Eşim boşanmaya karar verdi evi terk etti ne yapacağımı bilmiyorum:((

Konu sizin konunuz olduğu için dağılmaması için fazla şey yazmıyorum ama siz benim yaşadıklarımı 2 yıl önce bilseydiniz siziyle neredeyse aynı fakat yaşadıklarım daha içler acısıydı.O yaşadıklarımın şu anda kalan eseri bir 14 aylık bebeğim karnımda yaşadığı stresten dolayı bir hiperaktif bebek. sabahlara kadar ağlamaktan yastıklar su gibi olurdu ama şimdi çocuklarımdan başka bişey umrumda bile değil.Ama insana en büyük desteği ailesi veriyor o yüzden babanız bence bilsin

Babama söyledım gıtmek ıstıyorsa zorla tutamam ,babasını takmayan adam benı mı dınler...Gitsin
dedı cok da uzgundu:KK43:((

arkadasım merhaba...sen evliliğini kurtarmak ıstıyor musun?yoksa bosanmaya kararlı mısın?son durum ne dusuncelerinde.

Evet canım maalesef hala duygusal bakıyorum ve kurtarılması gerektiğine inanıyorum.Ne önerırsın?

bu adamda belli bir aile yaşantısı kültürü yok, ailesinden yıllarca uzakta yaşamış sonra birden bu kdr aile ile içiçe geçince boğulmuş resmen. Şimdi de aile kavramı olmadığı için senin ne hale geleceğin umurunda değil. Keşke hiç evlenmeseydin böyle biriyle. insanın kendi karakteri önemli filan diyoruz ama yetiştiği aile de çok önemli malesef:KK43:( bu adam insanlığını kaybetmiş resmen sana böyle şeyler yaşatabiliyor son 1 yılda yaptıklarına inanamadım. sen öğretmen değil misin? kpss ye hazırlanıp bir yere atansana. ailenden de kurtulmuş olursun ve iyi bir maaşın olur neden böyle şeyler düşünmüyorsun.

öğretmen degılım kı canım fakulte mezunu oldugum ıcın torpılle ücretlı ögretmenlık yapmıstım öncekı
oturdugumuz semtte.

canım ona dekı bana mutsuzluğunu karşıma geçıp anlatacaksın de,hep altdan alan olunca karşılarında bizi güçsüz ve onlara muhtaç gıbı goruyorlar.yıne bagır çağır boşver içinde kalmasın beeeeeee.naparsa yapsın salak insan.hepsi aynı yola çıkmıormu bagırsakta sussakta.ama dekı geleceksın adam gıbı gececeksın karsıma de... para almam deme kız al.bugüne kadar varlıkta yoklukta cefalarını çeken biz olalım sefasını balını başklarına mı yedırelım?bence hata yapma bu gurur degıl.dekı sana hakkım ne bu dünyada helal olsun ne dıger dunyada .bu bebegın de ah'ı hep üzerinde olsun de.günahsız çocugunu ne hallere düşürdün de.ama ınankı şunu anladım ben.herseyın bedelı var.bıraz naz yap,işte eskı günlerınızden kalma hıç anınız falan yokmu onları göster.biliyorum bunlar zor şeyler.dedıgım gıbı ben bıle şuan zar zor yurutuorum(içimden gelmıor eskısı gıbı onunla olmak) ama bebegımz var tatlım ya.ne güçsüz oldugunu görsün,nede ona muhtaç oldugunu.

cnm konusmuyor dınlemıyor kavga cıkartıyor nasıl konusacagım kı.Acaba sıyorum babam konusurken yanında olup yuzlessem mi
ki,ama korkuyorum susamamaktan!

aldatmadıgını dusunuyorum ama burda herkes o kadar aldatıyor,bırı var dedı kı babama bıle anlatırken bırı olabılır dedııgımı
fark ettım.Çok etkılenıyorum herseyden bu aralar.

