Eş ailesi

lilydaisyrose

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Mart 2022
182
0
28
Merhabalar, sorun şu; kayınvalidemin sürekli çağırmalarından, zamansız aramalarından gerçekten sıkıldım, başlarda bu kadar gözüme batmıyordu çağırması çünkü bu kadar sık değildi, hatta ne güzel vakit geçirmek istiyor bizimle diye düşünüyordum ama son zamanlarda iyice sıklaştı, yemek vakti arayıp emri vaki yapar gibi hadi çabuk gelin yemek hazır falan diyor, ben yemeğimi hazırlamış bulunup, defalarca kırılmasın oğlunu özlemiştir dedim, tamam dedim ve gittim(eşim sana bırakıyorum, gitmek istiyorsan gidelim diyor genel olarak) ama son zamanlarda bugün gidiyorsak yarın yine çağırıyor, akşam görüşüyorsak sabah yine bekliyor, artık zıvanadan çıktı durum yani. Dediğim gibi son zamanlar gözüme bu kadar batmaya başladı, bir iki kere gidip geç olunca kayınvalidem kalın isterseniz demişti kalmıştık, kışın bir kere eşime (kombi arızalanmıştı birden evin ısısı düşüyordu ama hallediyorduk bir şekilde ev durulmayacak kadar soğuk olmuyordu yani) sizin ev soğuktur bizde kalın demiş, en son eşim iş yemeğindeydi çok geçe kalmayacaktı, (bende eşim gelene kadar onlarla olurum diye düşündükleri için, bence, çünkü genelde kal dediklerinde reddedemiyordum) eşimin kuzeni aradı dışardan bişeyler aldım kayınvalidenlere gidiyorum biraz rahatsızlanmış sende gel istersen dedi (önceki gün görüşmüştük)gittim baktım yatıyor sonra yemek yedik, hemen ayaklandı, sonra bi akrabasıyla dışarı çıktılar beni de davet ettiler evde işlerim var diyerek evime gittim, yani bir şeyi olsa 1 saate ayaklanıp dışarı çıkamaz herhalde. Sonra bana kapının önünde ayrılırken, sabah gelin diyor. Son radde oldu bu ve beni düşündürmeye başladı artık bu son durum durum. Görümcemin de sürekli beni eşime şikayet etmeleri, patavatsızlıkları, geçen bir arkadaşım varken ve arkadaşımın bizde olduğunu bilmesine rağmen, gecenin bir vakti arkadaşıyla içmişler zil zurna bu şekilde eve gidemeyiz size gelebilir miyiz arkadaşımla dedi, arkadaşım var rahatsız olmazsanız gelin dedim, zil zurna geldiler, gecemizin içine ettiler arkadaşıma o kadar mahçup oldum ki, 1 saat abisini anlattı, benim yerim böyle farklıdır şöyle farklıdır abimde, ben daha abimi paylaşmayı kabullenemedim falan diyor, benim için şakayla karışık fenadır diyor, daha neler neler ya. Geçenlerde mesaj atmıştı, bende döndüm en son görüşürüz mü ne yazmış, cevap vermediğim için beni eşime şikayet etmişti inanabiliyor musunuz, bi ara aramış beni arkadaşımla size kalmaya gelicem müsait misiniz diyor,(arkadaşıyla da hiçbir şekilde samimiyetim yok merhaba merhabamız var sadece). Vakitli, vakitsiz sürekli gecenin bir vakti ararlar, mesaj atarlar, eşime de bana da. Sürekli görüştüğümüz yetmiyormuş gibi. Daha niceleri... Kayınvalidemin sürekli camlarını sil, balkonlarını yıka ikazları, ben 3 günde bir cam silerim sende sil alışırsın, oğlum temizliğe çok önem verir diyor. Sürekli şakayla karışık gülerek oğlum önce bana ev alacak, araba alacak sonra sana deyip kendince benimle yarışa giriyor. Nezaketen, aman kırılmasın gücenmesinler diye hep sustum. Her şeyi geçtim bakıyorum da son zamanlar eşimle başbaşa zaman getirememişiz doğru düzgün yatak odası haricinde, bundan sonra kesinlikle genel olarak çağırdıklarında reddeceğim, sürekli arayıp çağırmalarına ne gerek var istediğimiz zaman zaten gideriz, haksız mıyım?

