Eşim tüp bebek transferinden önce rahmetli oldu.

esra464646

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2024
21
15
34
Kızlar merhaba
Eşimle 15 ay önce evlendik çok sevdim onu, ikinci evliliğimizdi normal yoldan çocuk sahibi olamadigim için tüp bebek tedavisi gördüm 4 tane embriyo oluştu 8 Nisan'da transfer yapılacaktı maalesef eşimin ömrü yetmeyip 1 Nisan'da rahmetli oldu mekanı cennet olsun inşallah
Eşimle ikinci evliligimdi onun ilk evliliginden 2 çocuğu vardı annelerindeydi çocuklar, benim çocuğum yoktu ilk evliligimde de tüp bebek tedavisi görüp transferden önce bosandik yani velhasıl bana anne olmak hiç nasip olmadı
Şimdi kızlar embriyolar donduruldu ne zaman istersem transfer ettirebilirim size sorum şu ki en azından bir tanesini transfer ettireyim mi? Yaşım 35 lütfen yardımcı olup akıl verin tarafsız konuşan tanımadığım insanlara ihtiyacım var çünkü insanın başına iş gelince herkes yerli yersiz bişey diyor

Kızlar merhaba
Eşimle 15 ay önce evlendik çok sevdim onu, ikinci evliliğimizdi normal yoldan çocuk sahibi olamadigim için tüp bebek tedavisi gördüm 4 tane embriyo oluştu 8 Nisan'da transfer yapılacaktı maalesef eşimin ömrü yetmeyip 1 Nisan'da rahmetli oldu mekanı cennet olsun inşallah
Eşimle ikinci evliligimdi onun ilk evliliginden 2 çocuğu vardı annelerindeydi çocuklar, benim çocuğum yoktu ilk evliligimde de tüp bebek tedavisi görüp transferden önce bosandik yani velhasıl bana anne olmak hiç nasip olmadı
Şimdi kızlar embriyolar donduruldu ne zaman istersem transfer ettirebilirim size sorum şu ki en azından bir tanesini transfer ettireyim mi? Yaşım 35 lütfen yardımcı olup akıl verin tarafsız konuşan tanımadığım insanlara ihtiyacım var çünkü insanın başına iş gelince herkes yerli yersiz bişey diyor
Bu arada,
Eşimin ailesi bana bırakıyor tercihi ama hissettiğim kadarıyla transferi istemiyorlar çünkü evimiz tarlamkz kayinpederimin üstüne mal bölünür diye korkuyorlar

Öncelikle Allah eşine rahmet eylesin,sana da sabır versin…
Anne olmayı çok istiyorsun anladığım kadarıyla eğer bu sorumluluğu tek başına yüklenebileceksen ve çocuğa iyi bir gelecek sunabileceksen ne bileyim vaktini evladına ayırabileceksen doğur.
Üçüncü bir evliliği felan düşünmüyorsan transfer ol ama yok düşünüyorsan tekrar evlenirim diyorsan bence doğurma.
Ayrıca çalışıyor musunuz eviniz felan var mı?Cidden zor bir karar Allah yardımcınız olsun🌸

oncelikle basiniz sag olsun… bu cok zor bir karar gercekten. Kimsenin ne dedigine bakmayin gercekci dusunun. Eger yalniz bir anne olmayi goze aliyorsaniz, tum zorluklariyla tek basiniza basa cikabileceginize inaniyorsaniz, gercekten bu kadar anne olmak istiyorsaniz yapabilirsiniz. Tutup tutmama durumu da var ama oncelikle dusuneceginiz sey yalniz olacaginiz olmali… gecim, para, maddi manevi her seyi dusunmelisiniz. Bu karari verebilecek tek kisi sizsiniz kimsenin lafina sozune bakmayin sonucta sizin hayatiniz ve siz buyuteceksiniz o bebegi… Allah hakkinizda hayirlisini versin insallah🌸

Bu arada,
Eşimin ailesi bana bırakıyor tercihi ama hissettiğim kadarıyla transferi istemiyorlar çünkü evimiz tarlamkz kayinpederimin üstüne mal bölünür diye korkuyorlar
Malı mülkü düşünmeyin kalbinize sorun ama daha doğmamış bir canı babasız büyüyeceğini bile bile dünyaya getirmek ne kadar etik olur? Bebeğe günah derim. Karnınızda olsa neyse de? Yaş falan takıntı yapmayın. Bende 37 yim. Yeni evlendim daha bir sene sonra düşünüyorum nasipse olur birde yasal mı bu?

