eş ailesiyle başım belada

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mathildays

beni al zamanın dışına götür
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2015
4.072
8.484
32
selamlar kızlar bir gün buraya konu açacağım aklıma gelmezdi. bir süredir erteliyorum ama fikirlerinizi duymaya ihtiyacım var…
eşim ve ben severek evlendik 5 sene önce. yakın kültürlere sahibiz ama bizim aile daha okumuş daha geç evlenmiş falan. ben daha düzenli bir işteyim o esnaf. 3 ay önce bir bebeğimiz oldu, bebeğime hamileyken de büyük bir deprem yaşadık yani herkes normal değil ama bu olanlar da biraz fazla sanki…
doğumda annemle babam bizdeydi hem bana yardımcı olmak için hem de evleri yıkıldığı için. eşimin ailesi de başka bir şehirdeydi doğuma geldiler. kv bizde kaldı 5 gün. bu 5 günde hiçbir şeye elini sürmedi kalkıp çayını bile doldurmadı temizlik yemek vs şöyle dursun. hepsini annem ve ben yaptık. bu sürede hep kv tarafı bebeği görmeye geldi ve misafirleri yine annem ve ben ağırladık. kv bana sürekli kötü hikayeler anlatıyordu. tüp bebekle çocuğu olan bi komşusu varmış bebek ikinci gün ölmüş.. (tüp bebekle oldu bizim bebek) büyük görümcenin tam 1 senelik evliyken eşime söyleyerek bana önerdiği bir dr vardı (ki msj yazmış mathildays görmeden sil demişti!!) akrabalarının idrar torbasını kesmiş iyi ki ona gitmemişim. sütüm geliyormuş ne güzelmiş ama kesin yara olurmuş emziremezmişim 🤦🏻‍♀️ daha neler neler. bunları duymaktan mı bilmem bir gün aşırı kötü bir rüya gördüm karabasan gibiydi (ayrıntı verip kimseyi korkutmak istemem ama çok kötüydü) işte ben ritüellere hurafelere pek inanmadığım için baş ucuma kuran soğan kırmızı kurdele vs koymamışlar. ablam annemi arayıp söylemiş annem ağlayarak onları koyuyor üzülmüş benim için. kv kahkaha atarak hahahah bundan sonra bizim sözümüzü dinleyeceksiniz diyor… çok kötü görünmeye başladı gözüme ama asıl film bunlardan sonra başlıyor.
ben cinnetin eşiğine gelince daha yalnız kalmaya bebeğimle ilgilenmeye çalışıyorum. bir gün diğer odada kızılcık şerbeti sezon finali izlemeye çekildim. o sırada annem de abdest alıyormuş banyoda yani biraz uzun sürmüş. kv babamla salonda kalmış. bunu gidip eşime anlatmış beni yalnız bıraktılar demiş. (amacımız ne olabilirse artık yani eşimi doldurmuş bildiğin!! eşim bunu sonra bir kavgada ağzından kaçırdı) sonra bir gün nadiren görüştükleri halaları sabahın köründe çat kapı geldiler haberli gelseydiniz keşke dedim diye eve baktılar bunu sorun yaptım diye kötü oldum halayı bi evden kovmadığım kalmış.
bu arada büyük görümce ve küçük görümce de geri geldikleri şehre dönecekler 10 günleri var. bize el gibi gidip geliyorlar. yine de elim bir gün yemeğe çağıralım dedi annem de ısrar etti çağırdık. o sıralar benim oğlan çok kötü pişik olmuştu hatta enfeksiyon kapmış ve yaraya dönmüştü (fotolar paylaşıp yardım istiyordum gerçekten çok kötü olmuştu 😔) ben tabi sürekli misafr ağırladığımız için mikrop kaptı deyip kendimi yiyordum. neyse akşam yemeğe geldiler herkesin suratı asık benim de asık çünkü oğluma üzülüyordum ve gündüz küçük görümcenin yanında yine eşimle birbirimize girmiştik. ben bu kavgayı ailesine söyledi kesin o yüzden surat yapıyorlar diyordum. sonra bunlar şehirden ayrıldılar ve benim paylaştıklarıma hiç yorum beğeni yok, hiç arayıp bebiş nasıl oldu demek yok, 40 ı çıktı hayırlı olsun ya da sen nasılsın falan kimseden bi şey yok. ben kv ile mesafeliyim yukarıda anlattıklarım sebebiyle. ama görümce ve kp e ne oldu bilmiyorum. kp bizim şehirde kaldı eşimle beraber çalışıyorlar. arada bebişi sevmeye geliyor ondan yana sıkıntı yok ama diğerleri dediğim gibi. bu arada kv bahane buldu bizde kalmıyor diğer torunu hasta ona bakıyor güya ama her gün bir gezmede…
artık her gün eşimle bu mevzular yüzünden kavga eder olmuştuk bebeğimi her gün ağlayarak emziriyordum. eşimle tartışmak da çok zor sürekli konuyu çarpıtıp üste çıkmaya çalışıyor ben iyice sinirleniyordum. işte mesela annen bunu anlattı çok üzüldüm diyorum annem ağzını açamayacak mı? senin baban da böyle böyle yapıyor falan diyo. misafirleri tek başıma ağırladım diyorum halamı kovmaktan beter ettin diyo… çözülmüyor yani.