Son düzenleme:
Hata sizde. Başta önünü kesmeliydiniz. Evde yemek yapmanıza rağmen, sırf kırılmasın diye davete icabet etmek bana mantıksız geldi. Bundan sonra kesin ve kararlı olarak çözebilirsiniz bu konuyu. Görümcenizle ilişkiniz de demek ki bu samimiyette konuşuyorsunuz ona bu imkanı siz vermişsiniz. Biraz mesafe koymanızda fayda var.

Merhabalar, sorun şu; kayınvalidemin sürekli çağırmalarından, zamansız aramalarından gerçekten sıkıldım, başlarda bu kadar gözüme batmıyordu çağırması çünkü bu kadar sık değildi, hatta ne güzel vakit geçirmek istiyor bizimle diye düşünüyordum ama son zamanlarda iyice sıklaştı, yemek vakti arayıp emri vaki yapar gibi hadi çabuk gelin yemek hazır falan diyor, ben yemeğimi hazırlamış bulunup, defalarca kırılmasın oğlunu özlemiştir diye tamam dedim ve gittim(eşim sana bırakıyorum, gitmek istiyorsan gidelim diyor genel olarak) ama son zamanlarda bugün gidiyorsak yarın yine çağırıyor, akşam görüşüyorsak sabah yine bekliyor, artık zıvanadan çıktı durum yani. Dediğim gibi son zamanlar gözüme bu kadar batmaya başladı, bir iki kere gidip geç olunca kayınvalidem kalın isterseniz demişti kalmıştık, kışın bir kere eşime (kombi arızalanmıştı birden evin ısısı düşüyordu ama hallediyorduk bir şekilde ev durulmayacak kadar soğuk olmuyordu yani) sizin ev soğuktur bizde kalın demiş, en son eşim iş yemeğindeydi çok geçe kalmayacaktı, (bende eşim gelene kadar onlarla olurum diye düşündükleri için, bence, çünkü genelde kal dediklerinde reddedemiyordum) eşimin kuzeni aradı dışardan bişeyler aldım kayınvalidenlere gidiyorum biraz rahatsızlanmış dedi (önceki gün görüşmüştük)gittim baktım yatıyor sonra yemek yedik, hemen ayaklandı, sonra bi akrabasıyla dışarı çıktılar beni de davet ettiler evde işlerim var diyerek evime gittim, yani bir şeyi olsa 1 saate ayaklanıp dışarı çıkamaz herhalde. Sonra bana kapının önünde ayrılırken, sabah gelin diyor. Son radde oldu bu ve beni düşündürmeye başladı artık bu son durum durum. Görümcemin de sürekli beni eşime şikayet etmeleri, patavatsızlıkları, geçen bir arkadaşım varken ve ve arkadaşımın bizde olduğunu bilmesine rağmen, arkadaşıyla içmişler zil zurna çat kapı geldi ve gecemizin içine etti arkadaşıma mahçup oldum, 1 saat abisini anlattı, benim için şakayla karışık çok laf sokar, fenadır falan diyor, daha neler neler ya. Geçenlerde mesaj atmıştı, bende döndüm en son görüşürüz mü ne yazmış, cevap vermediğim için beni eşime şikayet etmişti inanabiliyor musunuz, geçenlerde aramış arkadaşımla size kalmaya gelicem müsait misiniz diyor,(arkadaşıyla da hiçbir şekilde samimiyetim yok merhaba merhabamız var sadece) vakitli vakitsiz sürekli gecenin bir vakti ararlar, mesaj atarlar, sürekli görüştüğümüz yetmiyormuş gibi. Biri çocuk düşünüyor musunuz demeye görsün, kayınvalidemle görümcem hemen daha erken, ilerde düşünürler diye atlarlar konuya. Daha niceleri. Kayınvalidemin sürekli camlarını sil, balkonlarını yıka ikazları, ben 3 günde bir cam silerim sende sil alışırsın, oğlum temizliğe çok önem verir diyor. Sürekli şakayla karışık gülerek oğlum önce bana ev alacak, araba alacak sonra sana deyip kendince benimle yarışa giriyor. Nezaketen, aman kırılmasın gücenmesinler diye hep sustum. Bakıyorum da son zamanlar eşimle başbaşa zaman getirememişiz doğru düzgün yatak odası haricinde, bundan sonra kesinlikle genel olarak çağırdıklarında kibarca reddeceğim, sürekli arayıp çağırmalarına ne gerek var istediğimiz zaman zaten gideriz, haksız mıyım?
Habire kırılmasınlar diye gitmekle hatayı başta yapmışsınızzz, bu kadar gidip gelmek bencede yanlış, hele evde yemeğim varken yemek vaktinde asla gitmem.. onlarda anlar durumu bi kaç kere sen söylersen,

