Eşim ve ailesi iş arkadaşlarım herkes bana paspas ezik zavallı salak muamelesi yapıyo

bence çok akıllı bi kızsın canım.. okulda okumussun üniv ortamı biraz açar insanları, bu bile senin kendine güvenmen için yeterli sebeb canım....kim dogru dürüst çocukluk geçirdiki, kimsede 4 4lük evlilikte yasamıyor.... herkes kendi yasadıgını çektigini bilir.... bende kimselerle çabucak muhatab olup konusamam..sessiz sakinimdir karsımdaki insana baglı olur tavrım tabi ilk başta.... hatta arkadaslarım bana seni biz soguk kendini begenmiş zannederdik diyolar.. azcık tanıyınca benden ayrılmıyolar.. canım ilk önce işe gülümsemekle başla.. yüzünde sebebsiz bi tebessüm olsun :KK16:insanları yüzüne bakarak konus yada onlar konusunca yüzlerine bak dinledigini hissettir...sabahları iş arkadaşlarına, herkese eşin de dahil gülerek günaydın de bi günaydın almak insanı gercekten mutlu ediyo...:KK34: emin ol hersey güzel olacak canım....eşin ailenin seni sahip çıkmadıgını söylüyoya durmadan, deki benim yüce ALLAHIM var o bana yeter de...:KK16:

ben öyle bişey yazmadım yalan söylemeyin bu aralar kafam çok karışık daha önce bu formda tanıdığım şimdi estetik yaptırmış bi arkadaş var onu takip ediyorum çok iyi bi insan özeldende görüşüyoruz öyle neşeli bi insan onunla sohbet ediyoruz estetik yaptıralım filan diye sırf kafamız dağılsın öylesine konuşuyoruz işte.Moralim sıfır depresyondayım galiba bu aralar internette çok fazla zaman geçiriyorum.sağlık meslek lisesi mezunuyum birde meslek yüksekokulu bitirdim dönem dönem farklı işlerde de çalıştım oyüzden mesleğimi ve eğitim durumumu farklı yazmış olabilirim insanlara hemen bilip bilmeden çamur atıyorsunuz.İşte sizin gibi önyargılı insanlar yüzünden bi türlü kendime güvenemiyorum ben çok kötü bi çocukluk yaşadım evlendim çocukluğumdan bin beter şeyler yaşadım belkide artık sağlıklı düşünemiyor yada yaşadıklarım okadar bitirdiki beni olaylar yaşananlar birbirine karışıyo en iyi hatırladığım tekşey sevgisiz ilgisiz bi koca zalim bi baba birde artık hiçbir beklentimin olmadığı bi hayat.

sen ne alakayla bana yalan söylemeyin diyorsun. ne dedim ben konu sahibi bu konuyla ilgili bi açıklama yapmıyor burun operasyonlarını takip ediyor. bunda yalan ne var ki sen beni yalan söylemekle itham ediyosun.ön yargılı falan da değiliz ki sana yardımcı olmaya çalıştık ayrıca buraya bi derdimiz oluyo konu açıyoruz şahsen ben defalarca bana yazılanları okuyorum faydalı olabilecekleri yapıyorum çünkü akıl almak için konu açıyoruz zaten. ama sen konuyu açıp konuyla hiç alakadar olmayınca da durum bu hale geliyor. allahın verdiklerine şükret burnun sağlam mı nefes alabiliyo musun fazlasını istemek yerine allahın seni yarattığı şekliyle kabul et burnundan daha büyük sorunlarını düzeltmeye çalış bence.

sakın kimseyi de havadan yalan söyleme gibi laflarla itham etme.

ben de senin gibiyim. cevabı şak diye yapıştıramam. benim de eşim ve annesi bana çok çektirdiler.
maddi manevi yıprattılar beni. boşandım. ailemin yanına döndüm. kolay olmadı ama zaman herşeyin ilacı.
sen insansın onlar ise dişlerini törpüleyen canavarlar olmuşlar. uzaklaş derim onlardan . yoksa ruh sağlığın hepten kayar gider.