daha fazla dayanamadım kp ile 3 saatlik bir görüşmem oldu. o daha derleyip toparlayan bir tip. beni güzelce dinledi sen haklısın ben halledicem dedi. o akşam yemeğindeki sorun şuymuş ben o gün bir tweet atmışım küçük görümce üstüne alınmış kp ve büyük görümceye göstermiş… ben de keşke bana sorsaydınız/ ben doğumdan beri hep öyle şeyler paylaşıyorum/ kimse beni arayıp nasılsın demiyor/ keşke bebeği sevmeyi bahane edip hal hatır sorsaydınız vs diyorum doğru söylüyorsun yanlış anlaşılma olmuş diye beni geçiştiriyor. sonra 2-3 hafta geçti beni arayan soran hala yok.. eşimin telefonuna bi baktım büyük görümce ile 9 dk konuşmuş. ne konuştun diyorum bu mevzularla mı ilgili hayır havadan sudan diyo… benim herhangi biriyle maks konuşmam 30 saniye 😵‍💫 aklıma benle ilgili konuştukları geliyor ama inkar…
derken önce küçük görümce sonra kv aradı 1 er saat ikisine de bu olanları anlattım kısaca özür dilediler ben çok alındım hani sizin kızınızdım hani ablandım falan diyorum haklısın diyorlar.
sonra büyük görümce de 2 defa aradı açmak istemedim. geri dönmedim. büyük buna alınmış benim hikayeleri sona almış ama eşim her gün bunlara bebeğin fotosunu atıyor eşime bu olanlarla ilgili konuşuyor musunuz diyorum neye surat asmışlar (güya eşimin tweet’ten haberi yok) e hava sıcakmış ondan… yani ona da yalan söylüyorlar 😵‍💫
sonra iki gün önce büyük görümce hikayeme yorum yazdı. ben de eşim söyledi diye bana yazmak zorunda değilsin dedim. arıyorum açmıyosun geri dönmüyosun diye uzun uzun ses kayıtları yolladı bana nasıl çemkiriyor. benim kardeşimle görüşmeme kimse karışamaz diye bağırıyor. hepimiz lohusa olduk diyor. herkesin derdi var yeter artık sen istemiyorsan görüşme kardeşime karışamazsın, sen kendi abinle gelininiz gibi olmak istiyorsun demek siz geline böyle yapıyorsunuz da aklınıza art niyet geliyor, kişi kendinden bilir işi falan diyo ben şok… o şokla kv yi aradım🤦🏻‍♀️ kızını şikayet edeceğim kendimce🤣 bir baktım o da çemkiriyor… sana ne oldu, biz de doğum yaptık. sen büyük görümceyi evine koyma, niye yemeğe çağırdın zaten?! ben sizde 5 gün kaldım çorabımı bile götürdüm kızımda yıkadım (ben bizim evde rahat et diye her gün o sezaryenden yeni çıkmış halimle yalvarıyordum resmen). sen geçen gün benden özür diledin ne oluyor annemi de aramıyorsun siz iyi misiniz falan diyorum anneni niye arayayım diyo (2 günde bir konuşurlardı üç haftadır arada bebeğin sünneti de olmasına rağmen aramamış). siz bunu bunu yaptınız diyorum tamam mathildays biz kötüyüz siz iyisiniz falan tam bir manipülasyon…benim de gözüm döndü zaten hepinizi sildim bir daha beni aramayın oğlunuzu da alın başınıza çalın dedim kapattım. (hepsini engelledim sildim)
sonra kv annemi aramış beni şikayet etmiş. bizimkiler de ben haklı olsam bile aman öyle deme üzülmesinler aman biz yaşadık onlara yaşatmayın (biz abim ve ailesiyle daha yeni yeni görüşüyoruz mahkemelik bile olmuştuk ve ben abimin evinin yerini bile bilmezdim) vs derler. annem olayı da bilmiyor zaten ben ayşeyle konuşurum demiş 🤦🏻‍♀️ sonra kv kp’i arayıp söylemiş muhtemelen..daha doğrusu doldurmuş.. bunlar akşam annemi babamı çağırmışlar kp bana bağırıyor.. büyük görümcem haklıymış. karışamazmışım. kv ye çok ayıp etmişim onlar benim altıma minder koyuyorlarmış terlik veriyorlarmış (el üstünde tutuluyormuşum yani) ben eve geliyorlarmış hoş geldiniz demiyormuşum (öpmediğim için öyle diyorlar) bayramda arayıp kutlamıyormuşum (nasılsa görüşeceğiz diye) büyük görümce daha ne yapsınmış hep arkamı kolluyormuş (arkamın kollanmaya ihtiyacı mı var!!)
e geçen konuştuk beni neden haklı buldunuz neden özür dilediniz o zaman? cevap yok
hadi ben kötüyüm annemi neden aramıyor? cevap yok
tweetimi size göstermek hoş bir davranış mı? cevap yok sen neden öyle yazıyorsun diye ben suçluyum
büyük görümceyle bana dr önerdiği zaman da büyük kavga yaşadık 4 yıl önce. eşim gayet mesafe koymuştu herkes beni haklı bulmuştu. şimdi neden böyle diyorsunuz? cevap yok..
hiç kendilerini suçlu bulmuyorlar önceden bana hak verdikleri konularda bile… çünkü doldurmuşlar sizi diyorum cevap yok..
bütün bunlar neden doğumdan sonra oldu siz ben artık hiçbir şeye ses çıkarmam mı sandınız diyorum cevap yok..
huzurum kalmadı ayrılmak istiyorum diyorum böyle incir çekirdeğini doldurmayacak sebeple ayrılık olmaz bebeğiniz oldu ne güzel diyorlar.
sen görüşmek istemiyorsan görüşme gidip gelmeyiz de ama oğlumuzun bizimle görüşmesine karışamazsın diyorlar ama bebeği sevmeye gelecekler kesin ya da eşim bebeği alıp gidecek bunlar da olsun istemiyorum.
yani ne yakamı kurtarabiliyorum ne eşimin ailesinin gazıyla bana tekrar böyle kötü günler yaşatmayacağına güveniyorum… elim kolum bağlandı sıkışıp kaldım yine 😔
çok uzun yazdığım için üzgünüm. asla bunları hak edecek bir şey yaptığımı düşünmüyorum. silerek içimi rahatlattım ama ileride sorun olur mu?
keşke bebeğimi alıp kimsenin beni bulamayacağı bir yerde yeniden başlayabilsem.
sabrınız için teşekkür ederim 💐

