Erkek gibi kadın...

DUYGUCIKMAZI

maskeli balo ve shte yüzü
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2008
9.240
20
övünerek......vay be kadına bak erkek gibi.......-tatlicadiarzu-

erkek gibi kadın derler..süprizzzzz

peki bu erkek gibi kadın nasıl olunuyor......ne yapılaması gerekiyor.....erkek gibi olmak için..:uhm:.bir şey yemek içmekmi gerekir....:sm_confused:

yada iyi bir şeymi erkek gibi kadın olmak......fisfisfis

eger iyi bir şeyse erkek gibi olmak.......bu kadar övülüp göklere çıkarılıyorsa......

o zaman erkek denen canlılar varlıklar yaratıklar şakkıdı

neden bu kadar tersler ve neden bu kadar üzerler...bizleri.....:eek:klava:

aslında ben bu sözü çok sevmem insanlar neden birini övmek için erkek gibi kadın
biriyle alayetmek için neden kadın gibi derlerrr
kadınlık neden bu kadar basit alay konusu olacak kadar bayağı bişeyyy
bende erkek gibi kadın değil insan gibi insan olmak önemli

hem bir kadından hem de bir erkekten geliyoruz...
eril ve dişi özellikler...
dolayısıyla eril özellikleri baskın olan kadın "erkek gibi kadın" diye adlandırılıyor...
bir şey yapmaya gerek yok yok tamamen yaratılış ve yetiştiriliş...
ben çok tasvip etmiyorum erkek gibi olmayı...doğru değil bana göre...
kadın kadın gibi olmalı... yumuşak olmalı... naif ve de narin olmalı...

benım ıcın cok kullanırlar bu lafı
bıraz alikıran baskesınlık var kabadayı dıyolar :roflol:
tartısırken cok sert tavırlarımdan dolayı sanırım
yapım bu ya napıyım :dilcikar:

benim için "erkek gibi kadın" denmesi övünç kaynağı yada iltifat sayılamaz.
kadın kadın gibi olmalı.
erkek te erkek gibi.
diğerlerine de saygım sonsuz yeterki taraflarını belli etsinler:roflol:

aslında ben bu sözü çok sevmem insanlar neden birini övmek için erkek gibi kadın
biriyle alayetmek için neden kadın gibi derlerrr
kadınlık neden bu kadar basit alay konusu olacak kadar bayağı bişeyyy
bende erkek gibi kadın değil insan gibi insan olmak önemli

evet aynen benimde anlatmak istedigim buydu övemek yüceltmek için erkek gibi derler.......oysa erkeklerinde pekte övülecek bir yanlarıda yok....
dalga geçmek için kadın gibisin derler..
nedense......
oysa insan ve krakteri saglam olmak gerekiyor.....erkekse erkek kadınsa kadın....

hem bir kadından hem de bir erkekten geliyoruz...
eril ve dişi özellikler...
dolayısıyla eril özellikleri baskın olan kadın "erkek gibi kadın" diye adlandırılıyor...
bir şey yapmaya gerek yok yok tamamen yaratılış ve yetiştiriliş...
ben çok tasvip etmiyorum erkek gibi olmayı...doğru değil bana göre...
kadın kadın gibi olmalı... yumuşak olmalı... naif ve de narin olmalı...

yaratılıştan gelen bazı erkek vari davranışlar olabilir dedigin gibide yapacak bi şey yok....
hele bir kadınada bu tarz davranışlar yakışmıyor......haklısın .
ama benim demek istedigim.....
övmek adına ..yüceltmek adına......kadına bak be erkek gibi......diye pof poflamak amaçlı......

kadın gİbİ kadın olacaksın kİm ne derse desİn

a.s.

benım ıcın cok kullanırlar bu lafı
bıraz alikıran baskesınlık var kabadayı dıyolar :roflol:
tartısırken cok sert tavırlarımdan dolayı sanırım
yapım bu ya napıyım :dilcikar:
[/QUOTE

yaratılışın demek.....
ama bir kadınada zariflik çok yakışıyor

ama bana erkek gibi kadın denilmesi hoşuma gitmez çok erkeksi bi hava sezerim onda..
ayyyy bülent ersoy gibi hiissederim kendimi o an valla:))

artık bir deyim halinde bu !
güçlü ,ayakları üzerinde durup,kimseye bağlı olmadan da yaşayabilen,kendi hırsı ve azmi ile önündeki engelleri yıkabilmiş,zoru başarmış,asil,şerefine ve gururna düşkün,hayata ve zorluklara karşı dimdik ve kararlı durabilen kadınlar için kullanılan bir deyim ...erkek gibi kadın olmak!
kadınların bazı insanların gözünde aciz,az akıllı,az yetenekli,erkekten bağımsız yaşamayan,küçük bir dünyası olan ,kendi kararlarını uygulayamadığı,şerefinin ve gurunun hiçe sayıldığı bir dönemi bir deyimle de olsa dile getirip ,yüceltme ve övme,kadınında gücünün olabildiği kanıtlama adına kullanılan deyim...tabi yine işin içinde erkeklerin olması ve erkek gibi benzetmesi kulağa çok hoş gelmese de ...milletimizin erkeğe olan olağan üstü bakış açımızın yansıması bu ...

