erkek var karısını baş tacı eder erkek var karısını yerin dibine sokar

neden hayat böyle ilişkiler karmaşık zor yada banamı öyle geliyor eşimin karakterinden dolayı çok çok zor biri boşansam sanki erkeklerin yüzyüzü iyimi arkadaslarımın eşlerine bakıyorum onlarda hep aynı dertten muzdarip. iyi erkekler yokmu tabiki var misal bi arkdasımın eşi kıza resmen prensesler gibi davranıyor demek istediğim hediyeler süprizler falan değil. iki güzel söz bile olabilir az önce mesela çocukların doğum günü için davetiye hazırladım ona attım resmini biraz sonra aradım davetiyeyi nasıl buldun dedim verdiği tepki ne bilim ya çocuklar iyi çıkmamış neyse ben kapatıyorum (işte değil dışarda dolanıyodu) yani neden bu kdr heyecanı sönük donuk bir adam ne yapıyorsam kendi kendime çok isterdim hayatımde neşe dolu heyecanlı dolu dizgin birisi olsun
Genel olarak mı böyleydi

"Çocuklar iyi çıkmamış, neyse kapatıyorum" mu derdiniz?
Eşimin belli konuları var. Mesela kıyafet hangisini alayım desem ya hepsi süper der ya hepsi kötü. Üç senede öğrendim. Ben bu konuları ona sormamayi.
İkimizde çok böyle detaylı işlerden hoşlanmıyoruz onun için sormayız. Yapa n diğerine sormaz. Sonuçlandırır

Ben de böyle şeylere önem veririm, davetiye bana hiç anormal gelmedi. Çocuklarla yapar veririz ve ya telefonla bir şey hazırlayıp gönderirim. Eşim benim kadar ince düşünmemesine rağmen hevesimi hiç kırmamıştır. Ben de bazen o ilgimi çekmeyen bir şey anlattığında dinliyorum kendimce yorum yapmaya çalışıyorum.
Madem çocukların fotoğrafını beğenmedi, davetiye güzel olmuş ama fotoğrafı gelince birlikte seçelim mi diyebilirdi. Ve ya hiç ilgisi yoksa eline sağlık derdi. Ama doğum gününe misafir gibi gelip zıkkımlanmayı bilir😀
Sorun davetiye de değil anladığım kadarıyla, adamın ailesiyle ilgili şeylere heyecanı ve ya hevesi olmaması.

Ben kedime doğum gunu yapiyorum. Kedi pastasi yapiyorum, rakamlı mum filan aliyorum. Davetiye yapmiyorum kimseyi cagirmiyoruz deli demesinler 😂😂😂😂😂
Bu tatlı bence. Yani bunu yapardım özenirdim evcilim ya da cocugum olsaydı. Ama davetiyeler-konsept cekimler-organizasyonlar bana abartı geliyor.

sizde şey eksik olabilir o zaman .. dolu dizginlik. o da olsa doğum günü davetiyesi heyecanınız olabilirdi
Dolu dizginler, doluluk, eğlenceden ziyade bana işsizlik gibi geliyor biraz. Hani özenilir bunu anlarım. Ama el kadar bebeler yani, davetiye ne alaka: )

Bu tatlı bence. Yani bunu yapardım özenirdim evcilim ya da cocugum olsaydı. Ama davetiyeler-konsept cekimler-organizasyonlar bana abartı geliyor.
Bir konsept olarak düşündüğünüz için öyle geliyor. Düğün davetiyesi değil sonuçta. Biz çocukla hazırlamıştık, bir doğum gününde de telefondan yaptık gönderdik. Arkadaşım da çocuklarla bir şeyler çizip zarfta bize getirmişti yakın oturduğumuz için. Çok tatlıydı çok hoşumuza gitmişti😊

