ERKEK TİPİ SAÇ DÖKÜLMESİ

gamis1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2022
9
4
26
Merhaba arkadaşlar. Siteye 5 dk önce üye oldum ve sizlerden fikir,yardım istiyorum. 25 yaşımdayım pcos hastasıyım maalesef ki. Bu meret yüzünden de erkek tipi saç dökülmem var. biliyorum ki bu sorunu yaşayan birçok kadın var. Buna biraz bile olsa çözüm bulmuş olabilen yaptığı duyduğu gördüğü herhangi bir çözüm yöntemi olan birinin sürecini merak ediyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim

Bende de pkos var hormon tahlili verdiniz mi benim testosterona bakilmadi. Saçı döken şey bu hormon olduğu için bunu baskilamak gerekiyor araştırıyorum hala etkinliği kanıtlanmış bitkiler besinler ve ürünleri

merhaba. son zamanlarda tahlil yaptırmadım çok bıktığım için. belki de doktor seçimim yanlıştı bilmiyorum ya da ben çok sabırsızım. Adet döneminde tekrar tahlil vereceğim ama yakın zamanda. Direkt o hormona mı çalışmak gerekiyor bilmiyorum ama. yani mantıken öyle görünüyor ama bakalım. var mı araştırmalarınızda bir gelişme neler yapıyosunuz?

Beslenme şeklini değiştirip spor yapıp insülin direncini kırman gerekiyor. Ve tabiki kilo vermen de gerek. En etken yolu bu. Pkostan bu şekilde kurtulabilirsin.

Beslenme şeklini değiştirip spor yapıp insülin direncini kırman gerekiyor. Ve tabiki kilo vermen de gerek. En etken yolu bu. Pkostan bu şekilde kurtulabilirsin.
3 4 aydır diyet yapıyorum. 20 kilo verdim. tabii hala fiziksel olarak bi etki görmedim ama bir iki haftadır felaket bir şekilde saç dökülmem var. 25 yıldır ilk defa :) mevsimin de etkisi vardır taabii. Umarım en azındasn iç rahatlatacak bir çözüm bulabilirim

Diyet yaparken beslenme şekliniz çok önemli ama. Egzersizlerde çok önemli. Yani normal diyetten ziyade daha kısıtlı bir diyetten söz ediyorum. Testesteron hormonunuza baktırın mutlaka. Bahsettiğim diyet içinde YouTube den dr. Can çiftçi' yi izleyebilirsiniz. Ben kendisini çok faydalı görüyorum. Ekstra kullanacak takviyeleri de söylüyor

bakıyorum hemen teşekkür ederim

Mesela bende insülin direnci insülin şeker yok. Yani testosteron büyük ihtimalle. Bitki alıp çaylarını yapıp içmeyi düşünüyorum bu yüzden. Eğer olumlu gelişme görürsem mutlaka haber ederim

Şeker ve gluten minimumda beslenmek gerekiyor bol sebze meyve ama bu her zaman mümkün olmuyor. En büyük düşman rafine şeker ve paketli gıdalar olabildiğince az tüketmek gerekir bir de sonbahar ve ilkbaharda 1 2 ay saç dökülür o normal. Günde 100 tel dökülme normal,bahar aylarında ise 150 tele çıkabilir

evet haklısınız. Şifayı buluruz inşAllah

evet haklısınız. Şifayı buluruz inşAllah
İnşallah. Dökülme için vitamin vs kullanıyor musunuz
Ekim ayından sonra durması lazım benim eylülde başlamıştı.. eylül ekim ve mart nisanda saç hem yenilenme evresine de giriyormuş ondan dökülüyormuş

ya birkaç yıl önce aylarca minoxil forte kullandım vitaminler filan kullandım bayağı. ya her gördüğümü ya da doktorun dediğini yapıyodum tabii. son bir yıldır filan hiçbir şey yapmıyodum. o dönem kadar da dökülmüyodu gerçi mevsimden heralde çok aşırılaştı yine. bunun mevsimsel olduğunun farkındayım ama zaten yıllardır hali hazırda bi hastalığımın olduğunu bilmek ve gidenin gelmediğini görmek üzüyo.

giden gelir merak etmeyin olumlu düşünün. saçınızın fotosu varmı?

