Eş ailesine yakın oturmak

Allah kolaylık versin. Su an öyle bir seçeneğim olsa....kayinvalidem ve gorumceme canım kurban ama elti....aman allahim ismi bile kötü. senede bir maksimum iki görüyorum (iller farkli şükür) ama her görüşmeden sonra ailede kaos çıkarıyor yemin ederim. tamamen beni kıskandığı için. aynı binada otursak muhtemelen intihar eder... 😂sırf beni kıskandığı için. o yüzden bence ona gerek yok ama siz bayağı zor durumdasınız şu an. ah ah o sebeple feraha çıkmanızı diliyor ve sizin için dua ediyorum. sağlıkla bebeğinize kavuşun sevgiler.

Hepinize çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Anlaşılmak bile şu durumda öyle önemli ki benim için.
Eğer annesi babası tek olsa gözüm kapalı giderim eltilerimin görümcemin olduğu bir apartmanda ne kadar huzur bulurum bilmiyorum. Tek huzursuz olduğum konu da bu zaten. Semtte sıkıntılı olunca üstüne katlıyor. Bir tarafta maddi sıkıntı bir tarafta manevi. İnşallah bir çıkış yolu bulurum çok sağolun.
Olumlu taraftan bak Kv kp tek olsa komple senin başına kalırdı.
Elti görümce varsa düzenleri oturmuştur zaten onlara yamanıyorlardır.
Siz gidin kapıyı çekin.
Zaten bebek geliyor naz niyaz yapın. Lohusa psikolojisi diye bisey var.
Susanı cok ezerler.
İlgilenmeyin git gel yapmayın. 1-2 çağırırlar vs meşgulüm yatıyorum vs dersin.
Mesafe koyarsan sorun kalmaz bırak elti görümce ilgilensin onlarla

normalde asal onayladığım bir şey değil ama şu ekonomik şartlarda çocuk artı kira artı tek maaş imkansız eğer maaşı çok iyi değilse. başka seçeceğiniz yok gibi. gidecek mesafeli olmaya çalışacaksınız

Herkese merhabalar.
Geçen hafta ev sahibi aradı ve bir ay içinde evden çıkmamızı istediğini söyledi. İhtarname çekecekmiş oğlu oturacakmış gerekirse mahkemeden kâğıt alırmış yani yalan değil.
Eşimin ailesinin apartmanı var eltilerim görümcem ve kayınvalidem yaşıyorlar. Bir dairede bizim var ama ben başından oturmayı kabul etmedim. Bu konuyla ilgili nisan döneminde çok büyük sorunlar oldu en son rest çektim bu yoldan döneceğim tek nokta bu olur diye eşimde kirada oturmayı kabul etti. Ama asla ailesi yılmadı her fırsatta burda eviniz var kiraya gittiniz diye eşime baskı yaptılar. Hatta zam geldiği dönemde kayınbabam arayıp bizim sana ne zararımız var yararımız dokunur niye ayrı baş çekiyorsun tarzı bir konuşma yapmıştı. Evimize her geldiklerinde yüzleri asık ne yollardan gelmişler , uzakmış vs. ( otobüsle 20 dk ) neyse gelelim konuya;
Bir haftadır ev bakıyoruz ve ev yok. Yıllık kiraya veren var ya da maaşı geçecek meblağlardan bahsediyorlar. Adana sıcağında sokak sokak ev arıyoruz. Eşimde bende çok yıprandık. Eşimin ailesinin olduğu semt şehir merkezine uzak biraz da orta halli. Yani akşam 7den sonra çıkıp yürüyemezsin. Bunlar benim için zaten sebepti ama artık güzel uygun bir ev bulursam o tarafa da giderim diye düşünmeye başladım mecburiyetten. Bu düşünce beni yedi bitirdi. Tamam kapım bir olmayacak belki ama başıma gelecekleri tahmin ediyorum. Gelmeler gitmeler, eşimden sürekli birsey rica etmeler. Uzak olduğu için yapamıyorlardı ama o tarafa gidersem bugüne kadar verdiğim tüm mücadele yok olacak.
Esimin Kira vermek zoruna gidiyor farkındayım çünkü annesinin iki lafından birisi sen ev sahibiydin kiracı olacak duruma mı düştün ah oğlum vah oğlum. Anne baba tek olsa gider yaşarım Koyacağım soframa iki tabak olsun ana baba hakkıdır. Ama sadece o semt sınırına girmek bile hadi çaya hadi kahveye bir uğrayın biz geldik kapıyı açın muhabbetine dönecek biliyorum.
Bir yanda hayat şartları bir yanda sürekli görüşmek isteyen, çat kapıya bayılan, sabah kahvaltı senle akşam kahvaltı onla diye beraber yaşayan insanlar. Eşim durumdan bahsetmedi bile arayıp oradaki evden dolayı baskı yapacaklar diye. Taşınıp sonra söylicem kimse birsey bilmeyecek dedi ama inanılmaz sinirle söyledi bunu. Aşırı baskı var üstünde. Çok arada kaldım belki uzattım ama Bana akıl verin lütfen. Korkmama gerek var mı? Şartları zorlayıp eşimi üzmek istemiyorum. Ya da gitsem koyduğum mesafe bozulur mu? Bazen o apartmana gitsem belki maddi olarak daha rahat olurum diye düşünmeden edemiyorum ama sonra asla olmayacağını biliyorum. Altın takmam tatile gitmem evimde huzurum olur diyorum. Ne düşünüyorsunuz? Ne yapmalıyım?

