Eşim bana bu sözlerle ne demek istiyor? Ne yapmalıyım?

cevizreceli

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2023
49
42
Merhaba herkese,
Bu siteyi arada takip ediyordum, bu konu için üye oldum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Eşimle severek 3 sene önce evlendik. İkimizin de ilk evliliği, ben 37 eşim 40 yaşında. Şu an çocuğumuz yok. Kayınpederim sağ olsun kira ödemeyelim diye kiradaki evini oturmamız için verdi, orada yaşıyoruz. Evliliğimin başında eşim; çocuk nasip olursa burayı satarız bende de birikmiş bekarlık param var üstüne koyar daha geniş bir ev alırız (3+1), ama ev babamın üstüne olur, tapu onun adına olur demişti. Bende tüm paranı, bekarlık birikimini vereceksin babanın tek çocuğu yok ablanda var, bunu düşündün mü demiştim. Bunu kendi tüm parasını katacağı için dedim, tapuda benim de hakkım olacak dese demezdim. Bu lafımdan dolayı paragöz ilan edildim. Boşanmadan döndük. Bana güvenmedi beni paracı, maddiyatçı olmakla suçladı. Üstüne şu an hiçbir mal olmamasına rağmen mal ayrılığı sözleşmesi yapalım dedi. Mal ayrılığı sözleşmesi yapmadık ama tamam demiştim, sırf paragöz olmadığımı kanıtlamak için o sözleşmeyi yapacaktım.

Geçen gün ileriki yıllarda ekonomi düzelirse ne yapabiliriz diye konu açılınca eşim; ben ilerisi için ev almayı düşünmüyorum, yatırımlık hiçbir şey almayacağım sen istersen kendi paranla ev al, bir şeye yatırım yap ben karışmam, seni engellemem diyor. Hiçbir yatırım yapmayacakmış. Bu oturduğumuz ev sanırım ona kalacak. Ablasına da diğer oturdukları ev kalacak. Evim zaten olacak diye baktığını hissediyorum. Bu arada ortak hesabımız, ortak kartımız yok. Herkesin maaşı kendinde olur, ortak giderler ikimiz tarafından ödenir. Geriye kalan miktar için ise herkes kendi karar verir. Ayrıca bekarlık parası, ablası ve babası ile ortak açtığı bir kasada duruyor. Benim birkaç düğün bileziğimin olduğu banka kasasına bekarlık parasını getirmedi. Bende teklif etmedim zaten. Ben ileride nasip olursa gücüm neye yeterse bir ev almak istiyorum. Tapusu üstüme olan 1 evim olsun istiyorum. Başkasının malına güvenmek fıtratımda yok hele ki eş ailesinin malına hiç güvenmiyorum. Dünyanın bin bir türlü hali var diye düşünüyorum. Sizden tavsiye istediğim konu şu; eşim bana ben hiç ev almayacağım, ileride ekonomi düzelse bile hiç yatırım yapmayı düşünmüyorum, sen istersen kendi paranla ev al, ben karışmam, seni engellemem diyerek ne demek istiyor? Tavsiye verir misiniz? Siz olsanız ne yapardınız?

Yani cano bence sen de anlıyorsundur durumu ama kondurmaıyorsun adam kafadan sakat açıkça. Gelmiş 40 yaşına, evlenmiş yuva kurmuş tabi ki bir ev alırsın, çocuklarına da bırakırsın ne yapacakmış parayı poposuna mı sokacakmış :KK51: Bariz ruh hastası adam, asıl paragöz olan kendisi senden mal kaçırmak için hayatboyu 0 taşınmaz mallla yaşarım diyor resmen manya mıdır nedir ... evlenmeden çnce finans işlerini konuşmak gerekiyor kesinliklei bu noktadan sonra ne yapılır bilemedim. Sonuna kadar haklısın eşşek kadar adam bu, hayatboyu üstüne mal olmadan yaşamak dangalakça bir fikir, konuşun aklını başına almazsa boşanın kaçın yol yakınken. parasını ailesine koymayan, popsuna sokan adamdan hayır gelmez.

