Erken gebelik

melekizzzzzki

Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2022
15
9
27
Merhaba ayın 22 de saabah pembe kan ve yumurtalıklarımda ağrı ile uyandım gün boyunca lekelenmem devam etti . Daha sonrasında gece başım dönmeye basladi ilk başta önemsemedim daha sonrasında midem bulanmaya ve istifra etmeye başladım hastaneye gittiğimizde kan testi yapıldı ve beta hcg değerim 10.19 çıktı . Doktorumuz yüksek olasikli 3 hafta gibi bir gebelik sürecinin başladığını belirtti . Bunu duyunca şok gevirdim çünkü çikolata kostüm olduğu için kolay kolay hamile kalicagimi dusunmuyordum . Ertesi gün doktora gittik doktor bana kese olusmadigi için henuz tam bişey diyemiyorum dedi . Ve ardından kimyasal gebelik te olabilir dedi . Daha sonrasında araştırınca kimyasal gebelik sağlıksız sperm yada yurmurtanin dollenip kese oluşturmadan vücudun düşük yapmasına neden oluyormuş . Persembe gecesi sabaha doğru kanamam başladı hafif önemsemedim gün boyu ağrı ve beraberinde kanama ardından doktora gittik ama beta hcg değerim olculmemis red edilmiş test kan pıhtılaştigindan dolayı . Ve hala kanamam yumurtalıklarımda ağrı devam ediyor . Kimisi hamilegin ilk 3 ayında kanama olabilir hatta pihit şeklinde birikmiş kan kendisini atıyor olabilir ve çikolata kisti olduğu icinde kanamaya bunun sebep olduguda belirtiliyor . Bildiğim tek şey var beta hcg değeri hamilelik dışında yükselmiyor kadınlarda benim gibi daha önce yaşayan varsa yorum yapmanızı rica ediyorum . Bu süreç beni çok yordu ve üzdü . Tam sevinemiyorum düşük olmasından korkuyorum . Yada kimyasal gebelikten .

Kimyasal gebelikte zaten tutunamadan düşük oluyor, gebelik oluşuyor yani o yüzden betanızın gebelik sınırlarında çıkması normal kimyasalsa bile. Ama umarım değildir🙏🏿

X