Eş kişisinin parasına karışmak veya karışmamak?

gelengiden

Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2023
464
915
31
Arkadaşlar tekrar merhabalar, bir sorunum için geldim fakat biliyorum ki eski konularıma bakıp güncelleme isteyen elbette olacak..

Kv ile ilgili sorunlarım vardı boşanma protokolünden dönülen bir evlilik oldu bizimkisi.
Güncel durum başka bir semte ( kvden olduğunca uzak) taşındık, eşim artık çekirdek ailesinin farkında ana kuzusu olmayı bıraktı. Kv ile birbirimizin mezarına gidebilecek kötü bir durumda birbirimize “bir ihtiyacın var mı?” diyebilecek ve bayramlar da görüşecek kadar anlaşmalı bir mesafemiz var çok şükür her şey yolunda. Benim bu olayımla tüm geniş aileyi mutlu eden yük altından kurtaran kararlar da aldık, elticilik oynamayı bıraktık zorunlu gitmeler gelmeler yok keyfimizin canımız nasıl isterse öyle. Eşimle aile terapistine gitmeye devam ediyoruz. Fikirlerimi isteklerimi eşimden asla saklamıyorum bazen acıtıyor incitiyor ama benim incindiklerime sayıyor sağolsun😊☺️

Hanımlar bugün ki sorunum şu her şeyi rayına koyduk koydum fakat eşimin para musluğunu nasıl kısabilirim yada nasıl kapatabilirim bilmiyorum. Önceki konulardan hatırlayan vardır belki ben eşimin maddi durumunun bu kadar iyi olduğunu bilmiyordum sonradan öğrendim diğer aile bireylerini iş sahibi eden hep eşim oldu çok yapmış ailesine hâlâ yapıyor yapsın ama kardeşlerinin benim yanımda bu konuları rahat konuşması canımı çok sıktı..
diyalog şudur,

Sohbet esnasında…
Evlilik konusu açılıyor büyük kaynımda evlenmek üzere şu an nişanlı
Kaynım: yenge arabayı sattım bir üst model alacağım
Ben: evleneceksin bırak arabayı birikim yap eheheheh
Kaynım: (eşimi göstererek) kendimi sessize aldım bekliyorum patron burada

Eşimden cevap tepki yok…

Neden bir tek benim eşimden bekleniyor? Bekliyorsun bari yüzüme bakıp kocandan yardım bekliyorum deme abilerimden ablalarımdan yardım bekliyorum de.
Maddi durumu çok iyi olan bir tek eşim diye senin tüm düğün masrafını eşim mi karşılayacak çoluğum çocuğum olmayacak mı benim?
İnanın bir tek eşimi göstermese genel konuşsa evet derim herkes üstüne düşeni yapsın…

Eşimle çok eski zaman konuşurken bana “senin tüm ihtiyaçlarını karşılayıp bir dediğini iki etmiyorsam sonra ki harcamalarıma karışma lütfen senin ihtiyaçlarını isteklerini halletmediğim zaman gel karşıma çık yapmadın de” demişti evet doğru bir dediğim asla iki olmuyor ama birikim yapmak yerine evin babası gibi kardeşleri evlendirip borç altına eşim mi girecek?

Yardımınızı aklınızı istiyorum teşekkür ederim 🙏🏻

lütfen senin ihtiyaçlarını isteklerini halletmediğim zaman gel karşıma çık yapmadın de” demişti evet doğru bir dediğim asla iki olmuyor

Siz demek ki harcamayi bilmiyorsunuz. Eşim karsima gecip şunu söylese ailesine verecek para bulamazdi benim "istek ve ihtiyaclarimdan" dolayi. 😃 Ulkenin en zenginlerinden degilse kocaniz...

Siz demek ki harcamayi bilmiyorsunuz. Eşim karsima gecip şunu söylese ailesine verecek para bulamazdi benim "istek ve ihtiyaclarimdan" dolayi. 😃 Ulkenin en zenginlerinden degilse kocaniz...
bilezik takı makı merakım yok maalesef isteğimde yok, evi aldı yakında arabam olacak alışverişe çıkıyorum yiyorum tatillere gidiyoruz da hanımefendi bir şeyi almanın istemenin sonu bende var daha ne isteyebilirim ki airfrey istedim gittik en iyisini aldık geldik ben ne yapabilirim daha fazla
Yok ya ülke zengini değil birden fazla işi var çok hareketli bir adam her yerden iş çıkarabiliyor.
Evli olduğumdan beri elektrik doğalgaz ne gelmiş bilmem bu da kötü birşey işte takip edemiyorum maaşlı bir adam değil ki.

Şunu da belirteyim zar zor aklıma bir arsa al küçük bir ev dik çoluk çocuk olunca koşar oynar dedim tamam dedi 1-2 yıla hallederiz dedi

Bayıldım 😂😂😂bi kahkaha efekti istiyorum kadınlar kulübüne sesli şöyle.Yöneticilerimize ricamdir😂

bilezik takı makı merakım yok maalesef isteğimde yok, evi aldı yakında arabam olacak alışverişe çıkıyorum yiyorum tatillere gidiyoruz da hanımefendi bir şeyi almanın istemenin sonu bende var daha ne isteyebilirim ki airfrey istedim gittik en iyisini aldık geldik ben ne yapabilirim daha fazla
Yok ya ülke zengini değil birden fazla işi var çok hareketli bir adam her yerden iş çıkarabiliyor.
Evli olduğumdan beri elektrik doğalgaz ne gelmiş bilmem bu da kötü birşey işte takip edemiyorum maaşlı bir adam değil ki.

