Eş ailesi ve şaşkınlığım

Merhaba kızlar
Ben yeni evli sayılırım. Evlenirken eşimin ailesinin kirada olan evlerinden birine yerleştik. Normalde kendi imkanlarımızla kiralık ev tutacaktık ancak eşimin ailesi kiraya çıkmayın 4-5 yıl bu evde oturun kendi evinizi alın öyle çıkarsınız dediler. Eşim başta kabul etmek istemedi biz kira ödeyebiliriz problem değil diye ama ailesi biz size bu şekilde yardım etmek istiyoruz zaten sürekli oturun demiyoruz deyip içimizi rahatlattılar. Sağolsunlar 1 senedir de oturuyoruz. Ancak 1 sene içerisinde sürekli bu evle ilgili espri adı altında laflar sokuldu. Bize geldiklerinde ev sahibiniz geldi gibi. Bi zaman sonra eşim bu durumdn rahatsız olduğunu böyle yaparlarsa çıkacağımızı söyledi özür dilediler konu kapandı. Şimdi evin camlarıyla ilgili problem var. Kış geldi malum camların da bi kısmı çürümüş değişmek zorunda. Eşim babasına söyledi çürümüş ne yapalım diye. Babası beni ilgilendirmez dedi. Annesine biz değiştirelim madem dedi annesi de en sonunda değiştirmeyin zaten biz evi satacağız dedi. Biz şok olduk. Daha önce çıkalım dediğimizde yanlış anladınız deyip özür dileyen insanlar şimdi evi satacaklarını söylüyorlar hem de biz bunu cam bahanesiyle öğrendik. Biz kimsenin evinde gaspçı değiliz zaten birikim yapmaya çalıştık 1 sene içinde ne kadar olursa işte. tabii ki çıkacağız ama bunu bu soğuklarda söylemeleri, bizim rastgele öğrenmemiz çok kırıcı oldu. Biz bu evde oturduğumuz süre boyunca kira vermediğimiz için mahcup olmayalım diye ne ihtiyaçları varsa koştuk para biriktiriyoruz demeden fazla fazla destek olduk. market alışverişi yaparken onlara da yaptık, eşim iş çıkışı babasının işine yardıma gitti koşturdu çoğu zaman yorgunluktan kanepede sızıp kaldı, ben iş çıkışı annesinin evine temizlik yapılıyorsa yardıma gittim, misafir gelecekse ikramlık hazırladım, hasta olsalar yemek yapıp yolladım hem de çalıştığım halde sırf kira ödemememize vesile oldukları için. Ama gün sonunda rastgele evin satılacağını öğrendik. Eşimle konuşmaya gittik biz çıkıyoruz diye hiç bişey olmamış gibi iyi bari biz de emlakçıya veririz dediler. Eşim biz çıktıktan sonra eve müşteri getirin herhalde evladınıza onu da çok görmezsiniz dedi ne var ki bunda dediler. Şimdi 1 senedir oturduğum evden bu soğuklarda çıkacağım mecburen… taşınma masrafları dünya para. Ne biriktirdiysek muhtemelen taşınma, depozito, emlakçı, kira derken eriyip gidecek. Şoktayım ne diyeyim bilemiyorum. Bir de lütfeder gibi satın alan çıkana kadar oturun madem diyorlar. Eşim biz gurursuz muyuz dedi açık açık yine de tepki vermediler. Arada kötü bişey de olmadı nerden çıktı şimdi bu karar bilemiyorum. Bir de evin ne problemi varsa yaptırın alan olunca çıkarsınız o zaman diyorlar. Ne yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum. Eşim ve ben zaten hemen toplanmaya başladık bile. Sizce bu yapılan kötülük değil mi yaa. Gerçekten algılarım kapandı. Uyuyamıyorum sürekli düşünüyorum. Daha yeni evli sayılırız 1 yıl yeni bitti. Evime alışamadan kovulduk. Ağzımı açıp tek kelime edemiyorum çünkü çokkk ama çokk şaşkınım ve kırgınım. Bizi sevdiklerine o kadar inandırmışlardı ki kv, kp demeden çok sevmiştim onları. İnanın öyle zor durumdayım ki yine de ağzımı açıp tek kelime etmedim eşime bıraktım konuşma konularını. Hadi ben gelinleri olarak kendimi geçtim insan evladına böyle bi kötülük yapar mı yaa nolur biri bişey desin
Bu KK da beni çok şaşırtan aile ilişkileri okuyorum.Bu da onlardan biri.Bir anne ve kv olarak yazıyorum bunları.Bizim aile yapımızda normali destek olmaktır.Büyükler çocuklarına çocuklarda anne babaya ellerinden geldiği kadar destek olur.Ama bunu yaparken iki tarafta birbirini sömürmeden kullanmadan yapacak normali budur.Benim gerek kendi ailemde gerekse çevremde gördüğüm yaşadığım böyle olur.
Gelelim sizin konunuza. Neden oturdunuz deniyor.Bir anne babanın ihtiyacı yokken evi varsa teklif etmesi gayet doğaldır.İlk defa olmaz, olur bunlar.Siz üstelik önce kabul etmemişsiniz onlar ısrarla oturtmuşlar.Bu konuda sorun yok.
Ama işte sorun burada başlıyor benim görüşüm.Sizi evlerine oturttuktan sonra devamlı sizden teşekkür iyi ki varsınız sayenizde kira vermiyoruz bize evinizi verdiniz gibi cümleler beklerken siz ev sahibiniz geldi cümlesine bozulup ikaz etmişsiniz.Her ne kadar bunu oğulları söylese de arkasında eşin olduğunu düşünmüşlerdir.Bizde aileler genelde böyle düşünür bunu unutmayın.Bana göre suçunuz bu olmuş.
Haklılar mı.
Kesinlikle değil.Aile olmak ana baba eş evlat olmak bu değildir bana göre.
Zaten ev sahibiniz geldi cümlesi (Hadi bir kere espri yaptınız da her seferinde çok çok çirkin) çok çirkin cümle. Sonra eve oturtan onlar.Sizi nerede ise suçlu ilan edecekler. Kapı cam vb bunlar detaydır çözülmeyecek şeyler değil (sizin ev sahibi olarak onlara iletmeniz normal) kaldı ki siz yaptıralım demişsiniz. Bahane arıyorlarmış.
İhtiyacı olur acil bir durum olur buda makul bir şekilde açıklanır. Daha bir yıl oldu ama böyle bir durum gelişti biz size ev bulmada taşınmazda da yardım ederiz diye yapılması gerekirdi.
Yaptıklarının affedilir yanı yok.
Siz bundan sonra şunu yapacaksınız.
Önce onlardan uzak bir yerden ev tutacaksınız. Onlardan da bir şey talep etmeyeceksiniz. Bu arada yardım iş vb her şeyi keseceksiniz.Bu konuda sitem olursa biliyorsunuz çalışıyorum ve harıl harıl ev arıyoruz kış zamanı ve aynı zamanda taşınmayı organize ediyoruz. Bizden bir şey beklemezseniz sevinirim diyerek kötü konuşmadan onlara ağızlarının payını vereceksiniz.Önerim bunlar....

