Eş boşanma çocuk

samyeli29

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2022
8
-2
Arkadaşlar merhabalar konu biraz uzun olabilir şimdiden özür diliyorum her türlü iyi eleştiriye açığım bu arada öncellikle 29 yasında bir kadınım 5 aylık bir oglum var eşim askeri personel ben çalışmıyorum 2 yıldır evliyiz şimdi ne olduysa çocuk dogduktan sonra olmaya başladı bundan öncesini anlatayım eşimi 16 yasından beridir tanıyorum kendisi ile lise arkadaşıyız eşim kendisi 16 yasımdan beridir peşinde koşan biriydi eşimle hiçbir zaman tam detaylı bi araya gelmedim eşimde 16 yasından beridir aklıma yatmayan cok şeyleri vardı yaşımızın kucuk oldugunu söyleyip kabul etmedim ama eşimde yıllar boyu asla vazgeçmedi ablasının dugunu oldu evime kadar anneme davetiye vermeye geldi veliler toplantısında felan annemi gördüğünde gelirdi annem tanıyordu yani yıllar geçmesine rağmen annem bu cocuga bir şans ver kızım ben seviyorum felan dedi bak yıllardır senin peşinde dedi annemi ablamı felan heryerde ekledi yıllar önce neyse ben 26 yasında iken bir iki yıl bağlantımız kopmuşken beni aradı konuştuk felan bana bir kere şans ver vsvs dedi annemi de ver bi tanı demesiyle bende tamam dedim ama eşime karşı bir aşk vs yoktu sadece saygı duyuyor idim neyse sevgili iken anne babasıyla beni tanıştırdı bana iyi davrandılar bende onlara gayet saygılı davrandım annesi bu süreçte gitti geldi bize biz gittik geldik vs derken eşim göreve gitmişti dedi biz seni 2 gün sonra istemeye gelcez dedi şok oldum dedim dur bismillah gelmeyin daha biz konuşalı 5 ay oldu felan dedim evlilik teklifi felanda yok daha ortada bu arada bana bir talip daha cıktı annemin uzaktan akrabası cocuk yurtdışında yasıyor idi teyzemin oglunun dugununde görmüş begenmiş felan teyzemden anneme haber yollatmışlar bu süreçte annemde sevgilimin istemeye gelcegini bildigi için reddetmiş ben kızımı uzağa göndemeek istemiyorum demiş ki annem babam ablam birbirimize cok cok bağlı bir aileyiz neyse o yurtdışındaki cocukta beni face'den bulup yazmış neyse bende sevgilim var ayıp olmasın diye cevap vermedim oda ayrı bir ısrarda felan telefon numaramı vermiş teyzem benden habersiz çok sinirlenmiştim aradı felan dedim benim sevgilim var vs neyse öyle kaldı istenmeye gelindi ama ben gelmeyin dememe ragmen annemi ayrı aramışlar annemde havalarda ucusuyor felan neyse istenme bitti nişanlandık felan herşey cok cok iyi eşim düzenli olarak göreve gidiyor bu arada ben ünvden mezun oldugumdan beridir çalışıyor idim birikimim çeyizim herşeyim vardı evlenecegimizde farklı ilde olcagımız için ve eşim düzenli göreve gittigi zaman 3 4 ay gelmeyeceği için bana sen