Erkek İnfertilitesi Eşi Azospermi Olanlar Burada Dertleşelim

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Oncelikle merhaba.cocugum olursa buraya yazip umut olmayi cok istemistim rabbim kismet etti. Esim azospermi klinefelter ve bende amh.0.61. önce esimdeki sorun tespit edildi ve microtese yapariz dusuk ihtimal ama sperm cikarsa tup bebek yapariz dedi birkac hastane ve merkez. tek umut veren abdullah arman Özdemir oldu. Bir hormon ilaci verdi 3ay onu kullandi esim.sonra microtese ile 3tup hareketli sperm bulundu. Aynı gün o sevincle hemen senin testlerini yapalim diyip beni yonlendirdi ama sevincimiz kursagimizda kaldi ve yumurtalarinda azalma var amh baktirman lazim dedi. Amh 0.61cikti ve kaliteli mi degilmi bilemeyiz toplayip bakacagiz dendi. Toplama oldu ve 4yumurta toplanms 2si bos cikmis 2si ile deneyecegiz dediler ve dollenme oldu ancak 2.gune cikmadi ikisi de. Orada devam etmek istemeyip embriyolog arastirmaya basladim cunku bence en önemlisi embriyolog. Cunku doktorlar zaten ayni prosedür uyguluyor.ayni igne ve ilaclar dozlar. Allah bin kere razi olsun embriyolog ferhat cengizi buldum ve gorusmeye gittim direk onunla muhattap oldum ve oldukca umut vericiydi. Sonra goztepe medicalparkta tedaviye basladim.once 2 yumurta toplandi havuz yapalim dediler 4adet daha toplandi. 3tanesi 5.gune ulasti ve ilk transferimde oglumu kucagima almak nasip oldu. Cok uzun oldu ancak belki aranizdan bir kac kisiye umut olabilirim. Kime gittysem olmaz dedi ama Allah büyük bol bol dua edin ve asla umudunuzu kaybetmeyin🙏 Allah isteyen herkese nasip etsin.sorusu olan varsa yardimci olabilirim seve seve.
Allah sağlıklı uzun ömür versin evladınıza🤲 biz de iki taraflı sorunlu olanlardanız .bir sene oldu eşimin değerleri yükselmedi hiç benim de amh düşük fsh yüksek.embriyologla görüşmenizde size ekstra bir yönlendirme yaptı mı yumurta kalitesi adına

Merhaba bizde Murat hocada tedavi görüyoruz tese olduk çıkmadı patalojiye gitti sonuç sizinki nasıl oldu
Merhaba. Biz hala ilaç tedavisindeyiz ve tese olacağız gibi görünüyor. Daha olmadık. Şimdi siz çıkmadı deyince ben de kötü oldum. Sorun neydi, ne aşamadaydınız ve tese oldunuz anlatır mısınız?

Oncelikle merhaba.cocugum olursa buraya yazip umut olmayi cok istemistim rabbim kismet etti. Esim azospermi klinefelter ve bende amh.0.61. önce esimdeki sorun tespit edildi ve microtese yapariz dusuk ihtimal ama sperm cikarsa tup bebek yapariz dedi birkac hastane ve merkez. tek umut veren abdullah arman Özdemir oldu. Bir hormon ilaci verdi 3ay onu kullandi esim.sonra microtese ile 3tup hareketli sperm bulundu. Aynı gün o sevincle hemen senin testlerini yapalim diyip beni yonlendirdi ama sevincimiz kursagimizda kaldi ve yumurtalarinda azalma var amh baktirman lazim dedi. Amh 0.61cikti ve kaliteli mi degilmi bilemeyiz toplayip bakacagiz dendi. Toplama oldu ve 4yumurta toplanms 2si bos cikmis 2si ile deneyecegiz dediler ve dollenme oldu ancak 2.gune cikmadi ikisi de. Orada devam etmek istemeyip embriyolog arastirmaya basladim cunku bence en önemlisi embriyolog. Cunku doktorlar zaten ayni prosedür uyguluyor.ayni igne ve ilaclar dozlar. Allah bin kere razi olsun embriyolog ferhat cengizi buldum ve gorusmeye gittim direk onunla muhattap oldum ve oldukca umut vericiydi. Sonra goztepe medicalparkta tedaviye basladim.once 2 yumurta toplandi havuz yapalim dediler 4adet daha toplandi. 3tanesi 5.gune ulasti ve ilk transferimde oglumu kucagima almak nasip oldu. Cok uzun oldu ancak belki aranizdan bir kac kisiye umut olabilirim. Kime gittysem olmaz dedi ama Allah büyük bol bol dua edin ve asla umudunuzu kaybetmeyin🙏 Allah isteyen herkese nasip etsin.sorusu olan varsa yardimci olabilirim seve seve.
Merhabalar . Benim bir sorum olacak tese ameliyatindan sonra spermleri dondurup diger merkeze mi aktardinız? Ne kadar zaman tedavi gördünüz toplam, bu süreçte siz ilac kullandınız mı ya da doktorun bir öneri oldu mu?

