Menopoz Erken menopozda olup da hamile kalanlar var mı?

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

FSH değeri yüksek çıkıp da hamile kalanlar

• 10 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 27 60,0%
  • 20 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 6 13,3%
  • 30 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 4 8,9%
  • 40 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 1 2,2%
  • 50 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 2 4,4%
  • 70 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 3 6,7%
  • 100 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 2 4,4%

• Ankete Katılan
    45
kullanmaz mıyım. cyclo progdyna kullandım, klomenler, vitaminler, en son gıttıgım doktor TRİSEQUENS verdi. bununla bırlıkte rahım de buuyur bıraz dedı gerekırse amelıyatla buyuturum dedı. ama fsh cok yuksek yumurtam yok sadece rahım değil bır suru sorunum varr. ayyyh cok zor cook.
Neolur bu ılac gebelikten koruyormu bısey soyleyın cyloyu kullanıyorum 2 hafta ara verince fsh yukseltyor doktr burnunun ıucyşa aynı dedı

Merhaba,
Merak ettim dogustan oldugunu nasil teshis ettiler? Bu arada ben de yeni basladim saracoglu kurlerine once 15 gun sogan sonra hayit ve aslanpencesi ayni anda bir ay araliksiz sonra 10 gun tekrar sogan sogan bitince bir ay civanpercemi.Arayip istetmene gerek yok bence aktarlardan alabilirsin her yerde var zaten.

Benim de fsh yuksek ve amh dusuk malesef ama sukur yum var umutsuzluga dusme Allah buyuk.
Bu arada esiniz baktirdimi degerlerine siz hgs cektirdiniz mi ben yarin cektiricem insallah sorun yoktur:KK43:
Merhaba topiğin tamamını okumadım gelişme var mı?

merhaba cnm. cok sevındım Allah bağışlasın evladını. Sen adet görüyor muydun peki? tüp bebekle mi oldu yoksa normal mi? boyle yazanlar olunca çok mutlu oluyorum. bana ve benim durumumdaki arkadaşlara umut oluyorsunuz. teşekkür ederim.
Özelden mesaj yazdım size.

Merhaba ,

2010 yılında çocuk isteyip 2 sene normal denemelerimizden sonra olmadığını anlayınca ,ilk kez doktora gittiğimizde AMH değerimin çok düşük 0,50, FSH değerimin ise yüksek olduğunu (14 ) öğrendiğimde , doktorumuz bana "sizin çocuğunuz olmaz "diyerek hayallerimi yıkmıştı. Sonrasında infertilite - ivf biriminde tedavi için testlere başladığımız dönemde 2012 yılının mayıs ayında hamile olduğumu öğrendim...Henüz tedavi için hiçbir ilaç kullanmamıştım. Yalnızca hayıt otu tohumu demleyerek sabah akşam onu içiyordum. Belki de denk geldi bu hayıt otu tohumunun çayını içtiğim dönemle. Bunu bilgi olarak paylaşmak istedim. Sonrasında 2013 yılının ocak ayında ilk bebeğimi 34 haftalık erken doğum yaparak dünyaya getirdim. 2.çocuğu istiyordum ve korunmadığımda 2 senede hamile kalamadığımı düşününce , 1. doğumdan sonra hiç korunmadım. Bebeğimin doğumgününde 12 aylık iken 2.bebeğe hamile olduğumu öğrendim. Büyük sürpriz olmuştu. Çocuğun olmaz denilirken 2.bebeğe hamile kalmıştım.2014 Eylül ayında 2.bebeğimi de erken doğum yaparak kucağımıza aldık.Şu anda 2 çocuğum var , çok şükür. Biri 8, diğeri 7 yaşında. AMH değerimi erken menopozu yansıttığı yılların 2012 yılı olduğunu düşünürsek, düzensiz adetlerim sebebi ile menopozda olduğumu tahmin ediyordum. Göğüslerimde ağrı vardı ve miyom / kist var ise kontrol ettireyim, düzensiz adetimin sebebi olabilir mi acaba diye düşünerek kadın doğum doktoruna gittim.Bir şok yaşadım. 9 haftalık gebelik ve bebeğin kalbi atmaya başlamıştı. Bunları sizinle paylaşmak istedim. AMH değerinin düşük olması veya FSH ın yüksek olması sonucu tıbben yapılan yorumlar ile moralinizi düşürmeyin lütfen. Ben bir profesor tıp doktoru çocuğuyum.Bilime ilime inanırım.Ama Allah'ın vereceği canı kimse bilemiyor. Lütfen olmayacak diye düşünmeyin. Stres yapmayın, sağlıklı beslenin, alkol ve sigaradan uzak durun.

