Eşim Aileme Değer Vermiyor

Vallahi canım onu bende anlamadım
Ablamın arkadaşı daha doğrusu tanıdığı diyeyim annesi 2 damadinada ağzını açıyor gözünü uymuyor i derece yani...ablam diyor ki telde konuşmasına şahit oldum danadiyla,bizim esimiz olsa yüzüne bakmaz ammmmmaaaa tatil,bayram,yemek,gezmek aklına gelen herseyde kadın sanatlarıyla ve onları parasıyla...her sene tatil parası damarlardan ...düşün artık...

Konuş tabi ki eşinle, yaptığı saygısızlık. Kv niz de aynı şekilde haddini bilmez bir kadınmış. Eşim bir defa çok kırmıştı beni, ailemin yanına gittim bende.. Hatalı olduğunu da biliyor, 2 hafta aradı mesajlar attı yalvardı yakardı, son şansın bu dedim. Bizi almaya geldi ama demez mi ben içeri girmeyim sen al çocuğu eşyaları çık. Olllduuu canım, utanacağın şeyleri yapmadan düşğncektin bu durumu, içeri girmiyossn hadi yallah işim yok senle, olay büyümüş bu kadar ailemle konuşmadan nereye dedim. Kuzu gibi geldi. İsterse gelmesin.

O saymıyosa siz saydırtcaksınız. Babanız bi saygısızlık terbiyesizlik yapmamış eşinize, bi el öpüp nasılsın baba demiycekse olmaz olsun o eş, babanız da höyt demiycek herhalde illa ki bi cevap verir. Adamın zararı yok size huyu böyle deyip kabul etcek. Zaten pek görüştüğünüz de yokmuş, ee daha ne..

Bu arada o kaynanan var ya o kaynanan o kedinin boku kadar bile değil, o kedinin kıçını yesin o uyuz kadın, benim ayarlarımı kaçırdı.

Ayrıca sizde tuhaf deyip durmuşsunuz babanıza, baba o baba, etraftaki baba müsveddelerine bakıp hürmet gösterin babanıza, siz sayın ki eş kişisi de saysın. Bu evlatları zor zahmet büyüt sonra seni beğenmesin, vay emeklere vay... Yazık.

Arkadaşlar hepinize şimdiden iyi bayramlar. Konum biraz uzun olabilir. Çok bunaldım ve üzgünüm. Özür diliyorum şimdiden sizlerden.

Daha önce bahsetmiştim. Eşimin ailesiyle aynı şehirde yaşıyoruz. Ancak benim ailemin yaşadığı yerde de eşimin ailesinin yazlığı var. Bu arada 9 aylık evliyiz ve birlikte ilk bayramımız olacak.

Eşim babasıyla çalışıyor ve evlerimiz de çok uzak değil. Dolayısıyla sürekli görüşüyoruz. Şimdi bayram için benim memleketime geldik (ailemin de yaşadığı ve eşimin ailesinin yazlığı olan şehir). Ben de kendi ailemi uzun zamandır görmediğimden dolayı 3 gündür kendi ailemde kalıyorum. Eşim de yazlıkta anne babasıyla kalıyor. Bu evler de birbirine 5 dk uzaklıkta. Ama babam biraz sorunlu,eşim çekiniyor ve annemlerde kedi olduğundan dolayı eşim rahatsız olur diye kalmadı bizimkilerde.

Ben de hamile olduğumdan dolayı rahatça yatıp kalkamam hem de ailemle hasret gidereyim diye gitmedim yazlığa. Ama geldiğimiz akşam kvlerin yazlığında yemek yedik annemle (babam gelmedi hatta çağırılmadı bile çünkü dediğim gibi biraz sorunlu yani garip bir adam bir de oruçluydu yani bizden önce yemişti yemeğini). Sonra ben annemlere geçtim,eşim babamı görmek elini öpmek için içeri girmedi bile. Yorgundu dedim geçtim.

Ama kaç gündür gel istersen diye zorunda bırakmadan,baskı yapmadan çağırıyorum. Babam daha görmedi bile onu. Ama gelmiyor. Bir bahane de sunmuyor. Kaç kez evin aşağısına geldi beni almaya ama yukarı çıkmadı.

