Eşim, iş arkadaşı, bana ilgisizliği

bende iS yerinde erkek arkadaşlarla sohbet ederim, yeri gelir birbirimizin işlerini yaparız, hepsi kardeşim gibidir, hep iyiliklerini isterim ama hic biri beni iftara çıkarmıyor veya ben onların ismiyle esime hitap etmiyorum. ne münasebet ya? eşim bana o uyuz olduğum kadının ismiyle seslenecek o seslenen ağzındaki dişleri dokeeim ağzına görür elalemin kadınının ismiyle seslenmeyi. he bir de onu iftara çıkaracak neymiş kocası ilgisizmis. kocama neymiş ilgisizliği onunla mı atacakmış? ya çok sabirlisiniz ya gözünüzü yummussunuz. eşiniz de at koşturuyor rahat rahat. onlara hayatı dar ederim....

Ya insan yapmak istedikten sonra her şeyi yapar, laubali bir iletişim ve laçkalaşmış sanki eşiniz ve diğer şahıs arasındaki. Bunu da samimiyet ve kardeşlik arkadaşlık çatısına sokuyor. Aynı şeyi siz yapsanız çok sessiz kalacağını sanmam eşinizin , siz şu an evdeki kuş modundasınız. Kadınla aldatmıştır diyemeyiz ama flörtöz bir diyalog var hissiyatı uyandırıyor.
Ha işin diğer yanı elbette iş yerindeki insanlarla selamlaşacağız, iş dışı arkadaşlık dostluk kurmak isteyebiliriz ama karşı cinsle bu mevzu gerçekleşiyorsa eşleri de dahil ederim o belli sınırlar çerçevesinde düzeyli gider. Burada iki tarafın da eşi ortada yok, dertli bir kadın var güya ne bileyim ateş barut şüphesi her kadının aklına gelir. Evdeki değil de dışarda yasak olan cazip gelir. Sizi egale etmesi şüphe uyandırıyor tek sorun bu ve sınırsız bir iletişim şekli var. Huzursuz olmanız normal
Ve ben şuan ciddi anlamda bende onun gibi bi arkadaş edinip oturup kalkıyım istiyorum sanki intikam almak ister gibiyim anlamıyor başka türlü her şekilde konuştum. En son dün annesine söyledim tüm olanları. Aile içinde konuşalım bi dedi annesi babası çok hassaslar bu konuda kendiside bunu biliyor ve babasından korkuyor özellikle. Ama bunun çözüm olacağını da düşünmüyorum nolucak bilmiyorum