Her transferden önce imza isteniyor benim eşimde çoğunlukla yanımda olamadı işinden dolayı bunlar hep söylenmişti .
Vefat,boşanma durumularinda malesef transfer yapmıyorlar

Kızlar merhaba
Öncelikle başınız sağolsun.. allah sabır versin ☹️ hemen karar vermek zorunda mısın? Biraz üzüntünü yasını yaşa.. daha yaşın çok genç.. en azından bir kaç ay kendine gel. Sonra daha sağlıklı düşünüp net karar verebilirsin. ayrıca üzüntü ve stres de tedavini etkilememiş olur..

Kızlar merhaba
Ahh canım allah rahmet etsin sizede dayanma gücü versin. Neden vefat etti çok üzüldüm gözlerim doldu. Bence yasak olmasa yaptırmayın derdim her serde vardir bir hayir böyle düşünün lütfen

Allah rahmet eylesin eşinize.
Siz bir haftada transfer düşünecek duruma gelmiş olabilirsiniz ama ailesi için bunu konuşmak için çok erken. İstememeleri de anormal değil.
Hemen transfer olmak zorunda değilsiniz sanırım. Yasal olma kısmını bilmiyorum ama biraz bekleyebilirsiniz karar vermek için.

Kızlar merhaba
Merhaba! Öncelikle başınız sağolsun gerçekten cok üzüldüm 😢ama bildiğim kadarıyla transfer olmaz her transferde koca yanınızda olmasa bile bukuatname istiyorlar imzasını eşim tüm embriyolar işin vukuatname verdi kabul etmediler bir embriyoya sayılır deniyordu eş yoksa noterden kagıt yaptırmazsa transfer olunmuyormus ki bildiğim kadarıyla vefat edince de malesef transfer gercekleştirilmiyor ama çok aşırı derecede saçma bişi sonuçta bu aile istiyorki bu sürece girmiş eş yoksa Kadın isterse olması gerekirdi olmazsa bi avukata danışın belki olur bi yanı vardıe

Başınız sağ olsun ama yasal olsaydı bile ben transfer yaptırmazdım. Babasız büyümek çok zor, bebeğe yazık
Çok haklısınız resmen ağladım bu yazıya ama Allah korusun bende isterdim sevdiğim adamdan çocuğum olmasını ama Buda bencillik olurdu çocuğa çok zor gelirdi babasızlık herseyde vardır bi hayır ama yanlış bilmiyorsam böyle durumlarda transfer yapılmıyor baba hayatta olmalı her transfer sürecinde kendisi olmasa bile noterden imzalı vufakatnamemi ne istiyorlar eşim transferde yoktu her seferinde noterden kagıt yaptırıyordu.hatta tüm embriyolarda olsamda olmasamda yetkim eşime ait dediği halde sadece bir transfer için kabul ediyorlardı.

Merhaba! Öncelikle başınız sağolsun gerçekten cok üzüldüm 😢ama bildiğim kadarıyla transfer olmaz her transferde koca yanınızda olmasa bile bukuatname istiyorlar imzasını eşim tüm embriyolar işin vukuatname verdi kabul etmediler bir embriyoya sayılır deniyordu eş yoksa noterden kagıt yaptırmazsa transfer olunmuyormus ki bildiğim kadarıyla vefat edince de malesef transfer gercekleştirilmiyor ama çok aşırı derecede saçma bişi sonuçta bu aile istiyorki bu sürece girmiş eş yoksa Kadın isterse olması gerekirdi olmazsa bi avukata danışın belki olur bi yanı vardıe
Koca öldüğü için onam verecek durumda değil.

Böyle birşey mümkünmü merakimdan soruyorum bu süreç nasıl. Geçiyor bilmiyorum ama yumurta döllenmiş sekildemi saklanıyor

Kızlar merhaba
Öncelikle başınız sağolsun çok zor bir durum yasal olup olmadığını bilmiyorum eğer çocuk sahıbı olmak ıstıyorsanız ilerisi için yumurta dondurabılırsınız hem yaşınız ılerlese de kullanbılırsınız

Allah rahmet eylesin eşinize.
Siz bir haftada transfer düşünecek duruma gelmiş olabilirsiniz ama ailesi için bunu konuşmak için çok erken. İstememeleri de anormal değil.
Hemen transfer olmak zorunda değilsiniz sanırım. Yasal olma kısmını bilmiyorum ama biraz bekleyebilirsiniz karar vermek için.
Evet transfer düşünecek duruma geldim bı haftada çünkü eşim çok istiyordu çünkü henüz daha eşimden maaş dahi bağlanmadan anne babası benden cenazede verdiği mevlid yemeğinin parasını istedi çünkü 3. Günü eve avukat çağırıp para hesabı yaptılar oyuzden benim tutunacak dala ihtiyavim var

X