Eşim her ay regl olup olmadığımı sorduğunda sinirlenip yıpranıyorum

benpapatyadelisi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2023
13
28
35
Selam hanımlar
şimdiye kadar sadece okuyarak yardım aldığım sizlerden şimdi sorumu yazarak fikir almak istedim.

Biz 3 senedir evliyiz ve iki erken kayıp yaşayıp hiç istediğimiz bebiş sonucuna ulaşamadık. Doktorlarla görüşmeler, tüp bebek denemesi, denemenin negatifliği derken artık ümidim kırıldı gibi. Her ay her ay umutlanıyorum acaba mı diyerek bekliyorum eşimin de hevesini ve merakla beklemesini anlıyorum. Ama gel gör ki her ay her ay konuşmaktan laf anlatmaktan sıkıldım. Sorma ben söyleyene kadar her gün sorgulama diyorum, YOK! Her ayın her regl zamanı aynı şeyi anlatsam da yorulduğum anlaşılmıyor. “Stres olmayın rahat olun kural gibi değil oluruna bırakın aklınızdan çıkarmaya çalışın” der psikologlar ve doktorlar. E hadi ben çıkarmaya çalışıyorum uğraşıyorum ama bu her ay laf anlatma çabasıyla nasıl olacak o rahat olma işi?
Tam da şimdi gene kavga gürültü karşımda beni hiç anlamayan biri olunca dayanamadım yazmak istedim. :KK43:(( siz nasıl başa çıktınız bu duygularla ben kendimi nasıl anlatmalıyım?
Üstelik sinirim normal mi değil mi anlamıyorum . Çünkü bana öyle geliyor ki ben eşimin yerinde olsaydım doktorlar “karınızda problem yok ama sizin normal yolla çocuğunuz zor olur” deseydi ben eşim gibi yapmazdım gibime geliyor.
Şuan reglim 4 gün gecikti normalde 27de günde bir olur ve düzenlidir ama test yaptım 2 tane hem de ve negatif.
Offfff oooof

Son derece haklısınız. Eşinize bunun sizi daha çok strese soktuğunu ve kırdığını anlatmaktan başka bir çözüm yok bence. Gerçekten de bu süreçte strese girmek işinize yaramaz. Eşiniz de bir görünsün doktora. Onda da problem gayet de olabilir.
🙏🏻 çok teşekkürler değer görüp yazdığınız için.
Strese girmek işime yaramaz cepte, üstelik doktora beraber göründük , hormonlarımda yumurta sayımda problem yok zaten, onun sprem sayısı hızı kalitesi morfoloji ne ararsan değerler kötü ve düzeltemedik. Varikosel var ameliyat önermeyen doktora denk geldik.
Doktor sizin normal yolla zor diye belirtme sebebi aslında onun değerleri :KK43:

Canım… bu bebek olayları hepimizin psikolojisini bozuyor bizi üzüyor. Benim de sebepsiz yere olmadı daha. Eşinizle iletişiminiz iyi olsa keşke. Belki onun psikolojik destek alması iyi gelebilir. Zaten zor bir durum bu anlarda eşinin de tepkisi daha strese iter seni. Umarım düzelir ve anlayışlı olur 🤍🥲 rabbim tez zamanda evlat nasip etsin inşallah 🤍

Haklısınız . Biraz akışına bırakmalı eşiniz
Hep sorarsa sıkıntı stres yaratır sizde.
Oda sabırlı olmalı
inşallah yakın bi zamanda müjde alırsınız
Hamileyim dualarım sizinle...☺🤰👍🏻

Canım… bu bebek olayları hepimizin psikolojisini bozuyor bizi üzüyor. Benim de sebepsiz yere olmadı daha. Eşinizle iletişiminiz iyi olsa keşke. Belki onun psikolojik destek alması iyi gelebilir. Zaten zor bir durum bu anlarda eşinin de tepkisi daha strese iter seni. Umarım düzelir ve anlayışlı olur 🤍🥲 rabbim tez zamanda evlat nasip etsin inşallah 🤍
Amin inşallah hem size hem bize gelsin tez zamanda hayırlı zamanında 🙏🏻
İletişim iyi olsa keşke, psikolojik desteği kabul edecek biri olsa keşke…