Konu sahibi neden sinirleniyorsun ki????
Herkes sana önerilerde bulundu, sorular sordu hiç birine tenezzül edip cevap bile vermedin.
Konu açıyorsun 1 sayfa dolusu yazıyorsun insanlar zaman ayırıp okuyor birde cevap yazıyorlar doğal olarak senden de cevap bekliyorlar ama sen cevap olarak sizin gibi insanlar yüzünden kendime güvenemiyorum gibi şeyler yazıyorsun.
İnsanların yazdıklarını önemsemeyip cevap yazmayacaksan niye konu açıyorsun

bukadar iyi kendini sorunlarını akıcı bi şekilde anlatan biri nasıl olurda bu yazdıklarını yaşar nasıl insanlar karşısında kitlenir. bu bana garip geldi. inşallah konu sahte değildir. çünkü sonuna kadar okudum anlamaya çalıştım hep böyle olup sonunda sahte çıkıyo ya sinir oluyorum.

eğerki konun yaşadıkların gerçekse canım. muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur diyorum. sen o elti görümce kocan varya 4 e böler 5le çarparsın kendine güven ama birden açılma ufak ufak açılki şok etksi yapmasın. eşin hiçmi kusurlu hareket etmiyo. onun bilmeyip senin bildiğin hiçmi bişey yok.

benimkide bi ara arardı ha bire bende açıklar. dilim sürçse ha bire kafa bulur. matematikte iyidir hızlıdır ben yapamayınca kafa bulur. bende baya kötü hissettim kendimi ama ben hiç aramazdım onda eksik. sonra dedim aynısıı yap sende. bende tarihte iyiyimdir. coğrafyada ondan iyidir. ülkelerle ilgili biçok bilgi var bildiğim. bi kaç ortaya karışık salata misali anlatımları oldu hayır o değil bu dedim inatla en son beni bezdirmeye çalışınca dedim evde nette araştırıcaz her seferinde nete bakarken yüzü kızardı. artık ben kendimden emn şu aslın da şöyle diyosam yaa ben yanlış biliyom herhalde aklımda öyle kalmış der.

mesela bidona. vidon.

sifona. şifon der. anneside aynısını der herhalde ondan kaptılark bütün kardeşler aynı.

ilk eşime bana yaptığının nasıl bişey olduğunu anlatmak için nemi yaptım
bigün tv izliyoruz belgeselde bidona peynir salamurası yapıyolar. eşim dedi böyle bii VİDONA salamura peynir alsak bozulurmu evde. bende dedim bozulur. ama onlarınki bozulmuyo dedi. dedim onlar BİDONA koymuş bizde BİDONA koyarsak bozulmaz. ogün annesine gittik orda bunu kahkahalarla anlattım. anneside hatta vidon değilmi o diyince ben yine baya gldüm. böyle bi kaç ataktan sonra eşim dişe diş olduğumu anlayınca bi kusur yakalasa bile kapıyo çenesini.

Son düzenleme:
insallah konu sahte degildir. oncelikle calisan bir insansin ne is yaptigini yazmamissin ne mezunusun. oncelikle esin madem bukadar gaddar terbiyesiz seni eziyor srnle niye evli yani hala niye evli. gorumce elti kayinvalide hepsi sana dusman. ayruca isyerindrkilerde seni eziyor ama bu biraz filim seneryosu gibi olmus. hani hepsi birden size cephe almis isyeri sahibi bile bir bocek gibi sizi ezmeye calisiyor. bana pek mantikli gelmedi. pisikolojiniz cok nozulmus bence yardim alin. asagilik kompleksi bu yirmili yaslarda brndede olmustu. oncelikle psikiyatri destegi alin bakin cok rahatlicaksiniz. ve esiniz dicem ama o adamdan bosanin yani boyle bir adamla evli kakacaginiza akil sagliginiz gidecek cunku kocaniz sizi sevmiyor saymiyor ustelik aileside istemiyor. esinnizle acik acim konusun duzelicek gibiyse duzelir ama anlattiklariniza baklirsa pek umut yok. olmek fikri pisikolojik yardim alirsaniz iyilesirsiniz. bizlere konusmak kolay cocukken sevilnemek ozguven eksikligi babaniz tarafindan sahipsiz birakimak. bunlri ancak yasayan bilir. peku anneniz size sahil cikmadimi. bence eliniz ayaginuz saglam buna sukredin. sagliginiz in yerinde olmasi sizin icin bir sukur sebebi olsun. intihar ne demek insanlar yasamak icin hastane koselerinde neler cekiyolar. yataga mahkum insanlar tekerlekli sandalyeye mahkum insanlari dusunun. bobrek bekliyen ilik bekleyen kanserle mucadaele eden insanlari inanin bigun hastaneye gidin orada bigun gecirin o hastalari gorun cektiklerini yakindan izleyin bin kez sukur adersiniz. ben bes yildir bebek tedavisi ile ugrasiyorum bazen isyan etmek geliyor icimden sonra hastanedeki o carrsiz insanlari gorunce halime sukrediyorum. sende silkelen kendine gel cnm bu dunysya kimsenin kahrini cekmeye gelmedin kimseye ezdirme kendini. sev kendini simart ne kocana nede baska insanlara karsi dimdik dur. disli ol ben mesela kendim sabrim tassin ortaligi yikarim kim olursa olsun agzinin payini veririm saygi biyete kadar. karsindaki cirkefse sende cirkef olacaksin hadduni billdirceksin hadz
siz insanlara. oda senin gibi insan. sen boyle yaparak kisiliginu kaybetmissin kendinu zavalli gibi hissetme. asla bugun bir karar al ve psikolojini duzelt. kendine yardim et artik babanada ananada ihtiyacin yok koskoca kadinsin. saglikliysan daha ne istiyosun. hayatin tadini cikar kimsenin hayatini mahvrtmesine izin verme dimdik ve saglam bas yere. guclu ol unutma sen cok degerlisin kendini onemse. su ucgunluk dunyada ye ic gez ne uz nede uzul. yerinde sayma aglama kendini yine sen kurtaracaksin unutma. caresensin caresiz degilsin. allaha sigin dualarini eksik etme. allah yardimcin olsun. pisikolijik yardim almayi skn unutma bak okadar kendine guvenin gelicekki pisman olmayacaksin...

