Erkek infertilitesi ve Tüp bebek serüveni

Herkese merhaba ... sizlere bizim hikayemizi anlatıp motivasyonunuzu arttırmak istiyorum.. 2 yıllık evliyim ve 2. Yılımızda çocuk istedik başladık çalışmalara. İlk denediğimiz ay ben kan tahlillerimi yaptırdım ve tiroid hastalığım ortaya çıktı. Doktorum bana hamile kalmayı biraz ertelememi bu tiroid ile zor hamile kalacağımı hatta hamile kalsam bile düşük yapabileceğimi söyledi ve ben de ilaç kullanıp tiroidimi düzeltmeye başladım 3 ayın sonunda tiroidim normale döndü (bu arada hipertiroidim vardı yani hızlı çalışıyordu). 3 ay kadar denemeye devam ettik ve yine olmayınca bu sefer doktora eşimle beraber gittik.. eşim spermiogram testi yaptırdı ve değerler çoook düşük çıktı toplam sperm sayısı:2.700 milyon ileri hız: %0 morfoloji %0 biz yıkıldık tabii ki ancak yaşayan bilir o mutsuzluğu ... bu sefer başladık takviyelere bu arada eşim üroloğa da göründü varikosel yoktu. Keçiboynuzu suyu, keçiboynuzu pekmezi , Impryl , C vitamini, promen-k eşim bunları 3 ay boyunca hiç aksatmadan kullandı.. 3 ayın sonunda tekrar test verdi ve bu seferki sonuçları: toplam sperm : 72 milyon ileri hız: %25 morfoloji %4 ... biz denemelerimize devam ettik ama hala hamile kalamıyodum.. tekrar doktora gittik bu sefer Tüp bebek doktoruna gittik ve doktor benim amh değerime ve tüplerime baktı tüplerim açık amh : 1.43 ... yumurtalık rezervimin yaşıma göre düşük olduğunu ve tüp bebek yaparsak daha hızlı hamile kalacağımı söyledi . Hatta aynen şöyle bi tepkisi vardı artık tek başınıza denemekten yorulmadınız mı? Gel yapalım tüp bebeği bebeğiniz olsun ... bu arada yaşım 27... neyse biz eşimle konuştuk anlaştık ve tüp bebeğe başladık Mayıs ayının başında adetimin 2. Günüyle birlikte iğnelere başladım yumurtalarım büyütüldü ultrasonda görünen 11 yumurtam vardı sonra yumurta toplama günü geldi ve toplam 8 yumurtam toplandı bunlardan 5 tanesi işleme alınabilecek olgunluktaydı... 5 yumurtanın 5'i de döllendi... 5. Güne ulaşan 1 embriyom oldu ve o hemen donduruldu arkadan da gelen 2 tane daha embriyom vardı 6. Güne kadar onları da izlediler ve o 2'sini de dondurdular... daha sonrasında rahmimi hazır hale getirerek haziranın 14 ünde 1 tane 5.gün embriyosunu bana transfer ettiler... 6 gün boyunca hiç belirtim yoktu ve çoook umutsuzdum. 6. Gün akşamı kahverengi bi akıntım oldu ve heyecanlandım acaba tutunmamıdır diye ama tabi yine de çok ümitlenmek istemedim. 10. Güne kadar evde hiç bi şekilde test yapmadım ve 10. Gün kan vermeye gittim ... sonucum 285 pozitif çıktııı yani şuan hamileyimm:) 2 gün sonra testi tekrarladık 559 çıktıı 1 hafta sonra hayırlısıyla keseyi görmeye çağırdı doktorum.. benim hikayem böyle uğraş verdik çaba sarfettik inşallah hayırlısıyla sonunda kucağıma bebeğimi alıcam.. siz de sakın ümitsiz olmayın yılmayın usanmayın elinizden ne geliyosa her şeyi yapın... pozitifi gördüğüm gün yaşadığım mutluluğu inanın tarif edemem çocuk sahibi olmak isteyen her kadının o mutluluğu yaşamasını diliyorum 🙏nenmutlu