—ex’leri büyük ile düzelttim

Son düzenleme:
selamlar kızlar bir gün buraya konu açacağım aklıma gelmezdi. bir süredir erteliyorum ama fikirlerinizi duymaya ihtiyacım var…
eşim ve ben severek evlendik 5 sene önce. yakın kültürlere sahibiz ama bizim aile daha okumuş daha geç evlenmiş falan. ben daha düzenli bir işteyim o esnaf. 3 ay önce bir bebeğimiz oldu, bebeğime hamileyken de büyük bir deprem yaşadık yani herkes normal değil ama bu olanlar da biraz fazla sanki…
doğumda annemle babam bizdeydi hem bana yardımcı olmak için hem de evleri yıkıldığı için. eşimin ailesi de başka bir şehirdeydi doğuma geldiler. kv bizde kaldı 5 gün. bu 5 günde hiçbir şeye elini sürmedi kalkıp çayını bile doldurmadı temizlik yemek vs şöyle dursun. hepsini annem ve ben yaptık. bu sürede hep kv tarafı bebeği görmeye geldi ve misafirleri yine annem ve ben ağırladık. kv bana sürekli kötü hikayeler anlatıyordu. tüp bebekle çocuğu olan bi komşusu varmış bebek ikinci gün ölmüş.. (tüp bebekle oldu bizim bebek) ex büyük görümcenin tam 1 senelik evliyken eşime söyleyerek bana önerdiği bir dr vardı (ki msj yazmış mathildays görmeden sil demişti!!) akrabalarının idrar torbasını kesmiş iyi ki ona gitmemişim. sütüm geliyormuş ne güzelmiş ama kesin yara olurmuş emziremezmişim 🤦🏻‍♀️ daha neler neler. bunları duymaktan mı bilmem bir gün aşırı kötü bir rüya gördüm karabasan gibiydi (ayrıntı verip kimseyi korkutmak istemem ama çok kötüydü) işte ben ritüellere hurafelere pek inanmadığım için baş ucuma kuran soğan kırmızı kurdele vs koymamışlar. ablam annemi arayıp söylemiş annem ağlayarak onları koyuyor üzülmüş benim için. kv kahkaha atarak hahahah bundan sonra bizim sözümüzü dinleyeceksiniz diyor… çok kötü görünmeye başladı gözüme ama asıl film bunlardan sonra başlıyor.
ben cinnetin eşiğine gelince daha yalnız kalmaya bebeğimle ilgilenmeye çalışıyorum. bir gün diğer odada kızılcık şerbeti sezon finali izlemeye çekildim. o sırada annem de abdest alıyormuş banyoda yani biraz uzun sürmüş. kv babamla salonda kalmış. bunu gidip eşime anlatmış beni yalnız bıraktılar demiş. (amacımız ne olabilirse artık yani eşimi doldurmuş bildiğin!! eşim bunu sonra bir kavgada ağzından kaçırdı) sonra bir gün nadiren görüştükleri halaları sabahın köründe çat kapı geldiler haberli gelseydiniz keşke dedim diye eve baktılar bunu sorun yaptım diye kötü oldum halayı bi evden kovmadığım kalmış.
bu arada ex görümce ve küçük görümce de geri geldikleri şehre dönecekler 10 günleri var. bize el gibi gidip geliyorlar. yine de elim bir gün yemeğe çağıralım dedi annem de ısrar etti çağırdık. o sıralar benim oğlan çok kötü pişik olmuştu hatta enfeksiyon kapmış ve yaraya dönmüştü (fotolar paylaşıp yardım istiyordum gerçekten çok kötü olmuştu 😔) ben tabi sürekli misafr ağırladığımız için mikrop kaptı deyip kendimi yiyordum. neyse akşam yemeğe geldiler herkesin suratı asık benim de asık çünkü oğluma üzülüyordum ve gündüz küçük görümcenin yanında yine eşimle birbirimize girmiştik. ben bu kavgayı ailesine söyledi kesin o yüzden surat yapıyorlar diyordum. sonra bunlar şehirden ayrıldılar ve benim paylaştıklarıma hiç yorum beğeni yok, hiç arayıp bebiş nasıl oldu demek yok, 40 ı çıktı hayırlı olsun ya da sen nasılsın falan kimseden bi şey yok. ben kv ile mesafeliyim yukarıda anlattıklarım sebebiyle. ama görümce ve kp e ne oldu bilmiyorum. kp bizim şehirde kaldı eşimle beraber çalışıyorlar. arada bebişi sevmeye geliyor ondan yana sıkıntı yok ama diğerleri dediğim gibi. bu arada kv bahane buldu bizde kalmıyor diğer torunu hasta ona bakıyor güya ama her gün bir gezmede…
artık her gün eşimle bu mevzular yüzünden kavga eder olmuştuk bebeğimi her gün ağlayarak emziriyordum. eşimle tartışmak da çok zor sürekli konuyu çarpıtıp üste çıkmaya çalışıyor ben iyice sinirleniyordum. işte mesela annen bunu anlattı çok üzüldüm diyorum annem ağzını açamayacak mı? senin baban da böyle böyle yapıyor falan diyo. misafirleri tek başıma ağırladım diyorum halamı kovmaktan beter ettin diyo… çözülmüyor yani.
daha fazla dayanamadım kp ile 3 saatlik bir görüşmem oldu. o daha derleyip toparlayan bir tip. beni güzelce dinledi sen haklısın ben halledicem dedi. o akşam yemeğindeki sorun şuymuş ben o gün bir tweet atmışım küçük görümce üstüne alınmış kp ve ex görümceye göstermiş… ben de keşke bana sorsaydınız/ ben doğumdan beri hep öyle şeyler paylaşıyorum/ kimse beni arayıp nasılsın demiyor/ keşke bebeği sevmeyi bahane edip hal hatır sorsaydınız vs diyorum doğru söylüyorsun yanlış anlaşılma olmuş diye beni geçiştiriyor. sonra 2-3 hafta geçti beni arayan soran hala yok.. eşimin telefonuna bi baktım ex görümce ile 9 dk konuşmuş. ne konuştun diyorum bu mevzularla mı ilgili hayır havadan sudan diyo… benim herhangi biriyle maks konuşmam 30 saniye 😵‍💫 aklıma benle ilgili konuştukları geliyor ama inkar…