Bu konuya ben de yorum yazmistim ama konu sahibi belli araliklrla BEN PASPASIM BEN EZIKIM minvalinde konular acip yorum yapanlara cevap bile vermemis, oyle kalmis konular.

Bosverin kizlaaaar iki uc ay sonra yine konu acar herkes beni ezio diye :KK37:

fake mi bu? değişik geldi, tuhaf

yani kendini değiştirmeye hiç çalışmamışsın.korkuyorsun hep.kaybetmekten korkuyorsun.korktugun sürece hiç bir şey değişmez

Fake olduğunu sanmıyorum, herşeyi gayet duygulu ifade etmiş :KK50:

acilen psikologa gidip destek alman gerekiyor..

üniversite okumuşsun, işin var, evlisin, sosyal çevren var.. bu kadar kendine güvensizlik normal değil.. ya henüz patlama noktasına gelmedin ya da çok umursamadığın için kimin ne yaptığı ne dediğini önemsemiyorsun..

ben kendimden örnek vereyim..önemsediğim bir durum olduğunda yırtarım ortalığı ama yok önemsizseee vız gelir tırıs gider, dünya yansın bir odunda ben atayım derim..

anladığım kadarıyla sen tepki vermek istiyorsun ama o gücü kendinde görmüyorsun.. destek alman ve kişisel gelişim çalışmaları yapman gerekiyor..

Lütfen git ve bununla mücadele et,,yarın bir gün sende anne olacaksın inşallah ya da var mı çocuğun bilmiyorum ama o çocuk seni ve babayı örnek alacak..kendine güveni olmayan, herkes tarafından itilen bir çocuğun olsun istemezsin sanırım.. başına bir şey geldiğinde senden güç almak isteyecek ama dönüp bakacak ki sadece bir bedene sahip insan var.. yapma kendine bu kötülüğü, git destek al...