Ee madem yapabilecek bir şey bulamiyorsunuz hic biseyde meraginiz yok birakin kardeşleri de faydalansin.

Tatil dediginiz senede bir iki yurtiçi mi? Bu kadar harca harca bitmeyen paraniz var madem dünya turu atın bir kac kere. 😀 Parayi harcayacak yer bulamayan da nebileyim.

Daha çok aldırın madem öyle sizde araba modeli yenileyin 2 ayda bir yada sizin çevreyede yardımcı olsun mesela sizde yokmu kardeş aklıma bunlar geliyor siz rahatsız olduğunuz için durumdan yoksa baksanıza bunları o düşünmeli aslında eşiniz.Size demiski açık açık senden esirgemiyorum karışma.Bunun üzerine nasıl gidilir ne yapılabilir.Hani üstüne gidilince gemileri yakmasın.

ne kadar param olursa olsun eşimin kardeşlerinin düğün masraflarını karsilamasina gönlüm razı olmaz. bana ne herkes kendi evlensin. tamam üzerimize düşeni yaparm hatta fazlasını da yaparım da düğün masrafını altına sokamaz kimse eşimi. valla isteyin durun aylık hesabımda 20 bin tl lik altin biriktireceksin diyin, atıyorum aylık 1000 euro banka hesabımda bıraksın diyin. takı takmayı sevmeyebilirsiniz ama birikimi bakmada yapın şifreyi de sadece siz bilin.madem önüne gecemiyorsunuz sizin icin de bunları yapacak.

E daha ne ya, madem terapiye başladın bir terapi de kendin için al. Bu ne hırs? Adam ailesi için çalışıyor, seni asla mağdur etmiyor el üstünde tutuyor kalanını ailesi ile paylaşıyor. Ne var bunda?
Valla burada hem kadın hem koca çalışıp evi öyle böyle gecindirip adamın ailesine yardım ettiği konulara çok kızıyorum çünkü karısınin parasıyla ailesini geçindirmis oluyor. Ama sizde o da yok. Eve kuruş katkınız yok, adamın canla başla çalıştığıni anasına koklatmasina deliriyorsunuz. Hiç normal değilsiniz.
Ona vermez bir ev daha alır, yatırımlık kiraya verir. Eee, o evden gelen 20 bin kira mi sizi zengin eder?
Bence zaten yaptıracağını yaptirmissin, daha fazla dırdır edip adami işten gucten de soğutma.
Merak etme, gelecekteki çocuğunu da mağdur etmez bu adam, aç açıkta kalmazsın.
Ama ille de daha fazlası size kalsın istiyorsan "bu dünyanın yarını da var, ya bir anda iflas edersen Allah korusun ticaret yapıyorsun. Gel bir dikili ağacımız olsun" de, arsa falan aldir

Son düzenleme:
ne kadar param olursa olsun eşimin kardeşlerinin düğün masraflarını karsilamasina gönlüm razı olmaz. bana ne herkes kendi evlensin. tamam üzerimize düşeni yaparm hatta fazlasını da yaparım da düğün masrafını altına sokamaz kimse eşimi. valla isteyin durun aylık hesabımda 20 bin tl lik altin biriktireceksin diyin, atıyorum aylık 1000 euro banka hesabımda bıraksın diyin. takı takmayı sevmeyebilirsiniz ama birikimi bakmada yapın şifreyi de sadece siz bilin.madem önüne gecemiyorsunuz sizin icin de bunları yapacak.
Ne saçma ya, adam da sizin kölenizdi.
Bu ülkenin kadınları ayrı cins, erkekleri ayrı cins.
"Kardeşine düğün falan yapamazsın, bana her ay bin Euro banka hesabıma at!!!" diyen kadının yeri bence mahkeme salonudur, sonra alsın nafakasını ne yaparsa yapsın.
Bu ne terbiyesizlik

E madem her şeyiniz aliniyor,bir dediginiz iki edilmiyor, airfreyin bile en iyisini almişsiniz o zaman bırakın kardeşlerine yardım etsin maddi durumları iyi değilse. Kendiniz soyluyorsunuz para fazla geliyor diye

"Kardeşine düğün falan yapamazsın, bana her ay bin Euro banka hesabıma at!!!" diyen kadının yeri bence mahkeme salonudur, sonra alsın nafakasını ne yaparsa yapsın.
Bu ne terbiyesizlik
ahhahahahahahaja merak etme mahkeme salonunda çalışıyorum zaten. adam benim kölem değil bende onun değilim merak etmeyin. ama herkesin bir kök ailesi bir de çekirdek ailesi vardır. kök aile bir zahmet anne ve baba olarak evlatlarını evlendirmeli öteki oğullarından kardeşlerini evlendirmesini beklememeli. kardeş araba modeli yenileyecek haldir haldir çalışan abi onun düğününü yapacak. ne münasebet? herkesin dünya görüşü aynı olamaz yengeç hanim. ben böyle düşünüyorum, sizin görüşünüzdur saygı duyarım. ben konusahibini haklı buluyorum. bi zahmet evlenecek olan taşın altına koysun elini abiden medet ummasin

Ne kadar eşimin durumu iyi de olsa bende istemezdim kardeşinin düğün masrafını karşılasın .o paranın her kuruşunda sizinde hakkınız var , yardım yapılır , takısını ağır bisey seçersiniz ama
tamamiyle düğün masrafı olmaz .

Eve düzenli yardımcı alın , sık sık alışveriş yapın kurslara katılın , kendiniz için birikim yapın , ailenize yardım edebilirsiniz ee zaten. Unları yapınca biter para 😁😁

Bu ne terbiyesizlik
terbiyesiz sensin

X