Size espiri yaparkenn laf sokanlara sende espirili laflar sok onlarda anlarsın gereksiz samimiyetleri sevmem.. her zaman bi adım mesafeli olmak en güzeli 💪🏻

Hata sizde. Başta önünü kesmeliydiniz. Evde yemek yapmanıza rağmen, sırf kırılmasın diye davete icabet etmek bana mantıksız geldi. Bundan sonra kesin ve kararlı olarak çözebilirsiniz bu konuyu. Görümcenizle ilişkiniz de demek ki bu samimiyette konuşuyorsunuz ona bu imkanı siz vermişsiniz. Biraz mesafe koymanızda fayda var.
Yemeğimi yapmıştım ama bende dedim kibarca reddetmeye çalıştım, e yarın yersiniz falan deyip ısrar edince tamam dedim ama evet hata bende.

Nezaketen susmak değil yaptığın, ağzı var dili yok gibisin diyeyim de kibarcasını söylemiş olayım.
Nasıl bu kadar sessiz olabiliyorsunuz ki onlar size şakayla karışık laf sokabiliyorken hem de.
Gelemem bugün işlerim var, gelemem hiç canım istemiyor, gelemem dizim var vs vs bir ton cümle var birini kullan artık. Birkaç seferden sonra o da bırakır artık çağırmayı.
Benim de kendi ailem bir ara her gün beraber olalım istiyorlardı, ördek ailesi miyiz her dk peşpeşe geziyoruz dedim şakayla karışık, hop kesildi el ayak. Biraz kırılırlar başta da boşver yapacak bir şey yok herkes kendi ailesini kuruyor, kendi düzenimiz bu şekilde oluşuyor. Senin ailenin başı sen ve eşinsin yalnızca, başkalarının kararlarını yaşama.

Görümcemle de aslında mesafeliyim aynı ortamda denk gelmemiz haricinde kendi gecenin bir vakti çat kapı gelince geri çeviremedim, yada mesaj attığında nezaketen cevap veriyorum, bu yani.