Ne mutlubsize

Herkese merhaba ... sizlere bizim hikayemizi anlatıp motivasyonunuzu arttırmak istiyorum.. 2 yıllık evliyim ve 2. Yılımızda çocuk istedik başladık çalışmalara. İlk denediğimiz ay ben kan tahlillerimi yaptırdım ve tiroid hastalığım ortaya çıktı. Doktorum bana hamile kalmayı biraz ertelememi bu tiroid ile zor hamile kalacağımı hatta hamile kalsam bile düşük yapabileceğimi söyledi ve ben de ilaç kullanıp tiroidimi düzeltmeye başladım 3 ayın sonunda tiroidim normale döndü (bu arada hipertiroidim vardı yani hızlı çalışıyordu). 3 ay kadar denemeye devam ettik ve yine olmayınca bu sefer doktora eşimle beraber gittik.. eşim spermiogram testi yaptırdı ve değerler çoook düşük çıktı toplam sperm sayısı:2.700 milyon ileri hız: %0 morfoloji %0 biz yıkıldık tabii ki ancak yaşayan bilir o mutsuzluğu ... bu sefer başladık takviyelere bu arada eşim üroloğa da göründü varikosel yoktu. Keçiboynuzu suyu, keçiboynuzu pekmezi , Impryl , C vitamini, promen-k eşim bunları 3 ay boyunca hiç aksatmadan kullandı.. 3 ayın sonunda tekrar test verdi ve bu seferki sonuçları: toplam sperm : 72 milyon ileri hız: %25 morfoloji %4 ... biz denemelerimize devam ettik ama hala hamile kalamıyodum.. tekrar doktora gittik bu sefer Tüp bebek doktoruna gittik ve doktor benim amh değerime ve tüplerime baktı tüplerim açık amh : 1.43 ... yumurtalık rezervimin yaşıma göre düşük olduğunu ve tüp bebek yaparsak daha hızlı hamile kalacağımı söyledi . Hatta aynen şöyle bi tepkisi vardı artık tek başınıza denemekten yorulmadınız mı? Gel yapalım tüp bebeği bebeğiniz olsun ... bu arada yaşım 27... neyse biz eşimle konuştuk anlaştık ve tüp bebeğe başladık Mayıs ayının başında adetimin 2. Günüyle birlikte iğnelere başladım yumurtalarım büyütüldü ultrasonda görünen 11 yumurtam vardı sonra yumurta toplama günü geldi ve toplam 8 yumurtam toplandı bunlardan 5 tanesi işleme alınabilecek olgunluktaydı... 5 yumurtanın 5'i de döllendi... 5. Güne ulaşan 1 embriyom oldu ve o hemen donduruldu arkadan da gelen 2 tane daha embriyom vardı 6. Güne kadar onları da izlediler ve o 2'sini de dondurdular... daha sonrasında rahmimi hazır hale getirerek haziranın 14 ünde 1 tane 5.gün embriyosunu bana transfer ettiler... 6 gün boyunca hiç belirtim yoktu ve çoook umutsuzdum. 6. Gün akşamı kahverengi bi akıntım oldu ve heyecanlandım acaba tutunmamıdır diye ama tabi yine de çok ümitlenmek istemedim. 10. Güne kadar evde hiç bi şekilde test yapmadım ve 10. Gün kan vermeye gittim ... sonucum 285 pozitif çıktııı yani şuan hamileyimm:) 2 gün sonra testi tekrarladık 559 çıktıı 1 hafta sonra hayırlısıyla keseyi görmeye çağırdı doktorum.. benim hikayem böyle uğraş verdik çaba sarfettik inşallah hayırlısıyla sonunda kucağıma bebeğimi alıcam.. siz de sakın ümitsiz olmayın yılmayın usanmayın elinizden ne geliyosa her şeyi yapın... pozitifi gördüğüm gün yaşadığım mutluluğu inanın tarif edemem çocuk sahibi olmak isteyen her kadının o mutluluğu yaşamasını diliyorum
