Esim öldü 3 cocugumun hakkini kaciriyorlar.

Ortanca razı mı peki abisine verilmesine? Eğer o da aynı fikirdeyse, kayınvalideniz ortancanın ve büyüğün hakkını büyük oğluna versin. Sizin rahmetli eşinizin hakkını da reşit olunca çocuklarınıza devretmek üzere size versin (direkt size vermek istemiyor anladığım kadarıyla) İkisi kendi arasında anlaşır sonra. Kayınvalide ile konuştunuz mu ne diyor?

Aynısını ben dedim.siz onun borcu varsa onunkini verin ben varken niye amcasına kalsın dedim.benim genç olmam ne kadar guvenselerde korku var insanoğlu çığ süt emmiş haklı ama amca ne kadar güvenilir.ya kimseye verme sende kalsın ya da ortancaninkini ver dedim vazgecmisti.kimseye vermicem demisti.sonradan noterler doktorlar gizliden demekki

Kaynana niye ölmeden vermek istemiyor? Sadece eşinizin hakkını versin size şimdiden, böyle bir risk ortadan kalksın?
Karadeniz aile yapi ile biraz doğuya benzer bazı noktalarda.kaynanam kuma gelmis beş çocuklu adama.kendinden baya buyuk ilk kadın ve çocuklardan ne kadar haklı bilmem ben çalıştım yaptım deyip herşeyi üstüne yapmış.bu büyük kaynim bu ortamda büyümüş annenin sag kolu okumuş öğretmen ama kanunun aciklari ni yan yolları iyi bilip yapıyor.benim korkum yetim hakkına göz diker mi

Benim tüm aile ile aram iyi düzgün iyi biri bilinirim.tüm aile beni sever.hiç sorun yaşamadık şimdiye kadar 19 senelik geliniyor.
Büyük kaynim bekar iki kez evlendi boşandı 3 çocuğu var onunda.eski gelenekleri bazen hortlatiyorlar.bana ben size desteğin vs.bana talip oldu ben kabul etmedim.kaynanam arkadan ona destek veriyor mu bilmiyorum hiç ağzından duymadım çok karışık durumlar da var.ben gerekli mesafe ile yaklaştım.asla yapamam esim bana hakkini helal etmez.baktı ben kabul etmeyince kaynanam ölünce malları alır gider diye düşünüldü sanırım.karsilikli mi anlaştılar hiç bilmiyorum.sen ne kadar doğru olursan ol eğri buluyor seni.

Benim tüm aile ile aram iyi düzgün iyi biri bilinirim.tüm aile beni sever.hiç sorun yaşamadık şimdiye kadar 19 senelik geliniyor.
Büyük kaynim bekar iki kez evlendi boşandı 3 çocuğu var onunda.eski gelenekleri bazen hortlatiyorlar.bana ben size desteğin vs.bana talip oldu ben kabul etmedim.kaynanam arkadan ona destek veriyor mu bilmiyorum hiç ağzından duymadım çok karışık durumlar da var.ben gerekli mesafe ile yaklaştım.asla yapamam esim bana hakkini helal etmez.baktı ben kabul etmeyince kaynanam ölünce malları alır gider diye düşünüldü sanırım.karsilikli mi anlaştılar hiç bilmiyorum.sen ne kadar doğru olursan ol eğri buluyor seni.
Kaynamış kendi üstüne olan malları istediği gibi harcayabilir. Sizin bahsettiğiniz konu kadın öldüğü durumda konuşulabilir . Tabiki aklı melekeleri yerindeyse dediğinize gore aklı başında

Kaynamış kendi üstüne olan malları istediği gibi harcayabilir. Sizin bahsettiğiniz konu kadın öldüğü durumda konuşulabilir . Tabiki aklı melekeleri yerindeyse dediğinize gore aklı başında
Evet ama hak adalet kı olma taraftarı ben hak yemem diyor.kaynim onun aklını bulandırıyor.her işin legal ve illegal yolu var.yapmakla görev aldığı işi hak yemeden yapabilir ama çıkarı için illegal yola başvuruyor ben bunu biliyorum.sonradan uğraşacak olan benim.başına gelecekleri biliyorum.olmadan önlem almaya çalışıyorum.

Büyük kaynınız size talip mi oldu .😳 bu zihniyete sahip insanlar çocuklarınıza da kuruş para bırakmazlar . Her dalavereyi çevirirler .

Büyük kaynınız size talip mi oldu .😳 bu zihniyete sahip insanlar çocuklarınıza da kuruş para bırakmazlar . Her dalavereyi çevirirler .
Esim öldükten sonra her türlü kaynanamin maddiyati ile yardımcı oldu.göz boyamak için çok alakalı davrandı ama ben sadece amca olarak muhatap oldum.dinimizde ve geleneklerimizde var para çıkmasın diye çocukları güvenceye almak olabilir iyi veya kötü niyetle olabiliyor ama ben yapamam.kaynanam varken tutumu kaybedince çok değişecek malları devretmeyecek kimisini kitabına uydurup ustune alacak bankadan para yatırıp aldim gösterecek gelirlerden birkaç kuruş atıp önümüze bizi susturmaya çalışacak olacağı belli de ben ne yapi Cam ne yapmalıyım onu diyin bana

Sitede avukat ya da bu işlerde bilgisi olan su aşamada yapmam gerekeni (avukata git haric)bilgisi olan benim ileride mahkemelerde 3 cocugumun parasını harcamadan tedbir ne yapabilirim.kaynanamin ses kaydı delil olur mu.emaneten verdiğine dair.ayrıca yakinlarim da şahitlik yapar.eşimin tarafından şahit.Bunlar mahkemeye ödedim aldim durumunu düşürür mü?

Karadeniz aile yapi ile biraz doğuya benzer bazı noktalarda.kaynanam kuma gelmis beş çocuklu adama.kendinden baya buyuk ilk kadın ve çocuklardan ne kadar haklı bilmem ben çalıştım yaptım deyip herşeyi üstüne yapmış.bu büyük kaynim bu ortamda büyümüş annenin sag kolu okumuş öğretmen ama kanunun aciklari ni yan yolları iyi bilip yapıyor.benim korkum yetim hakkına göz diker mi
Kanunen hayattaki bir insan mal varligini istediği gibi kullanabilir ,miras hakkı ölümle ortaya çıkar,mallar kayınvalide üzerine ise o hayattayken dava açma hakkınız yok..Belki yaşından dolayı sağlıklı karar veremiyor diye vasi ataması yaptırabilirsiniz,..ibrahim tatlısesin oğlu da babasına vasi atadı mal varlıklarına tedbir koydurdu..ama bu durum aile ilişkilerini ıyice gerebilir..en iyisi kayınvalidenin malları oğluna yapmasına engel olmanız, zaten ölürse rahmetli eşinizin payı sizin cocuklara geçecek ,size pay yok zaten..korkmalarina da gerek yok sizin o malları kullanma hakkınız da olmuyor,gözünüz açık olsun,diğer evlada seyretmesine musade etmeyin

X