sonucta burda bırak gıtsın ıstemıyor demek cok kolay gelıyor ama basınıza gelse ustelık bebek sorumluluguyla
gercekten hıckımse de benden farklı davranmazdı bu bır evlılık bıtısı degıl benım ıcın sebepsızce cocugumun
babasız bırakılması ..

anladıgım kadarıyla adamlar bızı cocuk doguralım dıye tasıyıcı anne olarak kullanıp attılar
Bu nasıl bır erkeklıktır,nasıl kendıne baba dıyebılıyorsun ya dı mı?Sen nasıl kabullendın
medenı mı ayrılıyorsun?İlerde mınıcık bebegının yuzune nasıl bakacak o utanmaz herıf
nasıl ??

Ben kabullendim mi bilmiyorum kafam allak bullak ama o kadar kararlı ki kendimi parçalasam da dönmez bunu gördüm :KK43:( Medeni ayrılıyorum sayılır ama okudum sen hiçbir şey almam gibi şeyler yazmışsın. Sakın! Çocuğunun nafakasını söke söke al. Zaten o değil mi ayrılmak isteyen verir istediğin tutarı. Gurur falan yapma sen kendin için değil çocuğun için istiyorsun.
Çocuğumu göstermem falan diye de tehdit etme. Bu onu hem sinirlendirir hem de çocuğun için iyi olmaz. Sonuçta çocuğun babası ve çocuğun ilerde sana anne neden babamla görüştürmedin diyebilir. Onun gelişimi için babasına da ihtiyacı var.
Ya bu boşanma hele de seviyorsan o kadar zormuş ki...Böyle durumu yaşayan ve eşleri daha sonradan pişman olanlar da var mı merak ediyorum doğrusu. İnsan hırs yapıyor pişman olduğu günleri de görmek istiyor. Neyse siyahbeyaz Allah ferahlık versin içine.

Ben kabullendim mi bilmiyorum kafam allak bullak ama o kadar kararlı ki kendimi parçalasam da dönmez bunu gördüm :KK43:( Medeni ayrılıyorum sayılır ama okudum sen hiçbir şey almam gibi şeyler yazmışsın. Sakın! Çocuğunun nafakasını söke söke al. Zaten o değil mi ayrılmak isteyen verir istediğin tutarı. Gurur falan yapma sen kendin için değil çocuğun için istiyorsun.
Çocuğumu göstermem falan diye de tehdit etme. Bu onu hem sinirlendirir hem de çocuğun için iyi olmaz. Sonuçta çocuğun babası ve çocuğun ilerde sana anne neden babamla görüştürmedin diyebilir. Onun gelişimi için babasına da ihtiyacı var.
Ya bu boşanma hele de seviyorsan o kadar zormuş ki...Böyle durumu yaşayan ve eşleri daha sonradan pişman olanlar da var mı merak ediyorum doğrusu. İnsan hırs yapıyor pişman olduğu günleri de görmek istiyor. Neyse siyahbeyaz Allah ferahlık versin içine.

Pekı sebep ne gösterıyor ??Bu kadar sebepsız bır gıdısı kabul edemıyorum ben ya
Kım olsa kabul etmez bunu! Ne demek yanı..Canım onun babasına ıhtıyacı var
dıyorsun da haftada bır gun bırkac saat gördugu baba ancak ''şam babası''olur..
NAFAKA tabı kı alcam hatta calısmadıgım ıcın kızımla bana en az 1750 cıvarı
O zaten daha bgn para bıttı dedım yok dedı.Daha ılk aydan bızı savsaklayıp
5parasız bırakan ama surterken para bulan salak ,sonra nasıl verecek
para da ben ona nasıl guvenecegım bu da var!!! En korkuncu etraftan komsu,
akraba vs herkesın onu sorması dı mı,sen de sınır oluyor musun:KK43:(((
Bugun babam geldıgı ıcın dıger kattakı amcamlar ve esım benı tartaklarken
görup de tum sulaleye yetıstıren salak kuzenım de ordaydı nasıl kacacagımı
sasırdım ınsanların yuzune bakamıyorum resmen:KK43:(