Eşimin ilgisizliği hiç bir şeyi önemsememesi yordu beni 5 yıllık evliyiz ilk yıllar da arada bir kendi kabuğuna çekildiği olurdu ama şuan olay çok farklı. Mesela geçen bi markete gitmiştik orda bileklikler falan vardı ben onlara bakarken onlardan birini gösterip bunun aynısından iş yerindeki bi kadının adını söyledi onda da var dedi ben buna baya bozuldum çünkü bende hangi kıyafet var onu bile bilmez. Ki bu olaydan sonra bir gün beraber dışarı çıktığımız gün eve gelince sordum benim üstümde ne vardı diye sarı bi şey vardı ve o yeşil dedi bende başkasının bilekliğini hatırlıyorsun ben eşinim yanımdayım benim üstümü hatırlamıyorsun diye triplendim sonuç yine ben suçlu oldum. Başka bi gün benim ailemin yanında bana seslenirken adımı şaşırıp yine o kadının adını söyledi niye şaşırdın dediğimde senden çok onu görüyorum ağız alışkanlığı vs dedi geçti ben bunada bozuldum. Şimdi de iftara gideceklermiş yine o kadın ve bir kadın daha bende bunu istemedim ne işin var kadınlarla evli barklı adamsın dedim yine bana kızdı. Gidecez sen sıkılırsın gelme falan dedi yo gelicem bende dedim daha başka konusu açılmadı kaç gündür. Aldatma olduğunu düşünmüyorum ama iş yerindeyken beni hiç aramıyor ya da bi şey soracaksa bir kere arayıp hemen kapatıyor. O kadın hakkında tartıştığımızdan beri onunla mesajlarını falan siliyor. Bu olanlar bana normal gelmiyor kocasıyla gitsin iftara onlarda diyorum o kadının kocası ilgili değilmiş götürmezmiş evde dururmuş hep gibi şeyler söylüyor ama ben gönlünün kaymış olmasından korkuyorum nasıl olacak bilmiyorum benimle hiç ilgilenmiyor bu ve başka (sağlık) sebeplerden dolayı depresyona girdim içimden hep ağlamak geliyor eşime akşamları falan bi hava alıp gelelim mi diyorum yorgunum çıkamam deyip çıkmıyor ben kendim çıktım gece 9-10 arası dolaştım geldim bizim burası ıssız bi yer nerdesin diye merak bile etmedi. Ağladığım zamanlar ağlayıp durma demeleri eve geldiğinde tlf elinde yatıyor uyuyor bu halleri hepsinden bıktım daraldım. Annemlere gideyim biraz kalayım dedim normalde gitme derdi zor salardı kalmaya şimdi gidesin varsa git diyor beni sevmiyor gibi. Bu sabah halılar yıkanmaya gidecekti halıları toplayacaktı akşam unutmuş toplamayı bende zaten içim doluydu milletin bilekliğini unutmuyorsun ama evle ilgili işleri unutuyorsun dedim sabah sabah bana mı sardın eskileri getirip durma önüme diyor ama gece gündüz onları iftara nereye götüreceğini araştırıyor beni öylesine yerlere götürüyor off daraldım
Çok sabırlıymışsınız hakikaten. Kadının bilekliğini hatırlayacak kadar dikkatli, size onun ismiyle sesleniyor, kocasının ilgisizliğini telafi etmeye çalışıyor.. Bunların hiçbiri de olacak işler değil, hele bir de mesaj silme ekleniyor üstüne! Sizin kastettiğiniz manada bi aldatma olmamıştır ama eşinizin ilgisi kaymış gibi o kadına.. Bu hayatta anne-babanın çocuğu haric kimse kimseyle kardeş değildir..

aileleri toplasan…kadını kocası ilgilenmiyor diye iftara götürmeye niyetlendiğini, işyerinde küfürlü konuştuklarını, evde mesajlaştıklarını, kadınlarla iftara gidecek olup seni götürmek istemediğini, böyle eşle ömür geçiremeyeceğini, aldatılma şüphesi taşıdığını söylesen…. Eşin ne yapar, aileler ne der???
Annesine söyledim zaten dün. konuşalım bir araya gelince dedi annesi ve babası bu konularda çok hassas eşimde babasından korkar ama bunların sonucunda yine bana kızar mı diye düşünüyorum neden söyledin diye başka yol bırakmadı ki

Annesine söyledim zaten dün. konuşalım bir araya gelince dedi annesi ve babası bu konularda çok hassas eşimde babasından korkar ama bunların sonucunda yine bana kızar mı diye düşünüyorum neden söyledin diye başka yol bırakmadı ki
Kızarsa kızsın. Hakkı yok kızmaya. Mıy mıy olmayı bırak madem arkanda duracaklar… eşinin seni manipüle etmesine, yaptıklarında yanlış bir şey yokmuş gibi davranmasına aldanma.

Ve ben şuan ciddi anlamda bende onun gibi bi arkadaş edinip oturup kalkıyım istiyorum sanki intikam almak ister gibiyim anlamıyor başka türlü her şekilde konuştum. En son dün annesine söyledim tüm olanları. Aile içinde konuşalım bi dedi annesi babası çok hassaslar bu konuda kendiside bunu biliyor ve babasından korkuyor özellikle. Ama bunun çözüm olacağını da düşünmüyorum nolucak bilmiyorum
Sakın böyle bir şey yapmayın, ne alaka o yapıyor diye yapmak.Sakın böyle bir şey yapmayın.Yapacağınız tek şey somut bir delil bulunca boşanmak.