Bugün arife diye annem eşinle birlikte yazlıkta kal,ilk bayram sabahınıza ayrı uyanmayın dedi. Bu akşam kvlerde kalacağım o yüzden. Ama aşırı bozuğum yani. Kv sürekli ben anneyim beni arayacaksınız bilmem ne diye kendisine aşırı saygı gösterilmesini isteyen biri. Sürekli arıyor beni ve niye beni aramıyorsun diye dert yanıyor. Ama evlendiğimizden beri eşim annemi en fazla 3 kere aramıştır. Annem hayatta demez beni niye aramıyorsun diye.

Dediğim gibi biz kvlerle aynı şehirdeyiz. En kötü 10 günde bir yemeğe gidiyoruz ya da ne bileyim oturmaya gidiyoruz. Ama eşim bayramdan bayrama gördüğü annemlerin şehrindeyken beş dklığına bile çıkmıyor yukarı. Evet annem bize geldiğinde saygısızlık etmez asla eşim ama benim ailem onun ailesi tarafından değer görmüyor. Bundan emin oldum. Bana sürekli beni ara diyen kv niye oğluna kayınvalideni aradın mı diye sormuyor madem?

Bu davranışları sindiremiyorum. Ayıp değil mi sizce de? Eşim de ben de aslında böyle konulara önem vermeyiz ama baktım hep ben arıyorum gidiyorum geliyorum onun ailesine, eşim kapıya kadar gelip yukarı çıkmıyor veya aramıyor, artık canımı sıkmaya başladı bu durum.

Bana karşı mükemmel bir eş, harika bir adam gerçekten. Ama belki bilinçli belki bilinçsiz, bu davranışlar çok üzüyor beni. Babamla ben de konuşmuyorum ama bu ona saygısızlık yapılacağı anlamına gelmiyor. Ben yine gelip elini öptüm konuşmaya çalıştım falan. Eşim bir kere bile aramadı babamı bu zamana kadar. Ha babam da aramadı. Beni bile aramaz babam ama hep benden bekleniyor eşimin ailesini arayıp sormam.

Bir de bizim nişanlandığımız dönem kv anneme şey demişti eşim için. O asla kedi olan evde bir şey yemez tiksinir falan demişti. Sonrasına ben eşime sorduğumda öyle bir şey der miyim ben demişti. Ama annem çok üzüldü. Yani o da damadına bir şeyler yapıp ikram etmek, kendi evinde ağırlamak istiyor. Ama kv zamanında önünü kestiği için bir şey yapamıyor. Yani sanki annemler pis.

Çok üzgünüm gerçekten. Ailem neden değer görmüyor anlamıyorum. Annem pırlanta gibi kadındır. Asla karışmaz etmez,laf sokmaz,gereksiz konuşmaz bile. Aşırı merhametlidir. Ona taş atana kucak dolusu ekmek atar daima.

Eşimle bu çifte standartı konuşmak istiyorum ama durduk yere sorun çıkaran insan olmak istemiyorum. Yani nasıl konuşacağımı bilmiyorum.

Çok uzun oldu tekrar özür diliyorum sizlerden.
Ben konusmayı secmezdim direkt bagırır cagırır haddni bldirirm onun anası babası kral senn annen baban ne ? Cok saygısızca eşin laftan anlamayan bri gbi sanki bnce tavır koyun anlasın

Esimin babası da gariptir cok anlatmak istemem ama ciddi garip..
Ama esime deger verdigim icin her zaman giderim.
Kapidan sizi alıp gitmesi cok saygısızca elini opmek 5 dakika usulen de olsa nasılsınız demek cokta zor olmamalı.
Benim aileme boyle davranan birinin ailesine gitmem aramam sormam soz konusu dahi olamaz..

Kavga etmeden konuşmak çözüm olur sanırım.

Karşınıza alin anlatın.

Babaniz siyaset mi yapıyor. "Doğrudur" deyip gecmek zor mu?

Yüz mü vermiyor? Sessiz sedasız 15 dakika oturup kalkmak zor mu?

Bilmişlik mi yapıyor? Gülümsemek zor mu?

Değil. Hiç zor değil.

Ben nişanlıyken kv evine gittim. Başka şehirde yaşıyordu. Beni zaten nişan öncesi 1 kere gördü. Nişanda da 1 kere gördü. Sonra evine gidince gördü. Orda üst baş çıkarıp evde giyeceklerimi giydim(tişört tayt)

Doğum lekemi gördü. Kadın bana bakakaldı.

