Nikah Erken nikah kiymak

Edo111

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2019
88
28
33
Kizlar kardeşim mayıs ayında nikah yapıp 7 ay sonra dugun yapmak istiyor nikahla düğün arasinda bu kadar ay olması normal mi ? Aynı evde yasamayacaklar nikahtan sonra böyle bisey yasayan var mi?

Bu sürede ayrılık olursa, boşanma gercekleşmesi gerekir. Bu da her iki tarafı da çok yıpratır.
Ayrıca nikah kırılınca iki tarafta daha rahat davranıp birbirlerini daha kolay kırabilirler.

Bence mecburi bir durum yoksa erken nikah kıymasınlar

Kizlar kardeşim mayıs ayında nikah yapıp 7 ay sonra dugun yapmak istiyor nikahla düğün arasinda bu kadar ay olması normal mi ? Aynı evde yasamayacaklar nikahtan sonra böyle bisey yasayan var mi?
7 ayda hayat değişir yaa. Kusura bakmayın bence çok saçma bu kadar geniş zaman dilimi.

Benim de düğünümle nikahım arasında 3 ay var ama ben pandemiden dolayı erken nikah kıyıp evime geçmiştim, yasaklar kalkınca da küçük bir kutlama yapmıştık. Şahsen bir mecburiyet olmadan erken nikah kıymayı önermiyorum.

Yani ya nikahı erken yapmasınlar ya da nikahla birlikte aynı eve geçsinler.
Düğün olmadan evli sayılmıyorlar mı ne saçma şu düşünce.

Yanlış bence ortada atama , eş durumundan yararlanma vs durumu varsa tabi mantıklı ama diğer türlü zor. Birbirini çoookk seven nişanlılar ayrılıyor sizce daha beraber yaşamaya aynı evi geçindirmeye başlamadan boşanma davası ne kadar doğru. Tabi Allah kimsenin başına vermesin ama detaylı düşünülmesi mantıklı karar verilmesi gereken konu

Neden böyle bişey yapmak istiyo. Yani benim Ekim'de nikahım oldu tam bir ay sonra düğün yaptık. Farklı şehirlerde yaşıyoruz . Lojman kuralarina katılabilmek için bir ay erken yaptık. Ancak ben erken nikah mevzusuna pek sıcak bakmıyorum böyle bi mecburiyetim olmasaydı yapmazdım

X