Aile Planlaması Ertesi gün hapı dan 5 gün sonra 3 günlük kanama

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Dilankayya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2022
2
0
23
Merhabalar. Korunmasız sürtünme ile ilişkiden 1 gün sonra ertesi gün hapı içtim. Haptan tam 5 gün sonra 3 günlük bir kanamam oldu. Aynı regl gibiydi ama kısa sürmesi şüphelendirdi. İlişkiden tam 13 gün sonra idrar testi yaptım negatif çıktı. Beklediğim adet tarihimi de 3 gün geçti. Sizce bu kanama neden olmuştur? Ara kanama mıydı yoksa regl mi? Hamile olmaktan şüphe duymalı mıyım? Kanda test yaptıramıyorum. Bilgilerinize ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

Merhabalar. Korunmasız sürtünme ile ilişkiden 1 gün sonra ertesi gün hapı içtim. Haptan tam 5 gün sonra 3 günlük bir kanamam oldu. Aynı regl gibiydi ama kısa sürmesi şüphelendirdi. İlişkiden tam 13 gün sonra idrar testi yaptım negatif çıktı. Beklediğim adet tarihimi de 3 gün geçti. Sizce bu kanama neden olmuştur? Ara kanama mıydı yoksa regl mi? Hamile olmaktan şüphe duymalı mıyım? Kanda test yaptıramıyorum. Bilgilerinize ihtiyacım var. Teşekkür ederim.
Ertesi gün hapları kanama düzensizliği yapabilir,adet düzenini etkileyebilir (erken/geç olabilir).

sürtünme ile olan ilişkiden hamile kalabileceğinizi nasıl düşünüyorsunuz? penis vajinaya girmemiş üstelik sperm içinize gelmemişken nasıl hamile kalabilirsiniz? bu size mantıklı geliyor mu? üstelik bir de ertesi gün hapı içmişsiniz. belli ki hap regl düzeninizi etkilemiş. korkulacak bir şey yok. elinizin altında internet var araştırmak zor değil bunları ya.

Ertesi gün hapının içerisinde hormon var. Bunların olması normal. Hamile değilsin. Bir iki aya adetin düzene oturur. Ertesi gğn hapı tehlikeli ama alışkanlık haline getirme. Korunun..

Siz de mi adet duzensizligi yaşıyorsunuz. Konu sabihi gibi
Evet reglim 5 gün gecikti normal düzeninden test de negatif çıkıyor belki ertesi gün hapı dolayısıyla regl düzenini bozmuştur bilmiyorum bekliyorum geçen ay 27 sinde ara kanama geçirdim bu ayın 27 sine kadar bekleyeceğim

Evet reglim 5 gün gecikti normal düzeninden test de negatif çıkıyor belki ertesi gün hapı dolayısıyla regl düzenini bozmuştur bilmiyorum bekliyorum geçen ay 27 sinde ara kanama geçirdim bu ayın 27 sine kadar bekleyeceğim
Hormon dengeniz bozuluyor fazla almayın o hapları.. olursunuz ama

Merhaba ne yaptınız acaba? Bende reglimden bir gün sonra ilişki yaşadım ve ertes72 kullandım 5 gün sonra kanamam başladı kahverengi ve bazen de canlı kırmızı şeklinde az olmayacak şekilde kanamam var reglimde yaşadığım belirtilerin aynısını yaşıyorum bugün 2.günüm yerleşme kanaması gibi bir durum söz konusu değildir değil mi?

X