Eş ailesi, teyzesi hakkında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Teyzenin büyük kızı güzel değilmiş adam bu yüzden istememiş..küçük olan çok güzelmiş ama anladığım kadarıyla teyze o kızı için yala avcunu şekerim..sen onun klasmanında değilsin demiş. Konu sahibi kocası tarafından da "eh işte" klasmanında görülmüş anladığım kadarıyla.Yani bir küçük teyze kızının ışıltısı yok ama büyük teyze kızından da iyidir yani 🙄 En acısı bence konu sahibinin bile bile bu adamla evlenmesi😬
Kesinlikle bir de konu sahibi eşim bana hepsini anlatıyor diye seviniyor :kahve:

Teyze kızlarına sünen bir adam, görümce beni gezdir deyince ağlayan siz 😱 Biraz büyüdükten sonra çocuk yapmanızı öneririm.

Kızlar benim durum biraz uzun… biz eşimle yıllardır arkadaştık sonradan benden hoşlandığını söyledi neyse konuşmaya başladık hemen evlenme teklifi etti , ailesinin yanına gitti, (bu olaylar geçen sene oluyor ) annesi istemedi , teyze kızlarından biriyle evlenmesini istediğini söylemiş , kız kardeşi de aynı şekilde , neyse eşim döndü, ben istiyorum onların ne dediği umrumda değil falan dedi her şeyi anlatıyor bu arada benden birşeu saklamadı, ben kardeşiyle mesajlarını yakaladım, bana kardeşi çok çirkin falan diyordu, bu arada annesi memlekete gitti orda doldurmuş o istedikleri teyze Kızı var ya onun annesi doldurmuş çok çirkin falan diye çünkü kendisi de kızını almasını istiyor ,(bu arada biz eşimle yıllardır arkadaş olduğumuz İçin anlatıyordu o teyzesinin Kızı eşime yazıyormuş ama eşim yüz vermiyormuş çünkü güxel biri değil, asıl onun küçüğü var o çok güzel onun olmasını istiyormuş , ailesi de o küçük teyze kızının olmasını istediler ama eşim istemedi çünkü yanında çok güzel durduğu İçin) (o teyze kzııyla arasında yaş farkı var bu arada) eşim ve ailesi iyi olarak biliniyor çünkü , neyse bi şekilde zorla İstanbul’a geldiler tanışma nişan oldu, ama ben her zaman saygımı sevgimi gösterdim , nişanlılık döneminde neredeyse hiç birşeu yapmadılar , ben nişanlıma söylüyorum o zaman yapıldı , ittire kaktıra birde, bohça da hiç birşey almadılar , neyse ben çok umursamadım nede olsa benim param var bende çalışıyorum kendim alırım dedim, benim birde evim var kira alıyorum, Kına ve nikah oldu, evlendikten 2. Hafta kardeşi dayısı gelmek istediğini şehir dışına gideceklermiş evi merak ediyorlarmış, (ev yeni olduğundan doğalgaz yok ve buzdolabımız bozuk çıktı değişim bekliyoruz) hiç birşeu yapma dediler yapmadım her şeyi hazır aldım, neyse bi geldiler o teyzesi de gelmiş , ya bakışları falan aşırı koskançtı ben ona karşıda saygılı ve sevgili davrandım, çok güzel geçti , arkamdan çok güzel ağırladı bizi demişler,sonra ertesi gün biz gezmeye gittik eşimle, akşamına görümcem yazmış eşime bir iki güne gideceğim beni de gezdirsen ya abiicim diye , (görümcem genç ana evli 4 çocuğu var)bende sinirlendim biz daha yeni evliyiz neden gezdirmeni istiyordu diye ağlamaya başladım, yok olur mu öyle şey seninle gezeriz falan filan bi şekilde susturdu beni, görümceme de gezme ile ilgili birşeu dememiş, ne zaman gideceksin falan demiş öyle bitti , size sorum, bu eşimin ailesine ve teyzesine kozlarına nasıl davranmalıyım bu saygılı davranmaya devam ettirmeliyim, yüz bulurlar mı, birde eşim arkamda olmasa belli beni ezecekler , eşim arkamda diye çok seslerini çıkarmıyorlar böyle işte benim derdim de bu:KK43:
İyi gelin olacam diye çok yüz verirsen astarını da isterler böyle, mesafeli ol uzak dur sakın iyi olacam diye iyice altlarına girme çıkamazsın sonra , seni kullanmak istiyorlar...

Eşiniz ve ailesinin hayata bakışı çok fena. Teyze kızlarının güzellik derecelerine bakılmış,aralarında seçim yapılmış ırz düşmanı gibi. Sonra da sizinle paylaşılmış bunlar. Rezalet. Esas sorun eşiniz tabi o ayrı mesele.

Evleneceğim kişi “sana çirkin” dediler dese evlenmem. Hiç böyle şeyler söylenir mi ya siz de o insanlara kin tutuyorsunuz. Onlar sizi tanımadan konuşmuş olabilir ama bunu size söyleyende kabahat. Teyze kızları arasında ki saçma sapan muhabbete yapacak yorumum bile yok

Teyze kızını yok bu güzel yok bu çirkin diye sınıflandıran ve teyze kızıyla evlenmeyi düşünen bir adamla mı evlendiniz 🤮🤮🤮 sapıklık bu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X