Eşim çok kırgın. Ben de öyle ama ona daha çok üzülüyorum sonuçta bunu yapan onun öz ailesi eminim o benden daha kırgındır. Ailesine bu kadar bağlıyken onları bu kadar severken karşılığı…
Bende çok kırılirdim madem öyle baştan oturun 4,5 sene demeyeceklerdi. Çok ayıp etmişler bide kış geldi biz kiracimiza üzüldükde kış geldi diye çik diyemiyoruz . İnsan evlatlarına hiç diyemez bize ele üzülüyoruz.

Valla bu durum karsisinda ne olursa olsun cikarim evden. Ben yerinizde olsam iletisimi de keserim. Normal bir durum degil cunku. En azindan yaza dogru diyebilirdi. 3 5 ay baskasi olunca bile sabredilirdi.
Ev deprem oncesi sanirim. Cikmaniz hayirli bile olur. Ve evi de kolay kolay satamazlar.yuksek faiz oranlariyla. Nakitim olsada acikcasi eski ev almazdım
Esinize de bir sey demeyin cok fazla ama cok uzuldugunuzu vs soyleyin arada.

İşte bu sebeple asla eş ailesinin verdiği eve oturmayın diyorum . Bu kadar kendinizi kullandirdiniz değdi mi? Adamlar iyilik adı altında bir yıl hizmet aldı .

Ayrıca ben size söyleyeyim neden satıyorlar . Bir evin camlarini yenilemek nerden baksan yüz bin tutar niye değiştirsinler ki ? Kira almiyorlar zaten ordan zararları var birde onu mu yapacaklar . En baştan kabul etmemeliydiniz

Siz de çok alıngansınız, satmayı düşünüyoruz dedilerse hemen kış ortasında dememişlerdir. Kışın ortasında çıkmak isteyen sizsiniz. Siz hep pohpohlanmak istiyorsunuz, espri için özür dilemişler şimdi da aman sakın çıkmayın desinler istiyorsunuz. Hayat böyle değil üzgünüm, sizi kimse pohpohlamayacak, siz kendi kendinizi korumayı öğreneceksiniz. Size çıkın deseler bile kışın ortasında çıkamayız yaza doğru taşıyabiliriz diyeceksiniz. Ev bulmak da kolay değil.
Kesinlikle katılıyorum
Vermişler yine yaranamamislar. Ya en başından "ne şam'in sekeri, ne Arabin yüzü" deyip hiç tenezzül etmeyeceksin ya da bazı tavizler vereceksin. Bu iş hep boyledir yani..birinin size çok değerli bir şey verip karşılığında bir şey beklemeyecegine inanmak en basit tabirle saflık. Şeye benziyor, kkda çok var. kp oğlu evlenirken kredi çekiyor,evin tüm takımlarını yeniletiyor, yıllarca borç ödüyor. Bunda hiç sorun yok. Ama o evi kendi evi gibi sayıp zırt pırt gelip misafirlerini o evde agirlayinc gelinin ağrına gidiyor. Bu da onun gibi bir şey olmuş bence.
hem verdikleri cok değerli şeyi alıp hem her şeye alınıp bir de özür diletmek, "çıkarım haaa" demek insanları uyuz etmiştir. Çıkarsan çık yani, yalvarsin mi insanlar?
Hiç de kizamadim kv ailesine.
Pencere olayında da belli ki onlara kitleyeceksiniz diye düşünmüşler. Bunun sorulacak sorusu yok ki yani, pencere akitiyorsa macun çekersin, pimapende sorun varsa pimapenci cagirirsin, hiç olmayacak haldeyse araştırma yoluna girersin, en son bir danisirsin. Pencerede sorun çıkar çıkmaz babaya sormak ne yani? Adam kötü bir şey dememiş ki, "beni ilgilendirmez" demiş, ne desin yani.
Ayrıca kimse size hemen simdi çıkın, dememiş. Böyle bir niyette olduklarını söylemişler. belli ki bu gemi onlar için de yurumemis, konusu acilinca niyetlerinden bahsetmişler..
Hemen alınıp gücenip karda kışta taşınmaya çalışmak, "biz çıktıktan sonra eve müşteri getirin herhalde evladınıza onu da çok görmezsiniz" diye trip atmak falan o kadar pasif agresif hareketler ki.
Muhtemelen evinize çıktıktan sonra onlarla aranıza mesafe koyacaksınız, bunca yaptıkları iyilikle yine yaranamamis olacaklar çünkü hep böyle olur. Birini yüz gün sırtında tasi, bir gün indir senden kötüsü olmaz.

Acaba sürekli biz bu evde misafiriz yakında çıkıcaz burda çok durmuycaz tarzı laflar mı ediyordunuz? Belki de madem evi bu kadar beğenmiyosunuz çıkın bizde evi satarız mı demek istediler? Yani hiç bişey yokken de birden biz satıcaz demeleri garip geldi çünkü genelde aile evi verirse hemen bir yıl içinde kalkıp çıkın demez şaşırdım konunuza.