Sormak istediğiniz her türlü soru için cevaplamaya hazırım.

Sevgilerimle,

Merhaba ,

2010 yılında çocuk isteyip 2 sene normal denemelerimizden sonra olmadığını anlayınca ,ilk kez doktora gittiğimizde AMH değerimin çok düşük 0,50, FSH değerimin ise yüksek olduğunu (14 ) öğrendiğimde , doktorumuz bana "sizin çocuğunuz olmaz "diyerek hayallerimi yıkmıştı. Sonrasında infertilite - ivf biriminde tedavi için testlere başladığımız dönemde 2012 yılının mayıs ayında hamile olduğumu öğrendim...Henüz tedavi için hiçbir ilaç kullanmamıştım. Yalnızca hayıt otu tohumu demleyerek sabah akşam onu içiyordum. Belki de denk geldi bu hayıt otu tohumunun çayını içtiğim dönemle. Bunu bilgi olarak paylaşmak istedim. Sonrasında 2013 yılının ocak ayında ilk bebeğimi 34 haftalık erken doğum yaparak dünyaya getirdim. 2.çocuğu istiyordum ve korunmadığımda 2 senede hamile kalamadığımı düşününce , 1. doğumdan sonra hiç korunmadım. Bebeğimin doğumgününde 12 aylık iken 2.bebeğe hamile olduğumu öğrendim. Büyük sürpriz olmuştu. Çocuğun olmaz denilirken 2.bebeğe hamile kalmıştım.2014 Eylül ayında 2.bebeğimi de erken doğum yaparak kucağımıza aldık.Şu anda 2 çocuğum var , çok şükür. Biri 8, diğeri 7 yaşında. AMH değerimi erken menopozu yansıttığı yılların 2012 yılı olduğunu düşünürsek, düzensiz adetlerim sebebi ile menopozda olduğumu tahmin ediyordum. Göğüslerimde ağrı vardı ve miyom / kist var ise kontrol ettireyim, düzensiz adetimin sebebi olabilir mi acaba diye düşünerek kadın doğum doktoruna gittim.Bir şok yaşadım. 9 haftalık gebelik ve bebeğin kalbi atmaya başlamıştı. Bunları sizinle paylaşmak istedim. AMH değerinin düşük olması veya FSH ın yüksek olması sonucu tıbben yapılan yorumlar ile moralinizi düşürmeyin lütfen. Ben bir profesor tıp doktoru çocuğuyum.Bilime ilime inanırım.Ama Allah'ın vereceği canı kimse bilemiyor. Lütfen olmayacak diye düşünmeyin. Stres yapmayın, sağlıklı beslenin, alkol ve sigaradan uzak durun.

Sormak istediğiniz her türlü soru için cevaplamaya hazırım.

Sevgilerimle,
yaa nasıl güzel bir gelişmelerdir böyle.. inanın bunları gördükçe amh fsh olayının ne kadar anlamsız kaldığını görüyorum..ancak bizi üzmekten umutsuzluğa düşürmekten başaka bi işe yaramıyor..Allah evlatlarınızı size bağışlasın yani şimdi bu yılda 3.ye mi hamilesiniz:KK51:

mislina canım yotub tan izlemiştim o günlerde bayağı bir araştırdım ama saraçoğlu şunu söylüyordu o videoda bilmem yardımcı olurmu ilk ay soğan kürüyle başlayın devamında incir ve havuç kürü ile devam edin allahın izni ile yumurtalarınız oluşacaktır diyor ve bu ün okuduğum ayettin mealinde sekeriyya as allahtan bana haırlı evlat bağışla rabbim diye dua edince allahu teala beni çokça ziredin bende sizlere istediklerinizi vereyim diyor bence bu kürlerin yanı sıra allaha tevekkül çokça istemek dua etmek gerekiyor vede yine bu sitedeki diğer formlarda cumartesi günü okunan dua varmış onuda ladım inşallah cumartesi günü okuycam ben okuyup ihtimali bile olmayan bir arkadaş burada hamile kalmış istersen yazabilirim duayı rabbimden umut kesilmez ben soğan kürü adaçayı karışık bitki(hayıt aslanpeçesi civan perçemi vs) onu içiyorum böğürtlen kökü söktüm onu yapıyorum kahve çay içmiyorum yerine portakal suyu içiyorum birde çörek otu yağı içiyorum bilmiyorum ne yapacağımı şaşırmış vaziyette ne bulsam içiyorum ve dediğim gibi dualara da devam ediyoum denenmiş dualar varmış onlarıda yapmaya çalışıyorum biraz uzun oldu ama hakkınızı helal edin adetimde doktora gitcem faydası olmuşmu görcez inşallah rabbim herkeze ne dileği varsa versin benide geride bırakmasın inşallah
Bebegın oldumu arkadasım yazdıkların beni çok etkiledi