O nedir?
Doktora gittin mi?
Çok büyükmüş?
Biz niye daha önce görmedik?
Sakladin. Çünkü korktun ki görürsek seni almayız?
Sen niye böyle doğdun baban ananı çok mu yaladı da böyle oldun?

Ben nişan atmaya kalkınca da toplanıp bizim yaşadığımız sehire geldiler. Aileme her şeyi anlatamadim utandım. Sadece seni almayız diye mi korktun dedi şeklinde anlattım.

Babam da dedi ki:
Benim kızım çok güzeldir. Çok kusursuzdur. ama sen illaki kusur görmek istersen oğluna bak. Onun da kafasında sac yok. Bi daha buna benzer bi şeyolursa buraya kadar sakın zahmet etmeyin "

Evet. Şimdi kıyas edelim. Sizin babanız mi anormal. Yoksa benim kv mi?

Evet görüşmeyi kestim. Ama eşim çok üzülüyordu. Artık senede 1 ya da maksimum 2 kez evine gidip 1 saat ziyaret ediyorum.

Onun olduğu şehire gitme amacım da asla kendisi değil. Ablam orda yaşıyor. Ve ben üniversiteyi o sehirde okudum. Eşimle oralarda tanıştık. O şehirin bende hatırası var.

Yoksa Allah biliyor ya. O kadın için değil baska bir sehire ziyarete gitmek,o kadın için günahımdan vazgeçmem ya.

Eşim çok iyidir. O beni hic kırmıyor. Ben de onu bu şekilde sevindiriyorum

Fazlası gelmiyor elimde.
Ha baktım ki eşim ısrar ediyor. Illa gel diyor.

1 kez giderim. Yüzüğü oraya bırakır. Geri gelirim.

Burda önemli olan insanın eşine verdiği deger.
Kötü de olsa o sizin babanız.

Eşiniz evlenmeyi pek iyi biliyor hatta baba olmayı bile biliyor da toplumda nasıl yaşanır mi bilmiyor?

Aile yemeği yapıp babayı evde tek iftar yapması icin birakmak nedir..

Olur muz?kendinize cevap verin. Olmaz

Aksi kaza siz bir yanlış yapsaniz eşinizin ailesine, o yazlık başınıza indirilir.

Eşinizi ilkin güzellikle uyarın.

Baktınız olmuyor kavga edin. Icabında sinir krizi geçirin.

Halen daha devam ediyorsa siz de kv ile kp yi aramayi sormayi birakin.

Ama en başta tavrınız net olsun. Uyarırken de duyduğunuz rahatsızlık duruşunuzdan belli olsun.

Evlilik fedakarlık gerektirir, ama bu fedakarlık tek taraflı olunca insan kendini kullanılmış hisseder. Bunca zaman sabretmenize bile şaşırdım. Ne demek kapıya kadar gelip içeri girmemek. Yeri geliyor yüzüne bakmayacağımız insanlara bile selam veriyoruz eşimizin hatırına . Bence eşiniz size yeterince değer verseydi aileniz konusunda bu kadar küçük bir fedakarlığı da yapardı.

Karşınıza alin anlatın.

Değil. Hiç zor değil.

Ben nişanlıyken kv evine gittim. Başka şehirde yaşıyordu. Beni zaten nişan öncesi 1 kere gördü. Nişanda da 1 kere gördü. Sonra evine gidince gördü. Orda üst baş çıkarıp evde giyeceklerimi giydim(tişört tayt)

O nedir?
Doktora gittin mi?
Çok büyükmüş?

Ben nişan atmaya kalkınca da toplanıp bizim yaşadığımız sehire geldiler. Aileme her şeyi anlatamadim utandım. Sadece seni almayız diye mi korktun dedi şeklinde anlattım.

Babam da dedi ki:
Benim kızım çok güzeldir. Çok kusursuzdur. ama sen illaki kusur görmek istersen oğluna bak. Onun da kafasında sac yok. Bi daha buna benzer bi şeyolursa buraya kadar sakın zahmet etmeyin "

Evet görüşmeyi kestim. Ama eşim çok üzülüyordu. Artık senede 1 ya da maksimum 2 kez evine gidip 1 saat ziyaret ediyorum.