derken önce küçük görümce sonra kv aradı 1 er saat ikisine de bu olanları anlattım kısaca özür dilediler ben çok alındım hani sizin kızınızdım hani ablandım falan diyorum haklısın diyorlar.
sonra ex görümce de 2 defa aradı açmak istemedim. geri dönmedim. ex buna alınmış benim hikayeleri sona almış ama eşim her gün bunlara bebeğin fotosunu atıyor eşime bu olanlarla ilgili konuşuyor musunuz diyorum neye surat asmışlar (güya eşimin tweet’ten haberi yok) e hava sıcakmış ondan… yani ona da yalan söylüyorlar 😵‍💫
sonra iki gün önce ex görümce hikayeme yorum yazdı. ben de eşim söyledi diye bana yazmak zorunda değilsin dedim. arıyorum açmıyosun geri dönmüyosun diye uzun uzun ses kayıtları yolladı bana nasıl çemkiriyor. benim kardeşimle görüşmeme kimse karışamaz diye bağırıyor. hepimiz lohusa olduk diyor. herkesin derdi var yeter artık sen istemiyorsan görüşme kardeşime karışamazsın, sen kendi abinle gelininiz gibi olmak istiyorsun demek siz geline böyle yapıyorsunuz da aklınıza art niyet geliyor, kişi kendinden bilir işi falan diyo ben şok… o şokla kv yi aradım🤦🏻‍♀️ kızını şikayet edeceğim kendimce🤣 bir baktım o da çemkiriyor… sana ne oldu, biz de doğum yaptık. sen ex görümceyi evine koyma, niye yemeğe çağırdın zaten?! ben sizde 5 gün kaldım çorabımı bile götürdüm kızımda yıkadım (ben bizim evde rahat et diye her gün o sezaryenden yeni çıkmış halimle yalvarıyordum resmen). sen geçen gün benden özür diledin ne oluyor annemi de aramıyorsun siz iyi misiniz falan diyorum anneni niye arayayım diyo (2 günde bir konuşurlardı üç haftadır arada bebeğin sünneti de olmasına rağmen aramamış). siz bunu bunu yaptınız diyorum tamam mathildays biz kötüyüz siz iyisiniz falan tam bir manipülasyon…benim de gözüm döndü zaten hepinizi sildim bir daha beni aramayın oğlunuzu da alın başınıza çalın dedim kapattım. (hepsini engelledim sildim)
sonra kv annemi aramış beni şikayet etmiş. bizimkiler de ben haklı olsam bile aman öyle deme üzülmesinler aman biz yaşadık onlara yaşatmayın (biz abim ve ailesiyle daha yeni yeni görüşüyoruz mahkemelik bile olmuştuk ve ben abimin evinin yerini bile bilmezdim) vs derler. annem olayı da bilmiyor zaten ben ayşeyle konuşurum demiş 🤦🏻‍♀️ sonra kv kp’i arayıp söylemiş muhtemelen..daha doğrusu doldurmuş.. bunlar akşam annemi babamı çağırmışlar kp bana bağırıyor.. ex görümcem haklıymış. karışamazmışım. kv ye çok ayıp etmişim onlar benim altıma minder koyuyorlarmış terlik veriyorlarmış (el üstünde tutuluyormuşum yani) ben eve geliyorlarmış hoş geldiniz demiyormuşum (öpmediğim için öyle diyorlar) bayramda arayıp kutlamıyormuşum (nasılsa görüşeceğiz diye) ex görümce daha ne yapsınmış hep arkamı kolluyormuş (arkamın kollanmaya ihtiyacı mı var!!)
e geçen konuştuk beni neden haklı buldunuz neden özür dilediniz o zaman? cevap yok
tweetimi size göstermek hoş bir davranış mı? cevap yok sen neden öyle yazıyorsun diye ben suçluyum
ex görümceyle bana dr önerdiği zaman da büyük kavga yaşadık 4 yıl önce. eşim gayet mesafe koymuştu herkes beni haklı bulmuştu. şimdi neden böyle diyorsunuz? cevap yok..
hiç kendilerini suçlu bulmuyorlar önceden bana hak verdikleri konularda bile… çünkü doldurmuşlar sizi diyorum cevap yok..
bütün bunlar neden doğumdan sonra oldu siz ben artık hiçbir şeye ses çıkarmam mı sandınız diyorum cevap yok..
huzurum kalmadı ayrılmak istiyorum diyorum böyle incir çekirdeğini doldurmayacak sebeple ayrılık olmaz bebeğiniz oldu ne güzel diyorlar.
sen görüşmek istemiyorsan görüşme gidip gelmeyiz de ama oğlumuzun bizimle görüşmesine karışamazsın diyorlar ama bebeği sevmeye gelecekler kesin ya da eşim bebeği alıp gidecek bunlar da olsun istemiyorum.
yani ne yakamı kurtarabiliyorum ne eşimin ailesinin gazıyla bana tekrar böyle kötü günler yaşatmayacağına güveniyorum… elim kolum bağlandı sıkışıp kaldım yine 😔
çok uzun yazdığım için üzgünüm. asla bunları hak edecek bir şey yaptığımı düşünmüyorum. silerek içimi rahatlattım ama ileride sorun olur mu?
Ex görümce ne demek ?
Hem diyorsunki olanlardan dolayı kızgınım mesafeliyim. Hemde gidince beni neden aramadilar paylaşımlarımi neden begenmiyorlar annemi neden aramiyorlar 🙄
Hem soğuk olmak istiyorsun hemde seninle ilgilensinler istiyorsun.
Başkalarının yanında eşinle kavga ediyorsun. Başta herkesten hesap soruyorsun onlarda alttan almış e iyi güzel ee niye devam ettiriyorsun kimse kimseyi sevmek zorunda değil ne güzel işte mesafeliyim diyorsun ya hani al sana fırsat. Sonrada eşinin onlardan uzak durmasını istemissinki onlarda üst üste sen istediğini yap gorusmezsen görüşme ama kardeşime oğluma herneyse karisamazsin demişler. Sen ne istiyorsun bence ona bir karar ver.

