Eşim mi benmi mantıkli düşünüyoruz

Ev alma komsu al.demisler. Muhit olarak nezih bir yer değilse oturmayin. Ama oturmayacagiz diye de , degerini bulmadan.satmayin. Simdilik tenha olduguna gore henuz degerlenmemis.

Evlendikten sonra eşimin işi belirli şartlar gerektirdiği için 5 sene boyunca işe gidip gelebilmek için birer saatimi yolda harcadım. Şartlar değişince evimizi benim işime yakın tutma şansımız doğdu. Yürüme mesafesi en kısa evi seçtim, 15 dakikada iş yerimdeyim ❤️ Daha ucuza çok daha güzel evler vardı, hatta hemen herkesin hayallerinde olan Bahçeli ve havuzlu villa alabiliyorduk ama istemedim. Bir insanın evi ile işi arasındaki mesafenin kısa olması yer yüzündeki en büyük lükslerden biri bence. Ben olsam çocuğumun okuluna ve eşimin işine en yakın muhite taşınırdım evin büyüklüğüne işçiliğine falan bakmadan.

Sizin oralar gelisir. Esinizi dinlemeyin. Erkeklerde inanilmaz bir araba sevdasi var, dugun takilari vs hep arabaya gider belki farketmissinizdir. Seneye zaten araba alacakmissiniz, bekleyin. Ustelik guzel evlerin yapildigi yerler gelisiyor, toplu tasima, market imkani artiyor

Kızlar bişi sorucam.

Şimdi benim bı evim var eskiden köymuş sonradan şehire dahil edilen çok lüks siteler yapılan bı yer .

Evler gerçek çok güzel ama .
Hep tarla sahiplerine pay verildiği için böyle köy ortamı var hep bahçede uzananalar dedikodular kavgalar .

Birde ulaşım çok sıkıntı
Çok tenha bir yer
Pazar
Market uzak araba şart yani ve bizde araba yok.

Şehir merkezinde güzel evler var eşim diyor evi satalım.Bizim sattigimiz para ile hem ev alabiliriz hem araba hemde borcumuzu kapatabiliriz.

Ama bu kadar ince işçiliği olan şık modern bir eve birdaha denk gelirmiy bilemem.

Sizce mantıklı olan ne.

Normalde merkezde evler daha pahalı olur tezat lik var diye düşünebilirsiniz diye yazıyorum evler çok geniş ferah mis gibi

Sizce mantıklı olan ne

Kızım var araba olmayasi zorluyor bizi.
Ama suda var
Bu sene değil ama senye inşallah araba almış olucaz ozamn fiyatlar ne olur bilmiyorum ama seneye elimize yüklü para gelecek.

Bir taraftan Diyorum sabret seneye araba al sorun bitti eşimde satalim diyor başka bişi demiyor
Satma idare et seneye araba sl ben olsam güzel evimi satmam

Evim yok kiraciyim içi kötu durumda sürekli düzenli temizlik yaparım temizim ama evim öyle demiyor güzel durmuyor ev benim için çok önemli

Kızlar bişi sorucam.

Şimdi benim bı evim var eskiden köymuş sonradan şehire dahil edilen çok lüks siteler yapılan bı yer .

Evler gerçek çok güzel ama .
Hep tarla sahiplerine pay verildiği için böyle köy ortamı var hep bahçede uzananalar dedikodular kavgalar .

Birde ulaşım çok sıkıntı
Çok tenha bir yer
Pazar
Market uzak araba şart yani ve bizde araba yok.

Şehir merkezinde güzel evler var eşim diyor evi satalım.Bizim sattigimiz para ile hem ev alabiliriz hem araba hemde borcumuzu kapatabiliriz.

Ama bu kadar ince işçiliği olan şık modern bir eve birdaha denk gelirmiy bilemem.

Sizce mantıklı olan ne.

Normalde merkezde evler daha pahalı olur tezat lik var diye düşünebilirsiniz diye yazıyorum evler çok geniş ferah mis gibi

Sizce mantıklı olan ne

Kızım var araba olmayasi zorluyor bizi.
Ama suda var
Bu sene değil ama senye inşallah araba almış olucaz ozamn fiyatlar ne olur bilmiyorum ama seneye elimize yüklü para gelecek.

Bir taraftan Diyorum sabret seneye araba al sorun bitti eşimde satalim diyor başka bişi demiyor
Benim için hayatımın büyük bölümünü geçireceğim bana huzur verecek olan yer önemli. Yani merkezde gidip bakardım evlere içimi ısıtan olursa neden olmasın.

