Eşim birlikte olmak istemiyor

canım ben de kısmen böyle şeyleryaşıyorum. eşin pişman oldu mu sana dönmek istedi mi
Evet baya pisman oldu agladi zirladi, ama dönmedim. Ne icin döneyim, rahibe gibi yasamak icinmi? Erkek olarak görmüyordum zaten bir zaman sonra onu, asla pisman olmadim bosandigima.

Ay o kadar kibar ve tatli cevaplar veriyorsunuz ki yorum yapan arkadaslara bayildim uslubunuza :KK51: durumunuza gelince bir kadin olarak çok üzüldüm. Şu siralar birçok kadinin problemi haline geldi bu durum. Dediğiniz gibi bir de danismani deneyin, belki duzelme olur. Lakin yazdiklariniz da "biraz da sen arastir bak"gibi bir cümle kullanmis ya, ben orada bi ima gibi birsey sezdim. Hani sanki sizden kaynakli biseymis gibi. Ya da bisey soyleyecek ama soyleyemiyor, sizin arastirip ogrenmenizi istiyor gibi.:110:

Eşi ile ilişkiye girmemek kanunlara göre direkt boşanma sebebidir erkek girmiyorsa ve kadın da girmiyorsa boşanma sebebidir. Eş kişisi ilişkiye girmeyen tarafa bu sebepten dolayı dava açabilir.ve ilişkiye girmeyen taraf kimse, o kusurludur.
İlk önce sizde de problem varmış ancak siz bunun için çaba göstermişsiniz, ve sonunda aşmışsınız. Ancak o hiçbir şey yapmamış. Eşinizle konuşmanıza rağmen sizi sallamış, anlattığınız kadarıyla elle tutulur bir şey söylememiş ve eyleme de geçmemiş.
Burada siz düşünüyorsunuz sebebini araştırıyorsunuz; ama aslında bunu onun düşünmesi gerekiyor ve onun isteyip çaba harcaması gerekiyor,sizin değil. Psikolojik açıdan da çok yorulmuşsunuz, yani onun sorununun cefasını siz çekiyorsunuz.o ise bekleyelim vb gibi şeylerle sizi geçiştiriyor.
Hakkınızda hayırlısı olsun.

Arkadaşlar merhaba, bu sorunum için buraya üye olmamın sebebi diyebilirim. Ben 7,5 aylık evliyim ve görüşlerinize ihtiyacım var. Uzun gelirse sabrınıza sığınıyorum lütfen okuyun. :KK43:

Durumumu anlatıyorum;