Problemin esinizde olması onda acayip bir baskı yaratmış biraz olsun anlayabiliyorum, bence içinde bu durumu öyle büyütmüş ki sizi strese sokacağını bile bile durduramıyor kendisini bence psikoloğu gorunmesinde fayda var çünkü ondaki stres de onun durumu açısından iyi değil. Kendi iç baskısını size yansıtıyor kolaylıklar diliyorum umarım problemlerinizi çözersiniz. 🙏

Allah'ım kısa zamanda kucağınızı sağlikla doldursun🙏

Bu konuda iletişimi şu şekilde azaltabilirsiniz bi takvim alıp tahmini regl tarihinizi işaretleyin ve görebileceği bir yere bırakın geciktikçe de takvime işaretleyerek konu üzerine sürekli tartışıp birbirinizi üzmeden belki aşabilirsiniz.
Her şey gönlünüzce olsun umarım beklediğiniz haberi hayırlıca alırsınız ❤️❤️

Bence eğer sağlık problemi sizde olmuş olsa ve eşiniz sürekli sorsa daha fazla stres olurdunuz. Hiç sormasa kabullenmiş olsa psikolojik olarak sizi daha başka bir boyuta taşıyabilirdi. Hem problem kendisinde hem de umursamıyor kabullendi hiç sormuyor ilgilenmiyor bile diye dusunebilirdiniz. Kendisinde hissettiği baskıdan ötürü o da çok rahat soramiyordur bence. Sizi de yipratmis süreç anlıyorum ama esinize karşı biraz daha yumuşak olmaya çalışın. Sorununuz ortak olduğu için bu süreç sizi birbirinize daha cok bağlasın

Selam hanımlar
şimdiye kadar sadece okuyarak yardım aldığım sizlerden şimdi sorumu yazarak fikir almak istedim.

Biz 3 senedir evliyiz ve iki erken kayıp yaşayıp hiç istediğimiz bebiş sonucuna ulaşamadık. Doktorlarla görüşmeler, tüp bebek denemesi, denemenin negatifliği derken artık ümidim kırıldı gibi. Her ay her ay umutlanıyorum acaba mı diyerek bekliyorum eşimin de hevesini ve merakla beklemesini anlıyorum. Ama gel gör ki her ay her ay konuşmaktan laf anlatmaktan sıkıldım. Sorma ben söyleyene kadar her gün sorgulama diyorum, YOK! Her ayın her regl zamanı aynı şeyi anlatsam da yorulduğum anlaşılmıyor. “Stres olmayın rahat olun kural gibi değil oluruna bırakın aklınızdan çıkarmaya çalışın” der psikologlar ve doktorlar. E hadi ben çıkarmaya çalışıyorum uğraşıyorum ama bu her ay laf anlatma çabasıyla nasıl olacak o rahat olma işi?
Tam da şimdi gene kavga gürültü karşımda beni hiç anlamayan biri olunca dayanamadım yazmak istedim. :KK43:(( siz nasıl başa çıktınız bu duygularla ben kendimi nasıl anlatmalıyım?
Üstelik sinirim normal mi değil mi anlamıyorum . Çünkü bana öyle geliyor ki ben eşimin yerinde olsaydım doktorlar “karınızda problem yok ama sizin normal yolla çocuğunuz zor olur” deseydi ben eşim gibi yapmazdım gibime geliyor.
Şuan reglim 4 gün gecikti normalde 27de günde bir olur ve düzenlidir ama test yaptım 2 tane hem de ve negatif.
Offfff oooof
Strese bağlı olarak gecikiyor benim 10 gün geçmişti stres yapma Allah büyük bizde istiyoruz Allah vakti zamanında nasip etsin inşallah

X