Ortada fırsatını bulur bulmaz eşini tartaklayan bir herif var.
Sonra ortada terkeden bir koca var.
Ortada sorumsuz ve sadece babacılık oynayan bir adam var.
Ortada eşini rezil eden sahipsiz bırakan umursamaz bri var.
Devam etsem ederim inan.
Ve sen hala uzaktan konuşmak kolay başa gelse benden farklı davranan olmazdı diyorsun.
Senden farklı davranıp tek ceksede boşardım o herifi.
Bni bebeğimle yarı yolda bırakıp defolup gittiği için.
Ama yook ben vicdan azabı çekiyosam hatanın büyüğü bende diyorsam beklerimki adam bana geri dönsün.

Merhabalar ben yeni üye olduğum özelden mesaj yazma hakkım yok ama mesaj yazma hakkım olduğunda yazacağım.Sonucu söyleyim şimdi eşim malesef ben istemesemde yanımda ama hiç birşey eskisi gibi değil.o yüzden kararı vermesi gereken kişi sizsiniz ama iyi düşünün çünkü eşiniz dönüp dolaşıp geri dönecektir.Siz şuanda çok acı çektiğiniz için sadece eşinizin dönmesini istiyorsunuz belkiama farzedinki döndü ben eminimki onunda hayatında buarada sizin hiç hoşunuza gitmeyecek şeyler mutlaka olmuştur.Siz bunların hepsini silebilirmisiniz hiçbirşey yokmu gibi yaşamaya devam edebilirmisiniz.

Pekı sebep ne gösterıyor ??Bu kadar sebepsız bır gıdısı kabul edemıyorum ben ya
Kım olsa kabul etmez bunu! Ne demek yanı..Canım onun babasına ıhtıyacı var
dıyorsun da haftada bır gun bırkac saat gördugu baba ancak ''şam babası''olur..
NAFAKA tabı kı alcam hatta calısmadıgım ıcın kızımla bana en az 1750 cıvarı
O zaten daha bgn para bıttı dedım yok dedı.Daha ılk aydan bızı savsaklayıp
5parasız bırakan ama surterken para bulan salak ,sonra nasıl verecek
para da ben ona nasıl guvenecegım bu da var!!! En korkuncu etraftan komsu,
akraba vs herkesın onu sorması dı mı,sen de sınır oluyor musun:KK43:(((
Bugun babam geldıgı ıcın dıger kattakı amcamlar ve esım benı tartaklarken
görup de tum sulaleye yetıstıren salak kuzenım de ordaydı nasıl kacacagımı
sasırdım ınsanların yuzune bakamıyorum resmen:KK43:(

canım konunu takip ediyorum insanların yüzüne bakamıyacak senin hiç bir sucun yok ki niye bakamıyacaksınki sakın böyle düşünme eşin utansın allah eşinde akıllar versin benim halamın kızının eşi 8 ay eve gelmdi sadece arada glip ihtiyaclarını karşılayıp gidiyordu daha sonra kızın gece evi yandı kız eşinin ailesiyle yaşamaya başladı şi ev gelmemesine ragmen kız yine direndi taki annesigile boşanma celpi gelene kadar annesigile aynı şehirde degil ozaman babası hemen kızını getirdi bunlar ilk mahkemede anlaşmalı olarak boşandı eşi nafaka bile ödüyordu gecen ay pişman oldu ve eşine döndü kızda kabul eti yeniden nihak yaptılar

Ortada fırsatını bulur bulmaz eşini tartaklayan bir herif var.
Sonra ortada terkeden bir koca var.
Ortada sorumsuz ve sadece babacılık oynayan bir adam var.
Ortada eşini rezil eden sahipsiz bırakan umursamaz bri var.
Devam etsem ederim inan.
Ve sen hala uzaktan konuşmak kolay başa gelse benden farklı davranan olmazdı diyorsun.
Senden farklı davranıp tek ceksede boşardım o herifi.
Bni bebeğimle yarı yolda bırakıp defolup gittiği için.
Ama yook ben vicdan azabı çekiyosam hatanın büyüğü bende diyorsam beklerimki adam bana geri dönsün.