çalışma ben göreve gidince sende ailenin evine gidersin yalnız kalmazsın dedi bende olur tabikide yalnız kalmaktan korkmak degil de kimse yoktu farklı ilde oldugum için neyse biz evlendik felan filan herşey bu süre zarfı içinde çok çok iyidi hiçbir sorun yoktu evlendikten sonra balayı felan derken aradan 2 hafta geçti gömülü 20 lik diş çekimim oldugu için memlekete geldik bir hafta sonra dönecektik eşim dedi bizde kalalım hasta bize yakın bende tamam dedim neyse ameliyat oldum agzım yüzüm şiş ymeek vs yiyemiyorum kafa agrıyor annemde kalalım dedim senin annene yük olmiyim dedim anlaştık eşimle kaldık eşim dedi ben koltukta rahat edemiyorum evde kalayım sende ailenle rahat et felan dedi zaten gitcez felan dedi tamam dedim neyse 4 gün sonra arkadaşının dugunu oldu bu arada yanlış anlamayın 27 yasında evlilik oldu 1 yıl nişanlı kaldık beni eşim 11 yıldır tanıyor idi ben bakım yaptırmayı giyinmeyi seven alışveriş yapan tırnak vs yaptıran biri idim saçlarımı boyatan botoks dolgu vs yaptıran neyse eşim hepsini biliyordu dugune giderken giyindim evden cıkmadan önce eşime sordum iyimi böle değiştirebilir miyim dedim oda iyi sıkıntı yok dedi dugune gittik babası içmiş dugunde o eteği çekiştirceksen niye giyindin söyle böle işte senin baban namaz kılıyor sen nasıl böyle giyiniyosun makyaja bak abartı felan filan saçma sapan konuştu şok oldum görende dekolte gitmişim felan sanar sadece diz kapaklarımda bir elbise giydim yaz günüydü seslenmedim ben ayıp olmasın büyüktür diye neyse morelim bozuldu eşime söyledim haklı babam dedi ikinci şokuda orda yaşadım baban madem haklı neden böyle biriyle evlendin seni zorlamı evlendirdim kendimle pardon dedim sen benim yıllardır böyle oldugumu bilmiyomusun dedim bizim tartışmamız bizim eve kadar sürdü annem duydu noldu vs diye geldi babasıda evimizin önüne geldi evimizin önünde olay çıktı ablam felan indi noluyor derken ablamın üstüne yürüdü eşim mal diregi araya girip babasını aldı götürdü hepimiz şok olduk dedim eve girelim bence ben boşanayım değmez dedim annemgil karşı çıktı elaleme ne deriz felan olayı cıktı neyse eşim geldi ertesi gün özür diledi ben gitmek istemedim annemgil zorla gönderdi neyse aradan 6 ay sonra hamile oldugumu öğrendim bu süre zarfında babası beni heryerden engellemiş ki ben karşılık vermedim bile neyse ben dedim bida senin babanla konuşmam söleyeyim neyse hamilelikte kayınvalidem aradı yalvardı sen kucuksun felan filan annemgili arayıp özür dilemiş neyse eşimde ısrar ediyor gidelim diye tamam dedim gittim kayınpederimden özür vs yok zorla oturdum aynı odada hoşgeldiniz dedi hoşbulduk dedim sustum neyse sonra heryerden ekledi