Eşim çocuğuma ismiyle hitap etmiyor

Ben de öyle bir şey var diyorum. İsim güzel olsa ne olur olmasa ne olur. Genelde erkek tarafının ismi konuluyor var mı mesela kadının babasının annesinin ismini koyan. Neden bu ataerkil tavır hayret bir şey.

Ayrıca İsimlerin enerjisi vardır. Kuşakların o enerjiyi aktardığı söylenir. Hastalıklar da dahil.
Anne ve baba ismi sevmişse ve çocukları için uygun görmüşse hiçbir sorun yok, istedikleri ismi çocuklarına koyabilirler. İster atalarının isimlerini, isterse başka isimler. Konuyu saptırmayın lütfen.

Anne ve baba ismi sevmişse ve çocukları için uygun görmüşse hiçbir sorun yok, istedikleri ismi çocuklarına koyabilirler. İster atalarının isimlerini, isterse başka isimler. Konuyu saptırmayın lütfen.
Anne babanın içine sinmesi kâfi değil, konunun saptığı da yok. Çocuk memnun mu dedesinin babasının ismini almaktan. Hiç memnun olan görmedim. Ata ismi isteyen gitsin mahkeme kararıyla kendi adını değiştirsin. Anasına babasına yaranıcam diye çocuğu kullanmasın bi zahmet.

Anne babanın içine sinmesi kâfi değil, konunun saptığı da yok. Çocuk memnun mu dedesinin babasının ismini almaktan. Hiç memnun olan görmedim. Ata ismi isteyen gitsin mahkeme kararıyla kendi adını değiştirsin. Anasına babasına yaranıcam diye çocuğu kullanmasın bi zahmet.
Kendi adını sevmeyen gitsin değiştirsin, bunda zaten bir sorun yok. Ama küçücük bebeğe ‘yavrucum senin adını ne koyalım’ diye sorabilecek kimseyi tanımıyorum. Ben ana baba adı illaki konulsun demedim. İsteyen çocuğuna istediği ismi koysun dedim. “ÖZGÜRLÜK” diye bir şey var, anne babalar çocuklarına hangi ismi vermek istiyorlarsa bunda özgürler. Kimseye gidip sen çocuğuna ananın veya babanın ismini veremezsin diyemeyiz. Ayrıca çocuk isterse ilerde ismini beğenmiyorsa değiştirebilir çünkü “ÖZGÜRLÜK” diye bir şey var. Niye bu kadar karıştırdınız konuyu anlamadım.

Kendi adını sevmeyen gitsin değiştirsin, bunda zaten bir sorun yok. Ama küçücük bebeğe ‘yavrucum senin adını ne koyalım’ diye sorabilecek kimseyi tanımıyorum. Ben ana baba adı illaki konulsun demedim. İsteyen çocuğuna istediği ismi koysun dedim. “ÖZGÜRLÜK” diye bir şey var, anne babalar çocuklarına hangi ismi vermek istiyorlarsa bunda özgürler. Kimseye gidip sen çocuğuna ananın veya babanın ismini veremezsin diyemeyiz. Ayrıca çocuk isterse ilerde ismini beğenmiyorsa değiştirebilir çünkü “ÖZGÜRLÜK” diye bir şey var. Niye bu kadar karıştırdınız konuyu anlamadım.
İşte bu bir konu saptırmadır asıl.
Özgürlük konularına da girildiyse tamamdır.
Ben konuyu karıştırmıyorum sizin kafa zaten karışık.

Diyorum ki ata isimlerini koymak bu devirde hoş değil. Hepsi ama hepsi erkek tarafının ismi, bir iki örnek ya vardır ya yoktur kadın tarafına ait olan. Ana babasına yaranmak isteyen kendi ismini değiştirsin. Küçük çocuğa soramayız gibi kelime oyunları yapmayın ayrıca. Benim eşimin ismi de böyle koyulmuş memnun mu hiç değil. Bunca yıl değiştirmek için de uğraşmak istememiş. O işler öyle kolay olmuyordu çünkü.
Bir arkadaşımın da bahsettiğiniz çok modern ismi vardı ama isminden nefret ediyodu çünkü babaannesini sevmiyordu.
Hoş değil işte kardeşim hoş değil. Bir taraftan birileri mutlaka rahatsız oluyor işte. Geçin şu eril kafaları.

