Eş ve ailesi

Gece gece tansiyonum firladi. Vermeyin ya ne munasebet. Arabanızı yedirmissiniz zaten üstüne kanunen hakkiniz olan takılarınızı mi yedireceksiniz? Takmasalarmis madem alıp ikinci gelinine saklasaymis kayınvalide. Kayniniz evleniyorsa kendisi baksın bir hal çaresine kor değil topal degil, siz mecburmusunuz cocugunuzun rızkını kayin ve eltiye yedirmeye. Eşiniz sizi sessiz bulmuş bunu fırsat bilip gırtlağınıza cokuyor adeta kusura bakmayın. Siz calismasaydiniz bu kadar bol keseden dagitabilecekmiydi aceba? Bundan 3 yıl önce kayinbabam tarla almak istedi ağac dikecekmis, bostan ekecekmis vs. Kaynimdan ve bizden o zamanın parasıyla yuklu bir miktar para istedi hibe olarak. Nasıl olsa yine bize kalacakmış 🤦 Bizde o para yoktu tabi, baskalarindan borc edip vermemizi buyurdular. Duyduğumda delirdim eşime kesinkes bizden beş kuruş çıkmaz dedim. Malları mülkleri var satip alsinlar dedim. İki cocugum var onlarin rızkını kimseye yediremem. Sizde yedirmeyin çocuğunuzun rızkını sakın hele hele eltiye bilezik yapılacak diye hiç yedirmeyin. Tam cildirmalik konu ya.

Sizin kayınpederinki daha normal bir istekmiş. Yatırım yapacağını bilsem gözüm kapalı vereyim. Ama ver ver havaya gidiyor elde avuçta yine bir şey yok. Kara delik gibi.

Tek istediğim susmaları. Ama ben verdikçe talepler artıyor.
Bana takılan bilezikler annesinin şahsi bilezikleriymiş. Ve hepsini bana taktığı şimdi yeni geline elleri boş gideceklermiş.
Eşime dedim ki bilezikler nerede? Ben onları anama babama mı verdim. Sana verdim zaten. Bana takılan bilezikler derken ben onları şahsi işlerim için kullanmışım algısı yaratılması beni çok kırdı. Daha farklı bir dil kullansalar bu kadar sinirlenmeyecektim.
Bu konuyu yeni görüyorum gelişmeler ne şekilde ama size düğünde taktıkları bilezikleri istediklerinde deseydiniz ya Kp in borçlarını kapatmada kullandık ya da kardeşe alınan arabada kullandık yine size gitti onlar diye.

Bu konuyu yeni görüyorum gelişmeler ne şekilde ama size düğünde taktıkları bilezikleri istediklerinde deseydiniz ya Kp in borçlarını kapatmada kullandık ya da kardeşe alınan arabada kullandık yine size gitti onlar diye.

Bilezikleri orada kullanıp kullanmadığımızda ilgilenmiyorlar biliyorlar ki bize düzenli para akışı var çift maaş var. Zorda kalsak benim babam var. Kafaları zaten ekonomiye çok basmıyor.
Benim babam da diğer yandan paracıklarını yemiyor bize yatırım yapıyor. Benim oğlumun geleceğini düşünüyor. O böyle oldukça eşim de rahatlıyor muhtemelen. Ama benim ağrıma gidiyor işte.

Bilezikleri orada kullanıp kullanmadığımızda ilgilenmiyorlar biliyorlar ki bize düzenli para akışı var çift maaş var. Zorda kalsak benim babam var. Kafaları zaten ekonomiye çok basmıyor.
Benim babam da diğer yandan paracıklarını yemiyor bize yatırım yapıyor. Benim oğlumun geleceğini düşünüyor. O böyle oldukça eşim de rahatlıyor muhtemelen. Ama benim ağrıma gidiyor işte.
Hep düşüncem şu oldu erkeğin iki kaşığı varsa bir tanesini kıracakmışsın. Ben olsam asla kendimim ve çocuğumun harcamalarından kısmam önce bir evine yetsin sonra kalıyorsa sıra anne babasına gelsin.

X