Erkek İnfertilitesi Eş kaynaklı(Sperm)Tüp Bebek Hazırlığı

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Bi cok sayfa okudum bende acmak istedim belki deneyimli birilerine denk gelirim diye yaziyorum..erkek kaynakli hareket moef ve sayi dusuk oldugundan suan esim tedavi goruyo ama az bi degisimde bile dr tup yaptirin dedi..bendede pko var bu surecte bana neler tavsiye edersiniz neler yapabilirim? Tum deneyimli uyelerden bana destek vermelerini istiyorun.. bu arada mart gibi baslicaz tup bebek tedavisine. Suan 3 aylik tedavisi var esimin..bana umut olacak birileri ciksin insallah.morfoloji ve hareket sorunu yasayip tedaviyle hamile kalan varmi ??? Simdiden tesekkur ediyorum..
Merhaba bizde de aynı problemler var , eşimin sperm sayısı 4 milyon ve morfoloji bozukluğu var %1 . Varikosel ameliyatını da oldu ama sonuç değişmedi . Ameliyat üzerinden 3 ay geçti Doktorum bi ihtimal Folikul takibi ile denememizi istedi Bekliyoruz şuan aşılama yapılamıyor bu değerler ile. Bizde tüp bebek yapıcaz gibi

Bizde erkek infertilitesi ile tüp bebek tedavisi gördük. Çok şükür hamileyim inşallah sağlıkla kucağımada alabilirim 🙏🏻 Eşiminde toplam 6 milyon sayı, ileri hız 0, morfoloji 1 varikosel var ama ameliyat önerilmedi. İlaç ve vitamin takviyesiylede hiç bir değişme olmadı direkt tüp bebeğe yönlendirdiler. Bende pko görünümü var yumurtalarımda. Açıkcası şu yap bunu ye iç diyemem çünkü bunların sadece bi bahane olduğunu düşünüyorum. Elimden geldiğince sağlıklı beslenmeye dikkat ettim. En önemli şey doktor ve merkez seçimi bence. 2. Denememde hamile kaldım. Dondurulmuş embriyo transferinin daha başarılı olduğunu söylemişti doktorum. Opudan sonra vücut dinlenmiş oluyor. İnşallah sağlıkla kavuşursun sende bebişine 💕
Nerde tüp bebek yaptırdınız

Merhaba, inşallah tedaviniz olumlu sonuçlanır.🙏

Benim bir problemim yoktu erkek faktöründen dolayı tüp bebek tedavisi gördük eşimde sperm 4 milyon ileri hız 0 morfoloji 0 dı.
Aylarca vitamin takviyeleri kullandı ama düzelmedi. Sadece bir ara sperm 6 milyon olmuştu ama morfoloji ve ileri hız hiç değişmedi.

Tedaviden 3 ay önce ben de vitamine başladım hazırlık olarak. Multivitamin ve balık yağı kullandım. İlk denemede çok şükür tutundu bebeğimiz. Darısı senin de başına olsun.🤗
Çok sevi darısı başımıza inşallah, tedavinizi nerde oldunuz şuan klinik araştırıyorum hic bir bilgim yok

Merhaba, inşallah tedaviniz olumlu sonuçlanır.🙏

Benim bir problemim yoktu erkek faktöründen dolayı tüp bebek tedavisi gördük eşimde sperm 4 milyon ileri hız 0 morfoloji 0 dı.
Aylarca vitamin takviyeleri kullandı ama düzelmedi. Sadece bir ara sperm 6 milyon olmuştu ama morfoloji ve ileri hız hiç değişmedi.

Tedaviden 3 ay önce ben de vitamine başladım hazırlık olarak. Multivitamin ve balık yağı kullandım. İlk denemede çok şükür tutundu bebeğimiz. Darısı senin de başına olsun.🤗

Dediklerinize katılıyorum içtenlikle.
Kadın için hormon testi, amh ve rahim filmi. Erkek için hormon testi, spermiyografi ve DNA hasar testi ilk etapta yaptırın. Ve tıbbi genetik ten randevu alıp karyotip analizi ve trombofiliye baktırın.

Herşey sıkıntısızsa başlayın tüp bebeğe hanımlar. Dna hasarı varsa önce o düşürülecek antioksidanlarla. Yada genetik bozukluk varsa pgt yaptırmanız gerekecek. Varikosel varsa operasyon olmanız lazım önce. Yada pıhtılaşma sorunu çıkarsa kan sulandırıcı başlanacak gebeliğe gibi gibi bir sürü farklı yol var bu konuda. Maddi manevi o kadar sıkıntı içine girmek, tekrar tekrar hormon almak istemiyorsanız bunlar elinizde hazır olsun. Negatif yada düşük olmasını beklemeyin bunlar için.

Mrb bu dna hasarını okuyorum hep ama bize yapıldı mı onu bile bilmiyorum.spermiyografi ile birlikte mi bakılıyo ayrıca mı bakılıyo ya da kan testiyle mi

Mrb bu dna hasarını okuyorum hep ama bize yapıldı mı onu bile bilmiyorum.spermiyografi ile birlikte mi bakılıyo ayrıca mı bakılıyo ya da kan testiyle mi
Ayrıca bakılıyor. Sperm numunesiyle spermin dnasındaki hasar oranına bakılıyor. Yani rutinde bakılmıyor. Her merkez de bakmaz bu işleme. Yapan merkeze başvurup smermiyografi ile birlikte isteyebilirsiniz.

Ayrıca bakılıyor. Sperm numunesiyle spermin dnasındaki hasar oranına bakılıyor. Yani rutinde bakılmıyor. Her merkez de bakmaz bu işleme. Yapan merkeze başvurup smermiyografi ile birlikte isteyebilirsiniz.
teşekkür ederim bunada baktıralım belki sorun burdadır

Merhaba, 3. Kutuyu kullanmaya başladı eşim. Bitince spermiogram yaptırıcaz. Doktor 2 ay boyunca gün aşırı klomen ve 3 ay her gün thanccs one kullanmasını istemişti eşimin. Şu an klomen kullanmıyor. Thanccs one a devam.
Merhabalar daha önce yazmıştım thancs one sonrasi sperm testi yaptirdinizmi biz 2 ay kullanim somrasi test yaptik 30milyon sperm olmus 5 milyon şok olduk

Bizde erkek infertilitesi ile tüp bebek tedavisi gördük. Çok şükür hamileyim inşallah sağlıkla kucağımada alabilirim 🙏🏻 Eşiminde toplam 6 milyon sayı, ileri hız 0, morfoloji 1 varikosel var ama ameliyat önerilmedi. İlaç ve vitamin takviyesiylede hiç bir değişme olmadı direkt tüp bebeğe yönlendirdiler. Bende pko görünümü var yumurtalarımda. Açıkcası şu yap bunu ye iç diyemem çünkü bunların sadece bi bahane olduğunu düşünüyorum. Elimden geldiğince sağlıklı beslenmeye dikkat ettim. En önemli şey doktor ve merkez seçimi bence. 2. Denememde hamile kaldım. Dondurulmuş embriyo transferinin daha başarılı olduğunu söylemişti doktorum. Opudan sonra vücut dinlenmiş oluyor. İnşallah sağlıkla kavuşursun sende bebişine 💕

Merhaba hangi merkezde.tup.bebek yaptınız acaba?

X