Herkese merhaba ... sizlere bizim hikayemizi anlatıp motivasyonunuzu arttırmak istiyorum.. 2 yıllık evliyim ve 2. Yılımızda çocuk istedik başladık çalışmalara. İlk denediğimiz ay ben kan tahlillerimi yaptırdım ve tiroid hastalığım ortaya çıktı. Doktorum bana hamile kalmayı biraz ertelememi bu tiroid ile zor hamile kalacağımı hatta hamile kalsam bile düşük yapabileceğimi söyledi ve ben de ilaç kullanıp tiroidimi düzeltmeye başladım 3 ayın sonunda tiroidim normale döndü (bu arada hipertiroidim vardı yani hızlı çalışıyordu). 3 ay kadar denemeye devam ettik ve yine olmayınca bu sefer doktora eşimle beraber gittik.. eşim spermiogram testi yaptırdı ve değerler çoook düşük çıktı toplam sperm sayısı:2.700 milyon ileri hız: %0 morfoloji %0 biz yıkıldık tabii ki ancak yaşayan bilir o mutsuzluğu ... bu sefer başladık takviyelere bu arada eşim üroloğa da göründü varikosel yoktu. Keçiboynuzu suyu, keçiboynuzu pekmezi , Impryl , C vitamini, promen-k eşim bunları 3 ay boyunca hiç aksatmadan kullandı.. 3 ayın sonunda tekrar test verdi ve bu seferki sonuçları: toplam sperm : 72 milyon ileri hız: %25 morfoloji %4 ... biz denemelerimize devam ettik ama hala hamile kalamıyodum.. tekrar doktora gittik bu sefer Tüp bebek doktoruna gittik ve doktor benim amh değerime ve tüplerime baktı tüplerim açık amh : 1.43 ... yumurtalık rezervimin yaşıma göre düşük olduğunu ve tüp bebek yaparsak daha hızlı hamile kalacağımı söyledi . Hatta aynen şöyle bi tepkisi vardı artık tek başınıza denemekten yorulmadınız mı? Gel yapalım tüp bebeği bebeğiniz olsun ... bu arada yaşım 27... neyse biz eşimle konuştuk anlaştık ve tüp bebeğe başladık Mayıs ayının başında adetimin 2. Günüyle birlikte iğnelere başladım yumurtalarım büyütüldü ultrasonda görünen 11 yumurtam vardı sonra yumurta toplama günü geldi ve toplam 8 yumurtam toplandı bunlardan 5 tanesi işleme alınabilecek olgunluktaydı... 5 yumurtanın 5'i de döllendi... 5. Güne ulaşan 1 embriyom oldu ve o hemen donduruldu arkadan da gelen 2 tane daha embriyom vardı 6. Güne kadar onları da izlediler ve o 2'sini de dondurdular... daha sonrasında rahmimi hazır hale getirerek haziranın 14 ünde 1 tane 5.gün embriyosunu bana transfer ettiler... 6 gün boyunca hiç belirtim yoktu ve çoook umutsuzdum. 6. Gün akşamı kahverengi bi akıntım oldu ve heyecanlandım acaba tutunmamıdır diye ama tabi yine de çok ümitlenmek istemedim. 10. Güne kadar evde hiç bi şekilde test yapmadım ve 10. Gün kan vermeye gittim ... sonucum 285 pozitif çıktııı yani şuan hamileyimm:) 2 gün sonra testi tekrarladık 559 çıktıı 1 hafta sonra hayırlısıyla keseyi görmeye çağırdı doktorum.. benim hikayem böyle uğraş verdik çaba sarfettik inşallah hayırlısıyla sonunda kucağıma bebeğimi alıcam.. siz de sakın ümitsiz olmayın yılmayın usanmayın elinizden ne geliyosa her şeyi yapın... pozitifi gördüğüm gün yaşadığım mutluluğu inanın tarif edemem çocuk sahibi olmak isteyen her kadının o mutluluğu yaşamasını diliyorum 🙏
Tebrikler sağlıcakla kucağınıza alın sizin adınıza çok sevindim .eşiniz tüp bebek tedavisini başlayınca devam etti mi kullanmaya yazdıklarınızı.değerleriniz çok güzel yükselmiş.bizim birinci tedavide negatif oldu malasef.yeniden başlıcaz tedaviye ama tüp bebek nasıl olsa takviyeyle uğraşmayalım mı yoksa sperm kalitesini artırıp mı başlamalıyız bilmiyorum .