felan evimize geldi hamileligim problemli geçti biraz erken dogumdan kaynaklı memlekette dogum yaptım en büyük patlak burda başladı eşim resmen 360 derece dünyadan bile cok hızlı bir dönek oldugunu ispatladı cocuk oldu hastane rezilliklerini anlatmak istemiyorum aklıma geldikçe deliriyorum senin annen cok tuttu benim annem az tuttu cocugu tartışması babası içip hastaneye gelip üstüne düşmesi sezeryanlıyım neler neler buranın detayına girmicem cocuk olduktan sonra kayınvalideme bişeyler oldu ben zaten sezeryanlıyım erken dogum var cocukta kalça çıkıklıgı süphesi var kuvez olayı var neyse eşim sürekli problem çıkardı sütüm gelmedi kayınvalidem ile eşim sürekli çay getiriyor eşim sen emziremiyosn vs cocuk anne sutunden mahrum kayınvalidem ayrı dert lohusallık dönemim stres içinde geçti beni delirttiler dedm lütfen boşanmak istiyorum ben bundan annem cocuk var saçmalama dedi artık en son eşime de annesine de agzıma geleni söyledim sütüm gelmiyor sagdım cocugun emme refleksi gelişmedi biberonu tuttu mama emiyor doktor mama verin zayıf dedi sütüm yok gelmiyor 5 ml felan sagıyom yok bu süreçte meme reddi başladı çılgınlar gibi aglıyor emmiyor eşim ayrı dert anası ayrı dert emziremiyorum diye aglıyorum daha da sinirimi bozuyorlar bu arada tayinimiz çıktı ev taşıcaz felan filan cok çektim bunların detayına girmicem ogluma zor zalim 3 ayına kadar sağa sağa emdirdim ama sütüm kesildi eşim asla destek olmadı hala tartışmalar devam etti göreve gitti annesigille her hafta götürdüm bize çağırdım cocugu asla ayrım yapmadım sakınmadım bile eşim mama problemi bez problemi para problemi yapıp durdu okadar borcumuz varken kredi çekti arabanın modelini yükseltti yapma dedim dinlemedi su bitti diyorum alınması lazım oha ne ara bitti bilmem ne bana zaten azıcık para yoluyor naptın nettim diye hesap soruyor cocuk 6 aylık olcak şükür her konuda eleştiriyor sürekli parası yok en son ben çalışayım sen görevdesin dedim bana çalışırsan evimize Gelme aldığın eşyaları yolliyim dedi ne kdar maaş aldıgını bile bilmiyorum bide bana snn cocugun sevmiyosun dedi çalışırsam sevmiyormusm saçmalıgın daniskası hakkını helal et hiçbir zmaan bana destek olmadın dedi şok oldum ya harbiden cocuk olduktan sonra bir özgüven patlaması geldi dedim ben daha da durmam boşancam anlaşmalı dedim ailem saçmalama felan diyor günlük kavga görevde bana sarıyor felan iyice yüzsüzleşti görmeniz lazım katlanamıyorum bir gün saldırcam tekme tokat kendisine az kaldı sizce ben mi suçluyum o mu ben napayım boşanayımmı ailemde istemiyor ama katlanamıyorum ben işe girer çalışırım ama napmam gerektigini bilmiyorum bana akıl verin lütfen 🙏