Merhabalar . Benim bir sorum olacak tese ameliyatindan sonra spermleri dondurup diger merkeze mi aktardinız? Ne kadar zaman tedavi gördünüz toplam, bu süreçte siz ilac kullandınız mı ya da doktorun bir öneri oldu mu?
merhaba. evet dondurduk orada yumurta toplama fln yapildi ama embriyolar ilerlemedigi icin transfere gecemedik. sonra spermleri taşıdık. esim 3ay ilac kullandi sonra tese oldu. daha sonra ben klasik tup bebek tedavsi gordum. yumurtam az oldugu icin havuz yapildi. 2kere toplandi sonra transfer oldum. peşpeşe oldu yani

Allah sağlıklı uzun ömür versin evladınıza🤲 biz de iki taraflı sorunlu olanlardanız .bir sene oldu eşimin değerleri yükselmedi hiç benim de amh düşük fsh yüksek.embriyologla görüşmenizde size ekstra bir yönlendirme yaptı mı yumurta kalitesi adına
amin Allah isteyen herkese nasip etsin. bana bir yonlendirme yapmadi sadece ben beslenmeme xok dikkat ettim hergun avokado, fındık ceviz badem tukettim etkisi olmusmudir bilmiyorm acikcasi

Tabi var canım benim ankadaya gidiyor herkes bizim bir whatsapp grubu var orda herkesin eşi azosperm semre sertyel var ve celalettin peru en önemlisi celalettin peru aç instagramdan güzel araştır doğal çıkış için yıllarda uğraşıp sonuç alan var stelik hepsinin maalesef bir tese geçmişi var bizimde 4sene oldu öğreneli 4 sene iğne ilaç farklı farklı doktorlar gezdik sb 2 den sd2 ye çıktık sonra artık tese olduk 4 embriyomuz oluştu 9 sperm çıktı bu arada😊üzme kendini
Merhaba gruba nasıl ulaşabilirim acaba

Merhaba ben de yazayim dedim esim hipo hipolu maalesef kötü durumda olanlardan… tedavi süresinde 3 adet 5 adet xikanlardan :)
Simdi gelelim isin enteresan kismina temmuz 2022de tüp bebek ysptirmak istefik durum kritikti esim 3 güne bir spermtesti verdi yumurts toplamadan 3 gün önce sifir cikti tese olacak gibi görünüyordu rabbim yumurts toplama günü bir mucize gerceklestirip 14 adet sperm bulmalarini nasip etti tesesiz spermiogrammda 15 yumurta da benden toplandi 14ü döllenip 4ü 5.güne ulasti:) transfer edildi ikisi ve suan nurtopu gibi bir kizim var elhamdulillah umudunuzu kaybetmeyin sayilara takilmayin ve tüp bebek olsun ne olacak saglikli bir evlat nasip etsin rabbim yeter