Şu hayatta öğrendiğim bir şey var kimseye minnet etmeyeceksin ,kim olursa olsun muhtaç kaldığında karşıdaki kişi sana her şeyi yapabilme ve söyleyebilme gücünü buluyor kendinde. Size ne mutlu ki eşiniz gururlu bir insanmışta ailesi dahi olsa başta kabul etmemiş aslında. Zor tabi ki ama taşının gidin imkanınız varsa da aileye de bir ödeme yapın geçmiş kiralar anlamında. Yoksa da günün birinde onlara ödeme yapacağınızı söyleyin çünkü siz çıkıp gittiğinizde sizi kötü ilan edecekler siz de belki bu şekilde susturursunuz onları

Ne kadar bir şey yaşanmadı deseniz de bence size gıcık olmuşlar. Muhtemelen içlerinden “evde beleşe oturuyorlar iki espri yapıp takıldık ona bile yükseldiler” diye düşündüler.

Eşiniz de siz de evde kira vermeden oturduğunuz için çok kompleks yapmışsınız. Verdiklerine vereceklerine pişman olmuşlar evi. Hani en küçük bir şey deseler triplere girecek bir vibe aldım ikinizden.

Onun dışında evde camlar çürümüş, gidip yaptıracak yere onu da bize şikayet ediyolar diye de kızmışlardır gibi geldi bana. Bu konuda hak verdim ama onlara. Siz orda kiracı değilsiniz evin bir sıkıntısı varsa ne yapalım diye sormak yerine bakın biz bunu bunu yaptırıyoruz diye haber vermeniz daha mantıklı.

Bunların alınganlık ve şikayetleriyle uğraşacağımıza satalım daha iyi diye düşündüler kuvvetle muhtemel.

Son düzenleme:
Benim sizde de yanlış bulduğum noktalar var. Şöyle ki insanların evinde kira vermeden oturuyorsunuz, bunun bir yaptırımı olacak elbet. Ev sahibiniz geldi cümlesinin nesine alındınız anlamadım. Doğru söylemişler. Hadi siz neyse de eşiniz neden bozuluyor? Ben de bir dönem kendi ailemin evinde oturdum ay bu ev sahibimiz de şöyle, böyle diye kendim laf atıyordum. Çıkmakla tehdit etmeniz ise hiç hoş olmamış. Buyur çık o zaman deseler yeriydi ama özür dilemişler konu kapanmış. Hem ev sahici lafına bozuluyorsunuz hem kira ödemediğiniz evde ev sahibi olan babayı arayıp camları ne yapalım diye soruyorsunuz. Bir de lütfeder gibi biz yaptıralım madem diye tekrar anneyle konuşuyorsunuz. Ev satılacak demişler evet bu şekilde öğrenmeniz yanlış olmuş orada size hak veriyorum ama hemen bugün satacağız dememişler. Siz üzerine gidip ikinci kez çıkıyoruz muhabbeti yapmışsınız e onlar da yalvaracak değiller ki.

Kesinlikle yok. Hatta bizim fedakarlıklarımız var. Eşim ailesne o kadar düşkündür ki zamanında beni bile kırmışlığı var ailesi için. Annesi artık çalışmak istemiyorum evi satıp parasıyla sigorta ödeyip emekli olacağım diyor. Baştan düşünseydi de bu havada bu duruma düşmeseydik diyorum ama bir de evi yaptırın oturun müşteri çıkınca çıkarsınız demeleri var… hiç bişey olmamış gibi ev bakıyoruz deyince aaa ne bu acele de diyorlar. Dengesiz olduklarını düşünüyorum artık
Eşiniz bi daha kimse için sizi kırmaması gerektiğini anlamıştır umarım