Onun olduğu şehire gitme amacım da asla kendisi değil. Ablam orda yaşıyor. Ve ben üniversiteyi o sehirde okudum. Eşimle oralarda tanıştık. O şehirin bende hatırası var.

Yoksa Allah biliyor ya. O kadın için değil baska bir sehire ziyarete gitmek,o kadın için günahımdan vazgeçmem ya.

Fazlası gelmiyor elimde.

Eşiniz evlenmeyi pek iyi biliyor hatta baba olmayı bile biliyor da toplumda nasıl yaşanır mi bilmiyor?

Aksi kaza siz bir yanlış yapsaniz eşinizin ailesine, o yazlık başınıza indirilir.

Ama en başta tavrınız net olsun. Uyarırken de duyduğunuz rahatsızlık duruşunuzdan belli olsun.
Allah aşkına o kayınvalideyle görüşme arkadaşım.Lanet olsun insan değilmiş.Babanın cevabına ise bayıldım.

Karşınıza alin anlatın.

Değil. Hiç zor değil.

O nedir?
Doktora gittin mi?
Çok büyükmüş?

Babam da dedi ki:

Fazlası gelmiyor elimde.

Nasil garip insanlar var yahu nasıl çirkin bir üslup kayınvalidenizin üslubu insan hayret ediyor.

Allah aşkına o kayınvalideyle görüşme arkadaşım.Lanet olsun insan değilmiş.Babanın cevabına ise bayıldım.
Onunla ilgili bir konu açıp çoğunluğun fikrini ögrenmek istiyorum. Zira gerçekten seytanım mi konusuyor mantığım mi bilemiyorum. Böyle anlatamadığım bir acıdır siźidir içimde.

Teşekkür ediyorum hepinize. Bir yanlış anlaşılma olmuş sanırım. Ben aileme değer veriyorum elbette hatta kendi aile problemlerimi eşime yansıtmam. Babam hakkında tuhaf diye konuşmamın sebebi aslında babama karşı olan duygularımı yumuşatmaya çalışmam. Hiçbir zaman bize babalık yapmamış,malını parasını sevgisini sakınmış,herkesi kötü kendisini iyi gören,anneme hakaretler eden,bencil biri. Ablamla ikimiz üniversitede okurken bir tl para göndermemiş ama kendisine kucak dolusu yiyecekler alan biri. Ben ortaokuldayken tek başıma evden okula okuldan eve giderken “seni izliyorum hep kimseyle konuşma,neler yaptığını biliyorum” diye beni paranoyaklaştırmış,aklınca gözüm üzerinde demeye çalışmış,evlendiğimden beri bir kez aramamış,hamile olduğumu öğrenince hamileymişsin diye arayıp bir dk olmadan telefon kapatmış biri.

Çoğu şeyden eşimin haberi bile yok. Ben bunca şeye rağmen gelip elini öpüyorum babamın. Yani benim değer vermeme ve bunu eşime aşılama gibi bir davranışım yok.

İyi de bunları Kv kp eşiniz bilmiyor bilse bile onlar yaşamamış

Yani bunları yaptı Zamanında diye birine tuhaf demem

Kaldı ki Kv kp neden çağırmadı ben onu soruyorum

Anneniz ve siz Adamı evde bırakıp gitmişsiniz ondan utanıyor musunuz

Sonuçta anlatmadığınız birşeyler var gibi

Dünürler toplu davet edilir kızım sen ve annen gelsin baban gelmesin denmez ki

Yine eşiniz o eve evlenmeden hiç mi gelmedi

Herseyimiz ayni sanırım ayni sorunlar bndede var 9 aylik evliyim esin babasıyla birlikte calisiyor haftanın 2 günü onun ailesiyleyiz ayrıca birlikte çalıştığı için ailesini hergun görebiliyor. Ama bizim hergun gorusmemize mutlaka bi laf söyler eder bozar moralimi kendi ailesine tam teşekkürlu hizmet bekler benim ailemi görünce aynı şekilde bi an önce o an bitsin ve uzaklassin ister seni en iyi ben anlarim 😐