Ex görümce deyip durmuşsun, o kim, büyük görümce mi demek istiyorsun? Ex eski demek. Haklı olduğun yerler çok, o kafayla evden bile kovabilirdim kaynanayı. Yok tüp bebekmiş ölmüş, emziremezmişsiniz, babanızla salonda yalnız bırakmışsınız vs. saçma sapan şeyler. Ayrıca yeni doğum yapmış bir kadından ve annesinden oturup hizmet beklemesi, üstüne akrabalarına hizmet ettirmesi çok saçma. Ama geri kalanlarda gereksiz uzatmışsın. Telefonda biriyle tartışıyorsun, hızını alamayıp ötekini arıyorsun, bu sefer onunla tartışıyorsun, hesap soruyorsun falan. Kadınlar arasa suç, aramasa suç. Ve çok kuruyorsun kafanda. Sen telefonda kısa konuşuyor olabilirsin, eşin ablasıyla 9 dakika konuşmuş diye seni çekiştirmişler kanısına varmışsın. Ne alaka yav ne alaka? Ben erkek kardeşimle geçen yarım saat konuştum sjsjsjks. Ne gerek var bunlara? Lohusa psikolojisinden sanırım ya da yaşın küçük. İleride bunları nasıl yapmışım der gülersin. Yapman gereken şey kimseyi önemsememen, bebişe odaklanman. Sütün de etkilenir böyle devam edersen. Bunlar için kötü olma eşinle.