Makul bulanı olur ama davetiye beni de aştı. Boyle şeylere hic vakit ayıracağımı sanmam. Ancak siz ozenmissiniz eşiniz sizin için dikkate almalıydı. Eve geldiğinde kimseyle kıyas etmeden bir konuşun. Eşinize duygularınızı anlatın. Bazen olur öyle. Hemen her an prenses gibi davranmasını beklemeyin.

neden hayat böyle ilişkiler karmaşık zor yada banamı öyle geliyor eşimin karakterinden dolayı çok çok zor biri boşansam sanki erkeklerin yüzyüzü iyimi arkadaslarımın eşlerine bakıyorum onlarda hep aynı dertten muzdarip. iyi erkekler yokmu tabiki var misal bi arkdasımın eşi kıza resmen prensesler gibi davranıyor demek istediğim hediyeler süprizler falan değil. iki güzel söz bile olabilir az önce mesela çocukların doğum günü için davetiye hazırladım ona attım resmini biraz sonra aradım davetiyeyi nasıl buldun dedim verdiği tepki ne bilim ya çocuklar iyi çıkmamış neyse ben kapatıyorum (işte değil dışarda dolanıyodu) yani neden bu kdr heyecanı sönük donuk bir adam ne yapıyorsam kendi kendime çok isterdim hayatımde neşe dolu heyecanlı dolu dizgin birisi olsun
Yazdiklariniz bana eşimle aramizda geçen bir olayi hatirlatti. Örnek olarak buraya birakiyorum.
Eşimin dogum günu sabahi aramizda geçen konuşma.
- Benim kart sende mi bulamadim.
-evet bende
-ver de carsiya cikacagim.
-ne alacaksin
-biraz alisveris yapayim diyorum.
-ne alacaksin soylesene
-kahve falan işte ne sorup duruyorsun
- bugun benim dogum günüm. sen dogum gunüm için çarsiya cikiyorsun dimi kutlama hazirligi
(Alakasi yok hiç hatirlamiyorum hafizamdan silinmiş ama o nasil bir çevir kazi yanmasindir)
- yaa süprizi mahvettin gordün mü
Falan fişmekan... eşim de hava soguk sen çikma ne istiyorsan liste yap ben alirim gelirken pastayi da alirim demesin mi 🙈
Erkek kadin farketmiyor duygular körelince hissedemiyor.