Hanımlar iyi akşamlar :)) Benim gibi azospermi durumunu yeni öğrenen ne yapacağını bilemeyen arkadaşlar için yazıyorum ☺️
Biz bugün eşimle a Lıfe a gittik ve 2defa sperm testi verdik.(Sperm testi 750tl )
Burak beyle görüştük sağ olsun bize ayrıntılı bir şekilde anlattı süreci , kendisi aşırı pozitif ve güleryüzlü birisi çok sevdik , bize moral oldu sonrasında şimdi gidip sizin testinizi inceleyeyim 13.30da gelin dedi ve gittik seviyemiz sd1 çıktı sonra bizi Mesut hocaya yönlendirdi.(Muayene ücreti 1300tl) Mesut hoca hikayemizi dinledi hormonlarımıza baktı eşimi muayene etti inmemiş testis ameliyatını çok geç olmanıza rağmen hormonlarınız çok iyi dedi ayrıca böyle tese olmadan gelen hastalara hasret kaldık biz Teseyi en son çare düşünüyoruz sd4te çıkış olmazsa yapıyoruz dedi.Eşiniz tek testis hemen tese olup twstislere zarar vermek olmaz dedi.Ve konuşması gerçekten aşırı mantıklıydı.İyi ki bu gruba girmişim hatta gruba girerken bile yine aklımda tese vardı ben de inanmamıştım bu seviye olayı ama gruptaki hikayeleri dinleyince aklıma yattı bu grup olmasaydı biz direkt gidip tese olacaktık .Şu an doğal çıkış umudumuz var .Ayrıca Mesut hoca da teseye karşı olan biri değil önce doğal çıkışı zorlayıp olmazsa tese yapan biri velhasıl biz çok memnun kaldık ve doğru tercih yaptığımızı düşünüyorum .Bizim gibi yolun başında olanlar mutlaka tese olmadan doğal çıkış için mücadele etsinler

Genel olarak hazır, paketli, dondurulmuş gıdalardan kesinlikle uzak durmamızı söylemişti. Sağlıklı beslenmek bu süreçte çok önemliymiş. Eşime spor yapmasını tavsiye etmişti çünkü kullanılan iğne ve ilaçlar inanılmaz şişlik yapıyor vücutta.
Bizde cl p.r dr yanida tedavi oluyoruz yaklaşık bir buçuk yıl.olacak sd2 seviyesindeyiz doğal çıkış olurmu sizce bu arada çok mutlu oldum sonuç aldığınız için rabbim size bağışlasın inşallah

Bizde cl p.r dr yanida tedavi oluyoruz yaklaşık bir buçuk yıl.olacak sd2 seviyesindeyiz doğal çıkış olurmu sizce bu arada çok mutlu oldum sonuç aldığınız için rabbim size bağışlasın inşallah
Doğal çıkış olanlar var merak etme devam etme tedavine devam et sen sd 4 oldumuda daha sık sık test verin

Doğal çıkış olanlar var merak etme devam etme tedavine devam et sen sd 4 oldumuda daha sık sık test verin

Genel olarak hazır, paketli, dondurulmuş gıdalardan kesinlikle uzak durmamızı söylemişti. Sağlıklı beslenmek bu s

üreçte çok önemliymiş. Eşime spor yapmasını tavsiye etmiş
insanlah cmm nisanda gidecez dr bize tesesiz de sd2 de bile tüp bebek yapabilirizsiniz dedi biz yok dedik normal cikis bekliyoruz bilgin varmi.bu yontemle gebe kalan varmı yada bilginiz
ti çünkü kullanılan iğne ve ilaçlar inanılmaz şişlik yapıyor vücutta.
Bizde cl p.r dr yanida tedavi oluyoruz yaklaşık bir buçuk yıl.olacak sd2 seviyesindeyiz doğal çıkış olurmu sizce bu arada çok mutlu oldum sonuç aldığınız için rabbim size bağışlasin

İnşallah cnm bizde bekliyoruz. Bakalım tm bir buçuk yıl. Çok sabır çok emek. Var inşallah. Olacak bide drmuz sd2 tüp bebek yapabiliriz dedi o nsl oluyor gebe kalan varmı yada bilginiz

İnşallah cnm bizde bekliyoruz. Bakalım tm bir buçuk yıl. Çok sabır çok emek. Var inşallah. Olacak bide drmuz sd2 tüp bebek yapabiliriz dedi o nsl oluyor gebe kalan varmı yada bilginiz
Rosi veya elsi sd ikidekie elsi deniyor karıştırabiliyorum. Evet gebe kalan oluyor şansı çok düşük ama yinede var işte. Sd2 seviyesinde geçen ay mikrotese olduk biz

