Gebeliğe Hazırlık Erken gebelik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

derya1804

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2023
16
1
22
Arkadaşlar merhaba geçen ay dış gebelik yaşadım ve ilk seferdi herkes çabuk hamile kalırsın demişti adetim 5 gün geçikti ve erken gebelik testi aldım az önce testi yaptım sonuç negatif yanılma olasılığı var mı sabah tekrar yapmalı mıyım sizce

Düşük ihtimal de olsa geç yumurtlamış olabilirsiniz, o zaman sonuç normalden geç çıkıyor, uzun sürerse doktora gidin ya da kan tahlili verin derim

Son bişey sorcam hanımlar size gebelikte idrar rengi koyu oluyor mu normal zamanınkinden daha farklı falan oluyor mu yani

Arkadaşlar merhaba geçen ay dış gebelik yaşadım ve ilk seferdi herkes çabuk hamile kalırsın demişti adetim 5 gün geçikti ve erken gebelik testi aldım az önce testi yaptım sonuç negatif yanılma olasılığı var mı sabah tekrar yapmalı mıyım sizce
Dış gebelikten dolayı gecikme olabilir vücut kendini anca toparlar bence

Benim de dış gebelik olmuştu ameliyatla sol tüpümü almışlardı. Ve ameliyatta kürtaj da yapılmıştı. Ameliyattan sonra bikaç ay reglim çok düzensizdi hormonlar şaşırıyor ondan gecikiyor olabilme ihtimaliniz var. Bi de dış gebelik sonrası doktorum bana zorunlu 3 ay korunma ve sonrasında rahim filmi çekilmemi önermişti size böyle bişey demediler mi

Benim de dış gebelik olmuştu ameliyatla sol tüpümü almışlardı. Ve ameliyatta kürtaj da yapılmıştı. Ameliyattan sonra bikaç ay reglim çok düzensizdi hormonlar şaşırıyor ondan gecikiyor olabilme ihtimaliniz var. Bi de dış gebelik sonrası doktorum bana zorunlu 3 ay korunma ve sonrasında rahim filmi çekilmemi önermişti size böyle bişey demediler mi
Hayır demediler 1 hafta sonra kontrole gittiğim de bile bişey demedi benim o zaman ki durumum baya karışık aslın da ben 2. Kez kan vermeye gittiğim de bana direk kürtaj demişlerdi halbuki ben adet geçikmemin 3 günü evde test yapmıştım son adet tarihim ile bakıldığın da 2.5 ya da 3 haftalık olması gerekiyor du ama sisteme 8 hafatlık diye giriş yapılmış sonradan öğrendim baya karışık bi hal almıştı benim durumum

Hayır demediler 1 hafta sonra kontrole gittiğim de bile bişey demedi benim o zaman ki durumum baya karışık aslın da ben 2. Kez kan vermeye gittiğim de bana direk kürtaj demişlerdi halbuki ben adet geçikmemin 3 günü evde test yapmıştım son adet tarihim ile bakıldığın da 2.5 ya da 3 haftalık olması gerekiyor du ama sisteme 8 hafatlık diye giriş yapılmış sonradan öğrendim baya karışık bi hal almıştı benim durumum
Yani açıkçası benim de kafam karıştı. Şöyle ki beta hcg nin düzensiz artışı dış gebelik ihtimalini akla getirir ama ultrasonla embriyonun rahim dışında yerleşmiş olduğunu tespit ettikten sonra dış gebelik demeleri lazım zaten genelde tüplerde oluşuyo dış gebelik. Sizin ultrasonla bakılmadan sadece beta hch değeriyle mi dış gebelik denildi? Sisteme haftalık olarak yanlış girilmesi de değişik olmuş tabi. Yumurtlama gününüzü kesin biliyor musunuz, eğer ondan eminseniz üstüne 14 ama en garanti 17 gün sayın o zaman yapılan test kesin sonuç veriyor. Eğer öyleyse sabah ilk idrarınızla yapın testinizi içiniz rahatlasın

Yaptım testi canım negatif 😑🥺 maallesef inşallah Allah isteyen herkese bian önce nasip eder 🙏 hayal kırıklığı yaşadım şahsen ya çünkü ilk bebeğimiz olucaktı ve o kadar deniyorduk olmuyordu doktora gittim bişeyim de yoktu halbu ki sonra birden hiç beklemediğimiz bian da oldu o da dış gebelik oldu o yüzden bu kadar istedim üzüldüm heves ettim bu arada dış gebelik için doktor beni alttan muayne etti ya bana çevremin dediği şu keşke bekleseydin daha çok yeniymiş kese oluşa bilirdi yani çevremden bunu duyduktan sonra daha da çok üzüldüm

İnsanların olmuş bitmiş şey hakkında üzücü yorumlarını düşünüp kendinizi suçlamayın. Kimse böyle bir durum yaşamak, gebe kalmaya çalışırken bilerek sağlıklı bir gebeliği sonlandırmak istemez. Ki doktorunuz da bilmeden direkt dış gebelik dememiştir diye düşünüyorum. İçinize ferah tutun, umutlarınızı taze tutun. Rabbim en hayırlı en afiyetli zamanda sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin. :KK200:

X