Merhaba kızlar
Ben yeni evli sayılırım. Evlenirken eşimin ailesinin kirada olan evlerinden birine yerleştik. Normalde kendi imkanlarımızla kiralık ev tutacaktık ancak eşimin ailesi kiraya çıkmayın 4-5 yıl bu evde oturun kendi evinizi alın öyle çıkarsınız dediler. Eşim başta kabul etmek istemedi biz kira ödeyebiliriz problem değil diye ama ailesi biz size bu şekilde yardım etmek istiyoruz zaten sürekli oturun demiyoruz deyip içimizi rahatlattılar. Sağolsunlar 1 senedir de oturuyoruz. Ancak 1 sene içerisinde sürekli bu evle ilgili espri adı altında laflar sokuldu. Bize geldiklerinde ev sahibiniz geldi gibi. Bi zaman sonra eşim bu durumdn rahatsız olduğunu böyle yaparlarsa çıkacağımızı söyledi özür dilediler konu kapandı. Şimdi evin camlarıyla ilgili problem var. Kış geldi malum camların da bi kısmı çürümüş değişmek zorunda. Eşim babasına söyledi çürümüş ne yapalım diye. Babası beni ilgilendirmez dedi. Annesine biz değiştirelim madem dedi annesi de en sonunda değiştirmeyin zaten biz evi satacağız dedi. Biz şok olduk. Daha önce çıkalım dediğimizde yanlış anladınız deyip özür dileyen insanlar şimdi evi satacaklarını söylüyorlar hem de biz bunu cam bahanesiyle öğrendik. Biz kimsenin evinde gaspçı değiliz zaten birikim yapmaya çalıştık 1 sene içinde ne kadar olursa işte. tabii ki çıkacağız ama bunu bu soğuklarda söylemeleri, bizim rastgele öğrenmemiz çok kırıcı oldu. Biz bu evde oturduğumuz süre boyunca kira vermediğimiz için mahcup olmayalım diye ne ihtiyaçları varsa koştuk para biriktiriyoruz demeden fazla fazla destek olduk. market alışverişi yaparken onlara da yaptık, eşim iş çıkışı babasının işine yardıma gitti koşturdu çoğu zaman yorgunluktan kanepede sızıp kaldı, ben iş çıkışı annesinin evine temizlik yapılıyorsa yardıma gittim, misafir gelecekse ikramlık hazırladım, hasta olsalar yemek yapıp yolladım hem de çalıştığım halde sırf kira ödemememize vesile oldukları için. Ama gün sonunda rastgele evin satılacağını öğrendik. Eşimle konuşmaya gittik biz çıkıyoruz diye hiç bişey olmamış gibi iyi bari biz de emlakçıya veririz dediler. Eşim biz çıktıktan sonra eve müşteri getirin herhalde evladınıza onu da çok görmezsiniz dedi ne var ki bunda dediler. Şimdi 1 senedir oturduğum evden bu soğuklarda çıkacağım mecburen… taşınma masrafları dünya para. Ne biriktirdiysek muhtemelen taşınma, depozito, emlakçı, kira derken eriyip gidecek. Şoktayım ne diyeyim bilemiyorum. Bir de lütfeder gibi satın alan çıkana kadar oturun madem diyorlar. Eşim biz gurursuz muyuz dedi açık açık yine de tepki vermediler. Arada kötü bişey de olmadı nerden çıktı şimdi bu karar bilemiyorum. Bir de evin ne problemi varsa yaptırın alan olunca çıkarsınız o zaman diyorlar. Ne yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum. Eşim ve ben zaten hemen toplanmaya başladık bile. Sizce bu yapılan kötülük değil mi yaa. Gerçekten algılarım kapandı. Uyuyamıyorum sürekli düşünüyorum. Daha yeni evli sayılırız 1 yıl yeni bitti. Evime alışamadan kovulduk. Ağzımı açıp tek kelime edemiyorum çünkü çokkk ama çokk şaşkınım ve kırgınım. Bizi sevdiklerine o kadar inandırmışlardı ki kv, kp demeden çok sevmiştim onları. İnanın öyle zor durumdayım ki yine de ağzımı açıp tek kelime etmedim eşime bıraktım konuşma konularını. Hadi ben gelinleri olarak kendimi geçtim insan evladına böyle bi kötülük yapar mı yaa nolur biri bişey desin
Eşinizin ailesinin anne baba olarak evlatlarına düşkün degiller bu kadar kolay evden çıkmanızı hele de kış zamanı kabul etmeleri normal değil üstelik o evde oturmanız için ısrar etmeleri, eşinizde anne babasına düşkünse onlarda bu durumdan faydalanıp nasıl olsa bizden kopamaz istediğimizi yaparız kafasındalar. Allah yar ve yardımcınız olsun kötülük elden değilde aileden gelince daha can yakıcı oluyor.

