Esim beni sinir ediyor

Bence eşinle ciddi ciddi konuşmanın zamanı gelmiş, hastalık derecesinde takıntılı, kontrolcü ve abartıyor. Eşim de bana biraz böyle davranmaya çalıştı ama ben annesiyim bebeğimi benden iyi kimse düşünemez demiştim ve kendi bildiğim gibi yapmaya devam ettim ve ediyorum. Mesela biz dün kent ormanına pikniğe gittik ama hava çok sıcaktı, ben kısa kollu şortlu tulum giydirdim 3 aylık bebeğime, eşim üşür niye böyle giydirdin, altında 40 kat zıbın olsa bile bebek bu vs demeye başladı takmadım, pikniğe gittiğimizde havanın çok sıcak ve bunaltıcı olduğunu görünce birşey diyemedi bana hak verdi. Çocuk sıcaktan emmek bile istemedi, terledi, eve geldiği gibi yıkadık, eşim yıkadıktan sonra bebeği sık sık neredeyse her gün yıkamamı istiyor şimdi. Birde ben evin içinde kısa kollu kıyafetler giydiriyorum diye bana söyleniyordu, şimdi hiçbirşey diyemiyor.

Bence eşiniz obsesif ..şaka yapmıyorum..tedavi olmaz sa hastalık ilerler içinden çıkılamaz hale gelir durumlar..hoş okb 'nın tam anlamıyla bir tedavisi yok bence(etrafımda tedavi olan kişilerden biliyorum) sadece ilaçla baskılanıyor en ufak bir durumda nüksediyor..ama siz tedaviye yönlendirmesiniz...aksi halde işiniz zor

Heyecanlı acemi bir baba😄🌺
Ama yanlış şeyler yapmakta.
Bebek her gün yıkanırsa rahatlar serpilir çok faydalı. Üşütmez, yıkayın.
Ses konusunda da bebeği günlük hayatın seslerine alıştırın o kadar sakınmayın. Zaten henüz fazla duymaz algılamaz.
Siz de hayatınızı bu kadar zora sokmayın bebek geldi alt tarafı, bambaşka bir gezegenden bir canlı gelmedi bu ne telaş be hey adam😄

Eşin annesiyle sürekli irtibat halinde.
Senin bebeği bu evrede tek başına buyutebilecegini düşünmüyor
Annesine soruyor,gelip sana anlatıyor.
Kuvvetle muhtemel KV,ben söylersem kötü olurum.Sana anlatıyım sen de eşine yaptır demiştir.
En azından cocugunu seviyor.
Yakınlaşma problemi ise hayatının merkezinin bebeginiz olması bence.
Yorulacagini düşünüyordur.Seni yordugunda çocuğa yetişmek konusunda güçlük çekeceğini hissediyordur.
İlk çocuk galiba o yüzden de biraz heyecanli.Zamanla düzelecektir.

benimki de aynı hatta fazlası bebeğim 10 aylık ama esim daha düzelmedi bebek büyüdükçe katlanarak arttı . umarım sizinki değişir.( banyo suyunun sıcaklığı , kullandığımız bebek bezi, ıslak mendili ,giyeceği kıyafeti kalınlık incelik , beslenme şekli ,mama sı dışarı çıkarma saatleri evdeki ısı derecesi, apallanırken evin içerisine yaptığı korkuluk tarzı koruyucular koltuk kenarlarına kafasını çarpmasın diye , uyku saatleri ayına göre uyku ve uyanuklık süreleri aradaki saat dilimleri bunlar günlük rutin olanlar daha buraya yazmakla biteremeyeceğim birçok şey ..haaa çiş li bezin popoda kalma süresi bunları eşim belirler ve hiç susmaz )