Merhaba ben de 19 yaşındayım 15 yaşımda başlayan bir erkek tipi dökülmem var minoksidil tarzı şeyler kullanmak istemediğimden trikolojik losyonlara başvurdum daha etkisini görmedim yeni başladığım için fakat denemekten başka çare yok birde vitamin eksikliklerimi gidermek için takviye kullanıyorum olanı kaybetmemek çok önemli ileride saç ekimi daha iyi bir hale geldiğinde de saç ektirmeye düşünüyorum fakat saç kalitesi çok büyük bir rol oynuyor ince telli saçlar için işler daha da zor benim saçım biraz yoğun fakat saç tellerim kalın değil tepe kısmı malesef açıldı

merhaba. çok geçmiş olsun size de çok kötü bir durum Allah yardımcımız olsun gerçekten. Dökülme sebebi ne peki? pcos mu?

merhaba. çok geçmiş olsun size de çok kötü bir durum Allah yardımcımız olsun gerçekten. Dökülme sebebi ne peki? pcos mu?
Pcos tehşisi konmadı fakat adet gecikmesi yaşıyorum çoğunlukla 3 gün kadar gecikiyor asıl sebebi belirsiz sadece genetik dökülme dendi ve şöyle ailemde iki tarafa da baktığımda akrabalarımda bu durum yok ama son olarak içimin rahat etmesi için endokriolojiye gideceğim

Merhaba herkese bende bu durumu 3 yıldır yaşıyorum. saçlarımın %75'ini kaybettim tepem açık geneldede çok yoğun seyrelme var yerine gelen tüy benzeri saçlarımda tutunamıyor dökülüyor bu 3 yıllık süre içinde kullandığım ve uyguladığım tedavileri sizlerle paylaşayım belki sizde işe yarar. Şampuanlar, yağlar, yumurta maskeleri, o üçlü ampül karışımı bemiks evinden vs karanfil kürü, sarımsak yağı bir çok öne gelen markanın dökülme karşıtı şampuanları serumları vichy dercos, vyes rocher, davines, bioxcin, kerastase, urban saç çıkaran tonik vs aklınıza ne gelirse hepsine para dökmüş biriyim deselerdi saçına gübre sür iyi gelecek inanın onuda yapardım Allah kimseyi böyle bir şeyle sınamasın psikolojik olarak yıpratan bir durum insan içine çıkmak özel davetlere katılmak zulüm güneşte tepem parlıyormu rüzgarda kelim açıldı mı yağmurlu hava zaten korkulu rüyam neler neler bunları yazarken şu an derin bir nefes aldım ve boğazım düğümlendi. Neyse saydığım sayamadığım bir çok şeyi kullandım HİÇBİR FAYDA GÖRMEDİM para tuzağı dökülmeye asla etki etmiyorlar hatta bilinçsiz yapılan bakımlar kökleri tıkıyor kaş yapayım derken göz çıkıyor bunlar sadece kalan saçları yumuşak ışıltılı bakımlı gösteriyor hepsi bu. Bir çok şehirde bir çok doktora gittim minoksil verip gönderdiler ve asla minoksil kullanmadım bir ilaca bağımlı olmak sonra ona bağışıklık kazanıp etki etmeyeceğini bilerek kullanmak çıkan saçların aynı hızla dökülme sürecini yaşamak psikolojim bunu kaldıramazdı hiç başlamadım o yüzden dermatoloji vs boş verin ilk olarak bir iç hastalıkları uzmanına gidin kan değerleriniz demir d b12 çinko ne alemde onlara baktırın eğer her şey yolundaysa endokrine gitmek istediğinizi söyleyin ve gidin ben kadın doğum dahiliye dermatoloji özel hastaneler özel prof muaneleri nelere gittim nelere... Troit saç döker, İnsülin direnci saç döker, dth hormonu fazlalığı saç döker, adet düzensizliği az kanma göbek kasık yüz tüylenmeleri aşırı sinir kilo verememe kabızlık aşırı tatlı yeme isteği bendeki belirtiler bunlardı ve aşırı saç dökülmesi tabiki triotlerimin az çalıştığını öğrendim nodüllerimden biyopsi oldum ve şuan troit ilacı kullanıyorum yaklaşık 6 aydır insülin direncim göklerde şeker ilacı kullanıyorum 2 aydır ve tabiki kahrolası dht erkeklik hormonu baskılayıcı ilaç kullanıyorum onada 2 ay oldu henüz saçta bir fayda görmedim ama ilaçları kullanalı kronik kabızlığım azaldı almamın haftasına fışkıran kalın siyah tüylerimde azalma incelme var az yememe rağmen yürüyüş pilates yapmama rağmen yıllardır 65'e sabitlenen kilom 57'ye düştü yemeklerden sonra şekere saldırırdım çikolata bisküvi ne olursa şu an çayıma şeker atma ihtiyacı bile duymuyorum sabahları daha dinç uyanıyorum şimdilik düzelmeler bunlar adet düzensizliğim zaten yoktu yumurtalıklarımda kist yok eğer adet düzensizliği ve ksitiniz varsa endokrin ve kadın doğumu bir arada yürütmenizi tavsiye ederim. Dökülmeme gelince şu an çeşme oluğundan akarcasına dökülüyor mevsim geçişide fazlaca etkiledi tabiki normal elime ne gelirse şampuanı kullanıyorum bakım vs yapmıyorum çünkü yoruldum.
Vee geldik en sona PSİKOLOJİ... bende bu durum acil sinyaller veriyor imkanlarımın uygun olduğu en kısa sürede destek alacağım artık bazı şeyleri kaldıramıyorum vücudumda buna saçımla tepki veriyor çünkü en çok saçlarımı severdim.. Yakın zamanda birini kaybeddiyseniz ya da zor bir süreçten geçtiyseniz psikolojik yardım almakta fayda var bunu bende yapmadım ama yapacağım umudunuzu kaybetmemeye çalışın ben bu sıralar tamamen kel olduğum kabuslara ağlayarak uyanıyorum elim saçımdan ayrılmıyor aynaya bakmıyorum ama siz öyle yapmayın hepiniz için dua ediyor olacağım Allah'a sığınıyorum mucizelerin sahibidir ol deyince oliverir Rabbim yar ve yardımcımız olsun...