Arabanız var mı? Siz de alacağınız evi kendi üstünüze yaparsanız sonuçta o evde eşinizin de hakkı olacak. Çok garip işler gerçekten. Artık her evlilikte böyle hesaplar mi yapılıyor diye düşünüyorum. Bizim de mal varlığımız var hepsini evlendikten sonra yaptık bir kısmı benim üstüme bir kısmı da eşimin üstüne. Hiç böyle şeylerin hesabını yapmadık.

Siz evlilik birliği içerisindeyken bir ev aldığınızda tapusu sadece sizin üzerinize olsa bile eşinizin o evin yarısında hakkı olacak. Yani alınmayın ama eşiniz bana çok art niyetli geldi. Kendiniz için ev alın elbette ama tapuyu nasıl yaparsınız bilemedim, böyle bir durumda mal ayrılığı sözleşmesi sizin yararınıza olur bence.

Sizden tavsiye istediğim konu şu; eşim bana ben hiç ev almayacağım, ileride ekonomi düzelse bile hiç yatırım yapmayı düşünmüyorum, sen istersen kendi paranla ev al, ben karışmam, seni engellemem diyerek ne demek istiyor? Tavsiye verir misiniz? Siz olsanız ne yapardınız?
sana karışmam diyor normali bu. eve tek kuruş verme bırak o geçindirsin, sen birikim yap.
(diğer konuda sen haklısın bu arada, paragöz damgası yemen çok üzücü böyle bir adamla mademki devam ediyorsun kendin için çabala)
alacağınız evde sadece sizin hakkınız olması için sizde anlaşma yapış inş öyle birşey vardır

Merhaba herkese,
Bu siteyi arada takip ediyordum, bu konu için üye oldum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Eşimle severek 3 sene önce evlendik. İkimizin de ilk evliliği, ben 37 eşim 40 yaşında. Şu an çocuğumuz yok. Kayınpederim sağ olsun kira ödemeyelim diye kiradaki evini oturmamız için verdi, orada yaşıyoruz. Evliliğimin başında eşim; çocuk nasip olursa burayı satarız bende de birikmiş bekarlık param var üstüne koyar daha geniş bir ev alırız (3+1), ama ev babamın üstüne olur, tapu onun adına olur demişti. Bende tüm paranı, bekarlık birikimini vereceksin babanın tek çocuğu yok ablanda var, bunu düşündün mü demiştim. Bunu kendi tüm parasını katacağı için dedim, tapuda benim de hakkım olacak dese demezdim. Bu lafımdan dolayı paragöz ilan edildim. Boşanmadan döndük. Bana güvenmedi beni paracı, maddiyatçı olmakla suçladı. Üstüne şu an hiçbir mal olmamasına rağmen mal ayrılığı sözleşmesi yapalım dedi. Mal ayrılığı sözleşmesi yapmadık ama tamam demiştim, sırf paragöz olmadığımı kanıtlamak için o sözleşmeyi yapacaktım.