Merhaba kızlar
Aslında yaptırın sorununu alıcı çıkana kadar oturun demelerinden sonra emin oldum ki sizden beklemişler ama siz onlardan talep ettiğiniz için o zaman çıkına gelmiş olay.
Bu arada gerçekten yaklaşık 5 yıl kira vermeden oturacağınız evin camlarını değiştirmek için eş ailesine neden gittiniz? Onların yaptığını yanlış buluyorsunuz da ilk yanlışı siz yapmışsınız. Bı zahmet yaptırsaydınız.
Misilleme olmuş sanki..

Ev sahibiniz geldi lafına niye alındınız ben anlamadım. Birde özür dilemek filan ayıp. Adamlar kim ev sahibi size göstermek istemiş sanırım.

Evi satacaklarını düşünmüyorum. Size ders vermeye çalışıyorlar gibi hissettim. Aynı zamanda bence fark etmediğiniz bir şeyler var. Etkiye tepki meselesi gibi duruyor.

Nasıl anne baba bunlar çocuklarından ev mi sakınıyolar. Hem de başka evleride var kirada. Başka kardeş varmı. Evde zaten eşinin hakkı var. İşten yorgun gelip bide onların temizliği ayak işleriyle uğraşmak yerine kirada oturmak daha iyi bence. Bu yönden bakınca sizin için iyi olmuş. Kendini hiç bişey için mecbur hissetmezsin

