Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Erkek tipi dökülme; Doktorlar sac ekmiyor

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
bir kaç yıl önce kullanmıştım ama eczacı ısrarla 5lik vermemişti diğeri de bir işe yaramadı
fayda gördün mü
gerçi uzun süre kullanın diyorlar dimi
Evet 6 aydan önce bişi beklemeyin diyorlar sen düzenli ne kadar süre kullandın? 3. Ayımda kontrole gidicem henüz dökğlme durmadı beklemedeyim minik minik cok çıkış var aslında saçımda ama inceler hep zamanla kalınlaşmasını umut ediyoruom 6. Ayda tam dolgunlaşma hissediliyormuş ki etki ederse herkeste aynı şey olucak diye bi durumda yok genel olarak çok insan memnun ama düzenli kullanıldıgı takdirde:/bakalım gözlegörülür verim alabilirsem burda mutlaka paylaşıcam

Evet 6 aydan önce bişi beklemeyin diyorlar sen düzenli ne kadar süre kullandın? 3. Ayımda kontrole gidicem henüz dökğlme durmadı beklemedeyim minik minik cok çıkış var aslında saçımda ama inceler hep zamanla kalınlaşmasını umut ediyoruom 6. Ayda tam dolgunlaşma hissediliyormuş ki etki ederse herkeste aynı şey olucak diye bi durumda yok genel olarak çok insan memnun ama düzenli kullanıldıgı takdirde:/bakalım gözlegörülür verim alabilirsem burda mutlaka paylaşıcam
sanırım 3 ayda bıraktım ben ama doktor vermemişti ben kendim aldım
doktor başka bir losyon ve hap vermişti adını hatırlayamadım şimdi
ama oda fayda etmedi...şuan hiçbir şey kullanmıyorum ama baya açılmam var bişeyler yapmam lazım

Durum daha da kötülesti Mezoterapi, Andorcur ve beraberinde dogum kontrol hapi kullaniyorum. Nasil bir beladir bu böyle ne yapsam fayda etmiyor sanirim bu gidisle kel kalicam ...

Eklentiler

• 23990411-4547-42C4-82FE-632DDBC59288.jpeg
    23990411-4547-42C4-82FE-632DDBC59288.jpeg
    44,1 KB · Görüntüleme: 642
  • CD30F05E-54FC-46C0-8946-ED979C8D9C51.jpeg
    CD30F05E-54FC-46C0-8946-ED979C8D9C51.jpeg
    53,8 KB · Görüntüleme: 690
Derdini veren dermanıni da verir derler canım. Inşallah en kısa zamanda saçlarına tekrar kavuşursun.

Ana değerine bakıldı mi hic? Erkek tipi dökülme olsaydı minoksil iyi gelirdi. Ana degeri otoimmun sistemle ilgili hastaliklarda yol gösterici oluyor.
Bazen bağışıklık sistemimiz sağlıklı hücrelerimizi düşman hücre yani kanser virüs gibi sanıyor ve onlara savas aciyor. Bu çok yoğun saç kayıplarına sebep oluyor.

Hiç baktirmadiysan bir baktir. Çünkü bu erkek tipi de değil vitamin demir eksikligi de degil bence

Allah yardimcin olsun senin icin dua edicem canim.

Ana degeriyle lupus gibi romatizmal hastalıklar teshis ediliyor. Lupus ciddi kellik yapiyor.

Canını sıkma çünkü seni reddeden saç ekim merkezleri dogru yapmislar. Saç ekimi icin donor bölgenin guclu olmasi yani ensede sac dokulmesi olmamasi gerek. Biz kadinlar bu ko uda sanssiziz malesef cunku biz her yerden sac kaybediyoruz. Erkeklerde ense herzaman güçlü oluyor. Bunun icin sende sac ekimi yapsalar da bu sadece gereksiz acı, para ve umut israfi olur.
Okadar acı cekip tekrar ekilenlerim dökülmesine sahit olsan daha cok üzülürsün.