Geçen gün ileriki yıllarda ekonomi düzelirse ne yapabiliriz diye konu açılınca eşim; ben ilerisi için ev almayı düşünmüyorum, yatırımlık hiçbir şey almayacağım sen istersen kendi paranla ev al, bir şeye yatırım yap ben karışmam, seni engellemem diyor. Hiçbir yatırım yapmayacakmış. Bu oturduğumuz ev sanırım ona kalacak. Ablasına da diğer oturdukları ev kalacak. Evim zaten olacak diye baktığını hissediyorum. Bu arada ortak hesabımız, ortak kartımız yok. Herkesin maaşı kendinde olur, ortak giderler ikimiz tarafından ödenir. Geriye kalan miktar için ise herkes kendi karar verir. Ayrıca bekarlık parası, ablası ve babası ile ortak açtığı bir kasada duruyor. Benim birkaç düğün bileziğimin olduğu banka kasasına bekarlık parasını getirmedi. Bende teklif etmedim zaten. Ben ileride nasip olursa gücüm neye yeterse bir ev almak istiyorum. Tapusu üstüme olan 1 evim olsun istiyorum. Başkasının malına güvenmek fıtratımda yok hele ki eş ailesinin malına hiç güvenmiyorum. Dünyanın bin bir türlü hali var diye düşünüyorum. Sizden tavsiye istediğim konu şu; eşim bana ben hiç ev almayacağım, ileride ekonomi düzelse bile hiç yatırım yapmayı düşünmüyorum, sen istersen kendi paranla ev al, ben karışmam, seni engellemem diyerek ne demek istiyor? Tavsiye verir misiniz? Siz olsanız ne yapardınız?
Eş ilişkisi böyle olmamalı.
Sizle gelecek düşünmüyor demek ki hatta boşanırsak malım bölünmesin diye bile düşünmüş.
Ayrıca onun parası kendine benim param bana ne demek ki
Ortak bir kart olur harcarsın bizim evimizde senin benim yoktur bizim paramız vardır
Daha önce araba aldık yatırım yaptık eşim direkt benim üstüme yaptı
Hiç böyle bir isteğimde olmamıştı ama böyle istiyorum senin üzerine olsun dedi.
Kendi üzerine de alsa hiç alınmazdım lakin bu sözleri etse çok büyük tavır alırdım
Demek ki benle gelecek düşünmüyor ki kendine ev alabilirsin diyor bana diye düşünürdüm.
Bu senin benim olan evde hiçbir zaman bereket olmaz
Bizim olur biz biriz karı kocayız
Allah korusun boşanmak kimse istemez ama arada bir sevgi varsa malı bölüşmekte hiçbir sorun yok
İkinizde emek edeceksiniz
Eşinizin sizle alakalı düşüncelerinde gelecek gözükmüyor, bu çok bariz belli ne yazık ki
Konu parada değil mal mülkte değil
Ortada bir para birleştirip bunu birlikte kullanalım demek var, bir de benim evim var istersen sende yatırım yap kendine ev al demek var
Aralarında çok fark var gerçekten

Merhaba herkese,

Eşiniz açık açık sizi değil hala eski ailesini aile görüyor sizinle birlik olamamis çok uzucu

Merhaba herkese,

40 yaşında tilki olmuş bu bu adama sakın çocuk vermeyin .. sizi ailesi olarak görene dek ..yaşınız geçer korkusu yaşamayın pişman olursunuz görünen köy kılavuz istemez

eşiniz dümdüz boşanırsanız size para kaptırmamanın derdine düşmüş. elden ayaktan düştüğünüz zaman ya da eşinizin başına bir elim kaza gelip de yalnız kaldığınız durumları tamamen görmezden gelerek size güvence sağlaması muhtemel olan yatırımdan imtina ediyor. daha net söylemek gerekirse evlilik birliği bozulduğunda ya da kendisine bi şey olduğu durumlarda yaptığı yatırımın ailesine kalmasının derdine düşmüş. ev satın alınması durumunda kp üzerine yapılması talebi maalesef bu yüzden gelmiş.
ben bu şartlar altında hayatıma bu adamla devam etmezdim.

Ben şunu anlamıyorum. Bu adamları nerden bulup nasıl evleniyorsunuz?

Kuzenlerim arkadaşlarım hep evli
Birinden birinin kocası da böyle değil.

Hadi diyelim adam böyle. Bu adamla nasıl evleniyorsunuz? Bunları kınamak için sormuyorum. Cidden merak ediyorum...

Adam gözünüzün içine baka baka ac gözlü diyor. Sen ben hesabı yapıyor. Hiç güven verici değil.

Bu adamları yalvar yakar evliliğe mi ikna ediyorsunuz. Benimle evlenmezsen seni vururum mu diyorsunuz da böyle zoraki evlilikler ortaya çıkıyor.

Lütfen biri beni aydınlatsın arkadaşlar. Ciddiyetle soruyorum
Çok merak ve hayret içindeyim.

X