Kızlar annem için bu kaçıncı konu açışım bilmiyorum. Ama her defasında bunu da mı yapacaktın yaa diyorum. Bu sefer ki konuyu özet geçeyim. Babam ve eşim birlikte çalışıyorlar. Kese bir değil ama her zaman birbirlerine destek oluyorlar. Şu sıralar bayağı zor bir durumdan geçiyorlar. Annemlerin ödemeleri gereken borçlar var. Eşim de biz bu ay daha az para alsak da olur siz borcunuzu kapatın demiş babama. Babam parayı anneme vermiş, annem de borç kapatmak yerine gitmiş kardeşime çeyiz için bişeyler almış. Babam da bunu eşimle paylaşmış. Bi akşam annemlere gittik. Annem her zamanki gibi babamın üzerine gidiyor. Zamanında şöyle yaptı böyle yaptı vs diye. En sonunda eşimin yanında sen bana para bile vermiyorsun ödenecek borçlar var hani onların ödemesi nerde demeye başladı. Babam eşimin yanında utandı sıkıldı bişey diyemedi. Eşim de anne biz borçlar için para ayırmıştık başka yere harcamışsın ne yapsın adam dedi. Annem bu lafın üzerine bişey demedi biz eve gidince bana mesajlar atmaya başladı. Eşinin haddine değil bana öyle demek o kim oluyo vs diye. Ben de evet haklısın o kadar karışmamalıydı ben uyarırım dedim. Hayır uyarma ben bundan sonra ona tavır alırım o anlar beni dedi. Yani bu demek oluyor ki eşime hiç bişey demeyecek sadece gelip gidip beni eşime karşı dolduracak. Her neyse ben o gece eşime neden böyle yaptın annem sana kırılmış vs diye olanları söyledim. Eşim de biliyorum evet karışmamam lazım ama babam çok ezildi yanımda dayanamadım dedi. Neyse ertesi gün eşim annemi aramış konuşmak için beni yanlış anlama bi daha karışmam vs demek için. 2 kere aramış annem açmamış. Akşam üzeri beni aradı annem. Bundan sonra eşinin benim evime gelmesini istemiyorum sen de ona uyacaksan sen de gelme falan dedi. Ben de anne sen kendinde misin evime gelmesin diyecek kadar ne yaptı bu adam saygısızlık mı yaptı hakaret mi etti ne oldu dedim. Evet yaptığı çok büyük saygısızlık zaten senin peşinde her yere gelmesinden rahatsızdım şimdi hiç istemiyorum onu dedi. Sen bilirsin anne saygısızlık yapsa cevabını verirdim ama öyle bişey yapmadığı için bişey diyemem senin bize saygın yok demek ki ne diyebilirim dedim. Onun tarafındaysan sen de gelme dedi kapattı. Ben de tam ağlarken eşim eve geldi. Dayanamadım hepsini anlattım. Eşim de şoka girdi. Evime gelmesin diyecek kadar ne yaptım ki ben çok merak ediyorum aramak istiyorum dedi. Arasan da açmaz kararını vermiş dedim. Şimdi ben ne yapayım yaa. Bu arada oturduğumuz ev babamların. Ev alana kadar oturun sonra çıkarsınız dediler. Eşim o kadar hayal kırıklığına uğradı ki beni babamda mı savunmamış deyip üzüldü. Eşim şu an babamla işlerini ayırıp kiraya çıkmak istiyor. Ben de destekliyorum bu durumu. Babamın söylediği hiç birşey yok. Biz neye uğradığımızı şaşırdık. He bir de bana mesaj atmış annem damat evimde otururken ben çile çekemem diye. Halbuki biz bedavaya oturmuyoruz. Eşim sabahın köründe işe gidip akşam 10da eve geliyor. Elinden geleni yapıyor. Yeri geliyor hiç kazanmadan kendi birikimlerimizden harcadığımız oluyor. Sırf birlikte yaptıkları işi geliştirmek için uğraşıyor. Ama şimdi her şey boşa gitti. O kadar üzgünüm ki bu saat oldu uyuyamadım. Sürekli düşünüyorum nasıl yapacağız diye. Daha yeni işten ayrıldım bi rahatsızlığım sebebiyle. Tam evimde kendimi toparlıyordum ki hem ev hem iş değiştirmek zorunda kalacağız. Ne yapacağım bi akıl verin bana

Önceki konularda eşimle babam birlikte çalışıyorlar. Ailemin evinde kalıyoruz gibi şeyler okudum. Yanlış mı okudum yoksa bu ikinci evliliğiniz mi? Kendi aileniz ya da eş ailesi farketmez kendi yağınızda kavrulun.
Evet ben de şimdi baktım. Oturdukları ev eş ailesinin değil kendi ailesininmiş. Sırf kendi ailesini kötülememek için burda eş ailesi dedi belli ki. Ben de adam neden bu kadar abartılı kompleks yaptı diyorum. Kendini karısının ailesine mahcup ve ezik hissetti muhtemelen.

Konu sahibi neden kendi aileniz yerine eşinizin ailesi gibi anlattınız olayı?

Evet ben de şimdi baktım. Oturdukları ev eş ailesinin değil kendi ailesininmiş. Sırf kendi ailesini kötülememek için burda eş ailesi dedi belli ki. Ben de adam neden bu kadar abartılı kompleks yaptı diyorum. Kendini karısının ailesine mahcup ve ezik hissetti muhtemelen.

Konu sahibi neden kendi aileniz yerine eşinizin ailesi gibi anlattınız olayı?
Ben kötü düşünüyorum dedim ama diğer konu açılalı çok olmamış. Ev verince benim ailem, çıkın deyince eşimin ailesi. Adam ne yapsa her türlü suçlanacak 😂

Siz o evden çıkacaksınız ama muhtemelen yine her işlerine koşturacaksınız eşinizde üç beş aya anne baba peşinde pervane olmaya devam edecek..

X