En kötü cok guzel medikal tül peruklar falan var. Onlardan al beline kadar savur savur gez.:KK76:

Son düzenleme:
Canim gecmis olsun.
Benim ailemde de erkek tipi kellik mevcut.
Dokulme ve kepeklenme de var.
Lakin acilmam bu kadar deil.
28 yasindayim ben.
Benim tepeden hafif aciliyor sanki.
Tepeden kastim şu sacin kafanin arka kisminda dongu dongu bir yeri var ya; tarif edebildim mi bilmiyorum iste ordan eksildi.
Kan degerlerime baktirmadim acikcasi ancak cok dikkat etmeye basliyorum.
Bir donem depresyondaydim, yemek yemiyor su icmiyordum bile.
Bu da baya etki etti. Antidepresanlar vs..
Sonra dikkat ettim. Su icmeme, yemek yememe arti ek olarak vitamin haplari aldim.
Acikcasi eksikliklerinizi kendimiz de yerine koyabiliriz. Illa sentetik vitamin almaya da gerek yok.
Yiyin bacim ; kilo alicam vs davasina olan bedenimize oluyor. Zaten yararli olan seyler de kilo yapmiyor...
Neyse. Sampuanima sarimska rendelemek baya fayda etmisti. Ama uzun sureli kullanmak lazim. Senin durumun daha ileri seviyede. O nedenle sen hem sampuanina rendele hem de sampuani ezerek lapa yap ve zeytinyagi ile karistirarark uygula diplerine.
Bak zaten az sacim kaldi sanki care mi olacak diyip denememezlik etme.
Azmet, sabret ve dik dur.
Kafaya taktikca yerinde sayarsin.
Ek olarak sogan suyu da bana cok iyi geldi.
Sac yogunlugum artti sanki.
Bir bas sogani soy ve ustunu gececek kadar su doldur.
Bi tasim kaynasin altini kapat ve iliyinca sacina diplere masaj yapa yapa uygula.
Havlu sar kurusun kafanda.
Haftada 2 uygula bunu.
Ve son olarak sakin saclarini surekli yikama!
4 gun beklemeye calis.
Kendi yagi daha iyi besler.

Anlatabileceklerim bunlar. Allah yardimcin olsun:KK43:

Merhaba kizoar bende de erkek tipi dökülme varmis. Benim Elime gelen yuzlerce sac hic olmadi ama ön kismim yani sakalar kendimi bildim bileli hep seyrekti ve ince tuyler vardi.farkli donemlerde dermitolaga gittim son gittigim haric digerleri bi sorun olmadigini soylediler. Son gittifim cildiyeci cesitli tahliller istedi endokrolojiye yonlendirdi tahliller yapildi endokroliji de ancak kan tahlili sonucu tum degerlerim hormonlarim her sey normal cikti. Dr yine de minoksidil%5 lige baslatti.3.hafta bahsedilen sok dokulme basladi 3 hafta felan surdu.o dokulmeler azaldi ama yine de dokulmeler var. Bahsettigim gibi,Bu arada ilaca baslamadan sadece on kismim seyrekti ama elime gelen dokulme yoktu. Su an 2. Aya yaklasiyorum. Alnimda bir cok siyah kucuk killar çıkmaya basladi,sok dokulme kismi gercekten yipratici olsa da cikan saclar ugruna devam ediliyor.ayrica ilaca baslamadan ve basladiktan sonraki resmimi paylasiyorum . 1. Resim ilaca basladiktan sonra 2. Aya yaklasirken.2.resim ilaca baslamadan once kendi sacim dokulme olmayan ama sakaklari seyrek olan

Eklentiler

• 20190427_111448.jpg
    20190427_111448.jpg
    75,1 KB · Görüntüleme: 537
Bu ilaca baslamadan onceki sacim. Ilk resimde ilaca basladikfan yaksaik 2. Ay

Eklentiler

• 20190427_114000.jpg
    20190427_114000.jpg
    67,5 KB · Görüntüleme: 471
Canım pko mi sende de ben de aynı dertten muzdaribim saç ekimi düşünüyordum neden ekmediler sana?saç ettirdikten sonra o saçlar dökülmüyor demişlerdi benim baya aklıma yatmisti

Ca
Canım pko mi sende de ben de aynı dertten muzdaribim saç ekimi düşünüyordum neden ekmediler sana?saç ettirdikten sonra o saçlar dökülmüyor demişlerdi benim baya aklıma yatmisti
[/QUOT
Canım bende saç ekimi düşünüyorum alın daralttim diye bir başlık vardı orda konuştuk oraya baksana

Merhaba Arkadaslar ben ergenligimden beri sac dökülmesinden muzdaribim. Yasim 22 ve Agustos ayindan bu yana Saclarimin 3te 2sini kaybettim yalan söylemiyorum.
Sac derim nerden ayirirsam ayiriyim paril paril parliyor psikolojim bozuldu iyice.
Özel hayat denilen bisey kalmadi karsi cinsten birinin yaninda sacimi dahi acamiyorum utancimdan.