doğumda annemle babam bizdeydi hem bana yardımcı olmak için hem de evleri yıkıldığı için. eşimin ailesi de başka bir şehirdeydi doğuma geldiler. kv bizde kaldı 5 gün. bu 5 günde hiçbir şeye elini sürmedi kalkıp çayını bile doldurmadı temizlik yemek vs şöyle dursun. hepsini annem ve ben yaptık. bu sürede hep kv tarafı bebeği görmeye geldi ve misafirleri yine annem ve ben ağırladık. kv bana sürekli kötü hikayeler anlatıyordu. tüp bebekle çocuğu olan bi komşusu varmış bebek ikinci gün ölmüş.. (tüp bebekle oldu bizim bebek) ex büyük görümcenin tam 1 senelik evliyken eşime söyleyerek bana önerdiği bir dr vardı (ki msj yazmış mathildays görmeden sil demişti!!) akrabalarının idrar torbasını kesmiş iyi ki ona gitmemişim. sütüm geliyormuş ne güzelmiş ama kesin yara olurmuş emziremezmişim 🤦🏻‍♀️ daha neler neler. bunları duymaktan mı bilmem bir gün aşırı kötü bir rüya gördüm karabasan gibiydi (ayrıntı verip kimseyi korkutmak istemem ama çok kötüydü) işte ben ritüellere hurafelere pek inanmadığım için baş ucuma kuran soğan kırmızı kurdele vs koymamışlar. ablam annemi arayıp söylemiş annem ağlayarak onları koyuyor üzülmüş benim için. kv kahkaha atarak hahahah bundan sonra bizim sözümüzü dinleyeceksiniz diyor… çok kötü görünmeye başladı gözüme ama asıl film bunlardan sonra başlıyor.
bu arada ex görümce ve küçük görümce de geri geldikleri şehre dönecekler 10 günleri var. bize el gibi gidip geliyorlar. yine de elim bir gün yemeğe çağıralım dedi annem de ısrar etti çağırdık. o sıralar benim oğlan çok kötü pişik olmuştu hatta enfeksiyon kapmış ve yaraya dönmüştü (fotolar paylaşıp yardım istiyordum gerçekten çok kötü olmuştu 😔) ben tabi sürekli misafr ağırladığımız için mikrop kaptı deyip kendimi yiyordum. neyse akşam yemeğe geldiler herkesin suratı asık benim de asık çünkü oğluma üzülüyordum ve gündüz küçük görümcenin yanında yine eşimle birbirimize girmiştik. ben bu kavgayı ailesine söyledi kesin o yüzden surat yapıyorlar diyordum. sonra bunlar şehirden ayrıldılar ve benim paylaştıklarıma hiç yorum beğeni yok, hiç arayıp bebiş nasıl oldu demek yok, 40 ı çıktı hayırlı olsun ya da sen nasılsın falan kimseden bi şey yok. ben kv ile mesafeliyim yukarıda anlattıklarım sebebiyle. ama görümce ve kp e ne oldu bilmiyorum. kp bizim şehirde kaldı eşimle beraber çalışıyorlar. arada bebişi sevmeye geliyor ondan yana sıkıntı yok ama diğerleri dediğim gibi. bu arada kv bahane buldu bizde kalmıyor diğer torunu hasta ona bakıyor güya ama her gün bir gezmede…
daha fazla dayanamadım kp ile 3 saatlik bir görüşmem oldu. o daha derleyip toparlayan bir tip. beni güzelce dinledi sen haklısın ben halledicem dedi. o akşam yemeğindeki sorun şuymuş ben o gün bir tweet atmışım küçük görümce üstüne alınmış kp ve ex görümceye göstermiş… ben de keşke bana sorsaydınız/ ben doğumdan beri hep öyle şeyler paylaşıyorum/ kimse beni arayıp nasılsın demiyor/ keşke bebeği sevmeyi bahane edip hal hatır sorsaydınız vs diyorum doğru söylüyorsun yanlış anlaşılma olmuş diye beni geçiştiriyor. sonra 2-3 hafta geçti beni arayan soran hala yok.. eşimin telefonuna bi baktım ex görümce ile 9 dk konuşmuş. ne konuştun diyorum bu mevzularla mı ilgili hayır havadan sudan diyo… benim herhangi biriyle maks konuşmam 30 saniye 😵‍💫 aklıma benle ilgili konuştukları geliyor ama inkar…
sonra ex görümce de 2 defa aradı açmak istemedim. geri dönmedim. ex buna alınmış benim hikayeleri sona almış ama eşim her gün bunlara bebeğin fotosunu atıyor eşime bu olanlarla ilgili konuşuyor musunuz diyorum neye surat asmışlar (güya eşimin tweet’ten haberi yok) e hava sıcakmış ondan… yani ona da yalan söylüyorlar 😵‍💫
sonra iki gün önce ex görümce hikayeme yorum yazdı. ben de eşim söyledi diye bana yazmak zorunda değilsin dedim. arıyorum açmıyosun geri dönmüyosun diye uzun uzun ses kayıtları yolladı bana nasıl çemkiriyor. benim kardeşimle görüşmeme kimse karışamaz diye bağırıyor. hepimiz lohusa olduk diyor. herkesin derdi var yeter artık sen istemiyorsan görüşme kardeşime karışamazsın, sen kendi abinle gelininiz gibi olmak istiyorsun demek siz geline böyle yapıyorsunuz da aklınıza art niyet geliyor, kişi kendinden bilir işi falan diyo ben şok… o şokla kv yi aradım🤦🏻‍♀️ kızını şikayet edeceğim kendimce🤣 bir baktım o da çemkiriyor… sana ne oldu, biz de doğum yaptık. sen ex görümceyi evine koyma, niye yemeğe çağırdın zaten?! ben sizde 5 gün kaldım çorabımı bile götürdüm kızımda yıkadım (ben bizim evde rahat et diye her gün o sezaryenden yeni çıkmış halimle yalvarıyordum resmen). sen geçen gün benden özür diledin ne oluyor annemi de aramıyorsun siz iyi misiniz falan diyorum anneni niye arayayım diyo (2 günde bir konuşurlardı üç haftadır arada bebeğin sünneti de olmasına rağmen aramamış). siz bunu bunu yaptınız diyorum tamam mathildays biz kötüyüz siz iyisiniz falan tam bir manipülasyon…benim de gözüm döndü zaten hepinizi sildim bir daha beni aramayın oğlunuzu da alın başınıza çalın dedim kapattım. (hepsini engelledim sildim)
sonra kv annemi aramış beni şikayet etmiş. bizimkiler de ben haklı olsam bile aman öyle deme üzülmesinler aman biz yaşadık onlara yaşatmayın (biz abim ve ailesiyle daha yeni yeni görüşüyoruz mahkemelik bile olmuştuk ve ben abimin evinin yerini bile bilmezdim) vs derler. annem olayı da bilmiyor zaten ben ayşeyle konuşurum demiş 🤦🏻‍♀️ sonra kv kp’i arayıp söylemiş muhtemelen..daha doğrusu doldurmuş.. bunlar akşam annemi babamı çağırmışlar kp bana bağırıyor.. ex görümcem haklıymış. karışamazmışım. kv ye çok ayıp etmişim onlar benim altıma minder koyuyorlarmış terlik veriyorlarmış (el üstünde tutuluyormuşum yani) ben eve geliyorlarmış hoş geldiniz demiyormuşum (öpmediğim için öyle diyorlar) bayramda arayıp kutlamıyormuşum (nasılsa görüşeceğiz diye) ex görümce daha ne yapsınmış hep arkamı kolluyormuş (arkamın kollanmaya ihtiyacı mı var!!)
ex görümceyle bana dr önerdiği zaman da büyük kavga yaşadık 4 yıl önce. eşim gayet mesafe koymuştu herkes beni haklı bulmuştu. şimdi neden böyle diyorsunuz? cevap yok..
Lohusalık geçici bir şey Lütfen hayatı jendinize bu kadar dert etmeyin.Bebeginizle keyifli vakit geçirin.Abartigini ve haksız olduğunuz durumlar var.Esiniziin telefona bakıp ne hakkında konuştunuz vs.Cok saçma.Sizinle aile tamamen küs bile olsa eşinizin ailede,kardeşleriyle ne hakkında konuştuğu sizi asla ilgilendirmez.Ben den size tavsiye asla ama asla ailesini eşinize şikayet etmeyin.Siz kötü olursunu.Eger anlasamiyorsaniz onlar hiç yok gibi davranın.