Eşim ve ben ilk 2 ay birlikte olamadık, bunun sebebi benim canımın çok fazla yanmasıydı. Ancak bu konuda hep iletişim halindeydik, ne yapabiliriz, nasıl olabilir diye konuşuyorduk. Baktım olmayacak, canım her denemede yine çok yanıyor, en son doktora gideceğimi söyledim. Eşim buna gerek olmadığını, acelemiz olmadığını ve bekleyebileceğimizi söyledi. Bu sebeple 2 hafta da onun önerisiyle beklememle durum toplamda 2 ayı buldu. Doktora gittim ve hiçbir sorunum olmadığını, vajinusmus gibi bir problemin de bulunmadığını ancak bunun tamamen psikolojik olduğunu, eşimle durumu konuşup ve sürekli/düzenli denemeyle de hallolabileceğini söyledi. Hakikaten de doktora gittikten sonraki 2.denememizde birlikte olabildik. Derken bu durum haftada bir olmaya başladı, ancak doktorun da önerisiyle haftada 2-3 kere olmadığı sürece (en azından belli bir süre için) canımın ilişki sırasında yanmaya devam edeceğini eşime anlattım. Fakat bu durum değişmedi. Haftada bir iken 20 günde bir olmaya başladı ve ben canımın yanmasından ilişkinin ne olduğunu bile anlamadım. Derken 3-4 haftada bir olmaya başladı. Bu konuda yeniden konuşmaya karar verdiğimde toplamda 5 aylık evli ve 3 aydır ilişkiye girebilmiş durumdaydık. Ancak 3 ayda bir elin parmaklarını ancak geçecek bir sayıdaydı bu durum. Ben ilk olarak kendimden kaynaklandığını düşündüm. 3 ay boyunca konuşmayıp içimde çok şey biriktirmiştim. Biraz da psikolojim bozulmuştu haliyle. Hep bi "acaba" duygusuyla yaşıyordum ki sonunda eşimle konuşacak cesareti topladım. Her an böyle şeyleri konuşamıyorum çünkü ters tepebiliyor. Eşime "Biz ortalama 3-4 haftada bir birlikte oluyoruz, bunun farkında mısın?" diye sorduğumda "Evet farkındayım" dedi. Sebebini sorduğumdaysa bir sebebi yok dedi. Beni istemediğini düşündüğümü söyledim. Hemen girişti yok saçmalama yok ne ilgisi var yok nerden çıkarıyorsun bilmem ne. Aradan böyle 2 ay daha geçti kızlar, biraz zaman vereyim dedim. Çok üstüne gitmek de istemiyordum çünkü inkar ediyor bu durumun bir sebebi olmadığını, varsa da sebebini bilmediğini söylüyordu. Bundan 2 hafta önce, yani bu konuşmamızın üzerinden 2 ay geçtikten sonra tekrar sordum. Aşırı derecede psikolojim bozulmuş, her şeye alınır olmuştum. Çok öfkeliydim, bu muameleyi haketmediğimi sürekli kendime söylüyor öfkemi taze tutmama engel olamıyordum. 2 hafta önce tekrar sordum, eşim bana bu ihtiyacını kendi kendine gördüğünü söyledi. Malum kelimeyi kullanmak istemiyorum zaten anladınız. Neden diye sorduğumda git internetten biraz da sen araştır diye bana çıkıştı. Belli ki sorunun kendisinden kaynaklanıyor olmasının acısını benden bu şekilde çıkarıyordu. Çünkü zaten okuduğum makalelerin haddi hesabı yok, tabii o bunları bilmiyordu. Önce sakin başladım, ne sıklıkla yaptığını sordum 2 günde bir olduğunu söyleyince beynim durmuş gibi hissettim. Sebebini soruyorum ne bileyim git biraz da sen araştır diyor. Daha sonra kelimenin tam anlamıyla bir sinir harbi yaşadım, artık daha fazla içimde tutmak istemedim. Bağırdım, çağırdım, öfkemi gizlemedim. Utanmasan beni suçlayacaksın falan dedim. Tabii o da sinirlendi, bir şeyler söyledi falan. Daha sonra ikimiz de sakinleştik. Bu konuda konuşmadan bir yere gelemeyeceğimizi, zamanında benden kaynaklı bir sorun da yaşamış olduğumuzu, bunun kimden kaynaklanırsa kaynaklansın birlikte halledebileceğimiz bir şey olduğunu söyledim. Bana zamana bırakalım dedi. Ancak ben bu şekilde bir 5 ay daha geçirmek istemiyorum kızlar. Nasıl hissettirdiğini bir tek yaşayan bilir. Tabii ki malum mahrem konular öyle herkese de anlatamam, bir tek en yakın arkadaşıma anlatabildim sadece kız da şok oldu. İlişki danışmanına gitmek istediğimi söyledim. O da tamam gideriz ama biraz daha bekleyelim dedi. 1 ay müddet veriyorum dedim ancak beyefendi 1 veya 3-5 ay diye bir sınırlama getirmemi istemediğini, bunun ona baskı hissettireceğini söyledi. Ne kadar bekleyeceğiz daha diyorum bilmiyorum diyor. Belki beni sallıyordur danışmana gitme konusunda, onu da bilemiyorum. Bu arada, ilk zamanlar olsun, sonraları olsun yatak odasında bazı girişimlerim oldu, giyinmeler hazırlanmalar bilmem ne, ancak reddedildim. Dolayısıyla bunun daha çok psikolojik bir sorun olduğunu düşünüyorum. Fakat sebebini hiç bilemiyorum. Tahmin edemiyorum. Danışmana gider miyiz gitmez miyiz onu da bilmiyorum. Lütfen bana bir öneride bulunun. Zorlamak istemiyorum ama bu şekilde günler geçmiyor, ister istemez takılıyorsunuz bu duruma ve açıkçası bu durumu kabullenmekte güçlük çekiyorum. Sanırım kabullenebileceğim bir şey değil. Sizden önerilerinizi bekliyorum, lütfen yazın..

Başınızı ağrıttığım için kusura bakmayın.. Hepinize iyi geceler dilerim...
maahrem belki ama ilişkide siz acı mı çekiyorsunuz
hiç mi yapamadınız
yoksa eşinizde erken boşalma vs mi var
jinekolojik muayene olabiliyor musunuz

ben vajinismusum, muayene olamıyorum.sadece bu nedenle sezeryan oldum.durumunuz sanki vajinismus gibi geldi sanki

10 yıl evli kaldım 8 senesi ayda bir falan olarak geçti bu sekiz senede 2 kez ayrıldım sevgi vardı arada düzelecek vs diye tekrar barıştık ama düzelen hiç bir şey olmadı maalesef zamanla arada sevgi de kalmadı artık yanında üstümü değiştirmek bile istemediğimi farkettim baktım düzelmiyor ayrıldım yine olan 20-30 yaş arası olan en güzel yıllarıma oldu. Yani düzelmeyince düzelmiyor umarım sizin düzelir

Yaparken sen acı çektin, senin canın yandıysa onun da yanmıştır muhakkak..

Demekki bi ön sevişme, bi ıslanma durumu olmamış, kuru kuruya yapılmış, bu da eziyete dönmüş..