KIZLAR YİNE SAAT GECENİN 2 BUÇUĞU GÖZLERİM ŞİŞMİŞ AĞLAMAKTAN İÇİMDEN Bİ SES ENİYİ ÇÖZÜM ÇEKİP GİTMEK KURTULMAK BU HAYATTAN DİYO HERKESİN Bİ DERDİ VARDIRYA BENİMKİSİDE AĞIR GELDİ ÜZERİME TAŞIYAMIYORUM ARTIK RABBİMİN GÜCÜNEDE GİTMESİN AMA KALDIRAMAYACAĞIM YÜKLER VAR OMUZUMDA DİYECEKSİNİZKİ DÜNYADA NE DERTLER VAR ÖLMEK çözüm DEĞİL YAŞAMAK LAĞZIM HAYAT ÇOK GÜZEL ama inanın BENİM İÇİN GERÇEKTEN ÖLMEKTEN BAŞKA ÇARE YOK HİÇBİR ZAMANDA OLMADI EMİNİM SİZDE OKUYUNCA BANA HAK VERECEKSİNİZ.....
gelelim hikayeme küçük bi kasabada büyüdüm öle AVM si olmayan hatta sineması bile olmayan bi tesadüf sonucu eşimle tanıştım eşim farklı bi şehirdendi önce görüşmek istedi ama sonra hatta nişandan sonra sıkıldı yada canı öle istedi heralde bilmiyorum nedenini ama ayrılalım dedi babamın vereceği tepkidende korktum birde ilk erkek arkadaşımdı ağlayarak hayır sensiz yaşayamam dedim saydı hakaret etti sonra boynumu büktüm ses çıkarmadım ama ailemede bunlardan hiç bahsetmedim hep onun karşısında ezik kaldım artık bilmiyorum acıdımı yoksa bana bağırıp çağırması ve benimde hep onun karşısında hep sessiz ezik kalmam onu yücelttimi hoşunamı gitti bigün tekrar aradı barışalım evlenelim dedi evlendik aslında benim enbüyük sorunum ezikliğim kendimi ifade edememem bunun tek sebebide sanırım babam çünkü o küçükken bize çok kötü davranırdı kendi ayaklarımız üzerinde durmayı hiç öğretmedi hep korkuturdu hatta zihinsel engelli kardeşimi bile benim kurallarıma uymuyorsun diye herzaman demirle döverdi hepimiz çok korkardık ondan hiçbirşey almazdı hiçbiryere götürmezdi.Okul yıllarımdada be hep böyleydim eziktim parmakla sayılacak kadar bile arkadaşım yoktu.Hiçbi ortama ayak sağlayamıyordum eşim benim ilk erkek arkadaşımdı sanal ortamda bi arkadaş vesilesiyle tanıştık yoksa yine olmazdı çünkü ondan önce hiç olmadı olamadı.
enbüyük sorunum şu Biri bana laf soktuğunda hakaret ettiğinde haksızlık ettiğinde cevabı yapıştıramıyorum hep tepkisiz kalıyorum dudaklarım titriyor bayılacak gibi oluyorum.ama hayatta şuna hep dikkat ettim herzaman hakkını koruyan dişli insanlar kazanıyor ben hakkımı savunamadığım için bu haldeyim neyse eşimle evlendik kabus dolu günler başladı dışarı çıkardık bi dalgınlıkla yanlışlıkla bişey unutsam sen salaksın aptalsın işe yaramazsın hep aynı şeyler işte itmeler kakmalar bi ara maddi sıkıntı yaşadık eşim git çalış yardım et biraz dedi bi işe başladım ordada kendime güvenim olmadı iş arkadaşlarım önce tanıştı sonra yavaş yavaş uzaklaştı nebiliyim rahat bi insan değilim sadece bişey sorduklarında cevap veriyorum kendi kendime konu açamıyorum havadan sudan konuşamıyorum biri bişey sorduğunda mantıklı cevaplar veremiyorum hakkımı koruyamıyorum iş arkadaşlarım kendi aralarında birbirlerine ev gezmesi yapar eğlenir bana teklif bile etmezlerdi işsahibinin bana karşı yaklaşımıda aynıydı hani böle kimsin sen der gibi inanın abartmıyorum iğrenç bi böceğe bakar gibi bakıyor şimdi siz diyeceksiniz sen kendini nasıl görürsen herkeste seni öyle görür ama inanın benim kendime saygım var aslında istesem çok mantıklı düşünürüm hakkımı da çkgüzel koruyabilirim buraya size anlattığım gibi sorunlarımıda paylaşabilirim ama insanlarla iletişim kuramıyorum olmuyor karşılıklı ilişkilerde çok zayıfım neyse işyerinde işsahibiyle toplantı yapardık diğer kızların fikrini alır sohbet eder bana hiç sormaz ben yokmuşum gibi davranırdı işsahibimizde bayandı ama benimle konuşacağı hiç ortak konu olmadı.hatta bi keresinde toplantıda fikrimi söylemeye çalıştım hemen kaşlarını çattı çok saçma dedi aynı fikri dolaylı yoldan işsahibinin çok sohbet ettiği şakalaştığı bi arkadaşımız farklı şekillerde sundu iş sahibi bayıldı ben de orda kalakaldım herzamanki gibi dut yemiş bülbül gibi sustum bu halimden nefret ediyorum hadi iş arkadaşları neysede onları belli bir süre sonra belkide hiç görmeyeceğim Bana en acı gelen görümcemler eltim kayınvalidem kısacası eşimin ailesi işte onları bi ömür byu görmeye mahkümum ayrı şehirlerde olmamıza rağmen onlara sık sık gideriz eşim öyle ister benim aileme ise kırk yılda bir 3yıllık evliyim belkide sadece bikez benim ailem hiç aramaz bende aramak istemem zaten babam düğünüme bile gelmedi eşimin memleketinde olmuştu düğünümüz eşim akdenizli sıcakta ben okadar yolu gelemem annen gelir yeter dedi tabi yine sustum.işte daha düğünde eşimin ailesi beni ezikledi enbaştan yani
birlikte olduğumuzda eşimin bütün ailesi görümce elti çocuklar kayınvalide filan hep laf açar ordan burdan konuşur ençok elti konuşur nabza göre şerbet verir işte hem yağ yakar hem laf sokar kayınvalide de görümcede onu çok sever bazen 4 kişi bi odada sohbet ederiz ben pek katılmam sadece sorarlarsa cevap veririm eltimin uykusu gelir numaradan siz devam edin ben biraz uzanacağı diye odasına gider benimle konuşmayacaklarını beni adam yerine koymayacaklarını bilir ve amacına ulaşır kayınvalide görümce beni hiç adam yerine koymazlar o gider gitmez hadi bizde yatalım derler uykuları gelmese bile benle oturmazlar.Eltim çok rahattır görümceme gittiğimizde dolapları açar yemek yapar kahkaha atar haa birde en önemli özelliği bana laf sokar işte şunu şöle yapsan şöle olur filan bilmişlik taslar çok güzel bi yemekte yapsam asla beğenmez ama asla olmamış filanda demez aacanım sen çalışıyosunya hani evde pek yemek filan yapamıyosun oyüzden bu kıvamda olması normal zamanla daha iyisini yaparsın filan der hem laf sokar hem hiç çaktırmaz bi garip işte tarzı bu yani.
