Erkek çocuğuna alınan oyuncaklar hakkında fikrinizi alabilir miyim kızlar?

grknay

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2021
160
74
24
Kızlar merhaba size bir sorum olacaktı, 2 yaşında bir oğlum var bana ev işlerinde vs yardım etmesi için onu teşvik ediyorum, ilgisini de çekiyor, toz almayı çamaşırlar makineye atmayı boşaltmayı çok seviyor, mutfakta benimle yemek hazırlamayada bayılıyor, yaşına ve boyuna uygun olmasını istediğim için ona oyuncak ahşap mutfak ve oyuncak süpürge almayı düşünüyorum ama eşim erkek çocuğunun böyle şeylerle oynaması iyi değil diyor 🤦🏼‍♀️ benim de aklımı karıştırdı sizce ona böyle oyuncaklar almam ilerde cinsiyet karışıklığı yaratabilir mi yani bilemedim bana mantıksız geliyor fikirlerinizi merak ediyorum ☹️

Evi süpürmek yalnızca kadının göreviyse sizin o taraflarda yaratır evet. Ruj almamışsınız, evlenmesini falan geçtim ileride yalnız başına yaşasa zaten bu işleri yapacak neyin cinsiyet karışıklığı?

Ben anaokulu öğretmeniyim hiçbir mahsuru yok aksine onun kendi başına hayatta kalması için büyüyünce size teşekkür edeceği bir durum o yüzden öğretip alabilirsiniz , erkek çocuğu bebeklerle oynayabildiği gibi kız çocukları da arabayla oynayabilir , cinsiyet ayrımı sadece çocuklara kendi şahsi bedenleri konusunda empoze edilmelidir, onlar istediği her oyuncakla oynayıp,tanışıp incelemek isteyebilir 😊

X