eşim, ona söylediğim yalanı anladı. haklı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

eflaak

Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2023
312
213
28
kızlar size acil bir şey sormam lazım resmen köşeye sıkışmış hissediyorum
biz bebek için bi tedavıye başladık olumsuz sonuçlandı bende ister ıstemez hormonların etkısıyle üzüldüm başta eşimle anlaşıp kimseye söylemeyeceğiz dediğimiz için de kimseye bahsetmemıstık. ama bır haftadır kendımı yetersız hıssedıp sureklı ağladım. dun de esımın halı saha maçı vardı yakın bı arkadasımın gebelık haberını alınca da duygusal boşalma yaşadım çok ağladım neden bılmıyorum butun duyguları yaşadım o an öfke kıskançlık yetersizlık hepsi.
Kardesımı arayıp ona agladım içimi döktüm benle bırlıkte ağlayıp üzüldü vs dertleştik konuyu kapattık. Bu sabah çiçek göndermiş kardeşim, moral olsun dıye de bır not yazmıs. Eşime sadece çiçeğin fotografını attım benı mutlu etmek ıcın cıcek gondermıs dedım. Bu arada iş yerlerımız yakın oldugu ıcın göndermesemde görürdü bu sefer neden söylemdıgıme takılırdı. boyle anlık mutlulukları hemen paylasıırm genelde. neyse .
Ne dertleştiğimizi ne de kızkardesıme soyledıklerımı de söylemedım tabı. İş yerınde yoğun çalıştıgımız ıcın moral olsun dıye göndermıs dedım konuyu kapadım kız kardesım meğerse sabah onu arayıp adres sormus üzülmeyın sızınde evladınız olacak hıısedıyorum guclu durun gıbı de teselli vermıs bu tesellı karsısında afallayan esımde ısrarla bana çiçekte not yok mu ne ıcın gondermıs dıyor ıste yogunum dıye gondermıs dıyorum sen yanı tedavıyle ılgılı bır sey demedın dıyor yok dıyorum sonra butun konustuklarını anlatıp hem söylemeyelim dıyen sendın hem su anda yalan söyleyen sensın sen söyler mısın ne dıyım sımdı ben sana dedı. Yasadığım yetersızlık hıssını kımseye anlatamadıgım ıcın bunalmıstım çok kötu hısıedıyorum kendımı şu an ona ne dıyecegımı ne yapacagımı bılmıyorum . gerçeği bildiği halde bu durumda benı zorlayıp bana yüklenmesini haksız buluyorum . Yalan söylemeyı tercıh etmek benım salaklığımdı bunu kabul edıyorum ama duygusal olarak çok zorlandıgımı fark etmesıne ragmen gercegı bılmesıne ragmen benı köşeye sıkıştırıp yalan söylememi izlemesini anlamıyorum. Bılmıyorum yanlış mı düşünüyorum, eşim haklı mı sizce. ne yapmalıyım

yaşadığınız şey hırs. bu hırs yuzunden eşinize de yalan söylemişşiniz. iş yerimde ben hamile kaldıktan sonra gözleriyle beni öldürmek ısteyen bir kız var. tek suçum ise o hamile kalamadı ben kaldım. kaç gün stres yaşadığımı bakışlarından ne kadar rahatsız olduğumu anlatamam. ne hakkı var beni öyle taciz etmeye. :KK62:

tamam siz gidip kadına böyle şeyler yapmamışsınız. ama şunu söyleyeyeim. önce içinizdeki şu kıskançlık hırs yetersizlik hislerini bir doğurun. sonrasında nur topu gibi bir evladınız olacak.

linç gelicek biliyorum. beğenmedimlerle dolacak bu mesaj suan sizi minnoş minnoş sevmemiz lazım buradaki bazılarına göre. umurum değilsiniz. alıntılarınıza cevap da vermiycem.