Eltimin eşi eltime hiçbişey demez o kafasına göre davranır ama benim eşim beni hep aşşağlar bişeye kızığı zaman mesala eşim ben eltim ve eşi öyle gezmeye filan gittiğimizde eşim bişeye bozulmuşsa eltimlerle yanyana yürüdüğümüz halde onlar yanımızdayken bile eşim sessiz sessiz bana homurdanır elliyle kolumu sıkar iter çekiştirir öküz mal salak der gözlerim dolar dolar ağlayamam yaşlar gözümde büyür eltim sinsi sinsi gözüme bakar görmemezlikten duymamazlıktan gelir benim için böle gider hayat işte.eşim sinirlidir bilmiyorum belkide ben ona bu imkanı verdim canım çok yandığında bazen karşılık verirdim ama oda daha ileri gider bana el kaldırdı vee oan ölecek gibi olurdum ellerim bacaklarım titrerdi rengim solardı çok korkardım eşimin en büyük silahı ise ailemin ilgisiz davranması ve bana sahip çıkmamaları idi heralde her tartışmada defolup git der allah kahretsin sen gitsende yine benim başıma bela olursun düğüne gelmeyen baban 3 yıldır aramayan ananmı sahip çıkacak sana der şimdi diyeceksinizki öyle bi öküzün yanında ne işin var bu kadar büyük sorunların varken nelerle uğraşıyorsun ama inanın eşimden ayrılmak sorun değil ben bu karekterde olduğum sürece hakkımı koruyamadığım sürece herkesle aynı sıkıntıları yaşarım yaşıyorumda oyüzden benim en büyük sorunum bu.
işte böle bi hayat nebiliyim ölsem daha iyi olcak çünkü beni kimsenin taktığı filan yok acaba bu hayatta benimde güleceğm günler olurmu sizce bu mümkünmü ben de hayata yeniden doğabilirmiyim ölmek kurtuluş ama rabbimde verdiği canı kendisi almak ister sonra onun huzuruna çıktığımda eyy pısırık kulum sana verdiğim bedene hiç sahip çıkamadın herkese kendini ezdirdin ittiler kaktılar ensonundada sana verilen emanet canada kıydın şimdi ne hakla karşımdasın demezmi.belkide tek engelim bu oyüzden mutfaktaki gazı 10 dk sonra kapatıyorum ilaçlar avucumda kalıyor ahiretin yolundan hep geri dönüyorum bende çok isterdim eşim gibi babam gibi dimdik bi vücut olmayı görümcem gibi özlenmeyi değer görmeyi sevilmeyi herkes tarafından kabullenmeyi biliyorum ben hiç bi zaman yere okadar sağlam basamayacağım başım hep eğik olacak ama yinede sizlerden fikir istiyorum.Belki de sizi dinlemek bana çok iyi gelecek kıyafetinizle konuşmanızla duruşunuzla kısacası herşeyinizle karşı tarafa kendinizi nasıl gösterirsiniz herkesin kabullendiği davranışlar neler neden ben bunu yapamıyorum bende eltim gibi iş arkadaşlarım gibi rahat davranmak istiyorum ama olmuyor
mesala ben görümcemin buzdolabını açınca bişeymi istedin filan hemen soruyo mecburen açıklama yapıyorum çok kısık bi ses tonuyla kekeleyerek şeyyyy su bakmıştımda hımmm bak burda tezgahın üstünde sürahi var burdan iç sonrada dolaba koy diyor tabi bunu söylerken yüzüme bile bakmıyor 5 dk sonra eltim geliyor dolabı açıyor şarkı mırıldanarak ordan bi elma alıyor ısıra ısıra görümceme abla tatlı bi pasta filanmı yapsak balkona şöle yayılırız birde yanına kısır görümcem bi kahkaha atıyor hay sen çok yaşa hemen sen listeyi ver alayım ne alınacaksa diyor.Liste alınıyor ben balkonda tek başıma oturuyorum görümce ve elti mutfakta koyu bi sohbet ben bi ara yanlarına gidiyorum yardım edilecek bişey varmı diye hemen eltim atılıyor yoo bişey yok biz hallederiz sonra ben tekrar balkona dönüyorum o an eşim geliyo sen burda ne oturuyon misafir gibi millet mutfakta hazırlıyo sende utanmadan oturup yiyecekmisin diyo ite kaka beni mutfağa götürüyo o an görümce zıplıyo canım şu maydonozları filanda sen doğrarmısın iki kişiyle yetişmeyecek diyemiyorum işte kızlar az önce sordum abla biz hallederiz demiştiniz neoldu halledemedinizmi diyemiyorum sadece kuzu kuzu tamam diyorum aslında o an aklıma gelmiyo ama bi 5 dk sonra ne laflar geliyo ne laflar tabi iş işten çoktan geçmiş oluyo iş işten geçmesede söleyemiyorum işte bu örnekteki gibi bütün hayatım hep haksızlık hem umursamazlık herkes böle davranıyor bana biliyorum buna ben izin veriyorum ama tam tersini yapamıyorum bu yüzden canımdan bile vazgeçtim ama olmuyor
kızlar artık yoruldum bittim eşimin aşşağlamalarından eltimin parlayan gözlerinden sinsi tavırlarından görümcemin adam yerine koymayışlarından sürekli beni yönlendirmelerinden bütün çevremdkilerden bıktım yaşamak istemiyorum artık şuan öyle akıyorki gözyaşlarım ALLAHIMcanımı alsa kurtarsa beni bu hayattan ben neden böyle oldum diğer insanlar dan görünüş olarak hiç bi farkım yok ama dilsiz sağır tepkisiz bi karekterim neden bende tepkimi tavrımı koyamıyorum neden her ortamda virüslü gibi ayrılıyorum neden dikkate alınmıyorum neolur bana yardım edin hayatımda ilk defa sizler bana değer verip fikirlerinizi paylaşacaksınız bu bile yeter benim gözyaşlarımı dindirmeye
buda bi adımdır değilmi kızlar buda bi başlangıçtır buda bi değer vermektir.zaman ayıran dertlerime ortak olan yardım eden bütün arkadaşlardan Allah razı olsun şimdiden....