Bende bundan 4 ay öncesinde erken menepoz la tanışıp dünyası kararanlardanım cok farklı bi duygu gercekte rabbim genc yaşta kimseye yaşatmasın bende doktor doktor gezdim profesör e kadar hepsi bitmiş kabullen dedi fsh 57.57 ...Ama rabbimden ümit kesilmez dedim derdimin dermanını aradım saracoglunun sitesinden kür getirdtim 3ay yaptım tabi bu arada yapmaya başladıgımda 40 gün sonra gibi adet oldum ve dünyalar benim oldu o kanın okadar degerli oldugunu anlatamam tekrar doktoruma gittim doktorum şok oldu ama ona bitkisel şeyler kullandıgımı söylemedim neyse fsh 57.57den 7.6 olmuş 3 ay düzenli adetten sonra hamile oldugumu ögrendim üst üste testler yapıyoruz ve halen inanamıyorum o yaşadıklarımdan sonra olmaz asla bitmiş diyen profösere karşı rabbim verdi yeterki ümidinizi kaybetmeyin derim bunları yazmamın sebebiyse bana menepoz a girdin dediklerinde burda başından gecenleri paylaşan bana umut olanlar vardı bende birilerine umarım umut olurum diye yazmak istedim
O kurlerı yazabilir isiniz banada lutfen

merhaba kızlar. ben 26 yasındayım 6 aylık evlıyım.erken menopoz teşhisi koyuldu hiç yumurtam yok. hep cok ıyı doktorlara gittim hepsi de aynı şeyi söyledi senın cocugun olmaz kıbrısa gıdıp taşıyıcı anne olmalısın dıye. benım gibi durumda olup hamıle kalan varmı. kafayı yemek üzereyim. eger varsa yazsın lütfen bana da umut olsun :KK43:
Şuan seninle aynı durumdayım bende 18 yaşında girmişim. Şuan 22 yaşındayım 2 yıllık evliyim ve şuan 3. Kez Kıbrıs'ta yumusta transferi yaptırdık 2 denemem negatifle sonuçlandı. 3. Mayısın 15inde belli olacak. Siz yaptırdınız mı ?

Merhaba.
dokorum doğustan oldugunu soyledı. cunku genetiğime bakıldı büyüme hormonlarına bakıldı. troıdlerime de bakıldı. haşımato hastalığı cıktı. doktor hasımatonun da etkısı olur ama ben doğustan oldugunu dusunuyorum dedi. canım ben soğan yaptım 15 gun ne adet oldum soğanla ne başka bişey hayıtı da yaptım. acaba dıyorum ben yanlış mı uyguladım kürleri. birde çalışıyorum zaten cok zor oluyor. iş yerındekilerden saklıcam dıye daha cok strese gırıyorum. hgs dediğin rahim filmi mi? bahçeci deki doktorum rahmınde ve yumurtalıklarında sıkıntı yok fakat yumurtan yok dedi. 1 tane yumurta görsem topluycam hemen döllendiricem dedi. fakat 5 ay ugrastı 1 tane bıle yumurtam oluşmadı. en sonunda bızımle konusma yapı bidaha gelmenize gerek yok kıbrıs donasyon düşünür müsünüz dedi. bızde hayır dedik ve geldik. eşimde yaptırmadı. direk sorunu bana yükledi kendisi saolsun.
Neden donasyon düşünmediniz aceba

