Aile Planlaması ertesi gün hapı ve kanama

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

homelover

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2008
32
0
41
merhaba arkadaşlar cumartesi günü ertesi gün hapı almam gerekti malumunuz...o gün biraz kanamam oldu lekelenme şeklinde bu arada adetimde bir gün önce bitmişti....sonra salı akşamı kanamam başladıysa hala devam ediyor ama adet oluyormuş gibi çok fazla tabi bu arada şiddetli bir baş ağrısı ve ara sıra mide bulantısı...bu etkiler normal mi acaba eğer ki bilginiz varsa lütfen yardım edin doktora hemen gitmek istemiyorum artık doktora gitmekten çok bıktım bide çok utanırım şimdi ne diyeyim doktora ...şimdiden hepinize teşekkür ederim

merhaba arkadaşlar cumartesi günü ertesi gün hapı almam gerekti malumunuz...o gün biraz kanamam oldu lekelenme şeklinde bu arada adetimde bir gün önce bitmişti....sonra salı akşamı kanamam başladıysa hala devam ediyor ama adet oluyormuş gibi çok fazla tabi bu arada şiddetli bir baş ağrısı ve ara sıra mide bulantısı...bu etkiler normal mi acaba eğer ki bilginiz varsa lütfen yardım edin doktora hemen gitmek istemiyorum artık doktora gitmekten çok bıktım bide çok utanırım şimdi ne diyeyim doktora ...şimdiden hepinize teşekkür ederim

ertesi gün tabletini kullandıktan sonra, regl döneminde olduğu gibi , kanamanız olmuş ise; ''acaba gebe miyim? bilmiyorumkismile'' diye teredütte kalmanıza gerek yoktur.
Kanamanız olduktan sonra, genellikle; gebe kalınamaz.
Şiddetli baş ağrısı, mide bulantısı gibi belirtilerde, ilacın yan etkileridir.
Bir kaç gün içerisinde; geçecektir. Fakat; bu yan etkileri; 3 haftadan fazla devam ederse, o zaman doktorunuza başvurmanız, gerekmektedir.

Son düzenleme:
slm yeni aranıza katıldım acilen yardımlarınıza ihtiyacım var 2 aylık evliyim ertesi gün ilacı kullandım ama bayram nedeniyle bulup içmem bi kaç saat gecikti 3 hafta oldu ve kanamam olmadı sizce ne yapmalıyım yani gebe olmak istemiyorum fikir sahibi birileri lütfen duyun sesimiiii :KK43:(

canım ilk on iki saat içinde içildiğinde çok yüksek oranda korur diye biliyorum ben.belki stres yaptığın için olmamıştır kanaman?

slm yeni aranıza katıldım acilen yardımlarınıza ihtiyacım var 2 aylık evliyim ertesi gün ilacı kullandım ama bayram nedeniyle bulup içmem bi kaç saat gecikti 3 hafta oldu ve kanamam olmadı sizce ne yapmalıyım yani gebe olmak istemiyorum fikir sahibi birileri lütfen duyun sesimiiii :KK43:(

3 hafta çok uzun bir süre. 7 gün içinde olmanız lazımdı. Bence gebelik testi yapın.

X