Ne kadar yorucu bir hayat ya!
Neden bunu layik görüyorsun kendine?

Esinin telde 9 dk konusmasina kadar takılmissin.
Kim beğeni atti, kim yorum yaptiya kadar konusmussun...

Sosyal medyada atarli giderli paylaşımlar yapip, zaten sorunlu oldugun insanlarin ustune alınmasını beklemiyor muydun gerçekten?

Bilemiyorum , cok fazla kaos ve mutsuzluk yaratmışsın kendine, bunu lohusaliga degil, karaktere bagladim.

Biraz mutlu olmayi, huzurlu bir yasami tercih et.

Kavga kiyamet, dedikodu, laf sokma
Boyle hayat mi yasanir

O kadar işsiz birisiniz ki herşeye, herkese bir cevabınız var. Her konuşanın ağzına bakıp eşinize yetiştiriyorsunuz onu siper edinmeye çalışacak kadar acizsiniz. Artık bu o kadar çok sürekli olmuş ki adam bile sizden bıkmış. Eşinizin ailesine anlık cevabınız yoksa bir kulağınızdan girip çıksın söylenenler. Hem eşinizi dolduruyorsunuz hem kendi ailenizi. Eşiniz annesiyle ablalalarına laf yetiştirecek kadar işsiz değil, dünyası başka demek ki çünkü bunlar o kadar boş şeyler ki. Ayrıca bebekli ev neden sürekli misafir çağırır bir sürü virüs varyantı dolaşıyor etrafta ve yavrucak aşısız. Eş ailesiyle neden sosyal medyadan gönderme yapıyosunuz başka işiniz gücünüz yok mu? Bence sorun siz de, nerde ne yapacağınızı, nerede duracağınızı hiç bilmiyorsunuz. Kv gelince annenizi gönderin anneniz hizmet etmemiş olur, sizin dengeleri bazı yollarla kurmanız lazım kavgayla gürültüyle değil. Eşinize ve yavrucağa acıdım bu hikayede.

Son düzenleme:
Yarısına kadar dayanabildim çünkü zaten istediğiniz olmuş hoşlanmadığınız eş ailesi arayıp ya da sürekli evinize gelip sizi darlamıyormuş? E arkadaşım bu güzel bir şey değil mi? Yok neymiş eşiniz ablasıyla 9 dk konuşmuş! Ya cidden yapmayın bunu kendinize ablası o istediği kadar konuşur. Hayatta böyle şeylere takarsanız mutlu olamazsınız. Eşinizi de darlamayın kendinize odaklanın bence

eş ailesinin başı belada asıl.

Ex görümce ne demek ?
Hem diyorsunki olanlardan dolayı kızgınım mesafeliyim. Hemde gidince beni neden aramadilar paylaşımlarımi neden begenmiyorlar annemi neden aramiyorlar 🙄
Başkalarının yanında eşinle kavga ediyorsun. Başta herkesten hesap soruyorsun onlarda alttan almış e iyi güzel ee niye devam ettiriyorsun kimse kimseyi sevmek zorunda değil ne güzel işte mesafeliyim diyorsun ya hani al sana fırsat. Sonrada eşinin onlardan uzak durmasını istemissinki onlarda üst üste sen istediğini yap gorusmezsen görüşme ama kardeşime oğluma herneyse karisamazsin demişler. Sen ne istiyorsun bence ona bir karar ver.
ayrım yapabilmek için ex dedim arada 1 görümce daha var toplamda 3 tane.
olaylardan dolayı kırgın mesafeliyim ve bu hale gelmemek için konuşulup olayların çözülmesini istiyorum. küçük görümce ve kv ile çözülme yoluna gidiliyor bu arada bu 3 ü aynı evdeler (ex küçük görümce ve kv) yani benim ona cevap vermemem onun olayları bilmemesi anlamına gelmiyor.
bana dk başı beğeni yapıp msj atan insanların hiç suçum yokken hatta nur topu gibi bir oğlan doğurmuşken ( daha fazla iyi niyet daha fazla tolerans hak ediyorken) saçma bir alınganlık / eskiye göre çok az ilgi / halimi hatrımı sorup bana yardımcı olmaları gerektiği yerde el ayak çekilmesi/ üstelik çözmek için kv’ye gittiğim halde hiçbir adım atılmaması / hatta eşimle yapılan uzun telefon konuşmaları bana ne düşündürmeliydi?

