erkez Yemei ipsi

kuusuum

Guru
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2008
3.172
3
42
çerkes yemekleri-şipsi

tavuğu yıkayıp bütünse parçalara ayıralım ,daha sonra bir tencereye alalım üzerlerini 2-3 parmak geçene kadar su dolduralım ve 1 tatlı kaşığı tuz dökerek haşlayalım.

1 bütün tavuk,yada göğsü,
1lt süt,
3 su bardağı tavuk suyu

6 diş sarımsak,
biraz hovben
5 yemek kaşığı sıvı yağ,tuz,sosu içinde biraz tereyağ

daha sonra unu yağda biraz kavuralım (topak olmuycak şekilde)bu arada içine ayrı biyerde döğdüğümüz sarımsaklarıda ekleyelim..biraz daha kavurduktan sonra haşladığımız tavuğun suyundan karıştırarak pişirmeye devam edelim.en son olarak tftiğimiz tavuğun etlerini ekleyip bi kaç dakika daha kaynattıktan sonra ocaktan alalım.en son olarak tavada kızdırdığımız yağın içine (poy)hovben otunuda atıp çorbamızın üzerine gezdirelim..afiyet olsun..

Son düzenleme:
işte çocukluğumdan bir başka lezzet daha a.s. kaçamak ile beraber yenebilir .. afiyet olsun

kuusuumcum bi de bu yemeğin başına da çerkez yemeği olduğunu belirten bişi eklesene...

yaa bak şimdi canım istedi yengem bu yemeği çok güzel yaparcokacimcoookolsada yesek akşam akşam canım istedicokacimcoook

kuusuum biz buna süt de ekleriz süt olmadan tadı nasıl oluyo hiç bilmiyorum yani ama çok güzel bi yemek bence ellerine sağlık

kuusuum biz buna süt de ekleriz süt olmadan tadı nasıl oluyo hiç bilmiyorum yani ama çok güzel bi yemek bence ellerine sağlık

canım evet sütle daha güzel oluyo ama sütsüzde çok güzel,hani ben en kolayından yazayım dedim istenirse soğan felan katanlarda oluyo,

kuusuumcum bi de bu yemeğin başına da çerkez yemeği olduğunu belirten bişi eklesene...

canım ya yemekleri ekledikten sonra fark ettim nerden düzelticeğimide bulaamdım...mesala o haluj da diyolar psihe havle nin adınıda yazmamışım ...sen biliyosan yardımcı olursan sevinirim....

canım evet sütle daha güzel oluyo ama sütsüzde çok güzel,hani ben en kolayından yazayım dedim istenirse soğan felan katanlarda oluyo,

evet .. bizde de tabağa koyduktan sonra tereyağda rendelenmiş soğan ve kırmızı biber kavruluyor ve üstüne dökülüp öyle servis ediliyor a.s

canım ya yemekleri ekledikten sonra fark ettim nerden düzelticeğimide bulaamdım...mesala o haluj da diyolar psihe havle nin adınıda yazmamışım ...sen biliyosan yardımcı olursan sevinirim....

canım normal mesajlarda olduğu gibi yemek tarifini üstüne gelip sağ alt kısımda EDIT kutusunu tıklıyorsun.. o zaman başlık dahil tarifin istediğin kısmına ekleme çıkarma yapabilirsin ... çerkez yemeği olduğu belli olsun di mi ya a.s.

canım normal mesajlarda olduğu gibi yemek tarifini üstüne gelip sağ alt kısımda EDIT kutusunu tıklıyorsun.. o zaman başlık dahil tarifin istediğin kısmına ekleme çıkarma yapabilirsin ... çerkez yemeği olduğu belli olsun di mi ya a.s.

evet ama ben öyle yaptıma.s değişiklikleri kaydet diyosun ama hiç bişey kaydetmedi :1no2:yada benim bu manyak alet iyice sıyırdı :1shok:...sağol cnm ben yine deneyim..a.s.

biz şipsiyi sütsüz yaparız...sütlü yapıldığını görünce çok şaşırdım....
önce kaçamak yapar ortasına havuz açar şipsiyi ortasına dökeriz,kenarlarına da şipsinin içinde pişen tavukları dizeriz....hımmm süper bi lezzet...

biz şipsiyi sütsüz yaparız...sütlü yapıldığını görünce çok şaşırdım....
önce kaçamak yapar ortasına havuz açar şipsiyi ortasına dökeriz,kenarlarına da şipsinin içinde pişen tavukları dizeriz....hımmm süper bi lezzet...

cnm evet bizimiklerde sütsüz yapar ama ben sütle yapılanınıda yedim oda çok güzel oluyo...

X