Canım ya anlamıyorsun ben cocugumun babası buyumesıne ve kocamın hıc beklemedıgım
bırsey yapmasına takıldım .Adam hamıleyken ayak tırnaklarımı kesen,pazarları yatagıma
kahvaltı getıren adam ya:KK43:( Baskası ıcın bebegımı bırakıyorsa da görmesın bızı daha
ıyı degıl mı..Su an hırs,nefret,sevgı,hiddet,öfke,ölmesını isteme,intıkam alma,canını
yakma vs birsürü şey barındırıyorum ıcımdeeeeeee:KK43:(((((

Merhabalar ben yeni üye olduğum özelden mesaj yazma hakkım yok ama mesaj yazma hakkım olduğunda yazacağım.Sonucu söyleyim şimdi eşim malesef ben istemesemde yanımda ama hiç birşey eskisi gibi değil.o yüzden kararı vermesi gereken kişi sizsiniz ama iyi düşünün çünkü eşiniz dönüp dolaşıp geri dönecektir.Siz şuanda çok acı çektiğiniz için sadece eşinizin dönmesini istiyorsunuz belkiama farzedinki döndü ben eminimki onunda hayatında buarada sizin hiç hoşunuza gitmeyecek şeyler mutlaka olmuştur.Siz bunların hepsini silebilirmisiniz hiçbirşey yokmu gibi yaşamaya devam edebilirmisiniz.

bırkac gun önce sorsaydın evet derdım,ama kafamda hep baskası var şüphelerı oturdugundan berı
hayır dıyebılırım hatta ondan nefret ettıgımı ve bunu ögrenıp de mahkemede kullanmayı herseyden
fazla ıstedıgımı de söyleyebılırım.!!Nasıl seyler olmustur hayatında ?Ne kadar ayrı kaldınız,nasıl döndu .Neden gıtmıstı?

canım konunu takip ediyorum insanların yüzüne bakamıyacak senin hiç bir sucun yok ki niye bakamıyacaksınki sakın böyle düşünme eşin utansın allah eşinde akıllar versin benim halamın kızının eşi 8 ay eve gelmdi sadece arada glip ihtiyaclarını karşılayıp gidiyordu daha sonra kızın gece evi yandı kız eşinin ailesiyle yaşamaya başladı şi ev gelmemesine ragmen kız yine direndi taki annesigile boşanma celpi gelene kadar annesigile aynı şehirde degil ozaman babası hemen kızını getirdi bunlar ilk mahkemede anlaşmalı olarak boşandı eşi nafaka bile ödüyordu gecen ay pişman oldu ve eşine döndü kızda kabul eti yeniden nihak yaptılar

Pişman olanları duymak guzel,ama ben o zaman onu gerı alamam canım olmaz.Ben sıfırdan en bastan
bır hayat kuracagım yerın dıbınden yukarıya cıkacagım!O benım ayagıma ancak bag olur o kadar acıyı
cekıp cocugumun en önemlı dönemlerını tek gecırdıkten sonra!! neden nasıl pişman olmus aDAM..
Ben o kadar aradan sonra tekrar bırsey yasayabılecegımıze ınanmıyorum.