canım nerede oturuyorsun merak ettim? Hani belki birimizden birimizle aynı şehirdeysen arkadaşlık ederiz. Buarada yazdıklarına bakılırsa hiç de geri zekalı biri değilsin.Gayet mantıklı düşünen normal bir insansın fakat hep aşağılanmışsın.Doğru diyorsun bu devirde dişini gösteren mutlu.Ben akıllılık ettim de evliliğimin başında dişimi gösterdim.Şimdi eşim benim yanımda ezik.Ben de çok mutlu bir aile hayatı yaşamadım,benim de annem çok hırpalardı beni arkadaş edinmeme izin vermezdi ama bu beni hayata karşı daha da güçlü yaptı.Eşim bana en ufak bir şey dese alır başımı giderim kadın sığınma evine sığınırım benim yüzümü de çocuğunun yüzünü de ömür boyu göremezsin dediğimde korkusundan bana nasıl davranacağını bilemiyor.Ben ön lisans okudum onu da dışardan.eşim ise hukuk mezunu asla altında kalmadım.Görseniz ben avukatım o ilkokul mezunu dersiniz.yeri gelir ben onu aşağılarım ama o bana tek kelime edemez ettirmem. Ona kötü bir laf söylediğimde içim sızlar,gider banyoya ağlar ağlar çıkarım onu üzdüğüm için ama geri dönüpte özür dilemem,asla taviz vermem. Bu devirde biraz uyanık olacaksın yoksa tekmeyi vuran vurana...