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhabalar konu biraz uzun olabilir şimdiden özür diliyorum her türlü iyi eleştiriye açığım bu arada öncellikle 29 yasında bir kadınım 5 aylık bir oglum var eşim asgari personel ben çalışmıyorum 2 yıldır evliyiz şimdi ne olduysa çocuk dogduktan sonra olmaya başladı bundan öncesini anlatayım eşimi 16 yasından beridir tanıyorum kendisi ile lise arkadaşıyız eşim kendisi 16 yasımdan beridir peşinde koşan biriydi eşimle hiçbir zaman tam detaylı bi araya gelmedim eşimde 16 yasından beridir aklıma yatmayan cok şeyleri vardı yaşımızın kucuk oldugunu söyleyip kabul etmedim ama eşimde yıllar boyu asla vazgeçmedi ablasının dugunu oldu evime kadar anneme davetiye vermeye geldi veliler toplantısında felan annemi gördüğünde gelirdi annem tanıyordu yani yıllar geçmesine rağmen annem bu cocuga bir şans ver kızım ben seviyorum felan dedi bak yıllardır senin peşinde dedi annemi ablamı felan heryerde ekledi yıllar önce neyse ben 26 yasında iken bir iki yıl bağlantımız kopmuşken beni aradı konuştuk felan bana bir kere şans ver vsvs dedi annemi de ver bi tanı demesiyle bende tamam dedim ama eşime karşı bir aşk vs yoktu sadece saygı duyuyor idim neyse sevgili iken anne babasıyla beni tanıştırdı bana iyi davrandılar bende onlara gayet saygılı davrandım annesi bu süreçte gitti geldi bize biz gittik geldik vs derken eşim göreve gitmişti dedi biz seni 2 gün sonra istemeye gelcez dedi şok oldum dedim dur bismillah gelmeyin daha biz konuşalı 5 ay oldu felan dedim evlilik teklifi felanda yok daha ortada bu arada bana bir talip daha cıktı annemin uzaktan akrabası cocuk yurtdışında yasıyor idi teyzemin oglunun dugununde görmüş begenmiş felan teyzemden anneme haber yollatmışlar bu süreçte annemde sevgilimin istemeye gelcegini bildigi için reddetmiş ben kızımı uzağa göndemeek istemiyorum demiş ki annem babam ablam birbirimize cok cok bağlı bir aileyiz neyse o yurtdışındaki cocukta beni face'den bulup yazmış neyse bende sevgilim var ayıp olmasın diye cevap vermedim oda ayrı bir ısrarda felan telefon numaramı vermiş teyzem benden habersiz çok sinirlenmiştim aradı felan dedim benim sevgilim var vs neyse öyle kaldı istenmeye gelindi ama ben gelmeyin dememe ragmen annemi ayrı aramışlar annemde havalarda ucusuyor felan neyse istenme bitti nişanlandık felan herşey cok cok iyi eşim düzenli olarak göreve gidiyor bu arada ben ünvden mezun oldugumdan beridir çalışıyor idim birikimim çeyizim herşeyim vardı evlenecegimizde farklı ilde olcagımız için ve eşim düzenli göreve gittigi zaman 3 4 ay gelmeyeceği için bana sen çalışma ben göreve gidince sende ailenin evine gidersin yalnız kalmazsın dedi bende olur tabikide yalnız kalmaktan korkmak degil de kimse yoktu farklı ilde oldugum için neyse biz evlendik felan filan herşey bu süre zarfı içinde çok çok iyidi hiçbir sorun yoktu evlendikten sonra balayı felan derken aradan 2 hafta geçti gömülü 20 lik diş çekimim oldugu için memlekete geldik bir hafta sonra dönecektik eşim dedi bizde kalalım hasta bize yakın bende tamam dedim neyse ameliyat oldum agzım yüzüm şiş ymeek vs yiyemiyorum kafa agrıyor annemde kalalım dedim senin annene yük olmiyim dedim anlaştık eşimle kaldık eşim dedi ben koltukta rahat edemiyorum evde kalayım sende ailenle rahat et felan dedi zaten gitcez felan dedi tamam dedim neyse 4 gün sonra arkadaşının dugunu oldu bu arada yanlış anlamayın 27 yasında evlilik oldu 1 yıl nişanlı kaldık beni eşim 11 yıldır tanıyor idi ben bakım yaptırmayı giyinmeyi seven alışveriş yapan tırnak vs yaptıran biri idim saçlarımı boyatan botoks dolgu vs yaptıran neyse eşim hepsini biliyordu dugune giderken giyindim evden cıkmadan önce eşime sordum iyimi böle değiştirebilir miyim dedim oda iyi sıkıntı yok dedi dugune gittik babası içmiş dugunde o eteği çekiştirceksen niye giyindin söyle böle işte senin baban namaz kılıyor sen nasıl böyle giyiniyosun makyaja bak abartı felan filan saçma sapan