Erkek yüksek bir bölümse iyi bi üniden mezunsa..

ne var yani üni.okumuşsa...bizim karşıda üni. var görüyoruz hallerini aklı havada olanı mı istersin, iki kelimeyi bir araya getiremeyenimi,yoksa başlamış ama bi türlü mezun olamayını mı....hocalar yazıyo notları bunlarda çoğaltıp çoğaltıp çalıyo....bu mu kültür yani...kültür toplum arasına karışmaktır,iletişim kurabilmektir.sen komplekse girer kendini aciz hissedersen karşındakide seni öyle görür...sirkelen şöyle bi önce kendine güvenin gelsin...kendin için bişeyler yap kendine güvenini tazeleyebileceğin işe başla yada istersen dışardan oku ama bunun kendin için yap okumuş birilerine yaranmak kendini beğendirmek için değil...ben üni.mezunuyum eşim lise vah o zaman bizim halimize diye düşünürsün şimdi ama öyle değil mühim olan bu hissi yaşatmamak neticede ikimizde insanız ben bi fark göremiyorum ve görmek için direnen insanlara çok kızıyorum...

okumakla adam olmuyor ama malesef hiç sorunsuzda olmuyor arkadaşım. ailesinden önce sen kendi kendine sorun yapabilirsin. kendini zaman zaman yanına yakıştırmayabilirsin. bir toplulukta onun yanında kendini kötü hissedebilirsin yada onun aileside senin için sorun yaratabilir. kesin olacak diyemezsin ama olmayacağınıda göz ardı edemezsin hayırlısı olsun zaman sana en güzelini gösterecektir.

tatlım sewn şimdiden bunu kopleks yapmışın önce bundan vazgeç...
şundan sorun olur sizin aranızda olmaz belki ama onun çevresine girdiğin zaman sıkıntı yaşayabilirsin..
konuştukları konular ilgi alanı bakımından..
ama kendini geliştirmek sana kalmış bir drum...

canım sana ilişkiler duygular hayatın içinden bölümündeki
bir topiği okumanı tavsiye ederim senin durumuna benzer bir durum var
o topiğe göre sen daha avantajlı sayılırsın bu onların fikri tabiki
benim şahsi fikrimse...
sorun olacağını zannetmiyorum herkes aynı şeyi söylüyor
her üniversite bitiren adam olmuyor canım
böyle şeylerin sorun olacağını sanmıyorum
ha olduda sorun oldu diyelim
işte bizim dediğimiz bu üniversiteyi bitirip adam olmayanlardan biriyle
karşı karşıyasın demektir
adam olmayanla işin ne canım boşver hiç üzülme yoluna devam et derim

arkadaşım kesinlikle sorun olur bence.yanlış anlama ama şimdi sorun olmasa bile ileride şayet sen onunla bi ömrü paylaşacak olursan kesinlikle sorun olacaktır.bende aynı nedenden dolayı aşkından ölüp bittiğim sevgilimi terkettim.bizde durum tam tersiydi o okumuyordu ve sürekli bunu sorun yapıyordu beni yanlış anlama sakın gerçekçi olmak lazım sen istesen bile olmaz.

X