sen kendını cok guzel ıfade edebılen bı ınsansın..
bunca seyı gayet guzel,anlasılır bı sekılde bızlere aktarmıssın..
ama asıl sorun baban senın basını kucukken ezmıs,kendıne guvenın hıc olmamıs..
halbukı elın ayagın saglam,gayette guzel calısıyorsun,yanı aslında okadar da özguvensız bırı degılsın..
bu dunyada kaybetcek hıcbıse olmayan ınsandan korkacaksın..
senınde artık kaybetcek hıcbıseyın yok,etrafındakı herkes aslında 1 gram degerı olmayan ınsanlar..
onlardan tek tek kurtul,hıc kendını onlara ıspat etmeye kalkma..
gerekırse yenı bı ıs bul,senı tanımayan bı cevre edın..
herseye sıfırdan basla..tabı once o kocadan kurtul..
önce baban sonra kocan senın boynunu egmene sebep olanlar..
dış görunumunude yenıle,emın ol belkı bı gıysı,belkı bı sacının seklını,rengını yenılemen kendıne guvenını gerı kazandırabılecek ufacık seylerdır..
önce senın kendıne saygın olcak..sen kendını seveceksın..
anca ozaman görursun aslında cevrendekı o küstahların aslında bı hıc oldugunu

canım nerede oturuyorsun merak ettim? Hani belki birimizden birimizle aynı şehirdeysen arkadaşlık ederiz. Buarada yazdıklarına bakılırsa hiç de geri zekalı biri değilsin.Gayet mantıklı düşünen normal bir insansın fakat hep aşağılanmışsın.Doğru diyorsun bu devirde dişini gösteren mutlu.Ben akıllılık ettim de evliliğimin başında dişimi gösterdim.Şimdi eşim benim yanımda ezik.Ben de çok mutlu bir aile hayatı yaşamadım,benim de annem çok hırpalardı beni arkadaş edinmeme izin vermezdi ama bu beni hayata karşı daha da güçlü yaptı.Eşim bana en ufak bir şey dese alır başımı giderim kadın sığınma evine sığınırım benim yüzümü de çocuğunun yüzünü de ömür boyu göremezsin dediğimde korkusundan bana nasıl davranacağını bilemiyor.Ben ön lisans okudum onu da dışardan.eşim ise hukuk mezunu asla altında kalmadım.Görseniz ben avukatım o ilkokul mezunu dersiniz.yeri gelir ben onu aşağılarım ama o bana tek kelime edemez ettirmem. Ona kötü bir laf söylediğimde içim sızlar,gider banyoya ağlar ağlar çıkarım onu üzdüğüm için ama geri dönüpte özür dilemem,asla taviz vermem. Bu devirde biraz uyanık olacaksın yoksa tekmeyi vuran vurana...

cancağazım eşini en iyi sen bilirsin ama gönül almayı özür dilemeyi de bilmek gerek yoksa yeri gelir adam fena patlar...kendini ezdirme ama adamı da ezme yahu...

çok üzüldüm durumunuza ve yaşadıklarınıza şimdi burdan ne desem boş iş sende bitiyor:26:
lütfen ölümü intiharı düşünme neyin doğru yanlış olduğunu zaten biliyorsun herşeyi çok güzel ifade etmişsin bence etrafındaki insanlara neler söylemen gerektiğini nasıl davranman gerektiğini biliyorsun ama cesaretin yok... bunun sebebi de baban ve sonrasında hayatına giren ikinci kötü adam eşin! onların yüzünden cesaretin kırılmış:26:
şunu unutma sen değerlisin ve güçlüsün hergün bunu kendine söyle ve bir şekilde kendini ifade etmenin yollarını dene...
bol bol kitap,oku yazı yaz, şarkı söyle, kendinle yüzleş konuş bir şekilde kendini ifade etmeye başlaman gerek yoksa böyle hayatın boyunca mutsuz olucaksın :KK50:

canım konunu çok uzun olmasına rağmen hiç sıkılmadan okudum,derdini o kadar güzel anlatmışsın ki.Ben de senin durumuna çok yakınım aslında..O yüzden hiç bi yorumu okumadan yazıyorum.Ben de yaşadığım olayların etkisi ukalalık şeklinde olmuştu aslında gelecek muhtemel saldırıya karşı bu tavrı takınmıştım.Ben de kimseyle konuşamıyordum acaba yanlış anlaşılır mı ayıp olur mu felan diye ama gerektiğinde de ölçüsüz sert cevaplar veriyordum o yüzden ezik değil de genelde ukala olarak nitelendiriliyordum.33 yaşındayım şu anda normal olduğumu düşünüyorum..Çünkü üzerimde hiç kimsenin baskısı yok eşimden ayrıldım ve sürekli olumlama yaptım.Sana tavsiyem kendini önemse ve değer ver kimse senden önemli değil etrafındaki herkes bir gün gidebilir ama sen kendine kalacaksın.Sürekli kendine tekrar et ben değerliyim ,önemliyim herşeyin en iyisini hakediyorum.Kimseyi memnun etmeye çalışma sadece senin için doğru olan neyse onu yap gelecek tepkilere de hazırlıklı ol.Sen zaten tespiti yapmışsın sorun bende diye,işin kolay tarafındasın bunu çözeceksin.Ben kendimi sana çok yakın hissettim,yaşadığın en ufak bir olayı diyaloğu bile bana özelden yazarsan sana objektif olarak fikirlerimi söyleyebilirim tabi sen de istersen.Unutma sen değerlisin..........