konuştu şok oldum görende dekolte gitmişim felan sanar sadece diz kapaklarımda bir elbise giydim yaz günüydü seslenmedim ben ayıp olmasın büyüktür diye neyse morelim bozuldu eşime söyledim haklı babam dedi ikinci şokuda orda yaşadım baban madem haklı neden böyle biriyle evlendin seni zorlamı evlendirdim kendimle pardon dedim sen benim yıllardır böyle oldugumu bilmiyomusun dedim bizim tartışmamız bizim eve kadar sürdü annem duydu noldu vs diye geldi babasıda evimizin önüne geldi evimizin önünde olay çıktı ablam felan indi noluyor derken ablamın üstüne yürüdü eşim mal diregi araya girip babasını aldı götürdü hepimiz şok olduk dedim eve girelim bence ben boşanayım değmez dedim annemgil karşı çıktı elaleme ne deriz felan olayı cıktı neyse eşim geldi ertesi gün özür diledi ben gitmek istemedim annemgil zorla gönderdi neyse aradan 6 ay sonra hamile oldugumu öğrendim bu süre zarfında babası beni heryerden engellemiş ki ben karşılık vermedim bile neyse ben dedim bida senin babanla konuşmam söleyeyim neyse hamilelikte kayınvalidem aradı yalvardı sen kucuksun felan filan annemgili arayıp özür dilemiş neyse eşimde ısrar ediyor gidelim diye tamam dedim gittim kayınpederimden özür vs yok zorla oturdum aynı odada hoşgeldiniz dedi hoşbulduk dedim sustum neyse sonra heryerden ekledi felan evimize geldi hamileligim problemli geçti biraz erken dogumdan kaynaklı memlekette dogum yaptım en büyük patlak burda başladı eşim resmen 360 derece dünyadan bile cok hızlı bir dönek oldugunu ispatladı cocuk oldu hastane rezilliklerini anlatmak istemiyorum aklıma geldikçe deliriyorum senin annen cok tuttu benim annem az tuttu cocugu tartışması babası içip hastaneye gelip üstüne düşmesi sezeryanlıyım neler neler buranın detayına girmicem cocuk olduktan sonra kayınvalideme bişeyler oldu ben zaten sezeryanlıyım erken dogum var cocukta kalça çıkıklıgı süphesi var kuvez olayı var neyse eşim sürekli problem çıkardı sütüm gelmedi kayınvalidem ile eşim sürekli çay getiriyor eşim sen emziremiyosn vs cocuk anne sutunden mahrum kayınvalidem ayrı dert lohusallık dönemim stres içinde geçti beni delirttiler dedm lütfen boşanmak istiyorum ben bundan annem cocuk var saçmalama dedi artık en son eşime de annesine de agzıma geleni söyledim sütüm gelmiyor sagdım cocugun emme refleksi gelişmedi biberonu tuttu mama emiyor doktor mama verin zayıf dedi sütüm yok gelmiyor 5 ml felan sagıyom yok bu süreçte meme reddi başladı çılgınlar gibi aglıyor emmiyor eşim ayrı dert anası ayrı dert emziremiyorum diye aglıyorum daha da sinirimi bozuyorlar bu arada tayinimiz çıktı ev taşıcaz felan filan cok çektim bunların detayına girmicem ogluma zor zalim 3 ayına kadar sağa sağa emdirdim ama sütüm kesildi eşim asla destek olmadı hala tartışmalar devam etti göreve gitti annesigille her hafta götürdüm bize çağırdım cocugu asla ayrım yapmadım sakınmadım bile eşim mama problemi bez problemi para problemi yapıp durdu okadar borcumuz varken kredi çekti arabanın modelini yükseltti yapma dedim dinlemedi su bitti diyorum alınması lazım oha ne ara bitti bilmem ne bana zaten azıcık para yoluyor naptın nettim diye hesap soruyor cocuk 6 aylık olcak şükür her konuda eleştiriyor sürekli parası yok en son ben çalışayım sen görevdesin dedim bana çalışırsan evimize Gelme aldığın eşyaları yolliyim dedi ne kdar maaş aldıgını bile bilmiyorum bide bana snn cocugun sevmiyosun dedi çalışırsam sevmiyormusm saçmalıgın daniskası hakkını helal et hiçbir zmaan bana destek olmadın dedi şok oldum ya harbiden cocuk olduktan sonra bir özgüven patlaması geldi dedim ben daha da durmam boşancam anlaşmalı dedim ailem saçmalama felan diyor günlük kavga görevde bana sarıyor felan iyice yüzsüzleşti görmeniz lazım katlanamıyorum bir gün saldırcam tekme tokat kendisine az kaldı sizce ben mi suçluyum o mu ben napayım boşanayımmı ailemde istemiyor ama katlanamıyorum ben işe girer çalışırım ama napmam gerektigini bilmiyorum bana akıl verin lütfen 🙏