Ben kısa olarak anlatmaya çalışayım en kısası bile uzun olacaktır.Ben eşimle bundan 19 yıl önce evlendim 2 yıldan daha kısa bir süre evli kalıp boşandık bu bizim eşimle ilk evliliğimizdi ilk evliliğimizde bir kızımız oldu kızımız şuanda 18 yaşında üniversitede okuyor.Fakat bu kadar uzun zaman önce evlenmiş olduğuma bakma daha ben 35 yaşındayım ilk evliliğimizi 16 yaşında yaptık.Sonra boşandık 12 yıl ayrı kaldık 12 boyunca eşim elinde olmayan sebeplerden dolayı kızımı sadece 1 kez gördü.Yani yolda görse tanımzdı.Sonra 12 yıl ayrılıktan sonra eşimin bir gün kızımı aramasıyla ve kızımın korkmasıyla eşimle telefonda konuşmak zorunda kaldım.Bu telefon konuşması bizim eşimle yeniden evlenmemizin başlangıcı oldu.Sonra 1 yıl kadar flört dönemi yaşadık ve 2.kez evlendik.Fakat evlenirken ben daha önce evli olduğum kişiyi sildiğimi onu yeni biri olarak gördüğümü düşünüyordum.Çünkü 12 yıl çok uzun bir zaman ve zaman içinde ikimizde heryönüyle değişmiştik.

GZMEYİP sen bebegını 18 yasına getırdıkten sonra mı babalık yaptı ve sen sıneye cekebıldın mı
o kadar yıl unutamamıs mıydın?Ben bu cocuk 3 yasına geldıgınde de gelse almam onu..Bugun bır
arkadasıma gıttım kızı kocası da yanımızdaydı .Hep kızıma bakıp bakıp uzuldum cok mutsuzum
cocugum babasız buyuyecek ve onun yuzunden hep bır yanı eksık kalacak.Ben böyle bırını
nasıl baba yaptım aklıma sasıyorum kı adam melektı seytana döbdu..Bır ... alıp ona buyu
yaptıgına ınanıyorum resmen sadece:KK43:

canım çok üzüldüm okuyunca bende çok zor zamanlar geçiriyorum rabbim yardımcımız olsun . ayrıca bana göre eşin biraz sıkılmış belki kendini baskıda hissediyo yada senin ilgisiz davrandınmı hiç ? bence hemen kesip atma yuva yıkmak çok kolay kurmak çok zor ben neler neler yaşadım yıkmadım o beni terk edene kadar sevmediğini sölediği günler bile oldu gözlerime bakarak sen aceleci davranma fevri hareket etme tartışmaktan ziyade duygusal yaklaş hislerini anlat baktın olmuyo yine aynı ozaman uzak dur ama eminimki o gelicek sana çünkü bebeğiniz var ama önemli olan sadece bebek için değil senin içinde gelsin mecbur hissetmesin bebek için kendini belkide babalık psikolijisini bozdu kolay olmadı alışamadı bence zaman ver

Senın durum benden felaketmıs:KK43:

Evlendikten sonra herşey gayet iyi gidiyordu birbirimizi çok seviyorduk.Aynı iş yerinde çalışıyorduk ve sürekli birlikteydik.Eşim benim ayakkabımı bile ayağıma giydiren biriydi.En ufak bir grip olsam bile ne yapacağını şaşırırdı fakat bu kadar severkende sürekli kavgalar yaşardık.Ailesi yüzünden arkadaşları yüzünden arada yalan söyleme huyları vardı onlardan dolayı çok sık kavga ederdik.Ama her kavgadan sonra eskisinden daha iyi olurduk.Sonra 4 yıla yakın süre benim için deneme süresi denebilirdi ve bana göre herşey yolunda olduğu için bebek yapmaya karar verdim.Ama bebek konusunda bana hep baskı yapardı bebek olmasını çok isterdi ve hayali bir oğlumuzun olmasıydı.Sonra ben hamileliğimi öğrendim çok sevindik hatta beni hemen kuyumcuya götürüp değerli bir hediye almıştı.Ben hamileliğimi öğrendikten 2 hafta sonra elimde sinir sıkışması oldu acil ameliyat oldum.Ameliyatım sırasındada yanımdaydı ama sanki yolunda gitmeyen şeyler başlamıştı gibi eve geç gelmeler başladı ben ameliyattan sonra çok acı çektim hamile olduğum ilaçta kullanamıyrdum.1,5 ay hiç bir şey tutamadım bile hep yattım canım çok acıyordu ve eşim sürekli eve geç geliyordu bir gece kapıyı açmadım.