kimse senden degerli değil. sen gözünde insanları cok fazla buyutmussun canım ve kendi kendini onların gozunde değersizmişssin gibi hissetmişsin. her zaman sunu düşün "ben yapamazsam kimse yapamaz. " burda gayet kendini güzel ifade edebilmişsin , onlara karsı da yapabilirsin . onlar senin zayıf noktanı yakaladıkları için üstüne geliyorlar sen de aynısını onlara yap ve umursama.

biri demiş ya yaşayabileceğin en kötü duyguyu yaşamısın. ölümü istemek... bu sebepten korkma umursama, dik dur..

Sana simdi ne söylense bos canım..Öncelikle bir psikologa git..Sorunlarını konusarak yada burda yazdıgın gibi anlat.Beynini bos bırak..Her anın keyfini cıkarmaya calıs sadece mutlulugunu düsün..Mutlu olmak istiyorsan biraz bencil olacaksın.Ben ezigim bilmem ne diye düsünmeyi de bırak..Diyelim ki öylesin kime ne.! Belli temiz yürekli bir insansın..O yüzden beklemedigin laflar tepkiler karsısında donup kalıyorsun cevap veremiyorsun..Sana tek bir adım lazım aslında..Mesela görümcen,eltin,esin yada bir arkadasın kalbni mi kırdı canını mı sıktı sırf cevap veremedigini bildikleri icin ezdiler mi hic birsey söyleme gözlerinin icine bak ve bir tane cak agızlarının ortasına..İnsanlar acayip deveyi diken hesabı..

Tekrar söylüyorum psikologa mutlaka git güzelim..Allah yar ve yardımcın osun..Senin böyle olmanda en büyük rolü baban oynamıs malesef.Adam degilmis.Esin desen ona keza.İnsan gibi insan cıkmamıs ki karsına.Önce babana emanettin sonra esine..Emanete ihanet! Yüce Rabbim sorar hesabını merak etme..

Unutma kimse senden degerli degil.!

Cnm bu sansı onlara sen vermıssın,kafan dık yuru sen katıl gerekırse konuya sen muhabbet et ınsanlarla.
Aılesının senı ezık gormesının sebebı kendı ahmaklıkları, sessız sakın ınsanları ezmekte ne oluyor.
Arkadas edın edınemedın mı cık tek basına gez alısverıs yap , sureklı kıtap dergı oku.kulturel bırseyler katsın sana. Kılık kıyafetıne bakımına onem ver cunkı bu dıger ınsanlar tarafından ılk goruste onem verdıklerı en onemlı sey..
Farklı hıc yemedıklerı yemeklerı yap, gercek tadının nasıl olduklarını hc bılmesın kendne guvenmıosan, cok yenılen seylerı sk sk yap lezzetını yakala.
Ya hayatnı daha detaylı yazsan sana daha ck yardmcı olablrdm , normal halk egtm merkezlerne gıttık , oralardanda cevre edınırsın

canım son kısımları okuyamadım çok uzun yazmışsın neticede hepsi aynı tip şeyler ama suç sende neden bu kadar pısırıksın cidden hani bi laf var ,insan eşek olduktan sonra semer vuran çok olur diye.beni yanlış anlama sakın hayatım gördüğüm kadarıyla akıllıda bi kızısın aklın çalışıyor sadece çok fazla geride kalmışsın.silkin bi kendine gel. aç ağzını biri gülerse ağzının payını ver .böyle olursan daha beter olucak herşey . soru sorulmadan konuşmayan insanlar çok sıkıcı.konuş arkadaşlarınla eğlen bide bu dertten dolayı ölümü düşünüyorsun.çok kızdım ne dertler var bu dert değilki sen kendi kendine yapmışsın.bana kırılma hayatım ben bi abla olarak sana anlatmaya çalışıyorum.bugünden sonra koy tepkini :KK47::KK47::KK45:

X