Eşin haklı
Eşin kendi kız kardeşine söyleseydi büyük ihtimal evde büyük kavga çıkardı,
Bir de yani kardeşime ağzımdan kaçırdım diyebilirsin böyle şeyler için yalan söylemeyin. Çünkü bu sefer eşin de küçük yalanlar söylemeye başlar ilişkiye dinamit koyarsınız.

yaşadığınız şey hırs. bu hırs yuzunden eşinize de yalan söylemişşiniz. iş yerimde ben hamile kaldıktan sonra gözleriyle beni öldürmek ısteyen bir kız var. tek suçum ise o hamile kalamadı ben kaldım. kaç gün stres yaşadığımı bakışlarından ne kadar rahatsız olduğumu anlatamam. ne hakkı var beni öyle taciz etmeye. :KK62:

tamam siz gidip kadına böyle şeyler yapmamışsınız. ama şunu söyleyeyeim. önce içinizdeki şu kıskançlık hırs yetersizlik hislerini bir doğurun. sonrasında nur topu gibi bir evladınız olacak.

linç gelicek biliyorum. beğenmedimlerle dolacak bu mesaj suan sizi minnoş minnoş sevmemiz lazım buradaki bazılarına göre. umurum değilsiniz. alıntılarınıza cevap da vermiycem.
Size bişey diyeyim mi bence çok haklısınız. İnsan bişey kendisinde olmayınca evet yeri geliyor yetersiz hissedebilir ama bu insanın hayatını etkileyecek kadar olmamalı. Annem de yıllarca kocası yok diye düğüne vb gitmedi bile bu sebepten herkesin kocası varmış onun yokmuş. İnsan üzülür tabi ama bu da bir nevi hırs yani

Size bişey diyeyim mi bence çok haklısınız. İnsan bişey kendisinde olmayınca evet yeri geliyor yetersiz hissedebilir ama bu insanın hayatını etkileyecek kadar olmamalı. Annem de yıllarca kocası yok diye düğüne vb gitmedi bile bu sebepten herkesin kocası varmış onun yokmuş. İnsan üzülür tabi ama bu da bir nevi hırs yani
evet ve etrafımızdalar. aşağı çeken olumsuzluklardan sıyrılmak mutlu olmak mumkunken aslında hayatı kendılerıne zindan ediyorlar.

aslında her sey normaldı düne kadar da kımseye soylememıstım fakat bıraz bırıkmişlik mi desem zorluk mu desem bilemiyorum içinde yaşadığım seyden kendımı çekmek ıstıyorum ama benı dibe sürekleyen bu dusuncelerden kendımı alıkoyamıyorum. terapide görüyorum bunun için . ama ağladığım üzüldüğüm konuları bırıyle paylaşmadan aşamayacakmışım gibi triplere sokuyorum kendımı hanı bırılerının sırtımı sıvazlamasına ne bıleyım yanınadyım demesıne ıhtıyacım var gıbı hısettım evde tektım ve kardesım arayıp ağladım. sürecin başında kımseye soylemeyecegız derken sonrasında yaşayabılecegım hayal kırıklıgınıda shiplenmem gerektıgı gercegını hesaplyamadım sanırım. yorumlarda bı arkadas gebe oldugunda, ısteyeıp olamayan bı ıs arkadasının ona nefretle baktıgını soylemıs. herkes oyle bakmıyor hayata benım nefretım öfkem gebe kalana degıl bende olmayışına belirsizliğine hıc görmediğim evladıma duydugum hasretıneydı. bırı hamıle kalınca ona sevınıp kendıme uzuldüğüme . bılmıyorum kendımı ıfade edebılıyormuyum ama

Söylemeyelim demişsiniz, söylemişsiniz. Tabi ki eşiniz haklı. Kardeşinizin de eniştesine hassas bir konuda, direkt 'üzülmeyin sizin de olur' vs. demesi de saçma bence. Hatırlatmak gibi geliyor bana bilemiyorum. Bazı insanlar teselliden hoşlanmaz. Üzgün oldukları bir konuda konuşmak istemez. Ben öyleyim mesela. Durduk yere görümcem beni arayıp böyle şeyler söylese daha çok üzülürüm. Allah en kısa zamanda, sağlıkla nasip eder inşallah.

Haklı-haksız kısmında takılı kalmayın, ikiniz de ortak bir problemin, incinen taraflarısınız. İkinizin de canı sıkkın, ikiniz de üzgün.En açık, en samimi konuşmaların yapılıp, anlayışla kucaklaşmanız gereken zamanlarınızdasınız. Durumu olduğu gibi anlatıp, gizleme amacınızı izah edin. Eşiniz de anlayışlı biriyse anlayacaktır zaten. Burada sadece minik bir iletişimsizlik olmuş, olur öyle bazen sıkmayın canınızı, dertleşin, devam.