inanın son satırları gözlerim dolu dolu okudum. ağzınıza yüreğinize sağlık oturup yazmışsınız. bazen daha da büyük dertler var diye kendimi telkinlemeye çalışıyorum ama bunun da çok büyük bi dert olduğunun farkındayım. Cidden kara bela gibi hiçbir çaresi yok. çok üzgünüm hiçbir çaresinin olmamasına. düğünüm var yaza gündelik tek derdim tabii ki saçım. Allah büyük... Bu mevsim dökülmeleri de ay sürer mi ya ne zaman geçecek. zaten saç kalmadı hala nasıl bu kadar dökülüyo aklım almıyo artık.

Vallahi bende anlamıyorum kulak üstlerimde birer parmak kalınlığında saç kaldı önde yok tepede yok arkada yok kalanlarda mevsim geçişlerinde dökülüyor 2 ay falan sürer heralde sonra biraz düzeliyor hoop bu sefer ilkbahar geliyor yine mevsim değişiyor falan kısır bir döngü bizim saçımız çok az olduğu için doğal olarak bu dökülmeden fazla etkileniyoruz vitamin taksivesi almaya çalış özellikle çinko b12 d vitamini selenyum alıyorum ben vitaminlerle böyle dökülüyor bıraksam ne olur bilmiyorum
Düğün içinde hayırlı olsun şimdiden mutluluklar dilerim tül tepelikler var veya tül tabanına yapılmış peruklar git yerinde dene bazıları gerçekten orjinal gibi duruyor öyle yaparak günü kurtarabilirsin umarım o zamana kadar ihtiyacın kalmaz dualarım seninle

Yaa çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. inşAllah tez vakitte saçtan taraf yüzümüz güler. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…