Eş ailesiyle ilgilenmek gelinin görevi mi?

Portakalli ordek

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2016
7.940
3.678
Eşim dün diyor ki ailesi ilgi bekliyormuş. İlgilenmem gerekmiş. Ben dedim ki onların evladı sensin senin ilgilenmen gerek. Korona bu kadar yüksek degilken 2 haftada bir giderdik.Haftada bir de ailesini arıyorum. Saygısızlık falan yapmıyorum. Tabiki bunlar eşime yetmiyor. İstiyor ki en az haftada bir onlara gidelim, en az 2 günde bir konuşayım, böyle vıcık vıcık olayım istiyor. Ama başlarda ben yakın olmanın beraberinde bazı sıkıntıları getirdiği için daha mesafeliyim. Dün eşim şunu da söylüyor.Annesini 2gün aramasa annesi arayıp bizi unuttun evlenince diyormuş.
Sizlere sorum şu. Ailelerle benimde ilgilenmem gerek mi? Ki yapı olarak ilgiyi sevmem sıkılırım.Bu mesafe de olmam iyi mi sizce.Bu arada eşim annemi haftada bir falan en fazla arar. Bahanesi de aklıma mı geliyor,ben çalışıyorum.

Eşim dün diyor ki ailesi ilgi bekliyormuş. İlgilenmem gerekmiş. Ben dedim ki onların evladı sensin senin ilgilenmen gerek. Korona bu kadar yüksek degilken 2 haftada bir giderdik.Haftada bir de ailesini arıyorum. Saygısızlık falan yapmıyorum. Tabiki bunlar eşime yetmiyor. İstiyor ki en az haftada bir onlara gidelim, en az 2 günde bir konuşayım, böyle vıcık vıcık olayım istiyor. Ama başlarda ben yakın olmanın beraberinde bazı sıkıntıları getirdiği için daha mesafeliyim. Dün eşim şunu da söylüyor.Annesini 2gün aramasa annesi arayıp bizi unuttun evlenince diyormuş.
Sizlere sorum şu. Ailelerle benimde ilgilenmem gerek mi? Ki yapı olarak ilgiyi sevmem sıkılırım.Bu mesafe de olmam iyi mi sizce.Bu arada eşim annemi haftada bir falan en fazla arar. Bahanesi de aklıma mı geliyor,ben çalışıyorum.
O da senin ailen ile ilgilenecekse neden olmasın.

gerekli mi gereksiz mi bilemiyorum,

sonucta herkesin beklentisi farkli olabilir evlilikten esinden.

eger ki esiniz sizin ailenize ayni ozeni gosteriyorsa bence sizden de bunu bekleme hakkina sahip.
Tabi bunu onceden gorup ona gore isleri resmilestirmek en guzelidir.

benim kiz kardesimin evliligi boyle, esi benim ailemi cok sik arar sorar, kiz kardesim esinin ailesini.

benim evliligim tam tersi, ben kayinvalidemle kirk yilda bir konusurum, esim benim ailemle keza ayni sekilde bayramdan bayrama gorusur.

Özel bi durum olmadıkça haftada bir aramak gayet makul bence
Zaten o kadar sık ne konuşacaksınız arayıp arayıp?
Hastalık olur başka bi olay olur daha sık da aranır yeri gelirse
Ama ısmarlama ilgi olmaz

Ailesi de ilgi bekliyorsa alıyor işte gayet
Daha da çok ilgi bekliyorlarsa beklemeye devam edebilirler bence bi sıkıntı yok
O da onların derdi olur

Eşinizin ordan oraya laf yetiştiren tavrını ise hiiiiiç sevmedim

böyle erkekler neden evleniyor ya. anneler ne istiyor acaba oğlan çocuklarının turşusunu kuralım evde hep dizimizin dibinde otursun falan ne rahatsız edici.

Ne münasebet.. o da sizin ailenizle ilgilensin o zman.. bu erkek aileleri kendilerini ne sanıyorlar.. aman baştan alıştırmayın konu sahibi haftada bir gitseniz de niye 2-3 günde bir gelmiyorsun derler hiç bitmez istekleri hep daha fazlasını isterler.. fazla muhabbet de tez ayrılık getirir.. gerek yok

Kimin ne dediğinin bir önemi yok, kendi yapmadığı şeyi senden istememeli.
Bence kendi yapıyorsa da benden istememeli ya 😂😂
Mesela haftada 1 gayet uygun bence
Hiç aramıyor değilmiş

E eşim benim ailemle iyi anlaşıyor ve sık görüşmek istiyorsa ben niye onun iyi anlaşamadığım ve sık aramak istemediğim ailesiyle sık görüşeyim?
Herkes makul şartlar altında istediğini istediği kadar arasın işte

Eşine de ki: benim ailem de ilgi bekliyor. Iki gunde bir mutlaka ayri ayri hem annemi hem babami arayip sohbet etmen gerekiyor. Ziyarete gittiğimizde bulasiklari yikayip çay servisi yapman bekleniyor. Malum ben seninle evlendim ama ailelere karşı hizmet yükümlülüğümüz var.

Bazı Türk erkeklerinin ve ailelerinin var böyle saçma dapan düşunceleri ve istekleri. 2 güne bir aramak ne, her hafta neden ziyaret edeyim off bu eş ailelerin zırvalıkları işte. Boşverin istedigi kadar söylensin evlendik diye hiçbirseyi görev edinmiyoruz kaldi ki zaten görüsüyormuşsunuz.
(Covid varken gidip gelmeseydiniz her hafta keşke)

X