En kötüsü Izmir‘de 4 Sac Ekim merkeziyle görüstüm 4‘ü de reddetti! Prp Mezoterapi kakalamaya calisiyorlar hepsini yaptirdim denedim Para tuzagindan baska bisey degil malesef.

Dogum kontrol hapi Bioxsin, Minoxidil hicbir faydasini göremedim. Her Banyoda hüngür hüngür agliyorum avuc avuc dökülüyor zaten hic kalmadi durduramiyorum dökülmeyi bu gidisle Kel kalmam an meselesi.

Kafayi yemek üzereyim ne yapmam lazim ne önerirsiniz androgenetik Dökülmeyi durdurabilen caresi olan bildiginiz her Yardima acigim lütfen caresiz kaldim iyice ...
Merhaba Arkadaslar ben ergenligimden beri sac dökülmesinden muzdaribim. Yasim 22 ve Agustos ayindan bu yana Saclarimin 3te 2sini kaybettim yalan söylemiyorum.
Sac derim nerden ayirirsam ayiriyim paril paril parliyor psikolojim bozuldu iyice.
Özel hayat denilen bisey kalmadi karsi cinsten birinin yaninda sacimi dahi acamiyorum utancimdan.

En kötüsü Izmir‘de 4 Sac Ekim merkeziyle görüstüm 4‘ü de reddetti! Prp Mezoterapi kakalamaya calisiyorlar hepsini yaptirdim denedim Para tuzagindan baska bisey degil malesef.

Dogum kontrol hapi Bioxsin, Minoxidil hicbir faydasini göremedim. Her Banyoda hüngür hüngür agliyorum avuc avuc dökülüyor zaten hic kalmadi durduramiyorum dökülmeyi bu gidisle Kel kalmam an meselesi.

Kafayi yemek üzereyim ne yapmam lazim ne önerirsiniz androgenetik Dökülmeyi durdurabilen caresi olan bildiginiz her Yardima acigim lütfen caresiz kaldim iyice ...
Merhaba konu çok eski ama durumunuzu merak ettim

Merhaba konu çok eski ama durumunuzu merak ettim
Aa konuyu unutmuşum bile ben 😄 şuan baktım dökülme var diye koyduğum fotoğrafta şimdiki halime nazaran daha fazla saç varmış 😂 kabullendim artık. Dökülme bir duruyor bazen deli gibi coğalıyor evet baya seyreklik var her ilaçı herşeyi denedim prp mezoterapi paralar döktüm kalıcı bir cözüm bulamadım. Takmıyorum ama... bir kaşık arpacimi otu tozunu iciyorum her sabah suyla karıştırıp o cok iyi geldi. Seyrelme devam ederse de ektiricem

Aa konuyu unutmuşum bile ben 😄 şuan baktım dökülme var diye koyduğum fotoğrafta şimdiki halime nazaran daha fazla saç varmış 😂 kabullendim artık. Dökülme bir duruyor bazen deli gibi coğalıyor evet baya seyreklik var her ilaçı herşeyi denedim prp mezoterapi paralar döktüm kalıcı bir cözüm bulamadım. Takmıyorum ama... bir kaşık arpacimi otu tozunu iciyorum her sabah suyla karıştırıp o cok iyi geldi. Seyrelme devam ederse de ektiricem
Merhaba mezoterapi işe yaradı mı sizde? Bir de dökülme sebebini biliyor musunuz?

Psikolojik kabullenmeyi nasıl başardın. Benim aklımdan cikmio kendimi zorlasamda. Anlatır mısın. Bir de diyet degisikligi denedin mi

Merhaba bende de erkek tipi saç dökülmesi varda bu zamana kadar değişen bir çözüm bulabildiniz mi? O kadar çok şey denedim ki hiçbir şekilde değişmiyor

Benim de böyle saçlarım,acaba düzeldi mi sizde?

X