Bizim bir komşumuz vardı, 90 larda adam hacı murat arabasını satıp şehrin bir ucunda arsa aldı, herkes enayi misin, şehrin dışında, taşlık arazi ev yapılmaz, tarla ekilmez diye diye sattırdılar adama. Sonra şehir doğuya doğru bir büyüdü bir büyüdü, diğer ilin sınırına dayandı, o beğenmedikleri yer çok katlı binalarla doldu, bir özel üni kuruldu, şehrin cazibe merkezlerinden biri oldu, arsa sahipleri üç beş ev değil en az 8 katlı bina sahibi oldular.

Ev okula uzak, çarşı pazar yok, araba lazım diye ev satılmaz hele de arsası varsa ve, değerlenecekse. Biraz vizyon sahibi olmak lazım, bu şekilde sadece günü kurtarırsınız.

Araba için bekleyebilirsiniz, kiraya verip merkezde kiraya çıkabilirsiniz, ilerisi parlaksa satmayıp başka alternatifler deneyin, yok daha da değerlenmez diyorsanız ev güzel diye de bu sıkıntıları çekmeyin.

Son düzenleme:
Açıkçasi kirayı düşünmüyorum eşimde .evi satınca eşim gerekir se ev almayız araba alırız kafasında güvenmiyorum ona bu konuda
Eğer eşiniz bu kafadaysa satmayın.
Önce ev işini kesinleştirip öyle bir yola girin derim ben.
Evinizin fiyatı yüksekse kira ederi de yüksek olacaktır bu durumda orayı kiraya verip aynı kira ile yaşamak istediğiniz bir yerden ev tutabilirsiniz.
Önü açık olan yerler çok ciddi prim yapıyor çoğunlukla ve şimdi özellikle doğaya kolay ulaşılabilen yerler daha da çok prim yapıyor.

Satmaya karar verirseniz de ev işini garantilemeden satmayı derim.

Çok haklısıniz aslında ama eski evim o kadar kutu gibiydi ki ondan galiba vazgeçemiyorum buradan
Siz normalde calisiyorsunuz ve sadece bu ara evdesiniz, calismiyorsunuz oyle mi acaba? Huzurunuz olmadigindan bahsetmissiniz evin fiziki sartlari kadar ortamin huzuru da onemli tabii. Ben sizin ikileminizi anliyorum. Annem ev hanimidir ve 30 yildir tayinci olmaktan, lojmanlarda kalmaktan cok bunalmis bir durumda. Nerede olursa olsun emekli olup kendi evinde tertemiz oturmak istiyor. Ben de tayinci bir insanim ve nerdeyse 2 3 yilda bir ev degistiriyorum. Ama calisitigim ve evde daha az zaman gecirdigim icin cok da onemli değil yani... Standartlarim daha asgari 😂 kendinizi en iyi siz bilirsiniz. Kiraya çıkıp baskasinin evinin pisligiyle eksigiyle gedigiyle uğraşmak mı, kendi evinizde piril piril oturup komsu vb sorunlarla mucadele etmek mi... İlaveten bu evinizi satmayin bence, satilanin yerine yenisini koymak enflasyon olan ulkelerde zor olabiliyor.

Merkezdeki evler genelde daha eski oluyor. Yeni ve değerlenme ihtimali olan bir evi satıp, eski bir ev almak mantıklı değil bence. Ayrıca eşiniz araba sevdasında daha çok sanki. Parayı arabaya heba edip evsiz kalmakta var ortada.

Siz normalde calisiyorsunuz ve sadece bu ara evdesiniz, calismiyorsunuz oyle mi acaba? Huzurunuz olmadigindan bahsetmissiniz evin fiziki sartlari kadar ortamin huzuru da onemli tabii. Ben sizin ikileminizi anliyorum. Annem ev hanimidir ve 30 yildir tayinci olmaktan, lojmanlarda kalmaktan cok bunalmis bir durumda. Nerede olursa olsun emekli olup kendi evinde tertemiz oturmak istiyor. Ben de tayinci bir insanim ve nerdeyse 2 3 yilda bir ev degistiriyorum. Ama calisitigim ve evde daha az zaman gecirdigim icin cok da onemli değil yani... Standartlarim daha asgari 😂 kendinizi en iyi siz bilirsiniz. Kiraya çıkıp baskasinin evinin pisligiyle eksigiyle gedigiyle uğraşmak mı, kendi evinizde piril piril oturup komsu vb sorunlarla mucadele etmek mi... İlaveten bu evinizi satmayin bence, satilanin yerine yenisini koymak enflasyon olan ulkelerde zor olabiliyor.
Aslında evi daire değilse komşu sorunu da kapı dışarı kalır

Ev size aileden falan mı kaldı eşinizle ortak mı aldınız?
Eğer aileden kaldıysa asla satmayın. Ama eşinizle ortak alındıysa eşinizin mantıklı düşüncesi

X