Eşim sinirimi bozuyor artık. 1.5 aylık bebegim var. Eşim aşırı pimpirikli biri. beni deli ediyor. Aynı görüşte olamiyoruz. Hava sıcak evim en ust kat bebeği bana kalsa her gün yikayacagim eşim üşüturuz diye yok her gün yıkamayalım diyor. En son 3. Gun yıkadık neymiş bebek bikac kere öksurdu diye her gün yıkıyoruz ondan diyor. Evde derece var 26.5 evin ici. Anlamıyorum artık.
Annesi aradı o da her gün yıkamayin hasta olur bebek diyor.
Bir de ses takıntısı. Bebk uyuyor ses yapma bebek yatak odasında uyuyor mutfakta iş yapamıyorum. Ses gidiyor uyancak diyor. Salonda otururken koltukta ses geldi yavaş ses yapma normal ses tonuyla konuşuyorum ses gidecek yavas diyor kemdi kısık sesle konuşuyor. Bebek yatak odada uyuyor biz diğer uctaki salonda kısık sesle kinusuuriuz. annem.arar mutfakta telefonda konuşuyorum ses gidiyor. En son annemler geldi babam sonradan geldi eşim babama merdivenden çıksak olur mu demiş. Babam da bsy diyemez pek olur demiş 64 yaşındaki adama sıcakta 3 kat merdiven çıkarmış.asasor ses yapıyor diye merdiven çıkarmış
sürekli bsy tembihler baan sürekli ama. Şunu yapma ben yokken bebekle balkona çıkma.. Balkonun kenarına yaklaşma.
Ne yap biliyor musun bebek emdikten sonra dik tut gazını çıkar. Diye cümleler kuruyor ben de sanki bilmediğim farklı br şey söyleyecek diye dinliyorum.. Her gün benzer cümleler..
Bir ar gece 10 dk da bir bebeği kontrol ediyordu. Sonra uykusuzum diyor bebek uyurken uyu diyorum yok üzeri açılır flm diyor..
Boş odaya çamaşır asiyordi Ama cam açık değil bir gün iki gün belki bir iki hafta odada çamaşırlar kuruyor ama oda çok kötü deterjan kokmuş artık. Niye cam kapalı diye Baya bi söylendim..çamaşırları balkona asıyor artık.
Hava daha kararmadan perdeyi çeker mesela. Isik açmaz. Oda haliyle karanlık olir niye çektin karanlilkta mi oturalim derim aksam oldu der

Bebek doğduğundan beri telaşım yorgunluğunm baan yetiyor. Zten aaşırıyoruluyorum bir de eşim böyle beni sinir ediyor.. Zten çok uzaklaştım ondan. Oturuyorum bebek uyuyor gelip bi sarılma öpme yok ilgi yok tifon elinde Aynı evde yaşayan iki kişiyiz işte.
Esiniz cok evhamli ama bunu asmalisiniz tamam sessiz olunur da ama bu kadar değil böyle alışırsa bebek ilerde cok sorun yasarsiniz
Yaz geldi yıkayın hergun ben kışın bile her aksam uyku öncesinde yıkar oyle uyuturdum rutinimiz olmuştu eşimle
Biraz rahat olsa hayattan cok daha fazla keyif alacaksınız bebek bu hasta olacak vücut bağışıklık kazanacak direnci yukselecek sürekli esirgersek ileriye dönük cok daha sıkıntı aslında

benimki de aynı hatta fazlası bebeğim 10 aylık ama esim daha düzelmedi bebek büyüdükçe katlanarak arttı . umarım sizinki değişir.( banyo suyunun sıcaklığı , kullandığımız bebek bezi, ıslak mendili ,giyeceği kıyafeti kalınlık incelik , beslenme şekli ,mama sı dışarı çıkarma saatleri evdeki ısı derecesi, apallanırken evin içerisine yaptığı korkuluk tarzı koruyucular koltuk kenarlarına kafasını çarpmasın diye , uyku saatleri ayına göre uyku ve uyanuklık süreleri aradaki saat dilimleri bunlar günlük rutin olanlar daha buraya yazmakla biteremeyeceğim birçok şey ..haaa çiş li bezin popoda kalma süresi bunları eşim belirler ve hiç susmaz )
Eşiniz belirliyor ve yapıyorsa ne güzel. Çok biliyorsan al sen yap deyin ve arkanıza yaslanın bence. 🙄