arkadaşlar merhaba. ben de geçen sene mayıs ayında evlendim. nikahtı düğündü derken koşturmaca olunca adet düzensizliğini çok önemsemedim erken adet olmaya başlamıştım. adetlerim hep 7 gün sürüyordu ve epey kanamam oluyordu. evlendikten sonra adetlerim gecikmeye başladı, miktarında da azalma oldu doktora gittim ultrasonla baktı bi sıkıntı yok adet olunca gel bi de test yapalım dedi öyle deyince yine önemsemedim. sonra 57 gün adet olamayınca yine aynı doktora gittim ve fsh 21.07 amh 0.13 çıktı "erken menopoz, 1 yıla adetten kesilirsin, 2-3 ay içinde çocuk oldu oldu olmazsa hiç olmaz" vs. dünyam başıma yıkıldı. 6 aylık evliydim çocuk düşünmüyorduk ve sonrasında alelacele yapılmış negatif bir tüp bebek denemem oldu. şimdilerde de sıcak basması yaşamaya başladım sanırım artık iyice yaklaştı menopoz 42 gündür adet olmuyorum, psikolojim sanırım çökmek üzere. cümle bile kuramıyorum. sadece yazmak istedim görünce, allah hepimizin yardımcısı olsun.
Merhaba. Çocuk sahibi olabildiniz mi Acaba ?

Bende aynı ilacı kullanıyorum canım para olsa gdcem ama çok pahalı euro çok pa

Dnedim tip da fakat ilaçlar yumurtama etkisi olmadı yari da kaldı tedavim lan tahlilimde fsh bi iyi bi kötü kıbrıs gittim ben iki kere fakat dış gbelik ve dusugum oldu
Merhaba bende kisbrisa gittim yumurta transferine 2 defa negatif sonuçlandı 3. De yeni yaptirdik sonucu bekliyoruz. Sizin cocugunuz oldu mu bu yöntemle ?

FSH değeri yüksek, AMH değeri düşük çıkan ve erken menopoz teşhisi konulup doktorlar tarafından bebek sahibi olunması neredeyse imkansız denilen ben ve benim gibi yüzlerce bayan için lütfen cevaplayın..

Daha önce bu dertten muzdarip olup da bu savaşı kazananların grafiğini görmek, sesinizi duymak, hikayelerinizi bimek istiyoruz..
Merhabalar derdinize nasıl çözüm kuldunuz doğum yapmışsınız normal yol ile mi tedavi ilemi

Bana da şimdi doktor folik asit yazdı Gynositol adında bi folik asit umarım yararlı olur eşime de keci boynuzu kürü yapıyorum
Bende Hayıt otuna mi başlasam kararsız kaldım yan etkisi olur mu şu an folik asitten başka kullandigim bi şey yok
Bi de ben adetin 2.günü hormon testi yaptırdım fsh değerim 12 cıktı yüksek yani kullansam düşürür mu acaba
Hayıt otunu kullanip fsh i düşen ve hamile kalan oldu mu ?

merhaba ben 39 yaşındayım.Geçtiğimiz ekim ayında hamile kaldım ancak 6. haftada kaybettim.Yine Şubat ayında hamile kaldım ve 11 haftalıkken kalbi durdu bebeğin…2 aydır adet göremiyordum.Doktora gittim kist oluşmuş.Kan testi yaptılar,fsh 58 çıktı inanamadım.(adet dönemimde değildim bu sonuçta,şubatta da fsh 6 çıkmıştı.)şimdi erken menopozdan bahsediliyor.1 yılda 2 kez hamile kalan biri menopoza girer mi?(amh’ın geçtiğimiz temmuzda 1.16 şunatta ise 0.35 çıktı.)
Benim aklım çok karıştı arkadaşlar…Ne düşüneceğimi şaşırdım.Fsh adet dönemi dışında yüksek çıkar mı?
sürekli ağlıyorum ,durduramıyorum ağlamamı…

merhaba ben 39 yaşındayım.Geçtiğimiz ekim ayında hamile kaldım ancak 6. haftada kaybettim.Yine Şubat ayında hamile kaldım ve 11 haftalıkken kalbi durdu bebeğin…2 aydır adet göremiyordum.Doktora gittim kist oluşmuş.Kan testi yaptılar,fsh 58 çıktı inanamadım.(adet dönemimde değildim bu sonuçta,şubatta da fsh 6 çıkmıştı.)şimdi erken menopozdan bahsediliyor.1 yılda 2 kez hamile kalan biri menopoza girer mi?(amh’ın geçtiğimiz temmuzda 1.16 şunatta ise 0.35 çıktı.)
Benim aklım çok karıştı arkadaşlar…Ne düşüneceğimi şaşırdım.Fsh adet dönemi dışında yüksek çıkar mı?
ağlamak ağlamayı getirir sorun etmeyin stres etmeyin, akışına bırakın her şeyi

Son düzenleme:
Erken menepoz da olsa evet hamile kalinabilior. Bazen tek tük yumurta çıkabiliyor ve o dollenebiliyor yani.

X