Diyorum ki ata isimlerini koymak bu devirde hoş değil. Hepsi ama hepsi erkek tarafının ismi, bir iki örnek ya vardır ya yoktur kadın tarafına ait olan. Ana babasına yaranmak isteyen kendi ismini değiştirsin. Küçük çocuğa soramayız gibi kelime oyunları yapmayın ayrıca. Benim eşimin ismi de böyle koyulmuş memnun mu hiç değil. Bunca yıl değiştirmek için de uğraşmak istememiş. O işler öyle kolay olmuyordu çünkü.
Bir arkadaşımın da bahsettiğiniz çok modern ismi vardı ama isminden nefret ediyodu çünkü babaannesini sevmiyordu.
Hoş değil işte kardeşim hoş değil. Bir taraftan birileri mutlaka rahatsız oluyor işte. Geçin şu eril kafaları.
Bunun neresi eril kafa pardon? İsteyen istediği ismi çocuğuna koyar hanımefendi. Ben de hoş bulmuyorum erkek tarafının aile bireylerinin isminin illaki konulmasını. Ama isteyen anne babalar eğer uygun görüyorlarsa istedikleri ismi koyarlar çocuklarına. Benim buna en ufak bir lafım yok, en ufak. Ama sizin var, bunu sorun haline getiren sizsiniz, siz. Umarım farkındasınızdır bunun. Benim umrum değil, ama bu konu sizi çok germiş maalesef. Bırakın isteyen istediği ismi çocuğuna koysun, A aaa…! Esenlikler 👋🏻

Olur mu kendisi, valide-i muazzama ümmü'l mümninin sahibet'ül makam valide-i kebir valide-i maktule Kösem Sultan 😆😆
Dalga geçiyoruz falan ama, gerçekten ülkede kendini altın aile sanan ve her şeyden üstün gören kayda değer bir aile kitlesi var. Gerçekten de kendilerini hanedan ailesi gibi görüyorlar. Onların yanında diğer insanlar sadece detaydan ibaret.

cocuguna ana baba ismi vermek istemekten asla vaz gecmiycek bu memleket. Bu vizyonsuzdan kurtulun artik. İnsanlar uzaya cikiuo

Gerci bizde ciktik gecen🤣

Siz eşinizin yanında iki ismiyle de hitap edin bazen de sadece Fatma ismiyle hitap edin. O şimdi işi inada bindirdi. Siz böyle ılımlı yaklaşırsanız onunda inadı kırılır o da sizin verdiğiniz isimle seslenir belki. Zamanla ilk ismine evrilir bu. Baktınız olmuyor yardırın. İstediğiniz gibi seslenin. Erkeklere böyle tavırlar hiç yakışmıyor

Kızınız da büyüdüğünde sizin verdiğiniz ismi tercih edecektir zaten

Ama sizin sorununuz sadece isim mi?
Adam uzerinize yürüyüp tehdit etmiş sizi.
Kayınvalideniz kavga çıkarmış hastaneden eve geldiğiniz gün,sizde koşa koşa Fatma ismini koymuşsunuz çocuğa.
Koymasaydınız keşke en başından. Ben olsam bunlar olduktan sonra niyetim varsa da koymazdım o ismi asla.

