Eşim tüp bebek transferinden önce rahmetli oldu.

Acaba embriyonuzu başka bir ülkeye taşıyabilir misiniz? İmhadan kurtulabilirseniz bir şekilde transfer ettirebilirsiniz gibi geliyor.

Kızlar merhaba
Eşimle 15 ay önce evlendik çok sevdim onu, ikinci evliliğimizdi normal yoldan çocuk sahibi olamadigim için tüp bebek tedavisi gördüm 4 tane embriyo oluştu 8 Nisan'da transfer yapılacaktı maalesef eşimin ömrü yetmeyip 1 Nisan'da rahmetli oldu mekanı cennet olsun inşallah
Eşimle ikinci evliligimdi onun ilk evliliginden 2 çocuğu vardı annelerindeydi çocuklar, benim çocuğum yoktu ilk evliligimde de tüp bebek tedavisi görüp transferden önce bosandik yani velhasıl bana anne olmak hiç nasip olmadı
Şimdi kızlar embriyolar donduruldu ne zaman istersem transfer ettirebilirim size sorum şu ki en azından bir tanesini transfer ettireyim mi? Yaşım 35 lütfen yardımcı olup akıl verin tarafsız konuşan tanımadığım insanlara ihtiyacım var çünkü insanın başına iş gelince herkes yerli yersiz bişey diyor
Oncelikle Allah rahmet eylesin, esinizin mekani cennet olsun. Pekcok kisi isin yasal surecine takilmis. Biz tedavi oldugumuzda merkezde, esim vefat ederse embriyolari transfer ettirip ettirmeyecegimiz sorulmustu ve biz bu konu ile ilgili belgeler imzalamistik. Esim oldu da bir kaza veya hastalik sonucu vefat ederse embriyolari transfer ettirebilecegime dair bir belge imzalamisti. Ondan dolayi transfer yaptirdiginiz merkeze bir danisin lutfen. Ayrica bu konu ozelinde danistay karari da var. Siz isterseniz hukukui olarak merkezden transfer ettirme hakkiniz var. Bu islerde cok gec kalmayin, embriyolari imha etmelerine izin vermeyecek sekilde hukuki onleminizi alin biran once. Danistay kararindan asagidaki linkte bahsedilmis, oncelikle merkez ile konusun sonra da muhakkak bir avukata danisin yasal haklarinizi ogrenin. ÇARPICI KARAR! Son dakika: Danıştay'dan tüp bebek kararı

Öncelikle başınız sağolsun.

Dünyaya babasız doğacak bebeğinize yazık değil mi ?

paragöz eş ailesine koz olarak bebek doğurulur mu hiç ?
Ne münasebet koz olarak doğurmak, ben ilk evliligimde dahi bosanirken nafakaya bile tenezzül etmemiş biriyim kaldı ki koz olarak bebek doğurmak?

Transfer günü eşinizin yanında olmasını isyiyorlar . Ben Almanya da yaşıyorum dedim doktorumuz eşimi tanıyor daha önce görüştük izin alamaz dememe rağmen hatta eşim kapıt imzalayım yollayım demesine rağmen kabul edilmedi . Eşim yanıma gelmek durumunda kaldı. Başınız sağolsun

Allah rahmet eylesin eşinize, size de sabırlar versin. ne diyeceğimi bilemiyorum. Ben bir öğretmenim ve öğrenci ve velilerime dayanan gözlemlerimle yazıyorum; babasız çocuk büyütmek çok zor bir anne için.. çocuk için de çok travmatik ama tabiki çocuk sahibi olmak istemekte çok haklısınız. Acınız taze maalesef ki ve evet çok zor bir durum ama acaba daha sakin ve mantıklı düşünebilmek adına biraz daha beklemek daha mı iyi olur? işin yasal kısmını bilemiyorum ama acı biraz daha küllenince eğer olabilitesi varsa ve hala aynı şekilde çok istekliyseniz, 'tek başıma tüm zorlukları üstlenebilirim' diyorsanız o zaman daha sağlıklı bir adım olur fikrindeyim.

Kızlar merhaba
Eşimle 15 ay önce evlendik çok sevdim onu, ikinci evliliğimizdi normal yoldan çocuk sahibi olamadigim için tüp bebek tedavisi gördüm 4 tane embriyo oluştu 8 Nisan'da transfer yapılacaktı maalesef eşimin ömrü yetmeyip 1 Nisan'da rahmetli oldu mekanı cennet olsun inşallah
Eşimle ikinci evliligimdi onun ilk evliliginden 2 çocuğu vardı annelerindeydi çocuklar, benim çocuğum yoktu ilk evliligimde de tüp bebek tedavisi görüp transferden önce bosandik yani velhasıl bana anne olmak hiç nasip olmadı
Şimdi kızlar embriyolar donduruldu ne zaman istersem transfer ettirebilirim size sorum şu ki en azından bir tanesini transfer ettireyim mi? Yaşım 35 lütfen yardımcı olup akıl verin tarafsız konuşan tanımadığım insanlara ihtiyacım var çünkü insanın başına iş gelince herkes yerli yersiz bişey diyor
Bakabilecek maddi manevi gücünüz varsa neden olmasın.

Eşimin maaşı henüz bağlanmadan yazmışsınız bir mesajınızda, oradan anlıyorum ki siz çalışmıyorsunuz, yoksa sigortanız ve başka geliriniz olsaydı zaten eş maaşı vefat durumunda bağlanmıyor. Hem gelir yok, hem eş yok, hem baba yok yani çok zor bir durum bebek için. Siz istiyorsunuz evet ama o da sadece size yoldaş değil ki, dünyaya gelecek ve tamamen ayrı bir birey olup yıllarca yaşayacak. O nedenle ben yasal olsa dahi transfer olmamanız fikrindeyim.

X