Hırsızın hiç suçu yok oluyor bu .
Bizde aynı süreçlerden geçtik o yüzden yaşadığınız hisleri çok iyi anlıyorum . O sırada aldığınız hormonlar da insanı mahvediyor .
Biz eşimin ailesine bu süreçten hiç bahsetmedik çocuk istemiyoruz dedik çünkü benim çocuğum zor oluyordu onlarda hiç anlayışlı insanlar olmadığı için her şey hakkında yorum yapacaklardi .
İlk baştan itibaren sadece annem ve kız kardeşim biliyordu . Çünkü kist var sende deyince doktor ben korkup annemle konuşmuştum . Sonrasında ne esim ne ben sadece bir iki arkadaşımızla konuştuk. Kardeşizle duyguları paylaşmanız çok normal çünkü tedavi de alınan hormonlar insanı çok zorluyor. Erkekler bu noktada aynı hormonlari almıyor bilemez. Kardeşinizle iyi ki konusmussunuz ama o da genç mi neden hemen enisteyi arayıp saçma sapan teselli ediyor .banenim eşim ablasını arasa o da beni arasa bende cildirirdim bir de üstüne eşim yalan söylese .
Bence eşinize durumunuzu ve ihtiyacinizi dürüst bir şekilde anlatmalisiniz

aslında her sey normaldı düne kadar da kımseye soylememıstım fakat bıraz bırıkmişlik mi desem zorluk mu desem bilemiyorum içinde yaşadığım seyden kendımı çekmek ıstıyorum ama benı dibe sürekleyen bu dusuncelerden kendımı alıkoyamıyorum. terapide görüyorum bunun için . ama ağladığım üzüldüğüm konuları bırıyle paylaşmadan aşamayacakmışım gibi triplere sokuyorum kendımı hanı bırılerının sırtımı sıvazlamasına ne bıleyım yanınadyım demesıne ıhtıyacım var gıbı hısettım evde tektım ve kardesım arayıp ağladım. sürecin başında kımseye soylemeyecegız derken sonrasında yaşayabılecegım hayal kırıklıgınıda shiplenmem gerektıgı gercegını hesaplyamadım sanırım. yorumlarda bı arkadas gebe oldugunda, ısteyeıp olamayan bı ıs arkadasının ona nefretle baktıgını soylemıs. herkes oyle bakmıyor hayata benım nefretım öfkem gebe kalana degıl bende olmayışına belirsizliğine hıc görmediğim evladıma duydugum hasretıneydı. bırı hamıle kalınca ona sevınıp kendıme uzuldüğüme . bılmıyorum kendımı ıfade edebılıyormuyum ama
haklısınız. insan kendi kendine düşüncelerden kurtulamıyor bazen. ama siz yalan söyleyerek yanlış yapmışsınız. bende tüp bebek tedavisi gördüm. ama en başından eşimle herkese söyleme kararı aldık. çevremizde bilmeyen yok. herkes nerede ne konuşacağını o yüzden biliyor. bu çevreye göre değişiyor tabi. ama yalnız bazı duyguları yaşamak çok zor

Eşiniz haklı. Konusu önemli değil yalan durumu sıkıntılı.
Keşke kardeşinizle konuşurken aman ha aramızda kimseye anlatmayacağız dedik falan deseydiniz tamam bu da doğru değil ama en azından adamın kulağına gitmezdi.

demiştim halbuki
İnsan madem kardeşine paylaşıyor bak sakın kimseye söyleme eşimle böyle bir karar aldık bana kizabilir der.

demiştim özellikle eşim bılmıyor kımseye anlatmayacagız dedık sadece sen bılıyorsun kımseye bır sey deme sadece yanımda oldugunu bılmek ıstemıstım esım dısında bu konuyu bırıyle konusmak ıstemıstım demıstım oda sabırla dınlemsıtı fakat sonrasında bu olanları kestıremedı mı bılmıyorum. kötu nıyetle yapmadıgını dusunuyorum sadece

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X