Tebrikler sağlıcakla kucağınıza alın sizin adınıza çok sevindim .eşiniz tüp bebek tedavisini başlayınca devam etti mi kullanmaya yazdıklarınızı.değerleriniz çok güzel yükselmiş.bizim birinci tedavide negatif oldu malasef.yeniden başlıcaz tedaviye ama tüp bebek nasıl olsa takviyeyle uğraşmayalım mı yoksa sperm kalitesini artırıp mı başlamalıyız bilmiyorum .
Kesinlikle kaliteyi arttırıp o şekilde başlamanız gerektiğini düşünüyorum kaliteyi yükselttikten sonra saha sağlıklı döllenme yaşanıyor.. tüp bebek tedavisine başladığımızda bu kürlere son verdik çünkü zaten toplam 3 ay boyunca yaptığımız kürlerdi normalde de vitamin kullanılırken 3 ay kullanıp sonra biraz ara verip ondan sonra tekrar başlanıyor

Herkese merhaba ... sizlere bizim hikayemizi anlatıp motivasyonunuzu arttırmak istiyorum.. 2 yıllık evliyim ve 2. Yılımızda çocuk istedik başladık çalışmalara. İlk denediğimiz ay ben kan tahlillerimi yaptırdım ve tiroid hastalığım ortaya çıktı. Doktorum bana hamile kalmayı biraz ertelememi bu tiroid ile zor hamile kalacağımı hatta hamile kalsam bile düşük yapabileceğimi söyledi ve ben de ilaç kullanıp tiroidimi düzeltmeye başladım 3 ayın sonunda tiroidim normale döndü (bu arada hipertiroidim vardı yani hızlı çalışıyordu). 3 ay kadar denemeye devam ettik ve yine olmayınca bu sefer doktora eşimle beraber gittik.. eşim spermiogram testi yaptırdı ve değerler çoook düşük çıktı toplam sperm sayısı:2.700 milyon ileri hız: %0 morfoloji %0 biz yıkıldık tabii ki ancak yaşayan bilir o mutsuzluğu ... bu sefer başladık takviyelere bu arada eşim üroloğa da göründü varikosel yoktu. Keçiboynuzu suyu, keçiboynuzu pekmezi , Impryl , C vitamini, promen-k eşim bunları 3 ay boyunca hiç aksatmadan kullandı.. 3 ayın sonunda tekrar test verdi ve bu seferki sonuçları: toplam sperm : 72 milyon ileri hız: %25 morfoloji %4 ... biz denemelerimize devam ettik ama hala hamile kalamıyodum.. tekrar doktora gittik bu sefer Tüp bebek doktoruna gittik ve doktor benim amh değerime ve tüplerime baktı tüplerim açık amh : 1.43 ... yumurtalık rezervimin yaşıma göre düşük olduğunu ve tüp bebek yaparsak daha hızlı hamile kalacağımı söyledi . Hatta aynen şöyle bi tepkisi vardı artık tek başınıza denemekten yorulmadınız mı? Gel yapalım tüp bebeği bebeğiniz olsun ... bu arada yaşım 27... neyse biz eşimle konuştuk anlaştık ve tüp bebeğe başladık Mayıs ayının başında adetimin 2. Günüyle birlikte iğnelere başladım yumurtalarım büyütüldü ultrasonda görünen 11 yumurtam vardı sonra yumurta toplama günü geldi ve toplam 8 yumurtam toplandı bunlardan 5 tanesi işleme alınabilecek olgunluktaydı... 5 yumurtanın 5'i de döllendi... 5. Güne ulaşan 1 embriyom oldu ve o hemen donduruldu arkadan da gelen 2 tane daha embriyom vardı 6. Güne kadar onları da izlediler ve o 2'sini de dondurdular... daha sonrasında rahmimi hazır hale getirerek haziranın 14 ünde 1 tane 5.gün embriyosunu bana transfer ettiler... 6 gün boyunca hiç belirtim yoktu ve çoook umutsuzdum. 6. Gün akşamı kahverengi bi akıntım oldu ve heyecanlandım acaba tutunmamıdır diye ama tabi yine de çok ümitlenmek istemedim. 10. Güne kadar evde hiç bi şekilde test yapmadım ve 10. Gün kan vermeye gittim ... sonucum 285 pozitif çıktııı yani şuan hamileyimm:) 2 gün sonra testi tekrarladık 559 çıktıı 1 hafta sonra hayırlısıyla keseyi görmeye çağırdı doktorum.. benim hikayem böyle uğraş verdik çaba sarfettik inşallah hayırlısıyla sonunda kucağıma bebeğimi alıcam.. siz de sakın ümitsiz olmayın yılmayın usanmayın elinizden ne geliyosa her şeyi yapın... pozitifi gördüğüm gün yaşadığım mutluluğu inanın tarif edemem çocuk sahibi olmak isteyen her kadının o mutluluğu yaşamasını diliyorum 🙏
Merhaba üzerinden Cook geçmiş ama sizinle aynı durumdayım bana da yardımcı olur mısnz nolur ☹️☹️☹️☹️☹️

Bizim de erkek kaynaklı infertilite. Şu an transfer oldum bekleme aşamasındayız. Hiç belirti yok. Bu ikinci denememiz ilki tutmadı. Umarım bu tutar. Umudum pek yok. Ama yazınızı okumak olumlu sonuç alan birilerinin olduğunu bilmek gerçekten güzel.
Nasil oldu sonucunuz baya olmus yazali benimde esimin morfolojisi cok kötü ilk transferim tutmadi 2.yi mart ayinda denicez.hic umudum yok acikcasi 😑😓 görünce yazmak istedim..

Merhaba inşallah sağ salim kucagonıza alırsınız doktorunuz kimdi acaba

X