Eşim ailesiyle ilgili problemleri benden saklıyor

Hakikaten öyle..
Bir gün yorumları okuma fırsatım olmadı, yine ortalık karışmış. Bu cevapla herkese cevap vermeye çalışacağım.

Ben eşimi ailesinden koparamam koparmayada çalışmıyorum, sadece bu konuda annesinin lafıyla hareket etmesi beni üzdü. Keşke aylarca bu kadar belli olan bir şeyi saklamak, yalan söylemek yerine benle de paylaşsaydı. kayınvalidemgile gittiğimizde hep yeni bir yalan uydurmak zorunda kalıyordu, yok işe gitti, arkadaşının yanına gitti vs.
Ben görümcemin lafının derdinde değilim, bu eşimle benim aramdaki ilişki hakkında.

Şuan görümcemin ne yaptığını nerde, kiminle yaşadığını bilmiyoruz. Sadece arada kayınvalidemle görüşüyor, görüştüklerinde dışarda görüşüyorlar zaten. Kızın kaldığı evde değil.
Kaçmış diyorum çünkü tam olarak öyle oldu, bir gün pılını pırtını toplayıp habersiz çıktı gitti.
Yani bu kadar detaylara takılmanıza şaşırıyorum açıkçası

Annemle konuşmamın yanlış olduğunu hala düşünmüyorum maalesef. Annem benim tek dert ortağım, çoğu derdimi paylaşırım konuşma ihtiyacı duyduğumda ona giderim. Gidip ona buna yayıp laf etmedim ki.

Aslında annenize görümcenizin evi terk ettiğinden çok bunun sizden saklandığını anlatıp dert yanmışsınız yanlış anlamadıysam. Kayınvalide gizlese söylemek istemese hatta yalan söylese çok sorun değil. Sorun eşinizin de size yalan söyleyip gizlemesi.

Anneniz dert ortağınız olabilir ama söylenmemesi gereken şeyi de söylememelisiniz. Başkasının mahremini konuşmaya hakkınız yok. Onu da zan altında bırakmışsınız. İlk akıllarına gelen annesi mi gidip söyledi olmuş. Ayrıca eşyalarını toplayıp evden ayrılan yetişkin biri için niye kaçtı deniyor?

O sırada eşimle eşimin ailesinin dedikodusunu yaparken ben

Sizi benimsememişler sizi aileden görmüyorlar. Sonuçta evinin içinde olanları komşunun yada akrabanın duymasını ister msiin hayır. Onlar da seni bi komşu olarak görüyorlar. Sende samimi olma. Ne gerek var.anlatma herşeyini. Eşinle bu durum için aranı bozma. O ona denileni yapıyor.

Gerçekten herkes bu kadar sırcı mı ? Evli insanların arasında bu kadar sır olmasi bana cok garip geldi, böyle bir durum olsa ben kocamın bana anlatmasını, benimle dertlesmesini isterim. Ha kayınvalidem yüz göz olmak istemiyordur onun yanında bu konuyu açmam. Konu sahibinin annesine anlatmasını da garipsemedim. Kimse konu sahibini nimetten saymıyor oda annesine böyle supheleniyorum bana anlatmıyorlar diye dedikodu yapmış. O aileye resmen sizi almamışlar, üzgünüm ama eşiniz de almamış. Kök aileci bir eşe sahipsiniz

Siz bu kafayla daha çok problem yasarsiniz.

kizin kacmasi bizim kültürümüzde cook travmatik bir olay, bu kadar hassas bir durumu annenize yetiştirmişsiniz hemen.

Anam kız kaçmamış ki zaten ayrı eve cıkmıs

O zaman sizin kök ailenizle ilgili olanları eşinizde annesiyle konuşabilir.Ve siz buna ses çımarmayacaksınız bunu mu anlamalıyız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…