Gerginlik sebebiyle zaten ıslanma durumu olmaz kadında.. Neyse tavsiyem birde kayganlaştırıcı alıp onunla denemenizdir..

Öte yandan benim de ilk aklıma gelen hem cinsinden hoşlanıyor olabilmesi durumu..

tamam da dönmek istediğini söyleyince sen de cinsel hayatını düzelt öyle döneyim dedin mi
Demedim öyle bişey. Hanım efendi ben ilişkiye girmek için şekilden şekile girecek kadın değilim, beni istemeyeni ben hiç istemem.

Ne yani, illaki boşanacağımı görmesi mi gerekiyordu bunun için? Zorla olacaksa hiç olmasın bukadar düşükmüyüm ben? Benim dememle beni arzulayacak adamı ben erkek olarak görmüyorum, o yüzden düzelip düzelmemesi umurumda bile değildi.

Yani ben anlamıyorum aslında, bir erkekle kavgayla tartışmalarla ilişkiye girdiğinden ne anlar ki bir kadın? Benim şahsen ilişki de seksi bulduğum şey, karşı tarafın beni arzulaması. Oda yoksa ne anladım ben bu işten?

İstemiyorum arkadaş kendiliğinden olması gereken şeyler için çaba göstermek? Madem rahatsız, o zaman sağlıklı bir kadınla evlenmesin.

Hayır bide bunun için mi mücadele etsin kadınlar yok artık...

Demedim öyle bişey. Hanım efendi ben ilişkiye girmek için şekilden şekile girecek kadın değilim, beni istemeyeni ben hiç istemem.

Ne yani, illaki boşanacağımı görmesi mi gerekiyordu bunun için? Zorla olacaksa hiç olmasın bukadar düşükmüyüm ben? Benim dememle beni arzulayacak adamı ben erkek olarak görmüyorum, o yüzden düzelip düzelmemesi umurumda bile değildi.
aslında ben de senin gibi düşünüyorum. erkek olarak göremiyor insan. çok mu kötü bi şey bu istediğimiz anlamıyorum ki.. kadınlığını unutuyor insan

Yani ben anlamıyorum aslında, bir erkekle kavgayla tartışmalarla ilişkiye girdiğinden ne anlar ki bir kadın? Benim şahsen ilişki de seksi bulduğum şey, karşı tarafın beni arzulaması. Oda yoksa ne anladım ben bu işten?

İstemiyorum arkadaş kendiliğinden olması gereken şeyler için çaba göstermek? Madem rahatsız, o zaman sağlıklı bir kadınla evlenmesin.

Hayır bide bunun için mi mücadele etsin kadınlar yok artık...
di mi ne hale geldik

10 yıl evli kaldım 8 senesi ayda bir falan olarak geçti bu sekiz senede 2 kez ayrıldım sevgi vardı arada düzelecek vs diye tekrar barıştık ama düzelen hiç bir şey olmadı maalesef zamanla arada sevgi de kalmadı artık yanında üstümü değiştirmek bile istemediğimi farkettim baktım düzelmiyor ayrıldım yine olan 20-30 yaş arası olan en güzel yıllarıma oldu. Yani düzelmeyince düzelmiyor umarım sizin düzelir[/QUOT
neden yanında üstünü bile değiştirmek istemedin?

10 yıl evli kaldım 8 senesi ayda bir falan olarak geçti bu sekiz senede 2 kez ayrıldım sevgi vardı arada düzelecek vs diye tekrar barıştık ama düzelen hiç bir şey olmadı maalesef zamanla arada sevgi de kalmadı artık yanında üstümü değiştirmek bile istemediğimi farkettim baktım düzelmiyor ayrıldım yine olan 20-30 yaş arası olan en güzel yıllarıma oldu. Yani düzelmeyince düzelmiyor umarım sizin düzelir
neden yanında üstünü değiştirmek bile istemiyordun?

Daha once cinsel hayati oln bir insan miydi esiniz bu konuda bilginiz var mi bilemiyorum ama bu da onemli.yoksa acaba hep boyle miydi ?boyle degilse de sizin sorunlariniz mi soguttu acaba onu

yeniden evlendiniz mi cocuk yokmuydu

Herkes bu sorunu yasayan erkeklere saldiriyor ama bu da bi cesit saglik sorunu. Hasta oldugu icin birini suclamak ne kadar dogru? Düzelmesi konusunda caba göstermemesi de normal cünkü sorunun farkinda degil. Cem kecenin bu konuda bir videosu var. En zor cözülen sorun cinsel isteksizlik diyor. Diger tüm cinsel sorunlarda erkek sorunun cözülmesi icin yanip tutusur. Ama isteksizlik sorunu yasayan icinde bulundugu durumun farkinda bile degildir. Ben arzulanmak isterim, beni istemeyeni ben de istemem falan bunlar cok beylik laflar. Esinizi gercekten seviyorsaniz, sadece seks icin evlenmediyseniz elbette mücadele edersiniz.

X