ben bu tabire pek katılmıyorum açıkçası "erkek gibi kadın"....fiziksel özellikleri ve konumları bakımından erkekleri yücelten bir cümle bu....tamam fiziksel olarak bizlerden güçlü kuvvetli yapı olarak da sağlam olabilir erkekler ama kişilik ve ayakları üzerinde durma,zoru başarma,engelleri aşma gibi şeylerde bizden üstün değiller ki....neden bu nitelikler yüzünden erkek gibi kadın olalım....Allah erkekleri ayrı kadınları ayrı yaratmış ..herkese akıl fikir ihsan etmiş bizim yapmamız gereken bunları kullanmak ...önemli olan kişilikli insan olmak....yoksa korkaklık,güçsüzlük erkeğe kadına bakmaz....

Ya da erkeğe neden kadın gibi erkek denirse hakaret olarak algılar erkek milleti bunu?

Bir yerde hata var demek ki..
ya "kadın gibi erkek" demek yanlış
ya da "erkek gibi kadın" demek yanlış.

artık bir deyim halinde bu !
güçlü ,ayakları üzerinde durup,kimseye bağlı olmadan da yaşayabilen,kendi hırsı ve azmi ile önündeki engelleri yıkabilmiş,zoru başarmış,asil,şerefine ve gururna düşkün,hayata ve zorluklara karşı dimdik ve kararlı durabilen kadınlar için kullanılan bir deyim ...erkek gibi kadın olmak!
kadınların bazı insanların gözünde aciz,az akıllı,az yetenekli,erkekten bağımsız yaşamayan,küçük bir dünyası olan ,kendi kararlarını uygulayamadığı,şerefinin ve gurunun hiçe sayıldığı bir dönemi bir deyimle de olsa dile getirip ,yüceltme ve övme,kadınında gücünün olabildiği kanıtlama adına kullanılan deyim...tabi yine işin içinde erkeklerin olması ve erkek gibi benzetmesi kulağa çok hoş gelmese de ...milletimizin erkeğe olan olağan üstü bakış açımızın yansıması bu ...

Katılıyorum tamamen karakter üzerine yapılan bir benzetme bu ya değilse erkek gibi giyinmek, öyle davranmak değil. rahmetli babam benim için çok kullanırdı bu sözü, oysa çok çıtıpıtı naif biriydim o zamanlar, ama yıllarca yalnız yaşadım, ailemden uzakta hemde çocuk denecek yaşta iş hayatına atıldım. kendi kararlarımı hep kendim verdim hep dik durdum. Kendimi korumak adınada hep sert oldum çevreme.Sanırım benim için yapılan benzetme bu yöndeydi.

höt höt yapana öyle deniliyor.sanırım.
burdada erkeğin kaba olduğuda ortaya cıkıyor işte..
kişilikli,saygı değer olup kendini ifade etsin,buna bile erkek gibi kadın deniliyor ,ne alakaysa onuda anlamış değilim.oysa öyle çok varkii,ezik,kişilk isaline yakalanmış erkekler..
hoş onlarada kadın gibi deniliyor ya
bence erkeklerin kendi kalıplarını bulamayışından ileri geliyor.
kadına bunu yakıştırmaları.

erkeğin tekine kadın gibi erkeksin denmesi nasıl küfür gibi geliyorsa
bana da erkek gibi kadınsın denmesi küfür gibi gelir
çok gereksiz bir laf yani ...

aynen höt köt kaba kadınlara kullanılıyor bu tabir benim gözlemledigim kadarıyla ve nasıl bir zihniyettirki hosuna gidyor bazı bayanların bu tabirin kullanılması :dilcikar: kadın dedigin kibar,asil.zarif ve narin olmalı kadın gibi kadın işte

erkek gibi kadın deyimi erkeksi tavırları olan argo konuşan çok sert mizaçlı bayanlar için kullanılıyor. kadın gibi erkek de erkek gibi kadın da hoş değil. herkes cinsiyetinin farkında olmalı ve onu yaşamalı. erkekler övgüyle söz eder ama hiçbiri erkek gibi bir kadın istemez. ne kadar şikayet etseler de gözüyaşlı narin korunmaya muhtaç süslü yani kadın gibi kadınların peşinden koşar dururlar

X