Yarısına kadar dayanabildim çünkü zaten istediğiniz olmuş hoşlanmadığınız eş ailesi arayıp ya da sürekli evinize gelip sizi darlamıyormuş? E arkadaşım bu güzel bir şey değil mi? Yok neymiş eşiniz ablasıyla 9 dk konuşmuş! Ya cidden yapmayın bunu kendinize ablası o istediği kadar konuşur. Hayatta böyle şeylere takarsanız mutlu olamazsınız. Eşinizi de darlamayın kendinize odaklanın bence
böyle insanlar değiller. bana saydırıyorlar sonra annemi arayıp gidip gelmeye devam ederiz diyorlar. oğulları onlarla konuştuktan sonra bana cephe alıyor. benimle 30-40 sn konuşan eşim ablasıyla 9 dk ne konuşuyor diye merak etmeme sebep veriyor. hiç hoşlanmadığım aşırı dedikoducu bir komşuları yanımda kv’nin hakkımda konuştuğunu söylüyor ben bunu kv’ye söylüyorum hayır yalan söylüyor diyor/ anneme böyle böyle dediysem ne var sanki diyor (konu mathildays çok kilo aldı)

O kadar işsiz birisiniz ki herşeye, herkese bir cevabınız var. Her konuşanın ağzına bakıp eşinize yetiştiriyorsunuz onu siper edinmeye çalışacak kadar acizsiniz. Artık bu o kadar çok sürekli olmuş ki adam bile sizden bıkmış. Eşinizin ailesine anlık cevabınız yoksa bir kulağınızdan girip çıksın söylenenler. Hem eşinizi dolduruyorsunuz hem kendi ailenizi. Eşiniz annesiyle ablalalarına laf yetiştirecek kadar işsiz değil, dünyası başka demek ki çünkü bunlar o kadar boş şeyler ki. Ayrıca bebekli ev neden sürekli misafir çağırır bir sürü virüs varyantı dolaşıyor etrafta ve yavrucak aşısız. Eş ailesiyle neden sosyal medyadan gönderme yapıyosunuz başka işiniz gücünüz yok mu? Bence sorun siz de, nerde ne yapacağınızı, nerede duracağınızı hiç bilmiyorsunuz. Kv gelince annenizi gönderin anneniz hizmet etmemiş olur, sizin dengeleri bazı yollarla kurmanız lazım kavgayla gürültüyle değil. Eşinize ve yavrucağa acıdım bu hikayede.
onu siper edinmeye çalışıyorum çünkü ben yüz göz olmak istemiyorum. o siper olmamayı tercih ediyor çünkü ailesinin tüm bunları söyleyip yaptığına inanmıyor. çünkü bana tüm bunları söyleyen annesi ya oğluna mathildays’ ı rahatsız etmemek için onlarda kalmadım diyor (halbuki hiçbir şeye yardımcı olmadığı için kendi rahatsız oldu-ben bana yardım etsin diye konuşurken ağladığımı bile biliyorum) bana telefonda ağzına geleni sayan kardeşi eşime küçük bi tartışma yaşadık önemli değil diyor. onlar eşimi bildiğin idare ediyorlar ben ise herkesten dürüstlük beklediğim için suçlu oluyorum. ben de yavruma acıyorum haklısınız

Ne kadar yorucu bir hayat ya!
Neden bunu layik görüyorsun kendine?

Esinin telde 9 dk konusmasina kadar takılmissin.
Kim beğeni atti, kim yorum yaptiya kadar konusmussun...

Sosyal medyada atarli giderli paylaşımlar yapip, zaten sorunlu oldugun insanlarin ustune alınmasını beklemiyor muydun gerçekten?

Bilemiyorum , cok fazla kaos ve mutsuzluk yaratmışsın kendine, bunu lohusaliga degil, karaktere bagladim.

Biraz mutlu olmayi, huzurlu bir yasami tercih et.

Kavga kiyamet, dedikodu, laf sokma
Boyle hayat mi yasanir
beni bu hale kendiler getirdiler maalesef. onların alınmasını beklemediğim bir yazıya alınmışlardı yine de öyle olsun 💐 genel lohusalıkla ilgili, lohusa anneye şöyle davranılmalı evine böyle gidilmeli tarzında hala güzel olduğunu düşündüğüm şeyler paylaşmıştım.
böyle bir hayat bence de yaşanmıyor 🙏

Lohusalık geçici bir şey Lütfen hayatı jendinize bu kadar dert etmeyin.Bebeginizle keyifli vakit geçirin.Abartigini ve haksız olduğunuz durumlar var.Esiniziin telefona bakıp ne hakkında konuştunuz vs.Cok saçma.Sizinle aile tamamen küs bile olsa eşinizin ailede,kardeşleriyle ne hakkında konuştuğu sizi asla ilgilendirmez.Ben den size tavsiye asla ama asla ailesini eşinize şikayet etmeyin.Siz kötü olursunu.Eger anlasamiyorsaniz onlar hiç yok gibi davranın.
eşimi doldurduklarını yazdım doldurmaya devam mı etsinler öyleyse herkesin görümceye hak vermesi çok garibime gitti ne kadar görümcesevermişiz 🤣 devam etsinler bakalım. böyle huzurumuzun olmayacağını anlatmak için herkesle ayrı ayrı konuşup dertlerimi anlattım ancak duvarla konuşmaktan farksızmış çok haklısınız keşke öyle yapsaydım teşekkür ederim 💐

Ex görümce ne demek ?
bu mesaja cevap verdim mi hatırlayamadım herkes benzer şeyler yazmış tekrar şu takıldı gözüme
küçük görümcenin yanında süpürge açıyordum eşim bir şey yapılacak mı dedi (atlet ve şortla oturuyordu normalde böyle oturmak bu uyku kıyafeti) ben uyuyacak mısın dedim o yapmıyor muyum mathildays diye bağırıp üzerime yürüdü. ben de sen kime bağırıyorsun diye karşılık verdim. o sanki söylesem yapmayacak mısın diye anlamış ama asla alttan almadı. zaten barut gibi olduğumuzdan konu kapanmadı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X