Ev sahibiniz kafasına göre sizi yıl ortasında çıkaramaz.
Eğer sözleşmeniz senelikse sene dolduğunda çıkarsınız.
Böyle olsa her ev sahibi kafasına göre çıkın der.
Ayrıca oğlum kızım hep hikaye.
O kağıdı isteyin, yada yazılı beyan isteyin (gerçi ihtarda yazıyodur sebebi)
Eğer gerçekten onlar gelmesse yüklü tazminat alırsınız.

İkincisi inanın nekadar uzak okadar hayırlı.
Az olsun rahat olsun başınız.

geçim sıkıntısı şu zamanda çok çok zor hepimiz yaşıyoruz zaten fazlasıyla , yalnız şöyle bir durum da var , aile apartmanı ya da işte yakın oturmak her neyse , buna bir bulaştın mı daha da önünü alamazsın , bebek de doğacağı için bebeği bahane edip çat kapı gelmeler , kendi bildiği yöntemle bebeğin her şeyine karışıp dahil olmalar , birlikte yapılmaya zorlanan aktiviteler derken bence geçim sıkıntısı bana daha cazip geldi

ben şayet gitmezdim biraz daha eski ,daha uyguna kira bulur onlara uzak otururdum yine çok iyi olmayan bi semte gideceğim demişsiniz ,tamam başka iyi olmayan semtten uyguna kira bulun madem , orta semtte değil de kötü semtte oturun ama uzak olun ,huzur çok önemli , eşinizde ailesinden etkilenip evliliğiniz zora düşebilir yani benim düşüncem bu yönde , sağlıkla kucağınıza alın inşallah bebeğinizi 🙏