Hergece sabahlara ağlıyordum yastıklar ıslanıyordu konuşmaya çalışıyordum yalvarıyordum ama sonuç alamıyordum ilk zamanlarda bana işini bahane ediyordu sürekli toplantılarda ve yemeklerde olduğunu söylüyordu.Ama bana sürekli hakaretler etmeye başlamıştı.Hatta o dönemde benim tüm takılarım çalındı ve bu olayda bile inanılmaz hakaretler etti.Sürekli geç gelmeler bazen şehir dışına gitme bahanesiyle eve gelmemeler.Yataklarımız ayrılmıştı.Ailem onunla konuşmak istediğinde aileme karşı beni anlayışsızlıkla suçmalar devamlı benim çok ağır hamilelelik psikolojisi içinde olduğumu söylemeler vs vs ama bana karşı sürekli asık surat sürekli tersleme ve hakaretler devam ediyordu.Artık dayanamaz hale gelmiştim.Hayatında biri olduğuna emindim ama söylediğimde birde üzerime yürüyüp çok büyük yeminler ediyordu.Kendisi rent a car işi yapıyordu ve araçlarının tamamında uydu takip cihazı vardı fakat bununda şifresini değiştirmişti gittiği yerleri uydudan takip edemiyordumda artık.Bir o kadar bunalmışım öyle bir enerji toplamışım ki uydu takibin şifresini kırdım nasıl yaptığımı şimdi bile hatırlamıyorum.Sonra bir taksi tuttuk kızımla biirlikte akşama kadar taksiyle onu takip etmeye çalıştık pc elimizde fakat takip ettiğimizi anlayıp arabasına ardaşına verip arkadaşından başka araba almış.Takiplerimiz sonucunda arabayı arkadaşıyla bulabildik.

Bu olylaylar olurken bebeğime down sendromu teşhisi konuldu amniyosentez yapılacaktı ben çok korkuyordum hep eşimden destek olmasını bekliyordum ama malesef sürekli tersleniyordum.Hiç birşey yemeden içmeden hamilelik yaşıyordumEn sonunda dayanamadım tekrar takip etmeyi düşündüm artık kendime ait taksi tutabileceğim param kalmamıştı.Bir bankadan küçük bir kredi çektim.Bu aradada internette de nasıl takip edebilirim dedektifler vs şeyleri ararken dinleme cihazlı bir telefon olduğunu gördüm çektiğim kredi bu cihazı rahatlıkla almama yetti.Aldım eşim yeni telefonlara bayılırdı bu telefonu ona vermemiz çok kolay oldu.Kızım arkadaşının yeni aldığını falan söyledi hemen kabul etti ve ertesi gün tüm yaptığı konuşmaları ve bulunduğu ortamlardaki tüm konuşmaları dinleyebildim.Dinlemeye başladığım ilk gün herşey ortaya çıktı 2 tane sevgili. Sonra ben bu kadınlardan birine oyun hazırladım müşteri gibi davranıp yanına gittim.Sevgilisi olduğu kişinin eşi olduğumu söyledim

Ve sevgilisini yani eşimi çağırmasını istedim çağırdı orda büyük olaylar olmadan ben hemen ordan ayrıldım.Sonra tabiki eşim bunun rahatlığıyla artık eve hiç gelmemeye başladı aracını takip ettiğimde bir kaç bina aşağımızda ardaşının bekar evinin önünde görüyordum.Hatta bir gece saat 2 de arabayı bizim evine park edip sevgilisiyle arabadan inip arkadaşının bekar evine girişine bile şahit oldum.Bu kadar iğrençlikleri üst üste yaşadım.Sonra iş yerinde yaşadığı bir sorundan dolayı 2 ay tutuklu yargılandı ben gece orda kalması için dua ettim ama 2 aysonra çıktı. Sonra bana gelip yalvarmalar başladı artık doğumuma sayılı günler kalmıştı.Ailemin maddi durumu iyi değildi evimizde kiraydı.Herşeye pişman olduğu vs Bebek doğduktan sonra bebeği almakla tehdit ettiki yapardı da.Şimdi ay nı evdeyiz ama nasıl olduğunu tahmin edin artık.Bu arada iş yeride battı bunların üzerine birde maddi sıkıntı bindi üzerine.Şimdi çalışıyor bize bakıyor ve aynı evdeyiz malesef.Benim bu yaşadıklarımdan sonra hayattan tek beklentim çocuklarımı iyi yetiştirmek.

ee gzmeyıp devam et..