Selam çareyi buraya yazmakta buldum. Eşimle birbirimizi 15 yıldır tanıyoruz 2 sene önce evlendık. Çocuğumuza annesinin isminı koymak istedı eski isim kabul etmedim sonuna kadar direndim annesi de ismini koydurmak için eşimi hep doldurdu sürekli hamıleliğimde tartıştık en sonunda kabul etmek zorunda kaldım. İlk isim istediğim isim ikinciye annesinin ismini koyduk ama eşim asla kızıma ismiyle hıtap etmiyor . Beni de ilk ismiyle koyduğum ısımle seslendiğimde sert sekılde uyardı onun adı Fatma dedı annesının ismi yanı bende tartıştım o günden Beri kendi de hitap etmiyor bende edemiyorum onun yanında koyduğum ilk isimle oda hitap etmiyor .Bebeğim güzelim vs diye sevıyor. Ben annesinin ısmıyle Fatma diye seslenmesını veya ıkı ısımle seslenmesini istemıyorum koyduğum ılk ısımle seslenmesini istiyorum ama o ne benim ne kendinin koyduğumuz ilk isimle seslenmemizi istemiyor. Annesı üzülmesın diye kesın annesi kendini hep masum gösteriyor ama asla değil doğumdan eve geldim amalıyatlı halımle kavga çıkardı kayınvalidem hastahaneden çıktığımız gün evimde .Eşimde benim üstüme yürüdü seni öldürürüm dedi kafamdan atamıyorum o yaşanan günü eşimi seviyorum ama Çok bunaldım artık ne yapabılırım eşimin koyduğumuz diğer isimle seslenmesı için . Annesi tek ısımle seslenmememız için herkesi dolduruyor sülalesondekıler de seslenmiyor ismiyle bebeğime
Yeni doğum yapmış bir kadının üstüne yürüyüp “seni öldürürüm” demek için o kadını asla sevmiyor olmak lazım, iğrenç bir hareket. İsim konusu için de kaynanan gerçekten aşırı terbiyesiz bi şahsiyete sahip, kimse kendi ismini zorla koydurtmaz bu nasıl bi utanmazlık anlamadım. Annesi olarak istemediğin hiçbir şeyi yapmak zorunda değilsin, asla boyun eğme ve çocuğuna hangi ismi layık gördüysen o isimle seslen. Eşin bu konuda seni tartaklarsa bil ki sevgisi olmadığı kadar saygısı da yok sana.

Selam çareyi buraya yazmakta buldum. Eşimle birbirimizi 15 yıldır tanıyoruz 2 sene önce evlendık. Çocuğumuza annesinin isminı koymak istedı eski isim kabul etmedim sonuna kadar direndim annesi de ismini koydurmak için eşimi hep doldurdu sürekli hamıleliğimde tartıştık en sonunda kabul etmek zorunda kaldım. İlk isim istediğim isim ikinciye annesinin ismini koyduk ama eşim asla kızıma ismiyle hıtap etmiyor . Beni de ilk ismiyle koyduğum ısımle seslendiğimde sert sekılde uyardı onun adı Fatma dedı annesının ismi yanı bende tartıştım o günden Beri kendi de hitap etmiyor bende edemiyorum onun yanında koyduğum ilk isimle oda hitap etmiyor .Bebeğim güzelim vs diye sevıyor. Ben annesinin ısmıyle Fatma diye seslenmesını veya ıkı ısımle seslenmesini istemıyorum koyduğum ılk ısımle seslenmesini istiyorum ama o ne benim ne kendinin koyduğumuz ilk isimle seslenmemizi istemiyor. Annesı üzülmesın diye kesın annesi kendini hep masum gösteriyor ama asla değil doğumdan eve geldim amalıyatlı halımle kavga çıkardı kayınvalidem hastahaneden çıktığımız gün evimde .Eşimde benim üstüme yürüdü seni öldürürüm dedi kafamdan atamıyorum o yaşanan günü eşimi seviyorum ama Çok bunaldım artık ne yapabılırım eşimin koyduğumuz diğer isimle seslenmesı için . Annesi tek ısımle seslenmememız için herkesi dolduruyor sülalesondekıler de seslenmiyor ismiyle bebeğime
Koymayacaktınız annesinin adını

Böyle bir adamla evliysen iki seçeneğin var; ya boşanacaksın yada onun dediğini yapacaksın. Eğer boşanmıyorsan evi savaş alanına çevirip bebeğine yazık etme. Sende Fatma diye hitap et çocuğa.