En doğru tercih siz de sosyal hayatınızı onun ekseni dışında oluşturun bakalım ne olacak, en azından mental olarak rahatlar kafanız dağılır. Tabi bunu çevrenizle yapın aldatır gibi değil😅

Eşimin ilgisizliği hiç bir şeyi önemsememesi yordu beni 5 yıllık evliyiz ilk yıllar da arada bir kendi kabuğuna çekildiği olurdu ama şuan olay çok farklı. Mesela geçen bi markete gitmiştik orda bileklikler falan vardı ben onlara bakarken onlardan birini gösterip bunun aynısından iş yerindeki bi kadının adını söyledi onda da var dedi ben buna baya bozuldum çünkü bende hangi kıyafet var onu bile bilmez. Ki bu olaydan sonra bir gün beraber dışarı çıktığımız gün eve gelince sordum benim üstümde ne vardı diye sarı bi şey vardı ve o yeşil dedi bende başkasının bilekliğini hatırlıyorsun ben eşinim yanımdayım benim üstümü hatırlamıyorsun diye triplendim sonuç yine ben suçlu oldum. Başka bi gün benim ailemin yanında bana seslenirken adımı şaşırıp yine o kadının adını söyledi niye şaşırdın dediğimde senden çok onu görüyorum ağız alışkanlığı vs dedi geçti ben bunada bozuldum. Şimdi de iftara gideceklermiş yine o kadın ve bir kadın daha bende bunu istemedim ne işin var kadınlarla evli barklı adamsın dedim yine bana kızdı. Gidecez sen sıkılırsın gelme falan dedi yo gelicem bende dedim daha başka konusu açılmadı kaç gündür. Aldatma olduğunu düşünmüyorum ama iş yerindeyken beni hiç aramıyor ya da bi şey soracaksa bir kere arayıp hemen kapatıyor. O kadın hakkında tartıştığımızdan beri onunla mesajlarını falan siliyor. Bu olanlar bana normal gelmiyor kocasıyla gitsin iftara onlarda diyorum o kadının kocası ilgili değilmiş götürmezmiş evde dururmuş hep gibi şeyler söylüyor ama ben gönlünün kaymış olmasından korkuyorum nasıl olacak bilmiyorum benimle hiç ilgilenmiyor bu ve başka (sağlık) sebeplerden dolayı depresyona girdim içimden hep ağlamak geliyor eşime akşamları falan bi hava alıp gelelim mi diyorum yorgunum çıkamam deyip çıkmıyor ben kendim çıktım gece 9-10 arası dolaştım geldim bizim burası ıssız bi yer nerdesin diye merak bile etmedi. Ağladığım zamanlar ağlayıp durma demeleri eve geldiğinde tlf elinde yatıyor uyuyor bu halleri hepsinden bıktım daraldım. Annemlere gideyim biraz kalayım dedim normalde gitme derdi zor salardı kalmaya şimdi gidesin varsa git diyor beni sevmiyor gibi. Bu sabah halılar yıkanmaya gidecekti halıları toplayacaktı akşam unutmuş toplamayı bende zaten içim doluydu milletin bilekliğini unutmuyorsun ama evle ilgili işleri unutuyorsun dedim sabah sabah bana mı sardın eskileri getirip durma önüme diyor ama gece gündüz onları iftara nereye götüreceğini araştırıyor beni öylesine yerlere götürüyor off daraldım
Olayın içindekiler konduramıyor ya sizinki öyle olmuş,aldatma yok diyorsunuz fakat yazdıklarınız eşinizin masum olmadığını bağırıyor inanın.Kadını sen asla ağzına alma,eşin falso vermemeye daha dikkat eder.İftar yemeğine asla onay verme,ne demek eşim iki kadın arkadaşını iftara götürecek.
Her zaman yazarım,en fazla aldatma oranı iş arkadaşları arasında gerçekleşiyormuş.İş arkadaşları nın dertleşmesi gereksiz yakınlık kurma çabasıdır,biz niye iş yerindeki erkek arkadaşlara derdimizi anlatmıyoruz.Kararı sen ver artık, böyle devam etmemeli.