Beni anlatmissiniz sanki.kizim kolik oldugu icin esime sakin yatak odasinda pantolonunu cikarma ses gelecek diyordum😊ses cikmasin diye nefes almayacaktim nerdeyse.normalde anneler boyle yapar sessizlik olsun diye

Eşim sinirimi bozuyor artık. 1.5 aylık bebegim var. Eşim aşırı pimpirikli biri. beni deli ediyor. Aynı görüşte olamiyoruz. Hava sıcak evim en ust kat bebeği bana kalsa her gün yikayacagim eşim üşüturuz diye yok her gün yıkamayalım diyor. En son 3. Gun yıkadık neymiş bebek bikac kere öksurdu diye her gün yıkıyoruz ondan diyor. Evde derece var 26.5 evin ici. Anlamıyorum artık.
Bir de ses takıntısı. Bebk uyuyor ses yapma bebek yatak odasında uyuyor mutfakta iş yapamıyorum. Ses gidiyor uyancak diyor. Salonda otururken koltukta ses geldi yavaş ses yapma normal ses tonuyla konuşuyorum ses gidecek yavas diyor kemdi kısık sesle konuşuyor. Bebek yatak odada uyuyor biz diğer uctaki salonda kısık sesle kinusuuriuz. annem.arar mutfakta telefonda konuşuyorum ses gidiyor. En son annemler geldi babam sonradan geldi eşim babama merdivenden çıksak olur mu demiş. Babam da bsy diyemez pek olur demiş 64 yaşındaki adama sıcakta 3 kat merdiven çıkarmış.asasor ses yapıyor diye merdiven çıkarmış
sürekli bsy tembihler baan sürekli ama. Şunu yapma ben yokken bebekle balkona çıkma.. Balkonun kenarına yaklaşma.
Ne yap biliyor musun bebek emdikten sonra dik tut gazını çıkar. Diye cümleler kuruyor ben de sanki bilmediğim farklı br şey söyleyecek diye dinliyorum.. Her gün benzer cümleler..
Bir ar gece 10 dk da bir bebeği kontrol ediyordu. Sonra uykusuzum diyor bebek uyurken uyu diyorum yok üzeri açılır flm diyor..
Boş odaya çamaşır asiyordi Ama cam açık değil bir gün iki gün belki bir iki hafta odada çamaşırlar kuruyor ama oda çok kötü deterjan kokmuş artık. Niye cam kapalı diye Baya bi söylendim..çamaşırları balkona asıyor artık.
Hava daha kararmadan perdeyi çeker mesela. Isik açmaz. Oda haliyle karanlık olir niye çektin karanlilkta mi oturalim derim aksam oldu der

Bebek doğduğundan beri telaşım yorgunluğunm baan yetiyor. Zten aaşırıyoruluyorum bir de eşim böyle beni sinir ediyor.. Zten çok uzaklaştım ondan. Oturuyorum bebek uyuyor gelip bi sarılma öpme yok ilgi yok tifon elinde Aynı evde yaşayan iki kişiyiz işte.
Haklısınız rahatsız olmakta ama maşallah çok guzel baba.🧿

Sizin sinirleriniz bozulmakta haklısınız.
Ama rahat adam da zor oluyor.
Mesela çocuk bakımında benim esim aşırı rahat.
Bende buna ayar oluyorum.

Canım biraz zaman geçsin düzelicek. Ilk babalık heyecanı bunlar inan aynılarını birebir ben yaşadım şimdi çok azda olsa var ama eskisi kadar değil tabi 🥰

bence bir an önce psikiyatri ile görüşsün eşiniz paranoya derecesine gelmiş resmen. çok abartıyor bence ve bu kadar korkması normal gelmedi bana. belki de ilk çocuk olduğu için çok endişelidir bir uzmandan yardım almak ikinize de iyi gelebilir.

X