Nezaketen susmak değil yaptığın, ağzı var dili yok gibisin diyeyim de kibarcasını söylemiş olayım.
Nasıl bu kadar sessiz olabiliyorsunuz ki onlar size şakayla karışık laf sokabiliyorken hem de.
Gelemem bugün işlerim var, gelemem hiç canım istemiyor, gelemem dizim var vs vs bir ton cümle var birini kullan artık. Birkaç seferden sonra o da bırakır artık çağırmayı.
Benim de kendi ailem bir ara her gün beraber olalım istiyorlardı, ördek ailesi miyiz her dk peşpeşe geziyoruz dedim şakayla karışık, hop kesildi el ayak. Biraz kırılırlar başta da boşver yapacak bir şey yok herkes kendi ailesini kuruyor, kendi düzenimiz bu şekilde oluşuyor. Senin ailenin başı sen ve eşinsin yalnızca, başkalarının kararlarını yaşama.
Haklısınız, artık bende öyle yapmayı düşünüyorum zaten çünkü sustuğum için yeterince tepeme çıkıldı bugüne kadar.

herhangi ikili ilişkide aman ayıp olmasın, aman kırılmasınlar diye yaptığın her şey bir gün başına bela olur bunu bilir bunu söylerim. benim eşimin iki tane erkek kardeşi var, aramızda da çok yaş farkı yoktur. 3 senede ben davet etmeden evime gelmezler. kaldı ki gelebilirler de ama içip içip gelmesi, arkadaşımla sizde kalalım demesi benim için çok kabul edilebilir şeyler değil. kayınvalideye de gelemeyeceğini artık söylemen gerekiyor. işim mi var dersin, bahane mi uydurursun sana kalmış. karşı taraf kırılmasın diye her seferinde sen kırılacaksın, sen sıkılacaksın sonuçta ve yıprandığınla kalacaksın.

benim de kendi ailem aynı şekilde. annem hep onlarla vakit geçireyim istiyor.. devamlı kendi evimin olduğunu hatırlatıyorum. kadının hem kendi ailesini hem karşı tarafın ailesini idare etmesi bana hep saçma geliyor. bu durumda eşinin kendi ailesine bazı şeyleri hatırlatması gerekiyor aslında.

herhangi ikili ilişkide aman ayıp olmasın, aman kırılmasınlar diye yaptığın her şey bir gün başına bela olur bunu bilir bunu söylerim. benim eşimin iki tane erkek kardeşi var, aramızda da çok yaş farkı yoktur. 3 senede ben davet etmeden evime gelmezler. kaldı ki gelebilirler de ama içip içip gelmesi, arkadaşımla sizde kalalım demesi benim için çok kabul edilebilir şeyler değil. kayınvalideye de gelemeyeceğini artık söylemen gerekiyor. işim mi var dersin, bahane mi uydurursun sana kalmış. karşı taraf kırılmasın diye her seferinde sen kırılacaksın, sen sıkılacaksın sonuçta ve yıprandığınla kalacaksın.

benim de kendi ailem aynı şekilde. annem hep onlarla vakit geçireyim istiyor.. devamlı kendi evimin olduğunu hatırlatıyorum. kadının hem kendi ailesini hem karşı tarafın ailesini idare etmesi bana hep saçma geliyor. bu durumda eşinin kendi ailesine bazı şeyleri hatırlatması gerekiyor aslında.
Evet, eşimle bu konuyu konuşmam gerekiyor yani sürekli aranıp çağırılmak istemiyorum artık, ben bahane uydurup gitmesem de her gün arayıp ısrar edecek gibi duruyorlar çünkü.

Evet, eşimle bu konuyu konuşmam gerekiyor yani sürekli aranıp çağırılmak istemiyorum artık, ben bahane uydurup gitmesem de her gün arayıp ısrar edecek gibi duruyorlar çünkü.
gerekirse eşin kendini öne atıp "her gün her gün sizdeyiz, evlendiğimden bir şey anlamadım. artık biraz evimizde vakit geçirelim" diyecek.. seni aradıklarında sen de "x evde oturalım dedi bugün, siz onunla konuşun" deyip topu ona atacaksın. bundan sonra onu arasınlar, kendi ailesini o idare etsin..

gerekirse eşin kendini öne atıp "her gün her gün sizdeyiz, evlendiğimden bir şey anlamadım. artık biraz evimizde vakit geçirelim" diyecek.. seni aradıklarında sen de "x evde oturalım dedi bugün, siz onunla konuşun" deyip topu ona atacaksın. bundan sonra onu arasınlar, kendi ailesini o idare etsin..
Kesinlikle, en mantıklısı.