Dalga geçiyoruz falan ama, gerçekten ülkede kendini altın aile sanan ve her şeyden üstün gören kayda değer bir aile kitlesi var. Gerçekten de kendilerini hanedan ailesi gibi görüyorlar. Onların yanında diğer insanlar sadece detaydan ibaret.
Gerçekten ne korkunç aileler var .
Saf kötülük var çoğu ailede cahillikten kaynaklı herhalde. Başa çıkmanin tek yolu da ekonomik özgürlüğü olan ve psikolojisi sağlam kadın olmak . Sadece ekonomik özgürlük yetmiyor çünkü aklını kacirirsin bu ailelerin içinde .Ruhsal olarak sağlam olmak lazım çok ciddi çürümüşlük var aile yapılarinda . Özellikle eğitimsiz ailelerde

Ohoo iş memnuyete girerse oradan çıkamayız ki çocuklarına kedi adı koyuyor artık insanlar şu garip iki heceli olanlardan. O isimlerden kim memnun olacak yarın öbür gün?
Anne baba istediği ismi koysun ata adı o adı bu adı diye ayrıştırmaya gerek yok. Aile mutluysa ad güzelse kimi ilgilendirir ki.

Konu sahibi size gelince madem istemiyorsunuz duymaya bile katlanamıyorsunuz neden koydunuz? Kocanız sizin fikrinizi zerre önemsemeden anam da anam diyor. Nesini seviyorsunuz? Adam sizi öldürecek hala seviyorum da seviyorum ne aşkmış be arkadaş candan kıymetli.

Anne baba imzası olmadan isim konulması yasaklansın ya. Adamlar gidip istediği ismi koyup şak diye kimliği çıkartıyorlar. geri dönüşü de yok mahkemeyle uğraşmak gerek aksi durumda bi de bu acilen değişmeli anne imzası da
Ben hastaneden çıkmadan bi görevli gelip isme karar verdiyseniz hastanemizde nüfus bölümü var oraya cocugun adını kayıt yaptırın kimlik eve postalansin dedi. Ama ikinizin ortak kararı olmalı dedi biz esimle beraber doldurduk bilgileri.

Bir adam esi ameliyattan çıkınca ayilmadan gitmis ismi için evrakları doldurmuş. Kadın ayilinca hastanedeki o odada baya olay çıkarmış. Kimlik çıktıktan sonra mahkemede 6bin liraya değiştirmiş ismi

Biz esimle ayse yada fatma koymak istedik annelerimizin adı ve ikisininde anlamını beğendik. Kurayı benim anneme çektirdik ama o da kayinvalidemin adını çekti 🤣🙈

Al işte konuyu açıp kaçtı bu üyelerin relaxlığından istiyorum🧿
Ayy leopar burhan sende her konunun altına “Al işte konuyu açıp kaçtı”demek için geliyorsun resmen.Mahalle kavgalarına elinde çekirdekle koşanlar gibisin.Senin zaten kadın kullanıcı olduğunuda düşünmüyorum erkek bir kullanıcısın muhtemelen

Ayy leopar burhan sende her konunun altına “Al işte konuyu açıp kaçtı”demek için geliyorsun resmen.Mahalle kavgalarına elinde çekirdekle koşanlar gibisin.Senin zaten kadın kullanıcı olduğunuda düşünmüyorum erkek bir kullanıcısın muhtemelen
Yahu bilgin yok fikrin var. Maalesef kötü bir takipçimsin. Maalesef her konunun altına bu yorumu yazmıyorum. Hani çok merak ediyorsan arama kısmına kullanıcı adımı yazıp yorumlarımı görebilirsin. Ama sanırım kuyruk acın var olarak yorumladım.
İnan ne düşündüğün umrumda değil ama burada beni reel olarak tanıyanlar var. Çok ağlama istersen. Zira şu gereksiz yorumla dedikoduya koşan varoş teyzelerden bir farkın kalmadı.

Son düzenleme:
X