Benım en cok üzüldüğüm konu bugun babamın tamamen sessiz olması oldu kızlar:KK43:(
Gerçekten de tahmin ettiğim gibi bu hayatta yapayalnızmısım:KK43:(( Adam yüzüme bile
bakmadı.Tabi benim kocam onların oglu olmustu,ben onların kızı değilim ki..Kardesım
bıle anneme anlatırken ''bugune kadar ona aıle oldunuz artık ablama olacaksınız''dıye
söylemişti.Gerçekten de hep ben suclandım hani doğru söyleyenı 9köyden kovarlar ya
işte ben o kısıyım.Ya da adı cıkmıs 9a ınmez 8e .İşte o da benım.Tamam asabı biriyim,
sevdıklerımı cok üzer,sevmedıklerımı hıc takmam.Bunun yüzünden psikoloğa da gitmiştim
üniversitedeyken..ama nasıl bır aıle cocugunun arkasında olmaz,cocuklarını ınsanlara
kötuler ya da aılesının ıcındekılerı komsulara anlatır anlayamıyorum.aılemı gördukce nasıl
bır anne olmam gerektıgını ögrenıyorum,onların tam tersi!! Çok mutsuzum .Yalnızım.
Tek basımayım hayatta.
Anneme ''çocugu al arada benım yalnız kalmaya kendımı dınlemeye
ıhtıyacım var ''dıyorum;o da ''neden yalnız kalcaksın cok sacma''diyor.Annem kocamın
kapıyı kırdıgını gösterdıgımde ''ev sahıbıne ne acıklama yapacaksın''dıyen,hamıle oldugumu
söyledıgımde de ''teyzene nasıl söyleyeceksın''(teyzemın bebegı olmuyordu)dıyebılen bırı.
Babam dogum yaptıgım gun bana ''ınsallah bıze cektırdıklerını kızından cekersın''dedıgı ıcın
tartısıp nefesım kesılene kadar agladıgım bırı ve o gunlerde bana kusup naz yapıp
cocugumu görmeye geldıgınde (yan odadaydım)kocama ''sen benım oglumsun.Ben buraya
gelıyorsam sen ve torunum ıcındır''dıyebılen bırı.Resmen esımı sımartıp baslarına cıkardılar!
Siz dusunun artık..

Aılemle sorunlarımı devamlı esıme anlatıp aglamam,içimi tamamen ona dökmem,onu herkese
karsı savunup sımarmam,ona sırtımı gözumu kapatıp dayamam da benım salaklıgım :KK43:(

Neden esımı tercıh ettıgımı,neden onlarla yasamak ıstemedıgımı umarım bıraz olsun acıklayabılmısımdır.
Gercek bır mutsuzluklar silsilesi benı beklıyor,eşimi de süper bekar bir gelecek ve rahat bır hayat!!!
Tek degıl de bızımle bu apartmandan gıtseydı hıcbırsey bu kadar kötu olmayacaktı..

ee gzmeyıp devam et..

