Eşim ailesiyle ilgili problemleri benden saklıyor

Boyle bir durumu nasil saklarlar sizde o evin bir kizisiniz ayrica siz keske annenize soylediginizi soylemeseydiniz. Ben olsam zaten ailecek rezilsiniz benim birine anlatip anlatmamam bunu degistirmiyor diye esime laf sokardim cunku size bu yuzden tavir almasi cok sacma ve cocukca

Eşim bana kız kardeşim gitti dediğinde zaten tahmim ettiğimi ve benden sakladıkları için birşey söylemediğimi söyledim. Kırıldığımı belli ettim ve beni aileden göremediklerini, dışladıkları için üzüldüğümü söyledim. Bu konu yüzünden çok kavgalarımız oldu ne yazık ki.

Annenize anlatmanız çok ayıp. Ben eşime bir şey anlatsam sonra kayınvalidemden duysam çok sinirlenirdim. Eşiniz sizi tanıdığı için saklamaya çalışmıştır. Çok haksız bulmadım ben onları.
Annem hiç bir zaman onlara bu olay hakkında bir şey sormadı ki. Zaten kayinvalidem anneme kendisi anlatti. Sadece ben onceden suphelendigim icin annemle acaba boyle birsey olmus mudur diye konustugum icin annemin haberi vardi. Yoksa annem ne onlara birsey soyledi ne de esime

Siz kimseye anlatma denilen şeyi annenize anlattığınız için, annenizin de kimseye anlatma denilmesini pek umursamayacağını düşünmüş olabilirler normal olarak. Haklılar. Gereksiz tavır almışsınız. Hem suçlu hem güçlü gibi olmuş böyle.
Bana kimse annene veya baskasina birsey anlatma demedi. Ben Onlar bana birsey soylemeden once annemle konusmustum boyle birsey olmus olabilir mi bana birsey anlatmiyorlar diye. Uzerinden bir kac ay gecti ve mecbur kaldiklari icin anlattilar. Benim anneme birsey anlattigimdan haberleri bile Yok.

Annem hiç bir zaman onlara bu olay hakkında bir şey sormadı ki. Zaten kayinvalidem anneme kendisi anlatti. Sadece ben onceden suphelendigim icin annemle acaba boyle birsey olmus mudur diye konustugum icin annemin haberi vardi. Yoksa annem ne onlara birsey soyledi ne de esime
Anladım da burda önemli olan nokta kimin ne söylediği değil. Annenizle bunları konuştuğunuzu eşiniz öğrenirse kızar tabi onun ailesinin dedikodusunu yapıyorsunuz ya hani?

Niye böyle bişey desin eşin?sen kimsin?senle evlendi diye ailesinin herşeyin sana dökmek zorundamı ?o kadının kızımısın?çok iyi niyetli biri olsan daha hiçbirşe bilmiyoken gidip anana görümcem galiba evden kaçtı demezsin
Tabii dersin umrundamı o kızın hayatı o kızın psikolojisi kardeşin olsa böyle dedikodusunu yaparmıydın?
Dertlerine derman olmuyorsunuz bari o fesatlığınizı insanlardan uzak tutun

Benimde esimden beklentim tam olarak buydu. Kadinin duymasini istemiyorsaniz bana da anlatmayin demesiydi. Veya boyle birsey esimden sakliyamayiz demesi.

Ben eşime her şeyi anlatırım . Ailemle olan sorunlarımı da bilir . Benim kardeşim kaçsa eşim de bunu hemen ailesine söylese o saatten sonra ona eş olarak güvenmem . Çok açık konuşayım mesele kardeşin kaçması bekaretinin bozulması falan değil . Mesele belli ki doğru bulmadiklari biriydi geri döneceginden emindiler (ki öyle olmuş ) çiğneyip gitmeleri zorlarina gitmiş . Siz daha olay olmadan bir kızın arkasından konuşuyorsunuz . Kusura bakmayın bu eşinizle olan problemi ailenizle konuşmakla aynı şey değil . Siz dedikodu sevneseniz eşiniz size çoktan anlatır derdini paylasirdi .
Daha hicbirsey bilmiyoken gidip galiba görümcem kacmiş diyen biri
Genç bir kızın gizlisini herkese magazin gibi duyuracak seviyede yazık
Konu sahibi yarın senin de kizın olsa evden kaçsa herkese duyur tamammı?herkese şöyle aman saklama

Boyle bir durumu nasil saklarlar sizde o evin bir kizisiniz ayrica siz keske annenize soylediginizi soylemeseydiniz. Ben olsam zaten ailecek rezilsiniz benim birine anlatip anlatmamam bunu degistirmiyor diye esime laf sokardim cunku size bu yuzden tavir almasi cok sacma ve cocukca
Herkes o evin kızı gibi davranmıyor işte davransaydi dedikodu yapmazdi bı evin kızı olan o evin içindekini dışarıdakine yetiştirmez kzaten anlatırdı eşi ki anlatmışda
Ama konu sahibi yine şaşirtmamiş gidip anasına yetiştirmiş hemen

Toplum olarak o kadar dedikoducu fitne fesatız ki
daha hiçbir şey bilmeden bile bı genç kız hakkında konuşabiliyosunuz
Dedikodu yapiyosunuz
Unutmayın ki şu hayatta herşey olabilir bir genç kızın hatasını tüm dünyaya duyurmak kadar iğrenç birşeyde yok bu kul hakkidır cahil birinin hatasını ortmeniz gerekirken insanlara laf veriyorsunuz çok yazik belki o kız pişman olacak ama bu olanları siz insanlara duyurdugunuz için hiç unutulmayacak siz nasıl bir kadına bunu yapabiliyosunuz yarın sizinde kızınız olur görürsünüz ne neymiş
evliliğinizdende bı hayır beklemeyin çünkü böyle laf taşıyan sır bilmeyen saygı bilmeyen insanların evlilikleri çok uzun sürmez.