Rosi veya elsi sd ikidekie elsi deniyor karıştırabiliyorum. Evet gebe kalan oluyor şansı çok düşük ama yinede var işte. Sd2 seviyesinde geçen ay mikrotese olduk biz
Sizde Celalettin hocanın yanımda.mi tedavi oldunuz mikrotese nsl geçti inşallah. Olumlu.sonucc aldınız neden sd4 beklemediniz yada normal. Çıkış belki oldurdu cnm

Rosi veya elsi sd ikidekie elsi deniyor karıştırabiliyorum. Evet gebe kalan oluyor şansı çok düşük ama yinede var işte. Sd2 seviyesinde geçen ay mikrotese olduk
Sizde Celalettin hocanın yanımda.mi tedavi oldunuz mikrotese nsl geçti inşallah. Olumlu.sonucc aldınız neden sd4 beklemediniz yada normal. Çıkış belki oldurdu cnm
Hayır tansel beyde olduk eşim sabretmedi bide çok uğraştık üç sene ama sürekli değil ara verdik. Şimdi 4 embriyomuz var transfer bekliyoruz. Teseden 9 sperm çıkmıştı

Rosi veya elsi sd ikidekie elsi deniyor karıştırabiliyorum. Evet gebe kalan oluyor şansı çok düşük ama yinede var işte. Sd2 seviyesinde geçen ay mikrotese olduk

Hayır tansel beyde olduk eşim sabretmedi bide çok uğraştık üç sene ama sürekli değil ara verdik. Şimdi 4 embriyomuz var transfer bekliyoruz. Teseden 9 sperm çıkmıştı
Anladım cnm inşallah rabbim tamamina erdirsin

benım esımde certoly cell onlydı bızde yaklasık 2 bucuk yıl tedavı gorduk.sımdı hamıleyım cok sukur rabbım ısteyen herkese hayırlı evlat nasıp etsın ınsallah darısı sıze
Kimde tedavi gördünüz hangi ilaçları kullandınız özelden yazabilir misiniz bizimde aynı sorunumuz var

Kizlar merhaba bende bir mucizemi sizlerle paylasmak istiyorum benim eşim azospermdi 2 adet hareketsiz spermatod ve bol lökosit vardi sperm analizinde uroloji doktorumuzun muayenesiyle varikosel teşhisi konuldu 3.0 ve reflu akımı izlenmisti doktor cokda umit vermedi bi arkadasimin onerisiyle baska bir doktora daha gittik oda varikosel sınırda ameliyata gerek yok direk tüp bebek yapin dedi bu arada testi 2 kez ayni labaravuvarda 3 hafta arayla verdik ikiside iki sonucumuzda ayni idi . Cok üzüldük cok agladik ama yapacak birseyimiz yoktu kabullenmekten baska isyan etmeyi birakip Rabbimin vardir bi bildigi dedik sukretmeye basladik sonra esim ozelde varikosel ameliyati oldu microcerrahi ile jugamor men verdi doktorumuz esim bir kutu tek kullandi elimizden geldignce dikkat ettik yeme icmemize ama 4 4luk yapmadik tabi . Esim ameliyattan 2 ay snra sigarayi birakabildi namaza basladik esimle beraber tvbe ettik Rabbime sukrettik ama hep dua ettim her gece yatmadan dua ettim Rabbime . Dun esim sperm tahlili verdi ama bu sefer tüp bebek merkezinde verdik ver ml de 19 mlyn sperm cikti ver herseyi nrmal hareketlilik herseyi nrmal sadece morfoloji 0 bu bizim icin büyük bir mucize oldu Rabbime şükürler olsun 🤲🤲Her gun sizlerede dua ediyorum rabbim sen kimseyi evlatsizlikla sinama kmsenin kucağını bos birakma hic bir zaman ümidinizi kesmeyin Rabbinizden 😊🤲🤲uzun oldu ozur dilerim 🙏

Kızlar size sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. Eşimin fsh ve lh hormonları yüksek. Bazı testlerinde 5-10 tane sperm çıkıyor bazılarında ise hiç çıkmıyor. Ürologa gittik iğne tedavisinden bahsetti. Fsh yüksekliğinde iğne tedavisi gören var mı aranızda?

X