Herkese merhabalar.
Geçen hafta ev sahibi aradı ve bir ay içinde evden çıkmamızı istediğini söyledi. İhtarname çekecekmiş oğlu oturacakmış gerekirse mahkemeden kâğıt alırmış yani yalan değil.
Eşimin ailesinin apartmanı var eltilerim görümcem ve kayınvalidem yaşıyorlar. Bir dairede bizim var ama ben başından oturmayı kabul etmedim. Bu konuyla ilgili nisan döneminde çok büyük sorunlar oldu en son rest çektim bu yoldan döneceğim tek nokta bu olur diye eşimde kirada oturmayı kabul etti. Ama asla ailesi yılmadı her fırsatta burda eviniz var kiraya gittiniz diye eşime baskı yaptılar. Hatta zam geldiği dönemde kayınbabam arayıp bizim sana ne zararımız var yararımız dokunur niye ayrı baş çekiyorsun tarzı bir konuşma yapmıştı. Evimize her geldiklerinde yüzleri asık ne yollardan gelmişler , uzakmış vs. ( otobüsle 20 dk ) neyse gelelim konuya;
Bir haftadır ev bakıyoruz ve ev yok. Yıllık kiraya veren var ya da maaşı geçecek meblağlardan bahsediyorlar. Adana sıcağında sokak sokak ev arıyoruz. Eşimde bende çok yıprandık. Eşimin ailesinin olduğu semt şehir merkezine uzak biraz da orta halli. Yani akşam 7den sonra çıkıp yürüyemezsin. Bunlar benim için zaten sebepti ama artık güzel uygun bir ev bulursam o tarafa da giderim diye düşünmeye başladım mecburiyetten. Bu düşünce beni yedi bitirdi. Tamam kapım bir olmayacak belki ama başıma gelecekleri tahmin ediyorum. Gelmeler gitmeler, eşimden sürekli birsey rica etmeler. Uzak olduğu için yapamıyorlardı ama o tarafa gidersem bugüne kadar verdiğim tüm mücadele yok olacak.
Esimin Kira vermek zoruna gidiyor farkındayım çünkü annesinin iki lafından birisi sen ev sahibiydin kiracı olacak duruma mı düştün ah oğlum vah oğlum. Anne baba tek olsa gider yaşarım Koyacağım soframa iki tabak olsun ana baba hakkıdır. Ama sadece o semt sınırına girmek bile hadi çaya hadi kahveye bir uğrayın biz geldik kapıyı açın muhabbetine dönecek biliyorum.
Bir yanda hayat şartları bir yanda sürekli görüşmek isteyen, çat kapıya bayılan, sabah kahvaltı senle akşam kahvaltı onla diye beraber yaşayan insanlar. Eşim durumdan bahsetmedi bile arayıp oradaki evden dolayı baskı yapacaklar diye. Taşınıp sonra söylicem kimse birsey bilmeyecek dedi ama inanılmaz sinirle söyledi bunu. Aşırı baskı var üstünde. Çok arada kaldım belki uzattım ama Bana akıl verin lütfen. Korkmama gerek var mı? Şartları zorlayıp eşimi üzmek istemiyorum. Ya da gitsem koyduğum mesafe bozulur mu? Bazen o apartmana gitsem belki maddi olarak daha rahat olurum diye düşünmeden edemiyorum ama sonra asla olmayacağını biliyorum. Altın takmam tatile gitmem evimde huzurum olur diyorum. Ne düşünüyorsunuz? Ne yapmalıyım?
Kesinlikle oturma hiçbir şekildee mahallen bile ayrı olsun mümkünse . İstersen dünyanın en müthiş en iyi insanları olsun ama yine de aynı apartmanda oturulmaz ilk birkac hafta belki birşey anlamazsın ama zamanla bikarsin bu durum eşinle arandaki sevgiye de yansır gelmedin gitmedin muhabbetleri olur bir ozelin kalmaz kendi basina sakin sakin kafa dinleyemezsin ve senin evin senin olmaktan çıkar yol geçen hanına döner istedigin kadar kapın ayrı olsun o apartmanda oturdun mu bitti itiraz edecek olursan da vay gelin böyle kötü vay şöyle kötu diye dedikodu malzemesi olursun

Çok düşündüm. Enine boyuna günlerce iyisini kötüsünü evirdim çevirdim bir kalıba sokamadım. Karar verdim geçim sıkıntısı daha cazip geldi ne yalan söyleyim. Üç almam bir alırım, iki çıkıyorsam dışarı bir çıkarım ama huzurum olur. Çok vicdan yaptım eşim yönünden de , evi varken abileri rahat geçinirken maaşının çoğunu kiraya veriyor sırf istediğim için. Ama oraya gitsem evliliğim biter durum bu kadar da ciddi. Madem fedakarlık etmem gerekiyor böylesi daha iyi olacak sanırım… Ev bakıyoruz hala güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim :) Bulunca güncelleme yapacağım :)

Daha ucuz ama temiz semtlerden biriden ev bakin. Seyhandaki nezih semtlere falan. Kayinvalideniz gilin orayi tahmin edebiliyorum. Acikcasi kv ile yakin oturma meselesi bir yana o mahallede cocuk buyutulmez. Orda evleri vs oldugu halde cocuklari o mahalldde buyumesin diye borç harç ordan tasinan tanidiklarim oldu. Yani bunu da soyleyin esinize.
Merak ettim ya ben de Adanalıym neresi ki burası 👀

Yenibey, hurriyet, sehitduran vs diye tahmin ettim ben. Yuregirde benzer karakterde semtler de var ama isimlerini bilmiyorum, Yüreğir e yabanciyim baya
Biz de tayin isteyeceğiz Adana'ya uzun yıllar sonra..ama Sarıçam Çarkıpare Stadyum taraflarından bakacağız oralar nasıl şu an ?

Bayramdan bayrama 3 gün görüştüğüm halde cinnet getirme raddesine geldiğimi biliyorum.
Bir keresinde ordayken çocuklarımı parka götürmüştüm 1 saat sonra eşimi aramış gittiler gelmediler merak ediyorum diye. Fitneye bak.
Bana uzak olsunlar.

X