Hayir kelimesini kullanmaniz gerek
Ha gorumceyide uyarmak gerek nasil sikayet edebilir ya
Basta hatali baslamissiniz ama simdiden duzeltin
Kvdeye acik acik soyleyin cok tesekkur ederim cagiriyorsun ama biz evde yemeyi de ozledik diye

Hayir kelimesini kullanmaniz gerek
Ha gorumceyide uyarmak gerek nasil sikayet edebilir ya
Basta hatali baslamissiniz ama simdiden duzeltin
Kvdeye acik acik soyleyin cok tesekkur ederim cagiriyorsun ama biz evde yemeyi de ozledik diye
Hayır kelimesini kullanmadığım için hep bunlar zaten, bundan sonra kesinlikle çeşitli bahanelerle reddedeceğim davetlerini. Görümcemi de eşim sürekli uyarır ama nafile.

Ben sizi hatalı gördüm. Her dediklerine evet derseniz kimse rahatsız olma ihtimalinizi düşünmez. İstemediğiniz şeyleri yapmayın. Bunu kavgaya dökmeden, kırıcı olmadan da yapabilirsiniz. Görümceniz gecenin yarısı size gelmek istiyorsa müsait değilim, misafirim var daha sonra demek ne kadar zor olabilir mesela? Veya kayınvalide yemeğe çağırdığı da teşekkürler, ben yaptım yemeğimiz hazır daha sonra demek? İstemiyorsanız bunu belirtin. Her davete gidip, her şeye evet derseniz insanlar sizin bu durumu istemediğinizi nasıl anlasın?

Siz onlar konuştukça başınızi egmissiniz onlar da üzerinize çıkıp tepiniyor işte şaşılacak bir durum yok siz kendinize saygı duysanız bunları yapamazlar