Benım en cok üzüldüğüm konu bugun babamın tamamen sessiz olması oldu kızlar:KK43:(
Gerçekten de tahmin ettiğim gibi bu hayatta yapayalnızmısım:KK43:(( Adam yüzüme bile
bakmadı.Tabi benim kocam onların oglu olmustu,ben onların kızı değilim ki..Kardesım
bıle anneme anlatırken ''bugune kadar ona aıle oldunuz artık ablama olacaksınız''dıye
söylemişti.Gerçekten de hep ben suclandım hani doğru söyleyenı 9köyden kovarlar ya
işte ben o kısıyım.Ya da adı cıkmıs 9a ınmez 8e .İşte o da benım.Tamam asabı biriyim,
sevdıklerımı cok üzer,sevmedıklerımı hıc takmam.Bunun yüzünden psikoloğa da gitmiştim
üniversitedeyken..ama nasıl bır aıle cocugunun arkasında olmaz,cocuklarını ınsanlara
kötuler ya da aılesının ıcındekılerı komsulara anlatır anlayamıyorum.aılemı gördukce nasıl
bır anne olmam gerektıgını ögrenıyorum,onların tam tersi!! Çok mutsuzum .Yalnızım.
Tek basımayım hayatta.
Anneme ''çocugu al arada benım yalnız kalmaya kendımı dınlemeye
ıhtıyacım var ''dıyorum;o da ''neden yalnız kalcaksın cok sacma''diyor.Annem kocamın
kapıyı kırdıgını gösterdıgımde ''ev sahıbıne ne acıklama yapacaksın''dıyen,hamıle oldugumu
söyledıgımde de ''teyzene nasıl söyleyeceksın''(teyzemın bebegı olmuyordu)dıyebılen bırı.
Babam dogum yaptıgım gun bana ''ınsallah bıze cektırdıklerını kızından cekersın''dedıgı ıcın
tartısıp nefesım kesılene kadar agladıgım bırı ve o gunlerde bana kusup naz yapıp
cocugumu görmeye geldıgınde (yan odadaydım)kocama ''sen benım oglumsun.Ben buraya
gelıyorsam sen ve torunum ıcındır''dıyebılen bırı.Resmen esımı sımartıp baslarına cıkardılar!
Siz dusunun artık..

Aılemle sorunlarımı devamlı esıme anlatıp aglamam,içimi tamamen ona dökmem,onu herkese
karsı savunup sımarmam,ona sırtımı gözumu kapatıp dayamam da benım salaklıgım :KK43:(

Neden esımı tercıh ettıgımı,neden onlarla yasamak ıstemedıgımı umarım bıraz olsun acıklayabılmısımdır.
Gercek bır mutsuzluklar silsilesi benı beklıyor,eşimi de süper bekar bir gelecek ve rahat bır hayat!!!
Tek degıl de bızımle bu apartmandan gıtseydı hıcbırsey bu kadar kötu olmayacaktı..

Ben yaşadıklarımı en kısasından ve bir çok atlayarak yazdım daha ailesine hiç girmedim bile ve bir çok şeye girmedim.Ama yaşadıklarımız çok benziyor buarada karakter olarakta seni kendime benzettim sevdiklerimi bende üzerim çünkü onları önemserim yaptıkları herşey benim için önemlidir sevmediklerimi de hiç takmam şu anda eşimi hiç takmadığım gibi.Ama tek farkımız kendi ailelerimiz benim babam yok annem ama annem bir tanedir çocuklarımdan sonra benim vazgeçilmezimdir hep yanımda oldu ve halada yanımdadır.

gzmeyıp ınanılmazı cok zor,cok kötu seyler yasamıssım,çok uzuldum gercekten :KK43:(
Kadın affeder ama asla unutmaz derler ya ıste unutulmuyor bu yasanılanlar.İyi
affetmıssınız 19yıl sonra ınanılmaz.!!Ve cocuklarım demıssınız ıkıncı evlendııgnıze
ıkıncı cocugu mu yaptınız böyle bırıne??

Hep dıyorum ya keske ben bu sıteyı eşim gıtmeden keşfetseydım ve o dinleme cihazlı
telefon gıbı fıkırleırnızı daha erken bılseydım..Eşim bana dogumdan berı o kadar farklı
davranıyordu kı tek ıstedıgım ''aldattıgını ögrenıp ''dava acmaktı resmen:KK43:( Nasıl
buraya daha erken gelmemısım ben cok uzgunum cook.

X