Kocasıni iyi secmekle ilgisi var bence. Benim çevremde ve kkda kızlar , 25ini geçince özellikle niyetim ciddi diyen ilk adama atlıyorlar . Hiç değerlendirme falan yok, adamın niyeti ciddiyse nikah masasına :) tüm ilişkiler evliliğe gitmiyorsa boşuna. Nihai amaç evlenmek . Düzgün adamı seçmek değil.
Haliyle çok da mutlu olmuyorlar
Benim annemin çevresine bakarsak çoğu kişi genç yaşta, öylesine evlenmiş. Çoğu da mutsuz. Annem geç denilecek bir yaşta, 80lerde otuzlarina yakın evlenmiş. Evlendiği kişi de ilk evliliği birkaç ayda biten, ailesinden destek görmeyen,kendi tarafı gibi zengin/memur olmayan, evi arabası birikimi olmayan, çoğu insanın 'kafayi mi yedin,evlenme' dediği biri. Ama tanımış, beğenmiş, 'kime ne' demiş,evlenmiş. Ve çok mutlu . Çünkü babam çocuk bakımında işbölümü yapabilecegi,karısını ailesini seven, balın yoksa bal dilin de mi yok, misyonunu edinmiş bir adam.
Neden? Çünkü seçmiş almış.
Nisanliyken tanımış. Eminim beğenmediği- devam etmek istemeyeceği şeyler olsa nişanı da atardı elalem ne der diye bakmadan. Ki babam için de aynı şey geçerli zaten ilk evliliği de bu yüzden brikac ay sürmüş.
Her ikisi de mutlu ve bu onların seçimi. Kimse bir anda değişmez.
Bir arkadasim var mesela . Görücü usulu tanıştı,çocuğun annesi kızı beğenmiş,tanış demiş tanıştı. Çocuğun anneis su tarih dedi o tarih oldu. Çocuk yani annesi ne dediyse onu yaptı. Sonra evlendiler, kız diyor ki; annesinin ağzından çıkmıyor,evdeki her şeyi annesine anlatıyor,ev içi kararlarda annesini dinliyor.
Eee??? Neden şaşırdın ki? Eşini seçerken bile annesini djnleyen insan araba seçerken de annesini dinleyecek.
Nisanliyken vs Yoldaki işaretleri takip etmek lazım.
Ben sanmıyorum ki sizin kocanız eskiden hayata karşı hevesli, sizi hep destekleyen bir insan olsun. Nisan zamanı düğün zamanı falan davetiye yemek seçimi elbise vs konularinda sohbet ettiğiniz brii olsun (belki ilişkinin ilk zamanları öyledir,sonra öyle olmayı bırakmistir ama siz ilk günlerin hatrina 'yok ya düğün stresi var,ondan böyle' demişsinizdir).
Yani bence durumun özü bu. Nişanlısını iyi değerlendiren, yoldaki isaretleri gören, sırf evlenmek için her şeyi iyiye yormayan , olumsuz şeylere 'evet kötü bir özellik ama bir ömür ben bunla yaşarım sorun degil' diyebilen kişi evliliginde mutludur . Diğerleri de ihtimale bağlı...
Benim düşüncem bu yönde .
Konuda da adama kızamadim, doğumgünü davetiyesi öyle çok heveslenecek bir konu deg ki.eger hep boyle sunumcuysaniz belki de adam bikmistir
Balin yoksa bal dilinde mi yok , sozune bayildim .
Tum soylediklerinize de katiliyorum 👏

Eşinizin davranışları bir anda böyle olmamıştır ama değil mi ?
Nişan , flört dönemlerinde görüp tanıyıp ayrılmış olsaydınız o zaman belki istediğiniz gibi birini hayatınıza çekerdiniz.

hep mi böyleydi?

sizin hayat dolulugunuza da imrendim doğrusu, doğum günü için davetiye hazırlamak mı?
Hep böyleydi Nisan düğün doğum özel günlerde çok stresli oluyor oyuzden hemen olup bitsin gözüyle bakıyor. Tüp bebekle ikiz doğum yaptım oyuzden kendimce biseyler yapmak hoşuma gidiyor bebekler için ilk doğum günleri. Doğum zamanı acaba kuveze giderlermi korkusundan dolayı doğumda hazırlık yapamamistim

Yerin dibine sokmalik ne var bunda? Doğum günü için davetiye hazırlamak beni bile heyecanlandırmadı. Beğenmemiş de olabilir. Sürekli sizi pohpohlayamaz ki.
O bir örnek sadece.dogum günü için okdr hazırlık yaptım tek iyi bir şey söylemezmi yardım etmez mi biseyi begenmediysen bunu böyle yapsak daha iyi olur demesi gerekmezmi yada ilk doğum günleri hediye alalım ikisinede dedim uzaktan kumandalı araba bakıyor onlar zaten anlamaz ben oynarım diye düşünüyor

Ben bu tarz şeyleri sevgisizlige bağliyorum yani bana bir insanin her an her zaman hevessiz donuk olabilmesi mumkun gelmiyor yani. 🙄
Psikolojik başka sorunlari varsa bilemeyecegim ama onun disinda sevgisizlik bu yani BENCE.
Benim ilgi alanim olmayan, merak bile etmedigim ama eşimi heyecanlandiran şeyleri dogru durust dinliyorum ben mesela cunku oyle bir hevesle gosteriyor, anlatiyor. Anlattigini ağzina tıkmam için sevmiyor olmam lazim.

Bana boyle yapilsa direkt sevilmedigimi anlardim.
Sanırım zaman geçtikçe ya sevgi bitiyor yada alışkanlık oluyor

X