İyi de bunları Kv kp eşiniz bilmiyor bilse bile onlar yaşamamış

Yani bunları yaptı Zamanında diye birine tuhaf demem

Kaldı ki Kv kp neden çağırmadı ben onu soruyorum

Anneniz ve siz Adamı evde bırakıp gitmişsiniz ondan utanıyor musunuz

Sonuçta anlatmadığınız birşeyler var gibi

Dünürler toplu davet edilir kızım sen ve annen gelsin baban gelmesin denmez ki

Yine eşiniz o eve evlenmeden hiç mi gelmedi
İftar vakti yoldaydık henüz. İftardan 15 dk sonra evdeydik. Ben kvlere gittiğimde iftar olmuştu çoktan yani. Babamı da çağırabilirlerdi elbette. O önceden yemeğini yer bizi beklerdi. Ama ben yoldaydım ve kvlerde yemek yiyeceğimizden haberim yoktu. Annemlerde yerim diye düşünmüştüm

Ayrıca sizde tuhaf deyip durmuşsunuz babanıza, baba o baba, etraftaki baba müsveddelerine bakıp hürmet gösterin babanıza, siz sayın ki eş kişisi de saysın. Bu evlatları zor zahmet büyüt sonra seni beğenmesin, vay emeklere vay... Yazık.
Ne saçmalıyorsunuz allah aşkına? Babamı çok mu iyi tanıyorsunuz da böyle saçma sapan konuşuyorsunuz? Baba değil iskele babası benim babam. Hala ona baba diyor olmama şükretsin. Ama ben her şeyi görmezden gelip elini öpüyorum saygısızlık etmiyorum. İçimde bir gram sevgi yok. Büyümemde yetişmemde okumamda hiçbir katkısı yok. Sadece yapım aşamasında emeği olduğu için de hürmet etmek zorunda değilim. Ben kendimi satıp para kazansam bu para nereden geldi demeyecek biri o. Oturduğunuz yerden ahkam kesmek ne güzel değil mi hanımefendi? Hayret bir şey.

Eşiniz tuhaf ama siz de normal değilsiniz bana göre. Bu gibi konularda iş sizde bitiyor. Siz dahi kendi ailenize saygı duymuyorsunuz. Babanızı ötelemişsiniz. Siz babanızı ötelerseniz elin oğlu hayli hayli görmezden gelir.
Eşiniz bahsettiğiniz gibi “mikemmel” olsaydı sizi böylesine zor bir durumda bırakmazdı.

Sizin yerinizde ben olsaydın şimdiye kadar yaygarayı koparmıştım. Anama babama gösterilen hürmet kadar karşı tarafın anasına babasına hürmet ederdim. Siz de ağaç kavuğundan çıkmadınız neticesinde. “Mikemmel” kocanıza karşı “Tuhaf” babanızın sizin üzerinizdeki emeklerini çok güzel görmezden gelmişsiniz. Ne kadar kötü de olsa babadır bu, sonuçta sizi okutmuş, büyütmüş bu yaşa getirmiş.
Beni okutan büyüten ve yetiştiren tek kişi annem. Babamın bir vasfı yok asla. Bir emeği yok üzerimde. Buna rağmen saygısızlık etmiyorum. Eşimin çoğu şeyden haberi yok babamla ilgili. O yüzden onun daha çok saygı göstermesini bekliyorum haliyle.

Cok haklisin esini hemen duzeltmezsen boyle gider ama bur sey cok tuhafima gidiyor bu forumda. Ve sizde de var insan rahatsiz oldugu seyleri ilk esine soyler hatta getekirse tartisir. Burda belki binlerce tanimadiginiz insana dert yanarken bu isin asil muhatabi esinize nasil anlatsam derdindesiniz . Soyleyin gerekirse rest çekin anneniz icin cok uzuldum yazik kadina onu saydiracak sizsiniz

Hadi gel bir merhaba de demeliydiniz ilk gün. İstersen değil, hadi gel merhaba de, bu şekilde. Hem kibarca hem de net.
Kedi konusuna gelince. Korkuyorsa bir şey diyemem çünkü çok sevmeme rağmen maalesef ben de hayvanlardan korkuyorum. Yavrulara dokunabiliyorum yalnizca mesela. Ama korku değil sevmemekse olay, o biraz kötü. Hayvan sevmeyen insandan korkarım ben.

X