Esim baska kadin arkadaslarini bensiz iftara goturemez ve nereye goturecegini dusunemez bune sacmalik hakkinda herseyi biliyor esi ilgisizmis kendisi size ne yapiyor baris aralarinda bisey var en azindan esiniz tarafindan hoslanti var kendinizi kandirmayin iftara birlikte gitmelerinede musade etmeyin

İftara gidilir şirket ofis iş yeri ama, birine denilir ki sen organize et, gelen gelmeyen ve bu toplu şekilde yapılır. İki kadın bir erkek için iftar organize işi hiç duymadım. Bu arkadaşlar arasında bir mevzu.

Aile konusunda, seni tutsalar da herkesin evladı kendine en nihayetinde işler laçkalaşırsa sen öyle olmasaydın oğlum yapmazdı konusu çıkma ihtimali de mevcut.

Ailesinden veya senden çekinse yapmazdı sanmıyorum bir etkisi olacağını tersine daha gizli yapar artık. Söylemesinin sebebi de meşrulaştırmak, ya ben zaten anlatıyordum, aldatan adam söyler mi senin kendi kıskançlığın diyecek en nihayetinde.

Burda çekinmek değil saygı ve sevgi önemli, eşine saygısı olan insan mesafesini korur. Ben hiç bir dişi varlıkla konuşmaz demiyorum ama sınırı yok eşinizin. Konuşsun bu normal de , isim karıştırma olayı 7/24 biri ile konuşursanız isim vs karışır tabi, siz ilgisiz kalın evde solun , elin güya ilgisiz kadınına şefkat göstersin. O bir kadınsa ilgisiz bir eş var ise , sizin eşiniz de diğer kadının kocası gibi davranıyor. Siz ne olacaksınız teselli için başka bir adam mı bulmak lazım bu mantığa göre. Eşi ile anlaşamıyorsa kadın boşansın🤷🏻‍♀️ Psikolojik desteği anlarım hadi, derki size ya hanım böyle böyle bir kadın var biraz dertleri var yalnız sen biraz konuşsan mı motivasyon olur der. Sizin eşiniz niye terapi ediyor böyle anlayamadım. Sizi tersleyecek seviyede yapması hoş değil. Sohbet eder insan dert anlatır bunları anlarım ama başka bir kadın için terslenmek??

Adam seni aldatiyor, sen icine sindiriyorsun, kulagini ceksinler diye anasina babasina sikayet ediyorsun. Peki

Boşan 👍 bariz ortada herşey . Ciğerini sök neyi varsa al 🙈 benim kocam öyle birinin kolundaki bilekliği hatırlicak ,adımı karıştırcak bende onun alnını karışlarım

Aldattığını düşünmüyorum mu? Siz bir düşünün bence. Ona inanmış gibi yapıp gizliden takip edin telefonuna falan bakın(ama farkedilmeden). Aldatmıyorda olabilir ama niyeti var belliki kadın onay verse.

Arkadaşlar yapılması gereken her şeyi söylemişler. Benim size sormak istediğim nasıl bu kadar sakinsiniz? Mesela ben sizin yazınızı okurken yarısına geldiğimde adamı halı çırpma sopasıyla on kere dövdüm. Kesinlikle kendinize gelin karşıdaki adamı da kendisine getirin.

Aldatıyor mu bilmiyorum ama aldatmıyorsa da bugün yarın aldatır , adam sizi gözden çıkarmış belli.
Baya baya ilgisi var iş yerindeki kadına da .

İş yerinde ki kadına bayağ yükselmiş fırsatını bulduğu ilk an aldatır bence. Ben olsam kapının önüne koyardım defosln kimle yemeğe gidiyorsa gitsn.

Halıları toplarken kocanıda içine mi sarsan acaba bana bile sinir geldi.Bana baska kadının adıyla seslenecek hey yavrum hey.Flörtleşme var bariz belliki laçkalık, laubalilik.Ne münasebet iftara götürüyor anası mı babası mı kocası mi yani.Eşinize bi ayar cekmenizin vakti gelmişte geciyor.

X