Üniversite'de hangi bölümü bitirdiniz ?

Baştan aşağı yanlışlar silsilesi. Düşünüyorum da mantıklı bir açıklama bulamıyorum sevgilim ben istemediğim halde beni istemeye nasıl gelebilir? Bana sormadan? Hadi diyelim geldi ben istemeden nasıl apar topar nişan olabilir? Ve daha 5 aylık bir şeyde ailen nasıl böyle dünden razı davranabilir? Hayatının iplerini hiç eline almamışsın hep senin adına başkaları karar vermiş.

Ailende de iş yok kusura bakma. Hiç destek çıkmıyorlar sana.

Baştan aşağı klasik erkek zihniyeti çocuk olunca sizi garanti görüyorlar. Aileniz yüzünden çocuk olmuş işler biraz zorlaşmıştır sizin için ama yazdıklarınızdan anladıgım kadarıyla cidden güçlü birisiniz. Öncelikle ailenizle oturup etraflıca bir yol haritası belirlemelisiniz. Özellikle sürekli her geri adımınız sonrası bu kişinin nasıl dahada davarlaştığını tekrar tekrar ailenize güzelce anlatın. Toplum baskısının önemsiz oldugunu iyice benimsetin. Sonra ise konu ekonomik özgürlükse bunu edinmek için ne gerekşyor sınava hazırlanmak mı nedir bu yol haritasınj oluşturun. Sonrası artık sizin kararınıza kalır. Bakar görür tartar ve kararınızı verirsiniz

Baştan aşağı yanlışlar silsilesi. Düşünüyorum da mantıklı bir açıklama bulamıyorum sevgilim ben istemediğim halde beni istemeye nasıl gelebilir? Bana sormadan? Hadi diyelim geldi ben istemeden nasıl apar topar nişan olabilir? Ve daha 5 aylık bir şeyde ailen nasıl böyle dünden razı davranabilir? Hayatının iplerini hiç eline almamışsın hep senin adına başkaları karar vermiş.

Ailende de iş yok kusura bakma. Hiç destek çıkmıyorlar sana.
Aslında ablam tam destek ama annem asla boşanmamı istemiyor geç evlilik yaptım tek torunum oldu oda babasız büyümesin modunda
Valla istemedim çıkıp geldiler annesi annemi aramış hazırlıklar başladı ben erken bence dedikçe saçmalama 11 yıl tanıyorsunuz oldu bu süreçte 1 yıl nişanlı kaldım erkenden evlilik yapmadım ama cocuktan sonra birşeyler oldu

Baştan aşağı klasik erkek zihniyeti çocuk olunca sizi garanti görüyorlar. Aileniz yüzünden çocuk olmuş işler biraz zorlaşmıştır sizin için ama yazdıklarınızdan anladıgım kadarıyla cidden güçlü birisiniz. Öncelikle ailenizle oturup etraflıca bir yol haritası belirlemelisiniz. Özellikle sürekli her geri adımınız sonrası bu kişinin nasıl dahada davarlaştığını tekrar tekrar ailenize güzelce anlatın. Toplum baskısının önemsiz oldugunu iyice benimsetin. Sonra ise konu ekonomik özgürlükse bunu edinmek için ne gerekşyor sınava hazırlanmak mı nedir bu yol haritasınj oluşturun. Sonrası artık sizin kararınıza kalır. Bakar görür tartar ve kararınızı verirsiniz
Çok teşekkür ederim çalışmaktan yana sıkıntım yok ama ogluma dayanamıyorum çok küçük ve sorunlarla dogunca anne sevgisinden mahrum kalır diye uzuluyorum ama bu tipinde hayır olmayan adamla da olmak istemiyorum nefret ettim resmen kendisinden eşim gibi degil de düşmanım gibi oldu

Teşekkür ederim 🙏ozamana kadar katlanabilir miyim emin değilim inanın :KK43:
Diğer türlü de çok şeye katlanmak sorunda kalacaksın , onu yok say evinde çocuğuna odaklan , çalışan anne olmk zor ötesi , ben iki yaşında ayrıldım babasından , kamudayım ama mahvoldum , sen şimdi bi de iş bulacaksın vs
O kim ki senin hayatını mahvediyor ? Sallama keyfine bak

Kendi cozumunu kendin bulacaksin. Ya evli kalip cocuk 3 4 yasnda bosanacaksin.
2 yasinda da ise girip para biriktirip oyle yol alacaksın. Planli haraket etmen lazim artik cocugun var ben bosandim diyip 3 krs olmadan yapamazsinz .altinlarin umarim sendedir bosaninca lazim oluyor.Paran birikimin olmadan adim atma. Oyle maasi iyi bana 4 5 bun lira nafaka gelir yok unut onu. 16 17 binmaasla 1500 lira nafaka alan ben

Çok teşekkür ederim çalışmaktan yana sıkıntım yok ama ogluma dayanamıyorum çok küçük ve sorunlarla dogunca anne sevgisinden mahrum kalır diye uzuluyorum ama bu tipinde hayır olmayan adamla da olmak istemiyorum nefret ettim resmen kendisinden eşim gibi degil de düşmanım gibi oldu
1 ay önceki konunuzda çalışıyorum izindeyim demişsiniz. zaten bir işiniz varsa dönersiniz işinize

X