğumu da söylemiş. Kızında görüştüğü biri varmış zaten. Erkek arkadaşım da demiş ki senin için bi sıkıntı olmayacaksa arkadaşlığımıza devam etmek isterim demiş. Kız önce kabul etmiş sonra vazgeçmiş bugün mesaj atıp ben seni arkadaş gözüyle göremem deyip bitirmiş. Erkek arkadaşımda sorun çıkmasın herşeyi bileyim diye aklınca bana anlatıyor. Bende diyorum ki zaten normal bir ilişkiniz olmazdı kız çoktan çıkarmış hayatından seni niye gidip yazıyorsun bence sen hatalısın dedim. Ben yakın bir kız arkadaş istiyorum herşeyi konuşabileceğim falan dedi. Ben ne güne duruyorum dedim. Sana herşeyi anlatamam ki dedi. Senle olan sorunlarımızı nasıl sana anlatayım falan diyo. boş boş konuşup sinirlendirdi beni. Bende rahatsız olduğumu vurguladım kızla olan ilişkisinden. Zaten senden hoşlandığını bildiğin biriyle konuşman normal mi diyorum. Ben o gözle bakmıyorum senin içinde önemli olan bu değil mi diyo ısrarla. Bana ne hissettirdiğini neler düşündürttüğünü hiç önemsemeden kendisi kurban ayağına yatıyor yani. Bir de ben iyi ki devam etmedi arkadaşlığınız deyince üzülüp bana kırılıyor beni hiç anlamıyorsun deyip sitem ediyor ve ısrarla durumun normal olduğunu savunuyor. Yakın bir kız arkadaşı olabilir kesinlikle bir itirazım olmaz benimde yakın erkek arkadaşlarım var. kendisinin de bir sürü yakın kız arkadaşı oldu da. Benim tanıdığım da tanımadığım da bir sürü kız arkadaşı vardı hiç birine bir şey demedim. Ama bu kızı tanımam etmem bir de ondan hoşlandığını biliyorum ya rahatsız oluyorum haliyle.

Özür dilerim biraz uzun oldu ama gerçekten bunu paylaşmaya çok ihtiyacım vardı. Burdaki yorumlara ve fikirlere ihtiyacım var. Bu durumu nasıl çözebilirim? Yani zaten ortada bir durum kalmadı eğer kız dediği gibi gerçekten görüşmeyelim dediyse.. Ben biraz da acaba kendim de haksız mıyım bunu merak ettiğim için yazıyorum. Haksız odluğum abarttığım bir yer var mı yani? Gerçekten erkek arkadaşımın dediği gibi anlayışsız mı davranıyorum? Az çok cevapları biliyorum genel olarak erkek arkadaşım haksız bulunacak önceden konuyu açtığımda da onu haksız bulmuşlardı. Hatta seni bence aldatıyor diyenler de oldu ben bu duruma da asla olmaz gözüyle bakmıyorum zaten herşey olabilir farkındayım. Ama his derler ya bu durum için öyle kötü bir hisse sahip değilim. Yani sanki erkek arkadaşım beni uzaktan da olsa onunla aldatıyor diye hissetmiyorum. Sadece biraz saçmalıyor kıza gereksiz yere ısınmış sanki dünyada başka kız kalmamış gibi... Bunu da söyledim ona zaten herkesle her zaman böyle anlaşıp bağ kuramıyorum diyor. Ben artık gerçekten bıktım bu konu yüzünden kavga etmekten. Ama konuyu açan kendisi sonra ben bir şey dediğimde ben kabahatlı duruma düşüyorum sanki eski mevzuları ben açmışım gibi davranıyor
senin tek yapmam şey bence sevgiline fazla vakit ayırman çünkü o ilgiyi başka yerde arıyor

Benim üniversitede bir arkadasim vardi. Iki sene benden kiz arkadasi oldugunu sakladi. Bana da yakinlasmaya calisti ayni zamanda. Beni ayarlasa digeri birakacak öyle hesap etti. Kiz arkadasi daha kurnaz cikti pat hamile kaldi. Benim dünyadan haberim yok. Hepsini sonradan ögrendim. Sizinki de o hesap. Erkek arkadasiniz araniyor. Baskasini bulunca sizi birakacak. Bu degilse, baskasi
acımasızca olmuş kız bu da :)

Saçma sapan bi durum, siz neden kendinizi bu duruma sokuyorsunuz ???
Kızla nette takılıyor sizinle reelde takılıyor oh keyfe bak.
O kız muhabbete devam etse size yıne yol görunecekti ama o gitmiş elde siz kalmışsınız 🤦‍♀️ gözünüzü açmanızı umuyorum.

Ben yakın bir kız arkadaş istiyorum herşeyi konuşabileceğim falan dedi. Ben ne güne duruyorum dedim. Sana herşeyi anlatamam ki dedi.
Hahahahahah erkek arkadasın normal degil. Kız adam gibi silmis yoluna bakmıs ama erkek arkadasın ısrarla istiyor her ne kadar o gözle bakmasa bile erkek arkadasının aklı o kızda bence. Bak bakalım sana diğer gözle bakan bir erkek arkadasın olsun ne yapıyor. Empati böyle yapılır.

Hic uzatma bence iliskiyi.

Kardeşim daha gençsin üniversiteye gidiyorsun. Eğlen gez toz takıl, öğrenimine önem ver ,kendini geliştir. Bu toksit bir ilişki olmuş. Sonra ileriki yaşlarda çok pişman olursun kafamı o çocuğa takacağıma hayatımı yaşasaydım keşke dersin. Bu güzel ünv yıllarını birdaha yasayamazsin.

canım insan kaybetmek istemediğinden bişeyler saklar
Senden o kızı saklamamış ama o kızdan seni saklamış
Bu durumda kimi kaybetmek istemiyor ortada malesef
Erkek arkadaşının tercihi hiç önemli değil bence çünkü sen de onu o kadar sevmiyorsun
Belki zamanındaçok sevmiş olabilirsin ama duyguların değişmiş olabilir kendi hislerine odaklan bence
Eğer sevseydin baştan beri kabul etmezdin ortalığı yıkardın bu kadar rahat olmazdın sen de
Sizin ilişkiniz taamen alışkanlığa dönmüş bence
Bırak ve yoluna bak genceciksin kimbilir ne aşklar çıkacak karşına

X