Merhabalar, sorun şu; kayınvalidemin sürekli çağırmalarından, zamansız aramalarından gerçekten sıkıldım, başlarda bu kadar gözüme batmıyordu çağırması çünkü bu kadar sık değildi, hatta ne güzel vakit geçirmek istiyor bizimle diye düşünüyordum ama son zamanlarda iyice sıklaştı, yemek vakti arayıp emri vaki yapar gibi hadi çabuk gelin yemek hazır falan diyor, ben yemeğimi hazırlamış bulunup, defalarca kırılmasın oğlunu özlemiştir dedim, tamam dedim ve gittim(eşim sana bırakıyorum, gitmek istiyorsan gidelim diyor genel olarak) ama son zamanlarda bugün gidiyorsak yarın yine çağırıyor, akşam görüşüyorsak sabah yine bekliyor, artık zıvanadan çıktı durum yani. Dediğim gibi son zamanlar gözüme bu kadar batmaya başladı, bir iki kere gidip geç olunca kayınvalidem kalın isterseniz demişti kalmıştık, kışın bir kere eşime (kombi arızalanmıştı birden evin ısısı düşüyordu ama hallediyorduk bir şekilde ev durulmayacak kadar soğuk olmuyordu yani) sizin ev soğuktur bizde kalın demiş, en son eşim iş yemeğindeydi çok geçe kalmayacaktı, (bende eşim gelene kadar onlarla olurum diye düşündükleri için, bence, çünkü genelde kal dediklerinde reddedemiyordum) eşimin kuzeni aradı dışardan bişeyler aldım kayınvalidenlere gidiyorum biraz rahatsızlanmış sende gel istersen dedi (önceki gün görüşmüştük)gittim baktım yatıyor sonra yemek yedik, hemen ayaklandı, sonra bi akrabasıyla dışarı çıktılar beni de davet ettiler evde işlerim var diyerek evime gittim, yani bir şeyi olsa 1 saate ayaklanıp dışarı çıkamaz herhalde. Sonra bana kapının önünde ayrılırken, sabah gelin diyor. Son radde oldu bu ve beni düşündürmeye başladı artık bu son durum durum. Görümcemin de sürekli beni eşime şikayet etmeleri, patavatsızlıkları, geçen bir arkadaşım varken ve arkadaşımın bizde olduğunu bilmesine rağmen, gecenin bir vakti arkadaşıyla içmişler zil zurna bu şekilde eve gidemeyiz size gelebilir miyiz arkadaşımla dedi, arkadaşım var rahatsız olmazsanız gelin dedim, zil zurna geldiler, gecemizin içine ettiler arkadaşıma o kadar mahçup oldum ki, 1 saat abisini anlattı, benim yerim böyle farklıdır şöyle farklıdır abimde, abimi üzersen kötü olur bilmem ne falan diyor bana, ben daha abimi paylaşmayı kabullenemedim falan diyor, benim için şakayla karışık fenadır diyor, daha neler neler ya. Geçenlerde mesaj atmıştı, bende döndüm en son görüşürüz mü ne yazmış, cevap vermediğim için beni eşime şikayet etmişti inanabiliyor musunuz, bi ara aramış beni arkadaşımla size kalmaya gelicem müsait misiniz diyor,(arkadaşıyla da hiçbir şekilde samimiyetim yok merhaba merhabamız var sadece). Vakitli, vakitsiz sürekli gecenin bir vakti ararlar, mesaj atarlar, eşime de bana da. Sürekli görüştüğümüz yetmiyormuş gibi. Daha niceleri... Kayınvalidemin sürekli camlarını sil, balkonlarını yıka ikazları, ben 3 günde bir cam silerim sende sil alışırsın, oğlum temizliğe çok önem verir diyor. Sürekli şakayla karışık gülerek oğlum önce bana ev alacak, araba alacak sonra sana deyip kendince benimle yarışa giriyor. Nezaketen, aman kırılmasın gücenmesinler diye hep sustum. Her şeyi geçtim bakıyorum da son zamanlar eşimle başbaşa zaman getirememişiz doğru düzgün yatak odası haricinde, bundan sonra kesinlikle genel olarak çağırdıklarında reddeceğim, sürekli arayıp çağırmalarına ne gerek var istediğimiz zaman zaten gideriz, haksız mıyım?
Mesafe koy her aradığında açma her çağırdığında gitme , sınır koymazsan asla durmaz ...

