Eşim benim hamile olduğumu söylemiş (olmadığım halde)

Handeli95

Kayıtlı Üye
6 Eylül 2023
554
1.049
Merhaba, önceki konumu hatırlayanlar olacaktır. Eşimin hemen çocuk sahibi olmak istemesi, benim şu an istemememle alakalı. Merak edenler için link;
Anne olmak gerçekten çok mu zor?

Geçen gün eşimin arkadaşı ve eşi geldi(eşiyle çok yakınız, yaşça benden büyük ama her şeyimi paylaşabiliyorum, öz ablam gibi severim ve güvenirim). Bana 'ya bir şey soracağım ama seni incitmek istemem, belki bir problem yaşamışsınızdır o sebeple paylaşmamış olabilirsin ama içim içimi yiyor bir yandan da' dedi. Ya n'oldu acaba dedim korktum bir an. Sonra 'Eşin benim eşime (isim vermemek için eş olarak yazacağım) Handeli hamile büyük ihtimal, kesin belirtiler var, doktora gidip test yaptıracağız. Çok mutluyum, sonunda baba oluyorum vs demiş' dedi. Hatta eşimin arkadaşı kalkıp sarılmış, hayırlı olsun falan diye. Eşim de hepinizi yemeğe çıkaracağım falan demiş. Direkt kesin gibi konuşmuş yani, ortada bir belirti bile yokken. Ben şok oldum. 2 yıldır doğum kontrol hapı kullanıyorum düzenli şekilde, alarm kurulu telefonumda o derece. Hiçbir zamanda şüphem olmadı. Asla öyle bir şey olmadı yani. Direkt yalan söylemiş. Arkadaşım benimle paylaştı ama; eşi sakın sorma, benimle paylaştı, sen söylersen benim sana söylediğimi anlar ve bana güveni kırılır demiş. Bu sebeple eşime de soramıyorum, söz verdim. Sizce bu yalanın amacı nedir? Bir insan eşim hamile diye neden yalan söyler? Bu ortaya çıkacak zaten. İnsanlar sordu işte, çünkü üstünden zaman geçti ve benim hamile gibi bir görüntüm yok. Onlar yalana hiç ihtimal vermedikleri için düşük yaptım sanmışlar. Şoktayım gerçekten. Yalancı gibi gözüktü ayrıca kendisi onlara karşı.

Son düzenleme:
Merhaba, önceki konumu hatırlayanlar olacaktır. Eşimin hemen çocuk sahibi olmak istemesi, benim şu an istemememle alakalı. Merak edenler için link;

Geçen gün eşimin arkadaşı ve eşi geldi(eşiyle çok yakınız, yaşça benden büyük ama her şeyimi paylaşabiliyorum, öz ablam gibi severim ve güvenirim). Bana 'ya bir şey soracağım ama seni incitmek istemem, belki bir problem yaşamışsınızdır o sebeple paylaşmamış olabilirsin ama içim içimi yiyor bir yandan da' dedi. Ya n'oldu acaba dedim korktum bir an. Sonra 'Eşin benim eşime (isim vermemek için eş olarak yazacağım) Handeli hamile büyük ihtimal, kesin belirtiler var, doktora gidip test yaptıracağız. Çok mutluyum, sonunda baba oluyorum vs demiş' dedi. Hatta eşimin arkadaşı kalkıp sarılmış, hayırlı olsun falan diye. Eşim de hepinizi yemeğe çıkaracağım falan demiş. Direk kesin gibi konuşmuş yani, ortada bir belirti bile yokken. Ben şok oldum. 2 yıldır doğum kontrol hapı kullanıyorum düzenli şekilde, alarm kurulu telefonumda o derece. Hiçbir zamanda şüphem olmadı. Asla öyle bir şey olmadı yani. Direkt yalan söylemiş. Arkadaşım benimle paylaştı ama; eşi sakın sorma, benimle paylaştı, sen söylersen benim sana söylediğimi anlar ve bana güveni kırılır demiş. Bu sebeple eşime de soramıyorum, söz verdim. Sizce bu yalanın amacı nedir? Bir insan eşim hamile diye neden yalan söyler? Bu ortaya çıkacak zaten. İnsanlar sordu işte, çünkü üstünden zaman geçti ve benim hamile gibi bir görüntüm yok. Onlar yalana hiç ihtimal vermedikleri için düşük yaptım sanmışlar. Şoktayım gerçekten. Yalancı gibi gözüktü ayrıca kendisi onlara karşı.
Cok istedigi cok belli ama yalan soylemesi de tuaf

Geçen gün eşimin arkadaşı ve eşi geldi(eşiyle çok yakınız, yaşça benden büyük ama her şeyimi paylaşabiliyorum, öz ablam gibi severim ve güvenirim). Bana 'ya bir şey soracağım ama seni incitmek istemem, belki bir problem yaşamışsınızdır o sebeple paylaşmamış olabilirsin ama içim içimi yiyor bir yandan da' dedi. Ya n'oldu acaba dedim korktum bir an. Sonra 'Eşin benim eşime (isim vermemek için eş olarak yazacağım) Handeli hamile büyük ihtimal, kesin belirtiler var, doktora gidip test yaptıracağız. Çok mutluyum, sonunda baba oluyorum vs demiş' dedi. Hatta eşimin arkadaşı kalkıp sarılmış, hayırlı olsun falan diye. Eşim de hepinizi yemeğe çıkaracağım falan demiş. Direk kesin gibi konuşmuş yani, ortada bir belirti bile yokken. Ben şok oldum. 2 yıldır doğum kontrol hapı kullanıyorum düzenli şekilde, alarm kurulu telefonumda o derece. Hiçbir zamanda şüphem olmadı. Asla öyle bir şey olmadı yani. Direkt yalan söylemiş. Arkadaşım benimle paylaştı ama; eşi sakın sorma, benimle paylaştı, sen söylersen benim sana söylediğimi anlar ve bana güveni kırılır demiş. Bu sebeple eşime de soramıyorum, söz verdim. Sizce bu yalanın amacı nedir? Bir insan eşim hamile diye neden yalan söyler? Bu ortaya çıkacak zaten. İnsanlar sordu işte, çünkü üstünden zaman geçti ve benim hamile gibi bir görüntüm yok. Onlar yalana hiç ihtimal vermedikleri için düşük yaptım sanmışlar. Şoktayım gerçekten. Yalancı gibi gözüktü ayrıca kendisi onlara karşı.
ya manipülasyon uyguluyor eşiniz yada bir kaç tahtası eksik kafasında çoçuk yerine önce doktora falan mı gitse yardım alsa

Evet çok istiyor, önceki konumu okuyabilirsiniz bu konuya ekledim.
Anne olmak istersiniz istemezsiniz bu kimseyi ilgilendirmez ama siz ne kadar istemiyorsanız o da o kadar çok istiyor demek ki. Biraz anlayışla yaklaşmak lazım. Ben çok takılmazdım açıkçası.

X