Eşim telefonumu karıştırıyor

Kalizi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2021
83
29
Evliliğimin 7.ayı severek evlendik. Fakat sorunların biri bitiyor öteki başlıyor ayda iki kez kavga ediyoruz çoğu ailelersen çıkıyor. Bu sefer yaşanan tartışmanım sebebi ise ben hasta yatarken, uyumuş kalmışım eşim telefonumu karıştırmış. Arama kaydı, yüzeysel mesajlarda değil annemle kız arkadaşlarımla dertleşmelerimi okumuş. Hepsini... Eşlerimizin sorunları ile ilgili konuşmuşuz, kavga ettiklerimizi anlatmışız ister istemez eşlerimizin psikolojik olarak durumlarına yorum yapmışız bunları kızgınlıkla yaptığımız aşikarken eşim hepsini okuyup bana bilenmiş. Şimdi "bu söylediklerin asla içimden çıkmayacak" dedi. Ben de "ayrılalım o zaman ne demek bu" dediğimde "kendin bilirsin" dedi. Artık bazı şeyleri kaldıramıyorum :KK43:

Bu telefon karıştırma olayını hiç doğru bulmuyorum. Kişisel alanınıza saygısı yok gibi. Ya da size güveni yok. Çok onur kırıcı.

Ben de kocamın dedikodusunu annemle yapsam, kocam da fark etse o da bozulurdu.

Eşler arasında telefon kurcalama diye bir konu zaten bizde olmaz. Telefon ortak maldır, isteyen istediği zaman alıp kullanabilir, mesaj vs. okuyabilir. Bizim evliliğimizde doğal bu işler.

Sizin özel konuşmalarınıza bakmamalıydı. Eşimle bazen birbirimizin telefonlarını kullanırız ama birbirimizin mesajlarına bakmayız. Ancak sizde de hata var. Dertleşmek isteyebilirsiniz ama eşinizi başkalarına kötülemeyin. Eşinizdir, siz unutursunuz ama başkaları unutmaz; sizi üzdüğü için de ona karşı önyargılı ve tavırlı olurlar. Eğer bir derdiniz varsa eşinizin yüzüne karşı söyleyin, arkasından konuşmayın. Ben de eşimin arkasından konuşsam eşim bana bozulur, o benim arkamdan konuşsa ben de bozulurum.

insan eşinin dedikodusunu annesiyle yapar ya bence. kadın erkek fark etmeksizin eğer kötü bir şey söylemediyse annesiyle eşi hakkında dertleşmek bence normal bi olay. eşinin telefonunu karıştırması çok iğrenç aslı. okumuş bari okuduğunu belli etmese. rahat rahat mesajlarını okuduğunu söylemesine delirirdim ben olsam.

İnsan sinirlenince arkadaşıyla elbette paylaşabilir içini rahatlatır. Herseyi içine atmak zorunda değilsin. Ne olmuş yani ?

Bazı erkekler cidden gerizekali . Kaldiramayacaksan okumayacaksin. Ki ortada şüphelenen bi durum yokken durup dururken telini karıştırıp mesajları okumuş. Çok terbiyesiz .

Eşine netsen tüm duygularını biliyorsa sorun etmemeli.
Fakat kayinvalidenize yanında annecim annecim deyip , eşine de seviyor yada bisey yok gibi rol yapıyorsan eşin şaşırmış kızmış olabilir. Yine de teli karıştırmakta haklı değil.

Bazı insanlar inanılmaz yalaka ve rol kesiyor çok var . Sonra şikayet edip edip instagramdan canım annem diye paylaşım yapıyor. Bu gibilerden bahsediyorum.

Aslinda baska birinin telefonunu karistirdiginizda bu size olan guven eksikliginin net bir gostergesidir.
Birinin karisi veya kocasi olmak esinin Telefonunu kurcalama hakki vermez\vermemeli.Talep eder,bakabilirmiyim der,izin ister o baska bir boyut.
Ayrica o mesajlarin yarisini o an icinizi rahatlatip hafifletmek icin yazdiniz muhtemelen.

Evliliğimin 7.ayı severek evlendik. Fakat sorunların biri bitiyor öteki başlıyor ayda iki kez kavga ediyoruz çoğu ailelersen çıkıyor. Bu sefer yaşanan tartışmanım sebebi ise ben hasta yatarken, uyumuş kalmışım eşim telefonumu karıştırmış. Arama kaydı, yüzeysel mesajlarda değil annemle kız arkadaşlarımla dertleşmelerimi okumuş. Hepsini... Eşlerimizin sorunları ile ilgili konuşmuşuz, kavga ettiklerimizi anlatmışız ister istemez eşlerimizin psikolojik olarak durumlarına yorum yapmışız bunları kızgınlıkla yaptığımız aşikarken eşim hepsini okuyup bana bilenmiş. Şimdi "bu söylediklerin asla içimden çıkmayacak" dedi. Ben de "ayrılalım o zaman ne demek bu" dediğimde "kendin bilirsin" dedi. Artık bazı şeyleri kaldıramıyorum :KK43:
Bence önce karşılıklı konuşup sorunlarinizi çözmeye çalısın. Tabi esinizin hemen ayrılmayı kabul etmesi de hoş olmamış. Konusun baktınız olmuyor o zaman bakarsiniz

Ben de kocamın dedikodusunu annemle yapsam, kocam da fark etse o da bozulurdu.

Eşler arasında telefon kurcalama diye bir konu zaten bizde olmaz. Telefon ortak maldır, isteyen istediği zaman alıp kullanabilir, mesaj vs. okuyabilir. Bizim evliliğimizde doğal bu işler.
Beğenmedim atmaya elim gitmedi Lale hatun 😀 ama bence ortak falan değil tamam iki dk birşey için alır bakarsın da aileyle konuşmaları okumak fesatlıktır okunmaz ya dedikodu değilde dert yanmıştır bence insan bazen bir teselliye rahatlayabiliyor adamın yaptığı çok büyük terbiyesizlik bence.
Alınsa nolur kendini düzeltsin çok içerlediyse 🙂

X