Merhabalar, sorun şu; kayınvalidemin sürekli çağırmalarından, zamansız aramalarından gerçekten sıkıldım, başlarda bu kadar gözüme batmıyordu çağırması çünkü bu kadar sık değildi, hatta ne güzel vakit geçirmek istiyor bizimle diye düşünüyordum ama son zamanlarda iyice sıklaştı, yemek vakti arayıp emri vaki yapar gibi hadi çabuk gelin yemek hazır falan diyor, ben yemeğimi hazırlamış bulunup, defalarca kırılmasın oğlunu özlemiştir dedim, tamam dedim ve gittim(eşim sana bırakıyorum, gitmek istiyorsan gidelim diyor genel olarak) ama son zamanlarda bugün gidiyorsak yarın yine çağırıyor, akşam görüşüyorsak sabah yine bekliyor, artık zıvanadan çıktı durum yani. Dediğim gibi son zamanlar gözüme bu kadar batmaya başladı, bir iki kere gidip geç olunca kayınvalidem kalın isterseniz demişti kalmıştık, kışın bir kere eşime (kombi arızalanmıştı birden evin ısısı düşüyordu ama hallediyorduk bir şekilde ev durulmayacak kadar soğuk olmuyordu yani) sizin ev soğuktur bizde kalın demiş, en son eşim iş yemeğindeydi çok geçe kalmayacaktı, (bende eşim gelene kadar onlarla olurum diye düşündükleri için, bence, çünkü genelde kal dediklerinde reddedemiyordum) eşimin kuzeni aradı dışardan bişeyler aldım kayınvalidenlere gidiyorum biraz rahatsızlanmış sende gel istersen dedi (önceki gün görüşmüştük)gittim baktım yatıyor sonra yemek yedik, hemen ayaklandı, sonra bi akrabasıyla dışarı çıktılar beni de davet ettiler evde işlerim var diyerek evime gittim, yani bir şeyi olsa 1 saate ayaklanıp dışarı çıkamaz herhalde. Sonra bana kapının önünde ayrılırken, sabah gelin diyor. Son radde oldu bu ve beni düşündürmeye başladı artık bu son durum durum. Görümcemin de sürekli beni eşime şikayet etmeleri, patavatsızlıkları, geçen bir arkadaşım varken ve arkadaşımın bizde olduğunu bilmesine rağmen, gecenin bir vakti arkadaşıyla içmişler zil zurna bu şekilde eve gidemeyiz size gelebilir miyiz arkadaşımla dedi, arkadaşım var rahatsız olmazsanız gelin dedim, zil zurna geldiler, gecemizin içine ettiler arkadaşıma o kadar mahçup oldum ki, 1 saat abisini anlattı, benim yerim böyle farklıdır şöyle farklıdır abimde, abimi üzersen kötü olur bilmem ne falan diyor bana, ben daha abimi paylaşmayı kabullenemedim falan diyor, benim için şakayla karışık fenadır diyor, daha neler neler ya. Geçenlerde mesaj atmıştı, bende döndüm en son görüşürüz mü ne yazmış, cevap vermediğim için beni eşime şikayet etmişti inanabiliyor musunuz, bi ara aramış beni arkadaşımla size kalmaya gelicem müsait misiniz diyor,(arkadaşıyla da hiçbir şekilde samimiyetim yok merhaba merhabamız var sadece). Vakitli, vakitsiz sürekli gecenin bir vakti ararlar, mesaj atarlar, eşime de bana da. Sürekli görüştüğümüz yetmiyormuş gibi. Daha niceleri... Kayınvalidemin sürekli camlarını sil, balkonlarını yıka ikazları, ben 3 günde bir cam silerim sende sil alışırsın, oğlum temizliğe çok önem verir diyor. Sürekli şakayla karışık gülerek oğlum önce bana ev alacak, araba alacak sonra sana deyip kendince benimle yarışa giriyor. Nezaketen, aman kırılmasın gücenmesinler diye hep sustum. Her şeyi geçtim bakıyorum da son zamanlar eşimle başbaşa zaman getirememişiz doğru düzgün yatak odası haricinde, bundan sonra kesinlikle genel olarak çağırdıklarında reddeceğim, sürekli arayıp çağırmalarına ne gerek var istediğimiz zaman zaten gideriz, haksız mıyım?
Çok haklısınız ve tepki verme zamanınız gelmiş de geçiyor. Daha da geç kalmayın. Öncelik görümcenizde olsun. Esaslı bi tepkiyi haketmiş ne demek içip içip sana gelmek, saçma saçma konuşmak. Kayınvalidenizden de ayağınızı kesin.
Benim eşimin anne babası Allaha şükür iyi ama görümcemin de bazen saçma konuşmaları oluyor hemen kendi düşüncemi söylüyorum. Seviyeyi aşmaktan korkuyorum çünkü mesafeyi korumak iyidir her zaman

Bence hatalısınız hayır demeyi bilmeniz lazım çok isterse ısrar ederse ne bu ördek ailesi gibi sürekli birliktemi olcaz de kapat.
Temizlik mevzusunda oğlum titiz dediğinde o oğluna söyle ozaman yapsın temizliğini madem titiz. Temizlikciye benzer halimmi var de geç.
Sürekli laf sokarsan biraz tırsarlar.

X