Bana kimse annene veya baskasina birsey anlatma demedi. Ben Onlar bana birsey soylemeden once annemle konusmustum boyle birsey olmus olabilir mi bana birsey anlatmiyorlar diye. Uzerinden bir kac ay gecti ve mecbur kaldiklari icin anlattilar. Benim anneme birsey anlattigimdan haberleri bile Yok.

İlkokul çocuğu gibi tembihlenmek gerekmiyor. Zaten anlatmaman gerek, laf taşımaman gerek.

Bende olsam bozulurdum niye bu kadar saklandı diye ama onları da anlamak lazım bazı aileler evlatlarıyla sınanır kendi içlerinde yaşamak ister. Başkalarının ağzına sakız etmek istemezler. O yüzden saklamış olabilirler sonuçta kaçmış gelmiş ve tekrar kaçmış falan ucu çok acık bi konu herkes bişey der namusuna laf ederler, haysiyetine laf ederler, aileye laf ederler gibi bir çok şeyi düşünürler e bizim milletimiz zaten çok yargıç empati kur herkes herşeyi hemen anlatmaz bazı insanlar kapalı kutu gibi çok deşmemek lazım.

Herkes o evin kızı gibi davranmıyor işte davransaydi dedikodu yapmazdi bı evin kızı olan o evin içindekini dışarıdakine yetiştirmez kzaten anlatırdı eşi ki anlatmışda
Ama konu sahibi yine şaşirtmamiş gidip anasına yetiştirmiş hemen
Annesine anlatmasi cok normal ben olsam bende anlatirim bunu dedikodu olarak gormuyorum cok abartmissiniz annesi gidip yaymamis zaten heryere ayrica aile once konu sahibini dislamis kocasi zaten ana kuzusumudur nedir karina anlatma dedikleri seyi anlatmiyor cocuk gibi karisiyla konusmak icin anasindan izin bekliyor resmen.

Annesine anlatmasi cok normal ben olsam bende anlatirim bunu dedikodu olarak gormuyorum cok abartmissiniz annesi gidip yaymamis zaten heryere ayrica aile once konu sahibini dislamis kocasi zaten ana kuzusumudur nedir karina anlatma dedikleri seyi anlatmiyor cocuk gibi karisiyla konusmak icin anasindan izin bekliyor resmen.
Ay aile içinde kalmasını istediğiniz bir olayı kocanız gidip annesine söylese ortalığı yıkarsınız konu kadının annesi olunca nasıl güzelleyeceğinizi şaşırdınız.

Ay aile içinde kalmasını istediğiniz bir olayı kocanız gidip annesine söylese ortalığı yıkarsınız konu kadının annesi olunca nasıl güzelleyeceğinizi şaşırdınız.
Yo kvdem cok iyidir ben zaten ondan saklamam esimde anlatsa olay haline getirmem annelerimiz yabanci degil bizim icin oyle en azindan sizin gibi bakmiyoruz duruma

İnsanlar aile içini herkese duyurmaya mecbur diil sizde o zaman herseyinizi eşinizin annesi bilsin söyleyin
Siz dedikodu olarak gormuyosunuz ama DEDİKODU.
bunun anası danası yok kim olursa olsun başkası ile ilgili biseyi söylersen dedikodudur
Konu sahibinin kocası da iyi yapmış soylememiş ben olsam bende bu karakterdeki bir insana hicbirseyimi anlatmam.

Öfff çok fenasınız ya fellik fellik laf arıyorsunuz resmen. İlk duyduğunuzu da koşa koşa ananıza yetiştirmişsiniz zaten. İnsanlar tevekkeli sır vermiyormuş size.
Ya hiç sorma anlatmiyosalar demekki biliyolar ne olduğunu sanane ya sanane milletin ozelinden dimi
daha hiçbir şeyden haberi bile yokken gidip anasına galiba gorumc evden kaçmış demiş bu kadar fena biri

Benimde esimden beklentim tam olarak buydu. Kadinin duymasini istemiyorsaniz bana da anlatmayin demesiydi. Veya boyle birsey esimden sakliyamayiz demesi.
Niye herşeyin bu kadar içinde olmak zorundasınız ki? Sizden izin mi alacak koca adam kardeşi ile ilgili mesele hakkında? Her şeye haddinizden fazla burnunuzu soktuğunuz için eşiniz ve ailesinin tepkisini çekiyorsunuz, kaynananız sizin ananızla harika ilişkinizi kıskandığı için değil.

Ya hiç sorma anlatmiyosalar demekki biliyolar ne olduğunu sanane ya sanane milletin ozelinden dimi
daha hiçbir şeyden haberi bile yokken gidip anasına galiba gorumc evden kaçmış demiş bu kadar fena biri
Kadın kaçmamış zaten, ayrı evde yaşamak istemiş. 🌝 Demek ki çok wowowo bi olay o çevrede, gizli kalsın istiyorlar.

X